FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

O scrisoare ( echipa ) pierduta

«123»
Irresistible23Steaua14.07.2008 17:21

Eu nu cred ca noi, suporterii Stelei, ar trebui sa incepem sa ne exprimam dezaprobarea fata de Laca...

Sa nu uitam ca Laca este singurul stelist adevarat care este la Steaua in momentul de fata, si nu cred ca el sta pentru bani la Steaua, ci din iubirea pe care o are fata de acest club.

Da, si eu cred ca Laca cam inghite cam multe de la Beeecali, dar sa nu uitam cum e si in viata reala cu patronii... Taci si inghiti, mai ales daca iti place munca pe care o faci.

Eu cred ca daca Laca va avea succese ii va inchide gura lui Beeecali si nu in ultimul rand voua, analistilor si deontologilor.

 

Asa ca haideti sa il lasam pe Laca sa isi faca treaba si sa ne bucuram de el cat inca mai este la Steaua.

 

PS : Il injurati pe Ilie ca nu facea transferuri de marca, dar vorba aia... Cu ce sa faca daca shafu Gigi nu da nici un ban ?

Acum cand a plecat, toti sunteti suparati ... Vai Adi ce pacat, ca facea treaba...

Unde sunt acei care il injurau? Sa iasa in fata si sa spuna: "Da, eu il injuram" .

 

Eu tot timpu mi-am aratat dezaprobarea fata de suporterii "de un campionat" ...

Si eu am vrut sa il injur cateodata pe Laca pentru ca nu-l baga pe Dayro, dar m-am abtinut si mi-am amintit cate multe a facut omul acesta pentru Steaua, iar din respect pentru el si ce inseamna Steaua nu am putut. Voi cum puteti ?!

mikutu14.07.2008 17:24
O singura precizare am pentru cei care cred ca Laca nu se gandeste in primul rand la el: ganditi-va ca n-a avut nicio remuscare in a semna cu Universitatea Craiova! Desi stia cat de injurata a fost Steaua acolo cat si el. Dar nu a contat...

Daca nu erau fanaticii olteni, apucam sa-l vedem cantand, m-a facut mama oltean...

pai despre Dan Petrescu care a pupat steagul rapidului? ce mai e de spus? astept sa vad ce vei comenta cand va veni antrenor la Steaua!

 

@dagoth

 

imi cer scuze....dar de multe ori am sters cate ceva...si nu a mai aparut nimic!

 

@dagoth

imi cer scuze! oricum..e atat de bun incat merita citit de mai multe ori..de catre cei ce nu inteleg...poate se lamuresc!

 

imi cer scuze... nu stiu ce s-a intamplat mai sus!!!! dupa cum spuneam..stergi ceva...iese altceva!!! sper sa nu fiu ban-at..pentru .....ce o-i fi facut!

 

mikutu,

evita postarile consecutive. foloseste cu incredere butonul "EDIT" daca vrei sa adaugi ceva unui post.

kosm1n14.07.2008 18:26

Bine mai devreme sau mai tarziu Laca o sa fie expediat! Imi pare rau da oierul bolnav incurabil!

LARI14.07.2008 19:31

Nici eu nu cred ca Lacatus e un antrenor valoros. Insa eu am convingerea ca are talent pentru aceasta meserie.

 

Foarte multi afirma: "Ce-a facut Laca la InterGaz si la Ceahlaul?". Vin si intreb: "Unde e acum InterGaz si cine a putut sa faca treaba la Ceahlaul?". Nu-mi dati exemplul din anul 2000, parca, atunci cand Ceahlaul era sa ne sufle locul 3, pentru acel campionat a fost unul dintre cele mai infecte. In concluzie: la InterGaz si la Ceahlaul nu a facut NIMENI treaba si nici NU VA FACE VREODATA. Este exclusiv vina antrenorilor?...

