FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Amical cu cea mai titrata echipa slovena

«123»
fcsteaua.ro30.06.2008 16:09

Steaua a debutat cu o victorie in primul turneu de pregatire al acestei veri, invingandu-i cu 2-0 pe slovenii de la NK Maribor chiar in fata suporterilor proprii.

 

Golurile ros-albastrilor au fost inscrise de debutantii Bogdan Stancu (minutul 32) si Ianos Szekely (minutul 42).

 

Prima reusita a Stelei a venit in urma unei actiuni cursive, pe traseul Mustata - Baciu - Szekely - Badea - Ochirosii, Bogdan Stancu inscriind dupa centrarea deviata a lui Ochirosii.

 

Al doilea gol a survenit in urma unei pase excelente a lui Adrian Neaga pentru Claudiu Ionescu, aflat, de asemenea, la debut. Acesta a driblat toata apararea slovenilor, insa portarul s-a repliat la timp si a respins sutul atacantului stelist pana in picioarele lui Szekely, care l-a invins, cu un sut plasat si a stabilit scorul final.

 

Marius Lacatus a rulat 19 jucatori din cei 20 disponibili in aceasta partida, Petre Marin fiind singurul care nu a putut juca, din cauza suspendarii dictate de FRF. Merita remarcat si jocul bun al debutantilor Tiago Gomes, Claudiu Ionescu, Bogdan Stancu, Ianos Szekely, al tinerilor Bogdan Mustata si Vlad Rusu.

 

De asemenea, portarii Cornel Cernea si Cosmin Vatca s-au comportat excelent, in timp ce Adrian Neaga sau Valentin Badea sau Eugen Baciu au fost aproape de a inscrie, ultimul avand chiar un gol anulat.

 

Pentru stelisti urmeaza amicalul cu SK Austria Karnten, de miercurea viitoare.

 

SteauaFC.com

lupi30.06.2008 16:19

il da la TV?

 

lupi30.06.2008 16:24

il da pe ceva program?

Marius30.06.2008 16:36

nu e la TV, e doar live text... pe gesepe daca nu ma insel

lupi30.06.2008 16:37

of ca intr-o vreme le dadea Sport.ro la TV:(

catacata2130.06.2008 16:39

fularultras:steag_sah_mic: pe ce canal joca ?

he sar putea sa joace pe sport.ro dupa CFR Cluj hi steauaaaaaaa :steagcruce:forzateaua

stelistul stelist30.06.2008 16:51
fularultras:steag_sah_mic: pe ce canal joca ?

 

citeste si tu ca nu e greu si vei afla...

catacata2130.06.2008 16:57
fularultras:steag_sah_mic: pe ce canal joca ?

 

citeste si tu ca nu e greu si vei afla...

 

 

zice doar cand nu si pe ce canal

eu_jimmy30.06.2008 17:38

baieti daca aflati ca se da pe net...pe undeva sa ne ziceti si noua!FORZA Steaua!!!Imi place cum arata mijlocul nostru...poate jucam si in campionat asa:Dforza Steaua!

 

DelPiero1030.06.2008 17:46

Un meci de antrenament!Asa vor fi primele 3 meciuri,de abia in urmatorul stagiu vom vedea cam unde stam!Poate sa vor mai face si achizitii(sper!).

steaua_gloria30.06.2008 18:17

Un prim 11 destul de bun . Pe Mustata nu-l stiu in rest e ok totul.Sigur, nu cea mai buna echipa , dar e bine.

 

12 Cornel Cernea – 32 Bogdan Mustata, 29 Eugen Baciu, 5 Ionut Rada, 15 Mihaita Nesu (Cpt) – 7 Janos Szekely, 22 Mihaita Plesan, 30 Tiago Gomes, 21 Razvan Ochirosii – 28 Bogdan Stancu, 9 Valentin Badea

SzabiStelistu30.06.2008 18:32

da ii live text pe gesepe :D Baciu a dat gol dar au anulat ...offside :-s

Matusalem30.06.2008 18:35

pe steauafc.ro se introduc informatii din 2 in 2 minute... mai repede ca pe gsp. doar ca tre' sa dati voi refresh mereu!

aaa si click pe cronica meciului, ca dupa refresh revine la caseta meciului...

Virgil30.06.2008 18:38

Steaua joaca fara vedetele sudamericane Zapata si Dayro si fara Golanski.

 

Echipa de start a Stelei: Cernea - Mustata, Baciu, Rada, Nesu - Szekely, Plesan, Thiago, Ochirosii - Stancu, Badea

 

Rezerve: Vatca, Cl Ionescu, Neaga, Iacob, Neagoe, Rusu, Surdu

 

Nu ma indoiesc ca vor debuta cu o victorie.

 

AdrianUltras2530.06.2008 18:39

Intrati pe siteul oficial al echipei.Acolo puteti vedea meciul live text.Si nu are asa intarziere ca la gesepe pt ca gesepeul de pe siteul oficial da copy-paste la tot.

 

www.steauafc.ro

 

Matusalem30.06.2008 18:40

parca vad ca se trezesc sa il transfere pe pavlovici ala ca a dat 2 suturi pana acuma contra noastra

c.ronaldo1730.06.2008 18:43

Gol Bogdanel Stancu din pasa lui Ochirosii :)

Matusalem30.06.2008 18:43

vis

deja il vad titular si un inlocuitor de succes al lui Dica

si Ochirosii ar trebui pastrat... pe stanga joaca binisor.

szekely pe dreapta si Nicolita la revedere drum bun!

zloty30.06.2008 18:43

Si am dat si gol:DMinutul 32: Goooooooooooooooooooooooooooooooooooool Steaua! Bogdan Stancu marcheazã dupa o centrarã a lui Ochirosii, din flancul stîng.

w3bmaster30.06.2008 19:03

Amicalele ca amicalele meciurile oficiale conteaza pt mine si sper ca sa mai aduca cativa jucatori sa se integreze si sa pornim nou sezon cu efectiv complet si cat de cat omogen ...

 

zloty30.06.2008 19:15

2-0:Dszekely

steaua_gloria30.06.2008 19:21

Mi se pare sau ne descurcam extraordinar ? :kisstogether:

MALDINI30.06.2008 19:23

Vad ca noile achizitii joaca bine ... oricum e prea devreme sa tragem niste concluzii dar oricum....bravo lor ! Bv Stancu , bv Szekely !

Dragoshinho30.06.2008 19:28

GOOOL Steaua....JANOS SZEKELY\:d/......

si acum shhhhhhhhhhhhhhht...a intrat surdu:|...

MIREL6RADOI30.06.2008 19:28

Sper ca in Ghencea sa nu se stringe anti-unguri...sa nu-l punem intr-o postura neplacuta pe Szekely care-i baiat bun....

«123»