FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Drama unui fotbalist

«123»
MoWeed18.06.2008 11:33

Victor

 

 

Daca el ca extrema dreapta sau mijlocas dreapta are rolul de a bloca un adversar, atunci cine sa mai atace?

Practic cu el in echipa banda dreapta e moarta pe atac, nu e normal acest lucru. Capacitatea de efort fara tehnica o fi buna la un mijlocas dreapta de la Pandurii sau Gloria Bistrita care de cele mai multe ori se apara, ori la o echipa care trebuie sa incerce mereu sa castige cum e Steaua, sau o echipa nationala care mai trebuie sa si marcheze ca sa se califice nu e de ajuns.

Aceste calitati ar fi fost mai potrivite daca ar fi jucat fundas...

vlad7518.06.2008 12:50

Imi voi schimba parerea despre Banel,voi reveni la paraerea buna despre el avuta la inceput,doar cand va lasa fitele de ambasador Unicef sau ce titluri i-au mai atribuit astia.Doar cand nu-si va mai pune pene pe cap si cand ne va spune ca nu-l intereseaza doar banii. Ma enerveaza sa-l vad pozand in fata mare.

FortuneTeller18.06.2008 13:41

Nu stiu de ce Banel este un subiect mai aprins decat Contra, Codrea, Cocis, D. Niculae, M. Niculae? De ce vrem de la Banel mai mult decat de la Lovin, Petre, Cocis sau Codrea? Astia cate centrari bune au dat in ultimii 5 ani?

bijoux_bz18.06.2008 15:06
Asta e tare. ce drama?? nu inteleg i-a murit doamne fereste cineva drag sau apropiat sau ce? a ramas olog, chior sau surd? Omul e cat se poate de sanatos, nu are probleme mari in familie, are o viata cat se poate de normala si linistita? Nu e nicio drama.

 

O sa te contrazic.Banel chiar sufera o drama si daca unii dintre noi nu ar privi doar din perspectiva banilor,poate ca ar intelege ce se intampla cu acest jucator.Odata stia sa dea cu piciorul in minge,a fost pe val,a facut bani,probabil era fericit.Soarta i-a oferit o portita prin fotbal.Si dupa autogolul de pe Bernabeu,Banel a cazut.Poate si datorita faptului ca nu a avut un bun consilier sau oameni care sa-l ajute din punct de vedere psihologic,dar nu a mai fost la fel.Avand in vedere ca este un om cu anumite calitati morale pe care altii nu le detin,pentru baiatul asta atat de simtit si sensibil nu a avut nevoie de mai mult ca sa cedeze.Pentru el nu conteaza doar banii castigati,drama lui este ca nu isi poate reveni si vedem meci de meci acest lucru,in plus suporterii ii sucesc cutitul in rana de fiecare data.Este practic un fotbalist in moarte clinica,iar daca va putea fi resuscitat sunt sigura ca o sa dea peste nas multora.Ii urez mult succes si ii doresc sa plece de la Steaua ca sa isi poate reveni din starea asta,pentru ca echipa asta nu ii mai poate oferi nimic in afara de amintiri neplacute si teama ca s-ar putea repeta.Pentru unii nu banii inseamna totul,oricat de greu ar fi de inteles asta...

 

Si eu am incredere ca poate fi resuscitat si ca trece doar printr-o criza de forma (putin mai lunga) dar asta nu inseamna ca traieste o drama. Nu e nici primu nici ultimu care isi da autogol. nu pot sa va inteleg. va e cam multa mila pentru fitele unui jucator nu a demonstrat in pana acum ca e barbat.

predatorpulse718.06.2008 16:39

Nu imi vine sa cred ca inca se mai discuta despre Banel Nicolita,cel mai norocos fotbalist din istoria Romaniei. La lipsa de talent pe care o are,a avut o mare bafta sa treaca pe la Steaua Bucuresti,ba chiar sa fie titular in atatea meciuri. Taica-miu imi spunea ca Banel nu ar fi avut loc nici in echipa rezervelor rezervelor la Steaua pe care o stia el,cea de la sfarsitul anilor 80' si inceputul anilor 90', ca sa nu mai vorbesc de alte echipe mari ale Stelei din istorie.

 

Faptul ca el e folosit in continuare arata ce antrenori limitati avem,atat la Steaua cat si la nationala. In nici un campionat decent nu o sa fie laudat un jucator doar pentru ca fuge,trebuie sa fuga si sa aiba niste reusite. Oli,Lacatus si piti il folosesc pe Banel ca alibi pentru restul putorilor care la un moment dat nu mai pot si marea tactica devine "pasa catre Banel",iar faza se incheie in 90% din cazuri pentru ca Banel pierde mingea.