 

Se spune: Lacatus e o carpa care accepta jucatori third-hand. Dragilor, este o regula pe lumea asta: antrenorul cere, iar CONDUCEREA ADUCE FOTBALISTI. Iar Lacatus nu va iesi in veci sa zbiere ca nu i se aduc jucatori de top din mai multe motive:

 

- la niciun club profesionist din lume nu se intampla asa ceva (analizati cazul Wenger din perioada asta si veti vedea ce inseamna sa fii UN PROFESIONIST, UN DOMN si UN OM in acelasi timp; ce credeti, ar avea Arsenal puterea sa aduca jucatori mai buni ca Steaua? Ce credeti, Wenger de ce nu vomita pe actionari in conferintele de presa, asa cum ati vrea voi sa faca Lacatus?)

 

- lui Lacatus i s-a indeplinit unul dintre ultimele vise pe care le avea in viata: sa conduca Steaua si de pe banca tehnica. Voi judecati problema doar in cazul ideal: antrenorul care nu are materia prima pe care si-o doreste isi da demisia, afirmand ca nu poate lucra in astfel de conditii. Numai ca lucrurile sunt mult mai complicate: el iubeste Steaua iar atunci cand iubesti nu renunti atat de usor; este un caracter puternic care nu e obisnuit sa cedeze in situatii grele (Halagian, unul dintre prietenii foarte buni ai lui Laca a spus odata ca el nu va demisiona niciodata si ii sfatuieste pe toti tehnicienii sa faca la fel; explicatiile au fost numeroase si nu insist); o demisie de la Steaua ar insemna, pentru Lacatus, cel mai rasunator esec din cariera, asa cum a insemnat si pentru Hagi (credeti ca intamplator "Regele" nu si-a mai gasit niciun angajament, desi sustine ca isi doreste sa antreneze din nou?)

 

- daca ar renunta de buna voie, Lacatus ar lasa Steaua intr-o situatie extrem de grea, noi traversand deja una dintre cele mai cumplite perioade din istorie. Ce om care iubeste Steaua ar face asa ceva? Voi il indemnati sa demisioneze, dar nu am vazut pe nimeni de 8 luni incoa' sa-si puna intrebarea ce va urma. Dau un exemplu: Piturca era injurat copios inca de la primele luni la noi. Dupa mandatul lui au venit Zenga si Oleg. Deci continuitatea are si partile ei bune, nu?

 

Mihai, cand Oli a renuntat dupa 7 etape, Piturca a avut rolul sau foarte important in "afacere". Sper ca-ti amintesti...

 

Gata, nu va mai plictisesc. Lacatus nu e un mare antrenor, dar nu a avut nici timpul necesar la dispozitie, nici clubul potrivit. Daca nici noi nu suntem clubul potrivit, daca nici noi nu-i aratam ca ii suntem cu adevarat recunoscatori, cine ii va arata?

 

 

stelistul stelist14.07.2008 19:39
O singura precizare am pentru cei care cred ca Laca nu se gandeste in primul rand la el: ganditi-va ca n-a avut nicio remuscare in a semna cu Universitatea Craiova! Desi stia cat de injurata a fost Steaua acolo cat si el. Dar nu a contat...

Daca nu erau fanaticii olteni, apucam sa-l vedem cantand, m-a facut mama oltean...

 

a mers sa isi faca meseria...daca mergea la Dinamo sau rapid atunci puteai sa il injuri , ameninti etc. , asa nu avea postul asta

Joga Bonito14.07.2008 20:03
Si aici revenim la problema de la care am plecat: si antrenorul se gandeste tot la binele personal. Din pacate asta e durerosul adevar. Sa fim sinceri: daca el chiar isi inchipuie ca va face ceva durabil la felul cum joaca Steaua acum e mai depasit decat credeam. Parerea mea sincera e ca el spera ca cum-necum sa califice Steaua in Liga, ca sa-si poata trece la CV o astfel de performanta. Daca mai reuseste si vreun egal eroic cu vreo mare echipa, cu atat mai bine. Petrodolarii arabi se vor inmulti, iar pentru astfel de cauze, lui Marius nu-i e rusine sa se implice. Cazurile Inter Gaz sau Ceahlaul Piatra Neamt o dovedesc.

