Sunteti jenanti astia care il criticati pe Mutu, golul a fost pur si simplu inventia lui.
Penalty-uri se rateaza, Terry ce sa mai zica?
Codrea, Lobont si Contra (in ordinea asta) au fost cei mai buni ai nostri.
La dezamagiri as trece Dica si Petre.
Sunteti jenanti astia care il criticati pe Mutu, golul a fost pur si simplu inventia lui.
Penalty-uri se rateaza, Terry ce sa mai zica?
Codrea, Lobont si Contra (in ordinea asta) au fost cei mai buni ai nostri.
La dezamagiri as trece Dica si Petre.
@ Joga Bonito & Artistul :
Romania - World Cup 1994. Ring eny bells? Am avut ocazia da a juca o semifinala de campionat mondial, ba unii zic chiar si finala. Bine - inteles ca am ratat !
Euro '96. Printre favoriti. N-are rost sa ne mai reamintim...
Franta - Coupe du Monde '98. Vopsiti galbiori, ne-au eliminat croatii, dupa un meci constipat care putea fi castigat si din greseala.
Euro 2000. La fel. S-ar fi putut mai mult.
Noi romanii ne multumim cu extrem de putin. Pai daca noi ridicam ode jucatorilor pentru 2 egaluri, cu o Franta si o Italie evident blazate si iesite din forma, grecii, care AU LUAT TITLUL EUROPEAN, chiar la portughezi acasa ce-ar mai trebui sa faca?
Urmeaza meciul cu Olanda, momentul adevarului. Aici trebuie demonstrata valoarea, atata cata e. Iar cantatul de ode ar trebui sa inceapa abia din faza semifinalelor, nu de la un penalty ratat...
@il soldatino , Marius.......
nu ai frate ce sa le ceri "specialistilor" in fotbal de pe forum, ei au scheme , idei de joc , ei stiu cel mai bine cine merita sa fie titular si care trebuie sa fie schimbarile.
Chivu joaca practic cu umarul imobilizat, rat alearga ca un nebun cu fata plina de sange, Mirel e prin spitale, Mutu alerga pana cade lat, contra are puterea sa faca sprinturi si-n min 92, Lobont e absolut fabulos tot meciul si ei.........si ei ce fac, marii "specialisti", critica, critica si iar critica.
sa va fie rusine BA.
lol
Argumente irelevante. Dai in penibil cu ele. Ce jucatori si ce echipa aveam atunci, si ce lot avem acum?
Deci, printre voi se gasesc indivizi absolut incredibili. Voi vreti sa jucam la misto cu niste echipe-gigant din Europa. Cand noi ne mandrim cu niste jucatori ANONIMI. In afara de Mutu si Chivu nu ne stie nici dracu'. Intrebi orice alt suporter din Europa si o sa-ti spuna pe de rost cei 23 din lotul Italiei si Frantei. Sa nu mai pomenesc de Olanda care are 3 titulari la Real Madrid, Van der Vart, Van Persie, plm...
Ma mir cum aveti tupeul sa ne comparam cu Croatia (unde numai Modrici valoreaza cat jumate din lotul nostru), Portugal ( fara cuvinte) s.a.m.d.
Pierdeti esentialul din acest Euro. In loc sa apreciati acesti jucatori, care s-au daruit si au fugit imens pt o natiune de lesinati. ne meritam soarta cu asemenea suporteri.
O singura chesti vreau sa zic despre penaltyul ratat. Nu ma intereseaza cine la ratat , putea fi oricine , doar vreau sa spun ca un Penalty nu se apara , ci este ratat. Deci am pierdut pe mana noastra , si cum mai bine zicea cineva mai sus , am fost vizibil ajutati , dar asta e ....noi ne multumim cu putin. Numai Mutu putea sa zica , ca Buffon a aparat ca e bun , dar ma rog...macar sa se imbarbateze si sa batem Olanda.
eu personal, sper sa nu-l mai vad pe Dica in echipa Romaniei la campionatul asta... isi bate joc de noi... decat cu un jucator in minus, l-as prefera chiar si pe dinamovistul de Adrian Cristea.
eu personal, sper sa nu-l mai vad pe Dica in echipa Romaniei la campionatul asta... isi bate joc de noi... decat cu un jucator in minus, l-as prefera chiar si pe dinamovistul de Adrian Cristea.