 

Nu ii mai deplangeti soarta acestui fotbalist mediocru. Nicolita a primit mai multe sanse la Steaua decat toti coechipierii sai la un loc * 3 si de fiecare data a facut meciuri proaste. Daca nu poate il dam afara,ce atata tam-tam. Nu e vina lui Nicolita,e vina celor ce il baga in teren si celor ce l-au facut sa creada ca e fotbalist. Banel are fi avut o cariera in atletism si credeti-ma,nu sunt ironic.

Cum ar putea Banel Nicolita sa mai creasca? Ce mai asteptam sa-l dam afara? E un jucator tanar dar nu are invatate nici principiile de baza ale fotbalului,preluarea si pasa. E cu atat mai rusinos avand in vedere ca joaca in banda unde se presupune ca iti trebuie tehnica in regim de viteza. Sa vorbim despre asa ceva in cazul lui Banel ar fi o gluma proasta.

 

Banel trebuie sa se loveasca de zidul propriei mediocritati si sa ajunga unde ii e de fapt locul,la o echipa de pluton din divizia a sau divizia B,sau daca are bulan poate merge la niste asiatici si isi scoate bani multi jucand nimic,pentru ca si acolo se fuge mult fara folos.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

w3bmaster18.06.2008 21:00

In orice national cat de cat cu pretenti nu eista jucator anti fotbal ca Banel noi avem si Banel si Fl Petre Si Contra suntem tari ...

 

Poa il iau astia la atletism sa scapam de el ...

 

dax4718.06.2008 22:10
fratiorul meu eu nu vad nici o drama la baiatu asta...ba din contra sa ridikt din noroi si acum se mandreste cu munk lui....ca asta e tipu de jucator nu ai ce sa ii faci dar nu e nici o drama sa castigi sute de mii de euro pe sezon pe buna dreptate.....e vreo darama aici ??? care e drama????

 

Drama e a Stelei, a Romaniei, a noastra in general, pentru ca Banel ocupa un post de titular si ne strica 99% din meciuri. Nu stie nimic din ce inseamna fotbal. La tehnica il face si bunica-mea , operata la picior anul trecut. L-ati vazut la acest Euro 2008 ? E penibil, total. Nici o centrare, nici un dribling reusite. Varza, praf, noob complet !

 

Eu nu vreau sa-l mai vad pe asta in echipa Stelei ! O fi bun la suflet, dar asta nu a ajutat pe nimeni vreodata. Pe teren trebuie sa fii eficient, sa ajuti echipa, sa iti faci datoria. Asta e complet pe din-afara.

 

Lasa-ne banele, lasa-ne ! Pleaca la faurei, joaca pentru ei !

vlad7519.06.2008 04:16

Drama va fi a lui Janos Szekeley.

Cate recorduri putea dobori Nicolita daca ar fi facut atletism!

Daca Banel nu va mai fi titular la Steaua,mamica lui sigur va veni cu o sticla de benzina si un chibrit in fata Guvernului,amenintandu-ne ca-si va da foc daca Dolarel va fi rezerva! De,dragostea de mama!!! Pardon,obsesia de bani!

 

 

 

.....Run Banele,run!

dee19.06.2008 05:36

Ce-aveti mai cu Banel? Joaca la Steaua, joaca la Nationala ….inseamna ca are "ceva" din moment ce a fost selectionat, nu?. Il criticati pe Piturca, de parca ce mari antrenori sunteti voi, in loc sa incercati sa intelegeti de ce l-a folosit. E clar ca nu l-a folosit pentru statutul sau de ambasador antirasism., asa cum unii, in naivitatea lor, cred. Piturca nu-i genul care sa se lase influentat si a demonstrat asta.

 

Vi s-a pus pata pe Banel , deh', romii sunt la moda, uitand de altii care ,la fel, au avut evolutii oscilante de-a lungul carierei. Va legati ironic de atuurile lui, viteza si disponibilitatea la efort, uitand ca aceastea doua sunt esentiale in fotbalul modern de azi. Drama lui Banel este ca nu poate sa revina la forma buna care l-a consacrat, iar atacurile voastre si ale presei nu-l ajuta deloc. Eu una, n-am uitat inca meciurile cu Betis si cu Rapid, cand ne-am calificat in semifinalele Cupei UEFA, cand aportul sau a fost decisiv. Atata timp cat nu a fost in centrul atentiei, Banel s-a putut desfasura. E clar ca are nevoie de o schimbare, pentru ca la Steaua a ajuns la saturatie. Sper sa-si revina, pentru ca este un jucator care poate si merita mai mult decat corul huiduielilor din Ghencea.