 

Aici dai dovada de nesimtire draga Mihai. Si tu si Marius, uneori si SSK va concentrati articolele pornind de la asemenea idei idioate. Porniti atacuri voalate asupra lui Lacatus, chiar si Adi Ilie (Spalatul pe Creier Ilie - remember SSK?), desi incercati sa dati pe alocuri ocazia ca sunteti obiectivi veninul vostru se imprastie progresiv. Culmea ca ii stapaneste si pe pustii care intra pe site, copii care abia au deschis ochii spre fotbal si au inceput sa-l urasca pe Lacatus. In curand o sa ajunga sa se lepede de acest club magnific, cat timp noi ne jucam de-a Dumnezeu sau ca managerul cu clubul Steaua.

 

E un atac perfid, pentru mine e ca un cutit bine aplicat in zona ficatului, mori lent si dureros.

Pai vere, daca Lacatus sta la Steaua pt bani si auzi la el: "sa-si treaca in palmares un egal chinuit cu o echipa mare" in seamna ca s-a intors lumea pe dos. Nu-ti dai seama ca dorinta lui de performanta ne-a alimentat clubul cu zeci de trofee, aceasi dorinta care se manifesta si in zilele noastre. Pe el in doare in cot de bani, cat timp a fost la UTA nu venea cu limuzina la antrenamente si nu se imbraca strigator la cer. Era un om simplu, puteai sa dai mana cu el pe strada, nu iti refuza un autograf, brasovean educat si cu bun-simt. Ceva ce nu o sa inteleaga regatenii sau alti bucuresteni (va rog frumos sa nu-l luati ca pe un atac la adresa voastra, fiindca nu am chef sa intru in polemici si mailbox-ul e la 98% :thumbsup:)

Pt bani au plecat Oleg, Olaroiu, iar Zenga ne-a dovedit cat de mare stelist e cand a semnat cu spurcatii, sa nu mai pomenesc de Dan Petresc si isprava giulestiana.

Si crede-ma, daca ar veni un impresar la antrenamentele Stelei:

"- Nea Marius, stiti.. aveti o oferta de la Al Hilal, de vreo 2 milioane de dolari.

Lacatus se uita impasibil la impresar, apoi dintr-o data, aprins de un tackling gresit a lui Neaga sare ca ars:

-" Baga ma material! Uita-te la Nesu cum reuseste! Apoi intorcandu-se catre omul stupefiat ii raspunde cu un calm ciudat:

"- Multumesc frumos, dar nu sunt interesat. Casa mea e Steaua."

 

Da-ti o palma si rescrie articolul sau lasa-l pe Il Soldatino daca nu esti in stare sa fii obiectiv.

Mihai Somanescu14.07.2008 20:38

@joga bonito

 

Omule, dar eu nu sunt si nici voi fi vreodata obiectiv. Obiectiv vorbind sunt doar putine lucruri pe lumea asta. Fotbalul nu e in niciun caz printre ele. Si eu si colegii mei ne punem semnaturile sub comentarii ce reprezinta parerile noastre si din acest lucru rezulta de la bun inceput ca nu sunt chestii obiective ci pur subiective.Asa cum sunt si ale tale.

Oricum, situatia ipotetica exemplificata de tine pe final e de-o naivitate incredibila si care arata cat de putin cunosti realitatea lui Lacatus cel de azi, nu a fotbalistului glorios de ieri.

Adevarata problema a Stelei este ciobanul, fara indoiala, insa asta nu impiedica pe nimeni sa observe ca Marius nu e antrenor de nivelul Stelei. Iar faptul ca ramane obsesiv langa cioban - doar el si Argaseala au mai ramas - nu face decat sa agraveze lucrurile.

Vreau sa-ti mai spun ca te inseli daca eu sau vreunul din colegii mei il criticam cu venin sau rautate pe Laca, ci doar cu mare, mare, tristete.