Vezi ca e un post liber langa Andrei Vochin.
Ok , vad ca iar incepem cu vesnica problema ( Dica ) si cu jocul sau . In primul rand Nicu a fost aruncat pe postul de mijlocas stanga , pozitie unde a jucat ultima data pe vremea lui Zenga ( in tur , inainte sa il mute drept al doilea varf ) si era huiduit de tot stadionul .
Din piciorul lui au plecat majoritatea deschiderilor pe benzi pe unde am reusit sa ii lovim aproape decisiv pe italieni . Dica o sa mearga doar cand o sa fie in spatele varfului impins , orice alta pozitie o sa il depaseasca si daca putem sa fortam un pic nota am putea spune ca exemplul lui Henry la Barcelona i se aplica si lui , Rijkaard i-a schimbat pozitia care il facuse celebru la Arsenal si pentru el a urmat probabil cel mai slab sezon din cariera glorioasa pe care o are .
@il soldatino , Marius.......
nu ai frate ce sa le ceri "specialistilor" in fotbal de pe forum, ei au scheme , idei de joc , ei stiu cel mai bine cine merita sa fie titular si care trebuie sa fie schimbarile.
Chivu joaca practic cu umarul imobilizat, rat alearga ca un nebun cu fata plina de sange, Mirel e prin spitale, Mutu alerga pana cade lat, contra are puterea sa faca sprinturi si-n min 92, Lobont e absolut fabulos tot meciul si ei.........si ei ce fac, marii "specialisti", critica, critica si iar critica.
sa va fie rusine BA.
adaug... codrea apare din pamant la orice faza si il opreste pe marele delpiero, niculae alearga de zici ca e dopat, Tamas si Goian s-au luptat ca la Rovine cu Toni, etc... deahh trebuia la scor sa-i batem... cum ne-am permis sa facem egal cu ei???
eu personal, sper sa nu-l mai vad pe Dica in echipa Romaniei la campionatul asta... isi bate joc de noi... decat cu un jucator in minus, l-as prefera chiar si pe dinamovistul de Adrian Cristea.Vezi ca e un post liber langa Andrei Vochin.
well, fiecare cu opinia lui.... mai, eu am vazut meciul pe un post de televiziune american si chiar si comentatorul a zis de vreo 2-3 ori ca Dica e mana moarta din echipa Romaniei... ma si miram ca era atat de atent la meci de si-a dat seama si el... in fine no... adevarul e ca meciul cu Olanda ar trebui sa-l incepem cu mai putin de 3 inchizatori, dar sper totusi ca asta sa nu insemne ca jucam pur si simplu in 10 jucatori cum am facut meciul asta...
pacat totusi ca a ratat Mutu... nu doar ca ne-am fi sporit considerabil sansele (orice combinatie de rezultate in ultima etapa ne-ar fi calificat cu exceptia cazului in care Franta ar fi castigat categoric si noi am fi pierdut categoric - in asa fel incat Franta sa recupereze vreo 4 goluri diferenta la golaveraj) dar le-am mai fi si dat peste nas arogantilor aia de italieni...
I.N. Money are dreptate,a scris ceea ce vroiam sa zic si eu,si anume ca cei ce il critica pe Dica habar nu au ce a jucat acesta ieri. Omul primea mingea la mijloc sau putin mai sus de mijloc,avea mereu 1-2 italieni in spate si totusi a reusit cateva deschideri pe flancuri foarte bune.
Deci tineti minte,omul a jucat LA MIJLOC. Teoretic pozitia lui in teren era in spatele lui d.niculae pe faza de atac,adica trebuia sa urce cand aveam mingea in atac si in pozitie de centrare insa de cate ori s-a intamplat acest lucru in repriza secunda? N-ati vazut ca Dica era la 20 m de careu si ca doar Banel si niculae erau prin acea zona si din cand in cand si Mutu care facea ture intre atac si aparare.
