"Viitorul arata bine", "vom face treaba buna in cupe", "noile achizitii joaca excelent"Mai oamenilor, e din cauza varstei? Sau a faptului ca nu prea intelegeti fotbalul?
Cum naiba puteti sa va entuziasmati asa de rapid dupa un meci amical, pe care nu l-ati vazut, impotriva unei echipe slabe?
Amicalele nu sunt prea elocvente pentru meciurile oficiale care urmeaza. Si nationala i-a rupt pe rusi si pe turci inainte de EURO. Continuarea o stiti...
Nu va ma grabiti sa trageti concluzii asa de rapid. Ori va bucurati ca nebunii dupa o victorie, ori incepeti sa injurati pe toti jucatorii si antrenorii dupa o infrangere...Fiti naiba mai consecventi si aveti rabdare. Linia se trage dupa mai multe meciuri oficiale, nu dupa primul amical despre care stiti doar din presa romana, care stim cu toti ca este de rahat...
Nu are rost sa temperezi sperantele. Oricum e f bine 2-0 cu cea mai titrata echipa din Slovenia, in conditiile in care s-a jucat cu rezervele, cu Steaua II si noii veniti.Decat 0-2 cum a facut Dinamo cu titularii imptriva unei echipe de Liga a IIIa.... Putem spune ca o echipa din "adunaturi"(in sensul bun), din care unii nu au jucat niciodata impreuna, au facut un joc bun(nu era important scorul). Trebuie sa credem ziaristii pt ca abia adsteptau sa mai dea o lovitura Stelei in caz de esec sau a unui meci prost!
In concluzie, a fost de bun augur si datator de speranta. E drept ca pana la un meci adevarat mai e(cel cu Roma). Iti dai seama daca luam un 2-0 ce urla presa si unii dintre noi:))