Inca ceva: cand Ghionea, Radoi, Ov.Petre, Plesan sau Golanski erau accidentati, ni se spunea: sa vedeti cum joaca Steaua acum. Rezultatul: acelasi joc. NU conteaza valoarea jucatorilor pentru a avea un stil ofensiv, valoarea jucatorilor conteaza doar pentru a face acel stil mai eficient. O sa vezi ca si cu Arthuro si cu Radoi si cu Pantelis tot la fel o sa jucam... Din pacate.

Joga Bonito14.07.2008 20:48

Cat despre prima idee din postul tau, suntem ca 2 drepte paralele, care nu se vor intersecta niciodata intr-un punct comun, principiile noastre si stilul nostru de a aborda lucrurile se vor ciocni mereu.

 

Ultima idee e la fel de naiva, precum jocul Nationalei la EURO. Nu o sa stralucim niciodata ca si Generatia 86', oricati antrenori am aduce si oricate investitii am face. Mai ales daca nu lasam pe respectivul sa-si faca meseria pana la capat! (aici il includ pe Laca).

 

hai la o bere, pana la urma fie ce o fi, noi sa iesim sanatosi... :beer2:

enjoy14.07.2008 20:52

as spune mai degraba un "stelist" pierdut pentru ca asa e obiceiul casei - se foloseste orice prilej pentru atac sub centura. si eu mi-am pierdut rabdarea asteptand mai mult dela Lacatus dar nu vreau sa-l atac mai ales daca ma gandesc ca nu prea are ce slefui. ori atacurile notorii si repetate din partea "stelistului" depasesc limita decentei. recomandarile unor useri sunt decente fata de gravitatea faptei; ai sufletul vandut domnule spre deosebire de Lacatus si nu esti indreptatit sa scrii despre el in felul asta.

fsorini14.07.2008 21:13
Vreau sa-ti mai spun ca te inseli daca eu sau vreunul din colegii mei il criticam cu venin sau rautate pe Laca, ci doar cu mare, mare, tristete.

Corect criticati cu "mare tristete" pana nu o sa mai ramana nimic. Cred ca orice dusman de moarte al Stelei pocneste de fericire cand vede ca "stelistii pana la moarte" isi distrug sistematic clubul.

metzzz14.07.2008 21:57

Deja e nesimtire . Va inteleg , Becali e un idiot , nu-l suport , dar chiar si cu Laca o ardeti aiurea...deja e prea de tot

Ric014.07.2008 22:44

Hai sa fim seriosi .... uitati-va putin la ceea ce se intampla la arsenal... Toti au apreciat ceea ce s-a intamplat la aceste club chiar dak nu au mai castigat un trofeu intern de multi ani. Dar totusi s-a mers pe continuitate si uitati-va unde a ajuns Arsenal in ultimii an in UCL. Doar pt ca s-a mers pe continuitate indiferent de rezultate. asa ca nu mai criticati pe Lacatus pt ceea ce face si incercati sa criticati politica de 2 lei de la Steaua din ultimii doi ani(politica conducerii). m-am saturat de suporteri care cer schimbare de antrenor de fiecare data cand echipa nu merge , si asta se stie de ce(conducerea), si se comenteaza de alte echipe ca ... ce antrenori au sa mai stiu eu ce. Cati dintre voi il apreciaza pe Andone pt ceea ce face la Cluj momentan? cati dintre voi l-au dorit dupa ce a plecat de la Dinamo? imi pare rau sa vb cu oameni ca voi, cu "stelisti" de carton care comenteaza doar cand jocul Stelei nu merge bine.... Imi pare rau ca loviti pe Lacatus in loc sa condamnati politica de conducere a lui Becali.

Mihai Somanescu14.07.2008 23:49

Citat din gsp: Dacã Dayro va fi titular indiscutabil, Lãcãtuș are o mare dilemã: pe cine sã foloseascã lîngã columbian în centrul liniei de 4 mijlocași ofensivi? A încercat cu Claudiu Ionescu, însã acesta n-a dat randament, dar l-a folosit mult și pe Bogdan Stancu. "Cînd unul dintre voi pleacã în atac, celãlalt coboarã lîngã mijlocașul defensiv" a fost mesajul repetat la nesfîrșit pentru ei.

