FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Politica

«123»
redondo08.06.2009 00:29

Da corect...toata clasa politica de la noi reprezinta un jeg...nu neg.Dar atunci care este politicianul perfect? Dati un exemplu...Cum poti sa speri la cineva care in mod normal rezulta ca nu poate exista? Cum pot sa-mi imaginez figura unei persoane pe care n-am vazut-o niciodata?

Se pare ca politica este echivalenta cu coruptia indiferent cine este la putere.

dee08.06.2009 06:36
Stau in Portugalia,dar sunt roman,si inca ma mai intereseaza ce se intampla pe acolo...Am acasa prieteni si neamuri,e normal sa fie asa.Daca ar fi vorba doar de cei ca tine sau cocalarii lui Jiji chiar nu m-ar mai interesa ...

Se vede.De-aia moare lumea de foame mai tare ca pe vremea lui Ceausescu...

 

poate daca ai fi donat cotizatia aia pe care o dai constiincios la AISS la ceva centre, sau sa fi cumparat alimente pentru niste oameni sarmani ai fi tras si tu un semnal de alarma pentru autoritati. Oamenii care mor de foame sunt cei care l-au votat pe Becali, pentru ca Gigi, asa cum e el, i-a ajutat, iar pe omul acela simplu nu-l intereseaza "de ce" a facut-o, ci retine gestul in sine, pe care autoritatile nu l-au facut pt ei. Oricum, nu va merge Gigi la Bruxelle, sa fim seriosi, pentru ca spre deosebire de altii, el stie care ii este locul, s-a vazut si din declaratiile de ieri, cand l-au luat astia la misto, iar omul s-a simtit. Nu inteleg cum nu-si fac partidele sondaje cu un top al antipaticilor, ca sa stie de ce nu merge lumea la vot sa-i voteze. Degeaba imi place x sau y, daca vad pe pozitiile fruntase unii care nu-mi plac (ajunge si un singur nume), partidul acela a decazut in ochii mei si a multora, deci, nu-i vom vota lista. Mai grav este ca merg altii,care nicicum nu se inteleg unii cu altii, doar se cearta intre ei. La alegerile astea votantii au fost membrii de partid si cei ai organizatiilor de tineret + patura de jos, al oamenilor simpli. Vom trai si vom vedea, showul continua :D .

 

@redondo

ai fi putut spera daca ar fi venit unul si ar fi spus: nu va promit nimic, ca oricum nu o sa ma tin de promisiune. Nu-mi controlati trecutul, va spun sigur ca am fost si eu corput, deci, hai sa trecem peste si sa o luam de la 0. Pe acela l-as fi crezut :)

Insa discursurile la posturile locale unde cica au promovat programele europene nu sunt urmarite, oamenii tot la posturile nationale se uita, deci, majoritatea electoratului a retinut circul, minciunile si atacurile la persoana. Apoi au facut o greseala mare evitand un anumit post, otv, caci un abil politician ar trebui sa stie cum sa vorbeasca pentru a fi inteles de toata lumea, vorba bunicii mele: trebuie sa stii sa vorbesti domneste dar si taraneste (adica simplu) :-) Nu trebui sa fii popular prin imagine, ci prin limbaj coerent, ton normal, pozitiv, apropiat de oameni ca aceastia sa te inteleaga. Un Petre Roman ar fi atras voturile simpatizantilor lui Becali, parerea mea.

Marius08.06.2009 07:14

ce oameni vehementi pe aici. desi sunt sanse ca alegerile sa fie fraudate se discuta numai de eba

MoWeed08.06.2009 07:17
ce oameni vehementi pe aici. desi sunt sanse ca alegerile sa fie fraudate se discuta numai de eba

Pai daca e sa o luam asa, cam toate alegerile din 90 incoace au fost fraudate :) Mereu au existat voturile cumparate, autobuze pline de oameni plimbati in cat mai multe orase sa voteze de mai multe ori, pomeni electorale si campanie in ziua alegerilor

LDS08.06.2009 09:44
ce oameni vehementi pe aici. desi sunt sanse ca alegerile sa fie fraudate se discuta numai de eba

 

HA! Într-o țarã în care se șmenuiește pânã și apa de la robinet, "sunt șanse ca alegerile sã fie fraudate". Pãi e și normal sã fie fraudate, pe nemernicii ãștia nu-i intereseazã cum votezi, îi intereseazã doar numãrul celor prezenți, care semneazã foaia înainte sã intre în cabina de vot. Dupã asta, de rezultate se ocupã fie ei, fie primesc de la ambasada SUA un plic expediat de la Departamentul de Stat...

mircea_1008.06.2009 11:42

deci pana la urma au iesit Elena Basescu, JJ Beeeecali si WC Tudor? Doar astia 3 sau mai e vreo unu?