MoWeed19.06.2008 06:09
Ce-aveti mai cu Banel? Joaca la Steaua, joaca la Nationala ….inseamna ca are "ceva" din moment ce a fost selectionat, nu?. Il criticati pe Piturca, de parca ce mari antrenori sunteti voi, in loc sa incercati sa intelegeti de ce l-a folosit. E clar ca nu l-a folosit pentru statutul sau de ambasador antirasism., asa cum unii, in naivitatea lor, cred. Piturca nu-i genul care sa se lase influentat si a demonstrat asta.

Nu draga dee, l-a folosit pentru faptul ca alearga mult(chiar daca si prost).

Banel este un jucator bun pentru vreo echipa de 2 lei care se apara. In momentul in care vrem sa atacam se vad marile lui carente, de altfel si in meciul cu olanda a avut cateva centrari tragice. Cat timp a jucat el la nationala, banda dreapta a fost moarta in atac.

Ori, Steaua nu este echipa care sa se apere ci in marea majoritate a meciurilor trebuie sa atace.

Cat despre argumentul tau cu Betis, acesta este penibil. Au trecut 2 ani de atunci....hai acum sa aducem toti jucatorii care au fost candva buni la Steaua(Fl. Dumitru, V. Iacob, C. Raducanu, etc....). Pe baza acelui sezon a stat 2 sezoane titular degeaba. Gata, ne-a ajuns si noua rabdarea la limita. M-am saturat de centrarile lui de 2 lei si de dribblingurile extraordinare(biciclete....).

Nu e vina lui Banel, el atata poate...

dee19.06.2008 06:45
Nu draga dee, l-a folosit pentru faptul ca alearga mult(chiar daca si prost).

Banel este un jucator bun pentru vreo echipa de 2 lei care se apara. In momentul in care vrem sa atacam se vad marile lui carente, de altfel si in meciul cu olanda a avut cateva centrari tragice. Cat timp a jucat el la nationala, banda dreapta a fost moarta in atac.

Ori, Steaua nu este echipa care sa se apere ci in marea majoritate a meciurilor trebuie sa atace.

 

nu draga Mo, l-a folosit pentru ca alearga mult , face pressing si are un aport defenisv important. A fost perfect pentru tactica adoptata de Piturca in meciurile cu Franta si Italia si nu-i vina lui ca Lacatus il foloseste la Steaua ca si extrema ofensiva, cand el este un jucator de profil defensiv. Ar fi ideal sa avem numai jucatori totali,plurivalenti, care sa poata ocupa orice post si sa o faca bine, dar pana la a avea o echipa de 11 super jucatori, macar cei pe care-i avem trebuie pusi in valoare si folositi astfel incat sa dea randament maxim.

MoWeed19.06.2008 06:54

L-a folosit ca extrema dreapta, ar fi fost totusi bine sa foloseasca un jucator care sa aiba un oarecare aport ofensiv. Altfel am ajuns in situatia de a avea o banda dreapta beton in aparare, dar 0 pe atac, in timp ce pe partea stanga, Muta nu facea deloc faza defensiva.

Nici eu nu inteleg cum de toti antrenorii il folosesc pe Banel ca extrema/mijlocas dreapta. Intr-adevar alearga mult, face pressing, dar in momentul in care echipa noastra intra in posesia balonului, Banel devine inutil.

Randament maxim pentru Banel ar fi pe banca.....

Eu sper ca l-a vazut cineva la Euro sa ne scape de chin....

victor19.06.2008 07:11
Nu stiu de ce Banel este un subiect mai aprins decat Contra, Codrea, Cocis, D. Niculae, M. Niculae? De ce vrem de la Banel mai mult decat de la Lovin, Petre, Cocis sau Codrea? Astia cate centrari bune au dat in ultimii 5 ani?