 

E clar ce ofensiv o sa fie nu? Dayro mijlocas central, Bogdan Stancu la fel... Vai de capul nostru

endorama15.07.2008 02:10

mda.... Lacatus e in momentul de fata doar o marioneta a lui Becali.. dar ce sa faci, lui Becali ii plac doar lingaii - competenta sau valoarea sunt aproape irelevante.. am citit adineaori intr-un ziar ca daca pleaca Lacatus, urmeaza sa-l aduca inapoi pe ZerOli... nu stiu insa daca chiar a vorbit serios sau daca doar vrea sa ne sperie sa nu-l mai atacam pe Lacatus amenintandu-ne cu un lingau si mai mare....

 

si inca ceva: e aiurea sa dati vina pe jucatori pentru turca pe care o ofera Steaua de vreo 2 ani de cand a plecat Protasov... sa fim seriosi... aveam cel putin vreo 11 jucatori de nationala in primavara asta: Zapata, Golanski, Goian, Ghionea, Emeghara, Nesu, D.Moreno, Radoi, Plesan, Mendoza, Dica, Ov Petre, P. Moreno etc. si am jucat meci de meci ca o echipa de divizia B... ne-am "dezlantuit" doar in derbiul cu Buzaul din ultima etapa.... Protasov a facut din jucatori (putin) mai slab cotati o echipa care eu o vad ca fiind una dintre cele mai bune echipe romanesti din toate timpurile...

revivo15.07.2008 03:01

Nu exista alt antrenor mai potrivit pentru Steaua decat Marius Lacatus.

Pe tine Laca, TE IUBIM NECONDITIONAT.

CaTaLiNsm StElIsTu15.07.2008 06:09

Domne Dumnezeule in sfarsit vad si eu pe cineva cu o gandire sanatoasa si pertinenta pe acest site!!!!!!(mai sunt cativa,dar pot sa-i numar pe degetele de la o mana).

Mihai...ai spus totul in articol...nici nu te mai obosi sa raspunsi la toti amagitorii si visatorii care nu-s in stare sa faca o anliza petinenta si relevanta nu inchipuiri si istorii care nu intra in ecuatia de moment.

Nu mai am nimic de spus,decat ceea ce am mai spus intr-un alt final de articol de-al meu postat zilele trecute.........."La trecutu-ti mare....zero viitor"....trist dar adevarat

zagado2615.07.2008 07:26

"...iar Oleg Protasov nici nu-l baga in seama..."

Oleg Protasov s-a comportat ca un adevarat profesionist al carui contract a fost verificat la sange de avocatii sai si in care, probabil, exista o clauza care nu-i permitea patronului sa se bage in alcatuirea echipei.

Nu stiu daca va mai amintiti dar a durat destul de mult pina s-a ajuns la semnarea contractului tocmai din acest motiv.

mountytoma15.07.2008 08:13

eu am o parere total diferita de a ta.

 

cel mai vinovat dintre toti este Becali, aici suntem totusi de acord. Argaseala pentru mine nici nu exista.

 

insa eu cred ca urmatorii vinovati sunt jucatorii, printre care sunt multi lingai ce se bucura doar de salariul pe care il primesc. iar altii care sunt considerati rebeli sunt marginalizati, exemple fiind destule. despre lipsa de valoare nu cred ca putem vorbi decat la Banel saracul, in rest toti ceilalti au dovedit ca stiu si pot. problema e ca s-au obisnuit sa nu vrea decat cand le iese cascavalul.

 

Marius Lacatus iubeste prea mult Steaua si sunt sigur ca nu banii il tin legat de acest post. sunt sigur ca ar antrena si gratis, asa cum ar fi facut-o si Hagi. Lacatus crede ca poate sa faca ceva pentru echipa asta cazuta in mainile unor ciobani prosti ajunsi chipurile avuti. in meciurile alea amicale am vazut de multe ori incercari de combinatii in trei, un-doiuri repetate, chestii care inainte nu existau nici macar la capitolul incercari. lasa-i sa piarda tot acum si sa castige in oficiale!