Eu consider ca Dica si-a facut datoria. Din pozitia in care a jucat a scos cam tot ce era posibil,si anume pase filtrante sau spre flancuri. Dan Petrescu,un antrenor bun, a intrat ieri la tvr la telefon si a explicat ca Dica a echilibrat mijlocul in repriza a 2-a pentru ca cineva mai tinea de minge,daca ati observat noi pierdeam foarte repede mingea in jumatatea adversa,cu Dica nu s-a mai intamplat asa. Dar pentru tot toparlanu de rand e usor sa zica "ba Dica n-a facut nimic". Repet,este cumva Dica jucatorul care sa iti faca zece biciclete pe langa adversar,sa fuga ca apucatu si apoi sa iti dea gol?
Nu,noi stelistii il stim cel mai bine pe Dica. Nicolae e un jucator care joaca cel mai bine in spatele varfurilor sau chiar varf cateodata,doar ca in meciul cu Italia noi nu am jucat sus si practic el a ramas mereu in zona mijlocului. Cu muntenegru omul a putut sa urce mai mult si am vazut cu totii ce a facut cand a venit in careu(lob peste portar) sau chiar la marginea careului(gol superb prin sut de la distanta). Cat despre faptul ca e incet in miscari,asa e acest jucator,ce nu va convine? Asa era la pitesti,asa e de cand e la Steaua si probabil asa va fi pana la sfarsitul carierei. El este un jucator de EXECUTIE,daca il tii departe de poarta l-ai terminat.
Concluzionand,Dica a jucat ieri ce i s-a cerut. Criticati-l cand va fi cazul.
I.N. Money are dreptate,a scris ceea ce vroiam sa zic si eu,si anume ca cei ce il critica pe Dica habar nu au ce a jucat acesta ieri. Omul primea mingea la mijloc sau putin mai sus de mijloc,avea mereu 1-2 italieni in spate si totusi a reusit cateva deschideri pe flancuri foarte bune.Deci tineti minte,omul a jucat LA MIJLOC. Teoretic pozitia lui in teren era in spatele lui d.niculae pe faza de atac,adica trebuia sa urce cand aveam mingea in atac si in pozitie de centrare insa de cate ori s-a intamplat acest lucru in repriza secunda? N-ati vazut ca Dica era la 20 m de careu si ca doar Banel si niculae erau prin acea zona si din cand in cand si Mutu care facea ture intre atac si aparare.
Eu consider ca Dica si-a facut datoria. Din pozitia in care a jucat a scos cam tot ce era posibil,si anume pase filtrante sau spre flancuri. Dan Petrescu,un antrenor bun, a intrat ieri la tvr la telefon si a explicat ca Dica a echilibrat mijlocul in repriza a 2-a pentru ca cineva mai tinea de minge,daca ati observat noi pierdeam foarte repede mingea in jumatatea adversa,cu Dica nu s-a mai intamplat asa. Dar pentru tot toparlanu de rand e usor sa zica "ba Dica n-a facut nimic". Repet,este cumva Dica jucatorul care sa iti faca zece biciclete pe langa adversar,sa fuga ca apucatu si apoi sa iti dea gol?
Nu,noi stelistii il stim cel mai bine pe Dica. Nicolae e un jucator care joaca cel mai bine in spatele varfurilor sau chiar varf cateodata,doar ca in meciul cu Italia noi nu am jucat sus si practic el a ramas mereu in zona mijlocului. Cu muntenegru omul a putut sa urce mai mult si am vazut cu totii ce a facut cand a venit in careu(lob peste portar) sau chiar la marginea careului(gol superb prin sut de la distanta). Cat despre faptul ca e incet in miscari,asa e acest jucator,ce nu va convine? Asa era la pitesti,asa e de cand e la Steaua si probabil asa va fi pana la sfarsitul carierei. El este un jucator de EXECUTIE,daca il tii departe de poarta l-ai terminat.