 

 

foarte corect comentariul! tot felul de specialisti au gasit vinovatul pentru jocul slab al nationalei: Banel Nicolita, care are tupeul sa fuga prea mult! jucatorii ca Nicolita au rolul de a sprijinii jocul varfurilor dintr-o echipa. ei nu sunt si nu vor fi niciodata "cei alesi" sa faca spectacol, dar fara masinistii din umbra nici un mecanism nu poate "functiona" optim!

vlad7519.06.2008 07:53
Nu stiu de ce Banel este un subiect mai aprins decat Contra, Codrea, Cocis, D. Niculae, M. Niculae? De ce vrem de la Banel mai mult decat de la Lovin, Petre, Cocis sau Codrea? Astia cate centrari bune au dat in ultimii 5 ani?

 

 

foarte corect comentariul! tot felul de specialisti au gasit vinovatul pentru jocul slab al nationalei: Banel Nicolita, care are tupeul sa fuga prea mult! jucatorii ca Nicolita au rolul de a sprijinii jocul varfurilor dintr-o echipa. ei nu sunt si nu vor fi niciodata "cei alesi" sa faca spectacol, dar fara masinistii din umbra nici un mecanism nu poate "functiona" optim!

Din fericire ,Codrea,Cocis sau Daniel Niculae nu joaca la Steaua. Din nefericre,Banel "joaca" la Steaua. De ceilalti chiar nu ne pasa.Mai mult imi pasa de Steaua decat de prezentele sterse ale Romaniei la un C.M. sau C.E.

Radoi ,Goe si Ghionea au jucat chiar bine la Euro. La meciul cu Olanda eu am vazut 2 goluri primite pe partea lui Contra.

fortza steaua20.06.2008 13:01

ce tot avetzi fratilor cu Banel?atata poate omul atata da pe teren.e adevarat ca se zbate ca pestele pe uscat,dar avem in lotul Stelei si in lotul national altzii care sant mult mai slabi.. forzateaua

dax4720.06.2008 21:00

Ce terminati.... Voi ati vazut ma ce face Banel pe teren ? Pierde mingiile, centreaza aiurea, da autogoluri incredibile, incurca toate fazele.

 

Ce draq il mai aparati atata ? Habar nu aveti fotbal, fara tagada. Luati-l la voi acasa si lasati Steaua sa creasca, fara elemente terminate ca Banel. Asta ne omoara cu zile. Orice copil din curtea scolii stie mai mult fotbal ca asta.

 

Eu m-am saturat de asta pana peste cap. Si la nationala s-a vazut cat de distrus este. E un adevarat anti talent la fotbal. Mare pacat ca si-a gresit cariera. Mare pacat pentru noi, mai ales.

Ccl21.06.2008 11:40

La Steaua si nationala se insista prea mult cu el sa il bage in teren in momenete in care chiar nu avem nevoie de el.Inteleg la meciul cu Franta ,chiar si cel cu Italia omul si-a facut treaba foarte bine dar la meciul cu Olanda nu isi avea locul si totusi piti la bagat,normal ca lumea l-a injurat .Cred ca daca s-ar lucra mai mult cu el sa invete sa scoata capul din pamant atunci cand are adversar langa el si trebuie sa centreze se va descurca mai bine.Nu zic ca e jucator bun dar nici prost nu e,doar ca antrenorii insista sa il bage in teren atunci cand nu e nevoie de el si de aici porneste ura multora.

mountytoma24.06.2008 15:10
O sa te contrazic.Banel chiar sufera o drama si daca unii dintre noi nu ar privi doar din perspectiva banilor,poate ca ar intelege ce se intampla cu acest jucator.Odata stia sa dea cu piciorul in minge,a fost pe val,a facut bani,probabil era fericit.Soarta i-a oferit o portita prin fotbal.Si dupa autogolul de pe Bernabeu,Banel a cazut.Poate si datorita faptului ca nu a avut un bun consilier sau oameni care sa-l ajute din punct de vedere psihologic,dar nu a mai fost la fel.Avand in vedere ca este un om cu anumite calitati morale pe care altii nu le detin,pentru baiatul asta atat de simtit si sensibil nu a avut nevoie de mai mult ca sa cedeze.Pentru el nu conteaza doar banii castigati,drama lui este ca nu isi poate reveni si vedem meci de meci acest lucru,in plus suporterii ii sucesc cutitul in rana de fiecare data.Este practic un fotbalist in moarte clinica,iar daca va putea fi resuscitat sunt sigura ca o sa dea peste nas multora.Ii urez mult succes si ii doresc sa plece de la Steaua ca sa isi poate reveni din starea asta,pentru ca echipa asta nu ii mai poate oferi nimic in afara de amintiri neplacute si teama ca s-ar putea repeta.Pentru unii nu banii inseamna totul,oricat de greu ar fi de inteles asta...