 

imi amintesc mereu de Piturca... atunci cand la incalzire, inaintea meciului, dadea mereu gol cand ii punea nea Imi sa traga la poarta, Piturca era catastrofa in timpul meciului. cand insa la incalzire dadea doar in peluze, in timpul meciului facea prapad! nationala noastra bate Spania si Germania in amicale, dar in meciurile oficiale ne becacam pe noi...

 

 

Azazello15.07.2008 09:36

Am trista impresie ca acesta nu este site-ul suporterilor stelisti ci al contestatarilor echipei. Nimeni si nimic nu mai e bun, se arunca mereu cu acuze, incepand cu Becali si luand-o apoi sistematic cu TOTI ceilalti.

 

A scapat cineva de acuzele vreunui user ?

Criticam si criticam si uitam sa fim stelisti.

 

In trecut: MM, Zenga, Oli, chiar si Hagi, Ilie. Dica.

In prezent: Becali, Argaseala, Lacatus, Ov Petre, Banel, noile transferuri, fanii de la tribune, tactica, pretul bilelelor, rezultatele din amicale.

 

Ce mai e de criticat? Aproape tot lotul a trecut prin gurile voastre. De la Mirel Radoi care are vina de a fi finul patronului si de a-si rupe oasele pentru Steaua pana la amaratul de Baciu care a respectat clubul facandu-si datoria cand a fost nevoie de el.

 

Cu siguranta lista se va imbogati la primul meci mai slab al vreunui jucator si ma astept chiar maine sa vad opinii "pertinente" despre jocul lui Arthuo ori Kapetanos daca vor fi introdusi deseara.

 

Lista ramane deschisa. "Cu voia dvs" ca sa parafrazez un "tatuc" post decembrist, ma includ si eu pe lista criticabililor si va multumesc anticipat pentru toate epitetele cu care ma veti gratula.

 

 

xander.hool15.07.2008 10:08

aveti dreptate...jucatori de rahat...patron si conducere la fel...antrenorul totusi refuz sa cred ca e la fel....refuz sa cred ca a murit spiritul Marius Lacatus....si cu toate astea...ce putem face noi?isi dau toti cu parerea pe forum...si pe stadion injurati un meci intreg si suflati dintr-o goarna nenorocita...vreti sa capatati statutul de suporteri adevarati?ar fi cazul sa mergeti pe stadion si in loc de o goarna...sa invatati un cantec cap coada....si sa nu alocati mai mult timp unei injuraturi decat unei incurajari...echipa noastra nu are nevoie sa auda revarsarile frustrarilor voastre meci de meci....ar ajuta mai mult o incurajare...asta e....suntem in rahat pana in gat...dar aici vine vremea sa tragem linie si sa ne gandem cu totii....de ce tinem cu Steaua?pt cupa campionilor?pt titluri?pt semifinala din UEFA?NU!!!pt spiritul de lupta si pt ca suntem superiori chiar si acum...inainte sa injurati echipa si sa tineti discursuri despre demnitate si onoare....opriti-va putin si intrebati-va....de ce millwall,lazio sau bilbao au printre cei mai infocati suporteri din lume?stiti voi vreo performanta notabila a lor?nu inteleg de ce nu se inchide odata siteul asta...sau macar forumul....locul suporterilor e pe stadion,in peluze...nu calare pe o tastatura,criticand de zor pe un forum...daca erati antrenori la Steaua ce faceati?mentalitate zero...

Marius15.07.2008 10:19

Amice, esti cam dur si nedrept cu multi dintre userii acestui site, care merg la meciuri, stiu cantece si isi scuipa plamanii la fiecare partida.

 

nu inteleg de ce nu se inchide odata siteul asta...sau macar forumul....locul suporterilor e pe stadion,in peluze...nu calare pe o tastatura,criticand de zor pe un forum...