KERATOCONUS08.06.2009 12:30

Haideti sa vedem si partea buna. O sa scapam de jeg...patru zile pe saptamana :yeahh:

D4v1dstelist08.06.2009 13:53
Pai daca e sa o luam asa, cam toate alegerile din 90 incoace au fost fraudate . Mereu au existat voturile cumparate, autobuze pline de oameni plimbati in cat mai multe orase sa voteze de mai multe ori, pomeni electorale si campanie in ziua alegerilor

 

 

Da,numai ca cele din 2004 au fost fraudate de PSD.S-au incurcat ei pe ei si cei pe care i-au cumparat au votat toti Basescu din confuzie.(zvon,destul de aiurea,dar mi se pare amuzant)

maye08.06.2009 14:27
deci pana la urma au iesit Elena Basescu, JJ Beeeecali si WC Tudor? Doar astia 3 sau mai e vreo unu?

Mai sunt inca 30 pe langa ei...dar nu cred ca are vreo relevanta numele lor , ca nu prea cred ca o sa stii despre cine vorbesc----

danimarcu08.06.2009 17:55
Pai aia cu agramata era o parere pur personala. Ca sa nu mai zic de cunostiintele ei vaste din geografie (Clujul e cel mai mare oras al Aradului :D ).

 

E campioana EBA...

Mie mi-a placut aia cand i-a donat unui batran un scaun pt invalizi si i-a zis ca "v-am adus un scaun electric" :yeahh::yeahh:

 

 

Marius02.08.2010 14:27
Cate familii isi permit sa dea 5 milioane?

 

surprinzator de multe, mai ales in aceste vremuri... maro de guvernare portocalie.

 

:))

 

5 milioane pe player escort dar il vei putea tine pe Pacurar sau pe Banel de mana...visul oricaui copil :D

 

ai fi surprins sa afli cati copii de 7-8 ani isi doresc sa mearga pe gazon alaturi de un jucator al Stelei in zi de meci. chit ca jucatorul e pacurar, Banel, radut sau martinovici.

 

 

cu 500 ron te duci la un meci in afara

 

doar biletul si-o bere probabil, drumul il faci moka atunci cand lasa astia teleportarea la liber.

Maye02.08.2010 15:01
surprinzator de multe, mai ales in aceste vremuri... maro de guvernare portocalie.

haha

 

ce m-am distrat

Marius02.08.2010 15:30

tu, udrea si restul gastii ce va mai distrati in timp ce restul tarii moare de foame :)

Maye02.08.2010 15:43
tu, udrea si restul gastii ce va mai distrati in timp ce restul tarii moare de foame :)

doar prostul moare de foame.

Marius02.08.2010 15:48

ce remarca udrista, va invata bine astia la partid acolo... aroganti de mici. dar ai grija ca nu mai e mult pana cand pentru o expresie de genul asta sa ajungi acasa fara toti dintii, si crede-ma ca nu ma refer deloc la tine. sau nu in special.

 

iar despre prosti, asta sper si eu, toti aia 5 mil de prosti care au votat cu marinaru' sa crape de foame pana la alegeri.

 

suntem off-topic? hai un mod sa mute astea pe alta sectiune :)

Maye02.08.2010 18:30
ce remarca udrista, va invata bine astia la partid acolo... aroganti de mici. dar ai grija ca nu mai e mult pana cand pentru o expresie de genul asta sa ajungi acasa fara toti dintii, si crede-ma ca nu ma refer deloc la tine. sau nu in special.

 

iar despre prosti, asta sper si eu, toti aia 5 mil de prosti care au votat cu marinaru' sa crape de foame pana la alegeri.

Stai ba linistit ca nu moare nime de foame, nu o mai arde aiurea.

Stii si tu prea bine, dar asa esti tu , simti nevoia sa ti se dea dreptate si sa crezi ca ai dreptate.

Ai dreptate!

Happy now sugar?

Marius02.08.2010 19:10

1. Un moderator sa MUTE (sa NU STEARGA) aceste posturi pe un alt thd, pe la discutii libere.

 

2. Portocaliule, am zis io ca va invata aia sa papagaliciti la unison, asa pareti si voi multi:

 

Lipsa banilor ii impinge pe tot mai multi romani să fure. Cosmeticele si alimentele sunt cele mai la indemana hotilor din magazine, iar media de varstă a crescut simtitor. Potrivit reprezentantilor hipermarketurilor, cei care fură cel mai des alimente sunt batranii. Desi stiu că vor fi prinsi, oamenii spun că fură de foame.

Conserve, mezeluri, ulei. Sunt printre produsele cele mai "cautate" de romanii care recurg la furt. Fie că le manancă direct in magazin, fie le ascund in posete sau haine. O altă metodă des utilizată este furtul la cantar, in magazinele care le oferă clientilor posibilitatea să cantarească singuri produsele, relatează Antena3.

 

Și cosmeticele sunt o "pradă usoară" pentru unii dintre clientii supermarketurilor, mai ales că pot fi scoase cu usurință din ambalajul care are imprimat codul de securitate.

http://www.jurnalul.ro/stire-observator/to...ame-549213.html

 

 

dar sigur, astea-s tonomate, in tara lu' basescu curge lapte si miere, toata lumea se da cu bemveu' pe autostrada. nu ti-o fi scarba asa...

 

Maye02.08.2010 19:13

:kisstogether:

 

Usurel, usurel cu sursele.

Marius02.08.2010 19:18
nu ti-o fi scarba asa...

 

:thumbsup:

«123»