 

ai dreptate si tu partial in ceea ce spui, poate ca daca antrenorul/antrenorii lui aveau inspiratia sa il tina pe banca de rezerve si sa il bage in teren cate 10-15 minute pe final de meci, poate nu se ingropa singur dupa autogolul de pe bernabeu. asa, i s-a oferit si banderola de capitan de echipa, si ajuns chiar in lumina reflectoarelor, s-a pierdut de tot. el era primul care trebuia sa ii ceara antrenorului sa il treaca rezerva o perioada! si in perioada aceea ar fi putut sa stea mai mult pe terenul de antrenament, sa o ia de la inceput, cu abecedarul fotbalului, ca a lipsit la multe lectii!

fedora24.06.2008 16:15

Am intrat din intamplare pe acest thread... credeam ca e vorba totusi de un fotbalist, titlul m-a indus in eroare.

Cris0725.06.2008 13:55

Un singur lucru nu mi-a placut in ceea ce ai scris,ca lai facut tigan pe Nicolita...oare noi il consideram tigan si cnd ne facea sa sarim in sus de fericire in UEFA?sau in campionat?eu cred ca nu...poate ca acuma ne nemultumeste prin jocul pe care il face da nu trebe sa-l jignic sau sa-l huiduim,daca ar juca si alti jucatori d la Steaua asa determinati si sa se daruiasca ca Nicolita ar fi mult mai bun jocu Stelei.Forza Steaua!!!

MoWeed25.06.2008 14:09
Un singur lucru nu mi-a placut in ceea ce ai scris,ca lai facut tigan pe Nicolita...

Asta e cel mai evident lucru.....sau tu crezi ca o fi african?

E tigan din nastere si nu vad de ce sa nu zicem acest adevar...

korynna26.06.2008 03:35

A vrut sa scoata in evidenta faptul ca atunci cand a avut "perioada de glorie" nimeni nu zicea tiganul Nicolita ne-a facut fericiti sau ceva de genul,dar cand e vorba de ceva negativ imediat este specificat acest amanunt.

Este un adevar si nu trebuie luat ca o jignire,dar multi spun asta cu scopul de a jigni.Si nu stiu cati din astia multi nu s-au bucurat la meciul cu Betis,stelisti fiind.Se pare ca atunci nu i-a deranjat acest adevar.

Suntem romani si asta ne ocupa tot timpul...

nicu8826.06.2008 07:24

Privind meciurile Romaniei la Euro, am avut o revelatie. Nu aceea ca Victor Piturca este un mare antrenor, ci ca un jucator traieste o drama. Nu este vorba de Ciprian Marica sau de Mirel Radoi, ci este vorba de tiganul nostru de serviciu, Banel Nicolita. Ca Banel este un personaj, nu mai este demult un secret. Pana la urma, cati fotbalisti romani au ajuns subiect de folclor? Dar nu despre asta e vorba.

 

Vazandu-l cum alearga in meciurile impotriva Frantei si Italiei, am realizat ca acest jucator este de fapt cel mai constant jucator al Stelei din ultimii ani. Din pacate, aceasta constatare a fost una trista. De ce? Pentru ca Banel a iesit in evidenta prin aportul sau defensiv, prin devotament si prin kilometrii alergati. Care e problema? Pai nu e nicio problema, daca joci la o echipa precum Gloria Bistrita sau o nationala care nu-si va propune niciodata sa domine marile forte ale Europei. Insa, cand joci la Steaua si doar rostirea numelui echipei iti cere sa joci fotbal ofensiv, aceste caracteristici( unicele, din pacate), devin mai degraba inutile. Adaugand la asta si lipsa orientarii tactice precum si precaritatea tehnica, rezulta un jucator mediocru, un muncitor pe care il folosesti doar cand te aperi, presat de " greii" continentului. Daca vrei sa presezi cu el, risti sa retraiesti un final de meci cu centrari in zidul de 1,74 cm format dintr-un Gabriel Torje.

 

Iar daca la toate aceste adaugi sacrificarea altor jucatori ( vezi cazul Szekely, care va juca pe stanga) pentru a-i face loc lui Banel, se naste o adevarata aberatie fotbalistica, in care un fotbalist care isi da viata pe teren, timp de 90 de minute, facand ceea ce stie el mai bine, este huiduit la scena deschisa, pentru ca este fortat sa faca ceea ce nu stie si n-a stiut niciodata.