 

In plus, nu intelegi de ce nu se inchide site-ul? De ce nu se inchide forumul? Locul suporterilor "adevarati" e pe stadion si nu "calare pe tastatura"? Imi permiti sa te intreb ce cauti tu aici? Sau nici tu nu esti suporter "adevarat"?

 

Daca te-ai gandi putin ai observa o similitudine. Unii useri stau pe forum si critica o PARTE a echipei si conducerii Stelei. Tu stai pe forum si critici userii. Think. In plus, in caz ca nu stiai, suntem in pauza competitionala. Deci, ce ar trebui sa faca suporterii pe stadion ACUM?

 

Repet, esti mult prea dur. Reflecteaza putin.

Miaus15.07.2008 12:36
Amice, esti cam dur si nedrept cu multi dintre userii acestui site, care merg la meciuri, stiu cantece si isi scuipa plamanii la fiecare partida.

nu inteleg de ce nu se inchide odata siteul asta...sau macar forumul....locul suporterilor e pe stadion,in peluze...nu calare pe o tastatura,criticand de zor pe un forum...

Repet, esti mult prea dur. Reflecteaza putin.

 

Si din nou daca as fi rautacios as putea spune ca el e hool frate el nu poate sa reflecteze.El merge sa "sustina" echipa pe stadion si sa se bata cu garda ca sa ii fie echipei bine jucand "acasa" pe la Oradea sau Craiova...

 

Locul suporterilor e langa echipa, fiecare asa cum poate - unii pe stadion, altii pe tastatura.Stelismul nu are barem sa poata fi masurabil.Cel mult nuantabil.

 

 

 

fsorini15.07.2008 19:04
Am trista impresie ca acesta nu este site-ul suporterilor stelisti ci al contestatarilor echipei. Nimeni si nimic nu mai e bun, se arunca mereu cu acuze, incepand cu Becali si luand-o apoi sistematic cu TOTI ceilalti.

 

A scapat cineva de acuzele vreunui user ?

Criticam si criticam si uitam sa fim stelisti.

 

In trecut: MM, Zenga, Oli, chiar si Hagi, Ilie. Dica.

In prezent: Becali, Argaseala, Lacatus, Ov Petre, Banel, noile transferuri, fanii de la tribune, tactica, pretul bilelelor, rezultatele din amicale.

 

Ce mai e de criticat? Aproape tot lotul a trecut prin gurile voastre. De la Mirel Radoi care are vina de a fi finul patronului si de a-si rupe oasele pentru Steaua pana la amaratul de Baciu care a respectat clubul facandu-si datoria cand a fost nevoie de el.

 

Cu siguranta lista se va imbogati la primul meci mai slab al vreunui jucator si ma astept chiar maine sa vad opinii "pertinente" despre jocul lui Arthuo ori Kapetanos daca vor fi introdusi deseara.

 

Lista ramane deschisa. "Cu voia dvs" ca sa parafrazez un "tatuc" post decembrist, ma includ si eu pe lista criticabililor si va multumesc anticipat pentru toate epitetele cu care ma veti gratula.

Da, este aproape imposibil sa mai urmaresti un forum in care toti ce se declara stelisti pana in maduva oaselor ataca tot legat de clubul Steaua. Totul este distrus sistematic. Cred ca doar pe forumurile rivalilor de moarte mai gasesti asa ceva. Oameni ce se declara suporteri infocati batjocoresc orice efort facut de oficiali, jucatori, antrenori. Nimeni nu scapa de distrugere, de batjocura... Incep sa nu mai inteleg ce se intampla. Daca tu parinte ai un copil cu probleme nu il scoti in fata casei sa-ti bati joc de el in public. Este trist ce se intampla cu "suporterii" clubului. Ei constituie prin atitudinea lor cea mai mare problema pe care o are Steaua acum.

 

andyro15.07.2008 19:20

Dragii mei, nimeni nu va impiedica sa parasiti acest site si sa va faceti un site unde sa scapati de aceasta atmofera malefica.