Concluzionand,Dica a jucat ieri ce i s-a cerut. Criticati-l cand va fi cazul.
Bun...eu unul nu am vazut ca Dica a echilibrat meciul....poate ma insel.....eu unul am vazut o atitudine de tot cacatul la el....Radoi si a rupt capul pe teren, ca de fapt toata cariera sa, si Dica parca juca cu ultima clasata din Liga x din Romania...si juca cu Italia...meci capital...nu l am injurat dar eram perplex de atitudinea sa.
Ce a mai facut Dica: nu a sarit nici cat un burtos cu Chielini....rezultat...gol Italia. A dat pasa aia foarte filtrantra, aerisind jocul facandu l pe Goian sa ia galben...Goian are partea lui de inconstienta.
Deci, meci capital pentru Romania si Dica sta pe teren, nu pune osul la bataie....si voi i l vedeti aproape vedeta meciului.....fratilor, trebuia sa dea ce are mai bun.....in sfarsit fiecare cu pretentiile lui, cu standardele lui fotbalistice....pentru mine Dica a fost un indolent ca in alte meciuri jucate la Steaua......si l am vrut in teren si eu credeam ca poate aduce un plus....eu unul nu am vazut acel PLUS......avand in vedere importanta meciului doream alta atitudine....nu floricele, nu fente, nu calcaie de care a si facut dand mingea la adversar.....vroiam sa l vad ca lupta ca Radoi, vroiam sa l vad pe acel Dica din meciul cu Vallencia cand a alergat nonstop....vroiam sa vad determinare intr un meci capital..........
Dupa iesirea lui Radoi s a vazut golul ramas in echipa, pacat de ghinionul lui...sa i dea Dumnezeu sanatate.
in rest, respect echipei, inafara de Dica (datorita atitudinei)....Cocis cand a intrat in teren a facut un sprint pana in mijlocul terenului si a dat de pamant cu un italian.....
Arbitraj ca cel de aseara nu am avut noi de 10 ani, si la un turneu final...nu cred ca sandulica are vre un merit...Franta ar fi trebuit impinsa de la spate in fiecare meci...de Platini e francez....a fost sa fie cu noi si noi am ratat ocazia ivita....sper sa o dea Mutu decisiv cu Olanda. Iar ma gandesc la Radoi....offf.
Hai Romania!
Sunteti jenanti astia care il criticati pe Mutu, golul a fost pur si simplu inventia lui.
Golul a fost inventia lui Zambrotta, i-a pus pe tava mingea lui Mutu.
Bai specialistii mei, de ce si-a batut Mutu joc de penalty? Ca a tras pe centru? Finilor cunoscatori, uitati-va in urma la meciurile lui Buffon, el intotdeauna isi alege un colt si se arunca. Mutu il stie dupa nenumarate antrenamente la Juve...
Bai specialistilor, penaltyul nu se executa "la ce-o fi" sau "cum iti vine". Mutu stia, a dat pe centru, Buffon, pentru prima data dupa mult timp nu a mai plecat hotarat pe un colt si a scos. Care-i faza?
Pai bai, voi il criticati pe Mutu care a ratat penaltyul si se sufoca pe final, dar de ruptul de Dica nu spuneti nimic? Mutu s-a sufocat ca a facut tot meciul curse pe langa Zambrotta, defensiva-atac. Dicanio a fost prea vedeta sa se apere cum trebuie si jumate' din pase le-a dat aiurea..
Si inca ceva, oare cum mama dracu' vorbesc (scriu) aici cu tupeul asta fantastic, si mai ales critica tocmai aia care ne vedeau cu fix 0 pct si o caruta de goluri?
Bai specialistule, penalty-ul nu se apara ci se rateaza. Ce era asa de greu sa dea gol la 11 metri?
Daca tragea pe colt tare Buffon nu avea cum sa apere mingie pentru ca era imposibil omeneste. Mutu al nostru nu a dat nici tare, nici plasat, a executat mai mult in flegma.