 

Asta nu este un comentariu anti-Banel. Nu am folosit termenul "tigan" in sens peiorativ, ci pentru ca asta e. Din pacate pentru el, capacitatea lui de efort, iesita din comun, este si dar si blestem. Daca e insotita de inteligenta tactica, ajungi precum Gennaro Gattuso si castigi campionate mondiale si Ligi ale Campionilor, daca e doar alergatura inainte si inapoi, indiferent daca trebuie sau nu, se numeste munca in zadar si asa ajungi sa marchezi autogoluri spectaculoase, cand tu nu stii sa centrezi din alergare fara adversar...

 

Sincer, imi este mila de el. Nu va ajunge vreodata la vreo mare echipa, decat poate pe la un team de mijlocul clasamentului in Rusia, Ucraina sau un alt campionat unde calitatile fizice sunt apreciate mai mult decat o pasa sau un sut decent din alergare. Din pacate pentru el si pentru noi, suntem blestemati cu un antrenor care in cautarea oarba a gloriei de altadata, sacrifica pe oricine si orice, indiferent de consecinte. Imi doresc din toata inima sa ma insel, dar privind inapoi, cele mai bune meciuri ale sale au fost cele in care a jucat rolul unui aparator harnic, dar nu fundas( nu v-ati intrebat de ce nu joaca niciodata fundas dreapta?) in slujba unui sistem care distruge jocul adversarului: vezi meciul cu Betis, cu Rapid.

 

Cand a fost pus sa atace, sa centreze, sa suteze, rareori a iesit aplaudat... Traieste drama de a sti mereu ca da totul, dar ca niciodata nu va fi de ajuns pentru a reusi la o echipa care prefera atacul. Care domina, nu se vrea dominata. Cu alte cuvinte, la o echipa mare.

 

In orice caz, orice s-ar intampla, eu nu-l voi mai injura vreodata, voi sti ca mereu, va da 110%. Ca va fi de folos Stelei sau nu, ramane de vazut, pana atunci: curaj Banele! Hai Romania!

 

 

RESPECT BANELE!!!!!!!!!!!!

 

Sunt si eu un suporter stelist din Chisinau, si de cind inca ma stiu si am inceput sa ma uit la fotbal, mia cazut Steaua tronc la inima, am vazut in ei unica echipa demna de Glorie , acele doua culori ROSU-Albastru ce frumos suna, cind auzeam ceva la sport sau la stiri ceva de Ros-Albastri ami trecea un fior prin inima, si incercam si eu sa fiu atunci alaturi chiar si daca imaginar cu succesele si cu insuccesele Stelei, ma simteam si eu un stelist chiar daca nam vazut niciodata Marea Steaua Bucuresti, chiar daca la mare distanta si intr-o tara care se cufunda pe zi ce trece in rahat, stau acum si ma uit la asazisii Stelisti din Romania si mai ales la cei din Bucuresti care intra aici pe forum si incep a injura ba pe un stelist ba pe altul, ba zic ca antrenorul nu e care trebuie. bah sa va fie rusine , voi nu sunteti stelisti , sunteti doar niste "personalitati" care cata nod in papura, pentru voi este loc numai la gunoi. In loc sa sustineti echipa si mai ales jucatorii, ai huiduiti ca pe niste animale, bah da cu ce va sunt ei datori voua ? Ce au vreo datorie sau anumite acte incheiate la notariat prin care aveti dreptul sai huiduiti, halal de asa suporteri. De cind ma tin minte ca sunt cu Steaua, il am favorit pe Banel Nicolita, chiar daca a dat 2 autogoluri foarte nu unde trebuiau, la primul ala cu Realul a demonstrat cit de impotenti sunt aia de la Real Madrid si nu pot da gol unei echipe estice , se mai zice cai echipa galactica, care galactica ca nici de maturat pe drumuri nu sunt buni. Mereu m-am mindrit cu Nicolita, Bravo Banele, am inchis ochii si m-am mahnit foarte mult la toate insuccesele lui, dar am mers mai departe, ami este scirba de aceea care stau si numai vor fotbal frumos , dar nu fac nici o iota pentru a sustine echipa. Stiu ca voi fi injurat pentru parerea mea, dar mereu voi fi cu Steaua si Banel. Forta Steaua Succes Banele (nu asculta vorbele la toti magarii) si incodata RESPECT pentru ROSU si ALBASTRU

«123»