 

Acest site sustine Steaua, dincolo de conducatori, jucatori, manageri. Atunci cand un redactor e de parere ca lucrurile merg intr-o directie gresita, are dreptul sa o spuna printr-un articol, asa cum noi, userii, avem dreptul de a o spune prin comentarii. Este parerea acelui redactor, si nu este neaparat cea corecta - si am avut cazuri cand au aparut 2 articole care se contraziceau pentru ca erau scrise de oameni diferiti, cu pareri diferite.

 

MM a fost criticat, la fel cum a fost si laudat. La fel Zenga, Olaroiu, Ilie, la fel au fost unii jucatori. E nedrept si incorect sa spui ca siteul fcsteaua.ro a criticat pana acum tot ce e la Steaua. Ca din pacate, in ultimul timp sunt tot mai multe lucruri de criticat, asta e o realitate si n-are rost sa ne ascundem dupa deget. Asta nu inseamna ca suntem mai putin stelisti, ci doar ca suntem realisti.

 

@fsorini, vad ca tu sari ca ars de fiecare data cand cineva critica conducerea clubului, si ai o problema cu siteul asta. Spune-ne si noua, care e relatia ta cu persoanele din conducerea clubului ? Asa, de curiozitate, sa stim si noi.

fsorini15.07.2008 19:38
Dragii mei, nimeni nu va impiedica sa parasiti acest site si sa va faceti un site unde sa scapati de aceasta atmofera malefica.

 

Acest site sustine Steaua, dincolo de conducatori, jucatori, manageri. Atunci cand un redactor e de parere ca lucrurile merg intr-o directie gresita, are dreptul sa o spuna printr-un articol, asa cum noi, userii, avem dreptul de a o spune prin comentarii. Este parerea acelui redactor, si nu este neaparat cea corecta - si am avut cazuri cand au aparut 2 articole care se contraziceau pentru ca erau scrise de oameni diferiti, cu pareri diferite.

 

MM a fost criticat, la fel cum a fost si laudat. La fel Zenga, Olaroiu, Ilie, la fel au fost unii jucatori. E nedrept si incorect sa spui ca siteul fcsteaua.ro a criticat pana acum tot ce e la Steaua. Ca din pacate, in ultimul timp sunt tot mai multe lucruri de criticat, asta e o realitate si n-are rost sa ne ascundem dupa deget. Asta nu inseamna ca suntem mai putin stelisti, ci doar ca suntem realisti.

 

@fsorini, vad ca tu sari ca ars de fiecare data cand cineva critica conducerea clubului, si ai o problema cu siteul asta. Spune-ne si noua, care e relatia ta cu persoanele din conducerea clubului ? Asa, de curiozitate, sa stim si noi.

Dragul meu cand o sa doresc sa-mi fac un site o sa-l fac pana atunci in speranta ca ma aflu intr-o tara libera scriu ce cred eu ca trebuie scris aici.

Corect zici ca un redactor poate scrie ce crede el de cuvinta dar eu ca user pot sa scriu ce cred eu despre ce crede el ca trebuie sa scrie.

Nu va ascundeti dupa deget, fiti realisti dar nu distrugeti pentruca ce vad scris de unii aici pe forum nu mai este critica ci distrugere.

Si apropo unde m-am referit eu doar la conducerea clubului cum zici tu :"vad ca tu sari ca ars de fiecare data cand cineva critica conducerea clubului"? Eu m-am referit ca voi distrugeti tot nu numai ce face conducerea. Distrugeti jucatori, achizitii, antrenori tot dar tot "naica". Nu scapa nimic de furia voastra demolatoare. In ceeace priveste presupusele mele legaturile cu conducerea clubului cautati de pomana dragilor ca nu am avut niciodata de a face cu cineva nu din fotbal ci din sport in general.

Asa ca injurati-ma pe mine dar lasati pe cei ce joaca, antreneaza si conduc sa incerce sa rezolve problemele clubului.

 

«123»