Intr-adevar comparativ cu Dica, Petre sau D. Nicolae, Mutu a jucat mult mai bine, dar ei nu au avut ocazia victoriei dintr-un 11 metri...
Ma rog, se mai rateaza penalty-uri, rezultatul este bun si mai ales jocul a fost incantator, dar am ratat ocazia ca in ultimul meci sa jucam stiind ca si daca o luam la 2 goluri ne calificam.
Asta este, batem Olanda si ne ducem mai departe...
Eu unul m-am bucurat aseara pentru ai nostri. am vazut meciul cu niste colegi si prin minultul 70 le-am spus ca, indiferent de rezultatul final parca de mult nu am mai vazut Nationala jucand asa si ratand atat de mult. Una peste alta, cu ratari, cu ocazii, rezultatul meciului e corect. Se putea si mai mult, se putea si mai putin. Sa ne amintim ca, in 96, dupa primele doua meciuri eram eliminati, dupa ce ne batusera Franta si Bulgaria. Si asta cu acea generatie a lui Hagi, Popescu si Petrescu care venea dupa un campionat mondial in care ajunsese in sferturi si doar loteria penaltiurilor ne-a privat de o semifinala cu Brazilia. Acum vorbim de o generatie care nu prea are experienta participarilor la un astfel de turneu si care inca pastreaza sanse. Mici, dar trebuie sa credem in ele.
HAI Romania!!!
@greeneyes,nu-mi denatura vorbele eu n-am zis ca Dica a fost vreun "man of the match" ci doar ca nu a jucat atat de prost pe cat se vorbeste pe aici. Meciul cu valencia a fost unul dintre putinele in care Dica a fugit si daca tin minte s-a ars si destul de repede neavand niste super-realizari atunci,desi nu a jucat rau atunci.
Trebuie sa separam situatia lui de la Steaua de cea de la nationala. La Steaua nu are chef deloc si se vede asta,chiar nu inteleg de ce mai e bagat in teren cand lui i se rupe,omul asta nu mai are motivatie deloc dupa ce a realizat aici(2 campionate in care a fost golgheterul echipei,3 primaveri europene cu semifinala UEFA,2 participari in CL).
La nationala el nu e jucat unde trebuie. Nu vreau sa ma transform in avocatul sau,insa postul sau ideal e in locul lui Mutu,iar pe Mutu nu-l scoate nimeni de pe acel post din spatele singurului atacant. In tot acesti ani eu l-am invatat pe Dica: Dica e un jucator care nu dribleaza(in sensul ca te depaseste unu la unu),care protejeaza bine mingea,da pase rafinate daca joaca mai in fata si e si un finalizator foarte bun. Si acum sa trecem si la defectele sale: Dica nu e un jucator de travaliu,nu o sa-l vezi recuperand vreo minge pentru ca el nu face asa ceva,el nu are rezistenta si dupa cum bine stii in jocul de fotbal trebuie sa-ti dozezi efortul. Dica e un jucator lent si stim cu totii asta,de aia nu e bine ca el sa joace la mijloc. Decat sa il pui pe Dica la mijloc mai bine il tii pe banca,cel putin eu asa gandesc. Profilul lui Dica ca jucator ar fi folositor nationalei daca ar juca pe postul lui Mutu sau chiar ca atacant,oricum daca ar juca ceva mai in fata.
Cat despre presupusa starea sa de lehamite,aici de e vorba de perspectiva fiecaruia. Eu prefer unul care se misca incet(lenes dupa unii) dar care poate sa faca ceva daca e jucat unde trebuie decat un baiat care se fuge mult si repede dar nu face nimic cu mingea(vb de Nicolita). Dupa mine,Dica s-a miscat la fel in teren si cand a facut meciul exceptional de la Kiev si cand a facut meciul execrabil de la dinamu. Diferenta o face ziua pe care prins-o atunci. Dica are 2 viteze cand e la mijloc sau in aparare,incet si foarte incet,singura accelerare de care e capabil e accelerarea mingii in ultimii metri prin vreo pasa,atata tot.
