Bullshit !Nu e posibil ca intr-un meci in care esti vadit avantajat de arbitru, tu sa dai cu oistea-n gard. Pai ce mama dracului mai asteptam de la arbitrii aia ? Sa ne bage mingea-n poarta ? Italienii au marcat si golul a fost anulat, briliantul Mutulica a dat un gol de tot rahatu' dintr-o pasa din acelasi aluat, marca Zambrotta. Intr-adevar, nici italienii n-au fost mai prejos decat noi la golul egalarii, dar asta si din vina lui Tamas balerinu'. Apoi, Niculae si Petre au fost sub orice critica.
Pe langa asta am avut si un foarte mare noroc. Italienii chiar au jucat si si-au creat ocazii pe merit, nu din noroc. Singurele noastre faze au fost cele 2 suturi (Tamas, Mutu) si capul lui Goian din finalul meciului.
Si cireasa de pe tort, marele Mutu, Il Fenomeno, rateaza o uriasa sansa. De 8 ani de zile criticam neintrerupt contra-performantele nationalei de carton si iata cand avem momentul sa scoatem capu' din mocirla, o dam in bara. Modul de-a bate un 11 metri asa, pe centrul portii, intr-un asemenea meci, cu o asemenea incarcatura, e chiar nesimtire curata. Buffon e un portar extraordinar si are un fizic impresionat, si taman acum se gaseste marele Adi s-o dea pe centru. Si de ce mama dracului a batut el ? O avea vreo 2-3 perechi de oua in plus, fata de restul baietilor ?
Da' nu-i nimic, haideti sa-i imbratisam, sa-i strangem la piept, sa ii ridicam in slavi ca au practicat un joc constipat cu Franta si n-au putut s-o bage in ate de la punctul de 11 m.
Sunt de acord ca e un progres vizibil fata de campaniile anterioare, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne oprim aici. Despre Nicolita ce-as putea sa spun ? Din pacate, a gresit lotu', nu e nationala de atletism acolo. Daca la partida cu francezii a mai miscat, azi a fost zero, la fel ca mai titratul lui coleg Dica. In timp ce Radoi isi sparge capu' si pierde sansa de-a mai evolua la Euro, Dica rade, iar pe teren e lemn.
Din pacate, Romania n-are nici macar o jumatate de fotbalist capabil in adevaratul sens al cuvantului. Si tot din pacate, noi nu suntem Manchester United. Daca acolo se gaseste Ronaldo sa rateze penibil un penalty, mai exista un Giggs, un Scholes si nu numai.
Sunt de acord ca Mutu a ratat, pentru ca este roman, insa nu si un mare jucator.
Pacat pentru oamenii care au facut deplasarea si care au cantat pe tot parcursul meciului. Ei meritau victoria.
Ah si era sa uit de minunatul sut al lui Tamas din minutul 93, a la Lovin. Ultima sansa, in loc sa fie aruncata mingea in careu, are Tamas o viziune cum ca ar da gol din pozitia aia si ar iesi erou intergalactic. Bravo Bica !
Mai nea cristian014 ", "romanule"!
Pentru tine nu exista decat o singura solututie/remediu: SA EMIGREZI!Fie in Franta, fie in Italia, fie unde crezi tu ca vei avea ceea ce iti doresti.
Pana cand iti stringi cheag pentru o tranhumanta, iti recomand sa emigrezi si de pe site-ul stelistilor pe cel de la sport.ro, gsp.ro, unde te asteapta fratii tai in ale denigrarii.
Personal m-am cam saturat de voi astia carora va pute totul...si doar voi sunti placut mirositori!
Spui "Sunt de acord ca Mutu a ratat, pentru ca este roman...". Sa inteleg ca daca a ratat C.Ronaldo in finala CL e tot din vina noastra a romanilor?![]()
Cand s-a tras la sorti, cei ca tine, nu ne dateatzi sansa la macar 1 punct si acum iti dai aere cu pretentii de campion euro.Esti jalnic!
Referitor la denigrarea stelistilor din lot, cred ca mama ta e fericita acum ca are frigiderul plin.In loc sa exulti ca jucatotori de la atat de hulita noastra echipa joaca si au rezultate notabile la top, demonstrand "deontologilor" si dusmanilor ca Steaua castiga ca are jucatori de valoare si nu prin brichete si valize, tu ne insulti inteligenta cu comentarii CFR-iste, rapidiste, dinamoviste,Iancu-riste, tembeliste.Give us a break si dispari!
Diferenta dintre tine si Pitzurca este ca el a facut lotul si tu nu faci ... pe Tolontan-Tontolan-Prostovan al virtualului pentru ca ESTI!![]()