Postul pe care joaca Dica la mijloc e facut pentru un jucator tehnic si rapid,care sa dea pasa in adancime si apoi sa urce rapid sa sustina atacul. Este Dica un asemenea jucator? Nu prea cred. De asta il prefer pe cocis acolo. Dica trebuie sa stea sus,in atac ca sa dea ultima pasa sau sa finalizeze. Parerea mea.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Bai specialistule, penalty-ul nu se apara ci se rateaza. Ce era asa de greu sa dea gol la 11 metri?Daca tragea pe colt tare Buffon nu avea cum sa apere mingie pentru ca era imposibil omeneste. Mutu al nostru nu a dat nici tare, nici plasat, a executat mai mult in flegma.
Intr-adevar comparativ cu Dica, Petre sau D. Nicolae, Mutu a jucat mult mai bine, dar ei nu au avut ocazia victoriei dintr-un 11 metri...
Ma rog, se mai rateaza penalty-uri, rezultatul este bun si mai ales jocul a fost incantator, dar am ratat ocazia ca in ultimul meci sa jucam stiind ca si daca o luam la 2 goluri ne calificam.
Asta este, batem Olanda si ne ducem mai departe...
Cine zice asta? MoWeed cu "n" meciuri in divizia A si sute de penalty-uri batute?
Bai baieti, ramaneti cu comentariile lui Gradinescu si managerul pe PC... Si era sa uit, cu fotbalul din spatele blocului. La 3 cornere e "careu" nu? Ala care nu se apara, se rateaza!
@greeneyes,nu-mi denatura vorbele eu n-am zis ca Dica a fost vreun "man of the match" ci doar ca nu a jucat atat de prost pe cat se vorbeste pe aici. Meciul cu valencia a fost unul dintre putinele in care Dica a fugit si daca tin minte s-a ars si destul de repede neavand niste super-realizari atunci,desi nu a jucat rau atunci.
Marius te saluta. Nu am vrut sa ti denaturez vorbele. Ce vreau sa spun este ca la nivelul la care s a jucat, Dica prin atitudinea lui delasatoare a dezamagit si mai mult de atat. Nu mai conteaza ca nu e obisnuit cu postul pe care trebuia sa l acopere....era vorba de un meci capitatl...de totul sau nimic....putea sa compenseze prin vointa, determinare....dar el nu a aratat nimic din toate acestea....NIMIC....partea noastra era clar descoperita pe stanga...dupa iesirea lui Radoi gaura a fost si mai mare si el ce a facut, NIMIC.........
L am apreciat ca fotbalist, are clasa, are tehnica (tehnica nu inseamna ca stii sa dribleze, inseamna sa stii sa lovesti mingea corect, si Dica stie asta cu varf si indesat). Eu il vad responsabil pentru doua faze...galbenul lui Goian a plecat dintr o faza de tot cacatul facuta de Dica...plus incostienta lui Goina care a fost magistral ieri.....si la golul italienilor....Dica nici nu l a jenat pe Chielini.....nu pot sa inteleg atitudinea asta delasatoare, mai ales la nivelul la care s a jucat, si importanta meciului..... NU ARE NICI O SCUZA.....NU ARE.......
Radoi si a rupt capul, toti au dat ce au avut mai bun in teren, au alergat, si au bagat capul la rupere, si au scuipat plamanii si el face figuratie.......
Tot meciul, l am apostrofat, nu l am injurat si am sperat sa mi dea o palma prin CEVA....acel ceva nu a venit........sper sa vina cu Olanda......
[...]
Ce a mai facut Dica: nu a sarit nici cat un burtos cu Chielini....rezultat...gol Italia. A dat pasa aia foarte filtrantra, aerisind jocul facandu l pe Goian sa ia galben...Goian are partea lui de inconstienta.
[...]
Greenyes , golul Italiei a venit din reluarea cu capul a lui Chiellini , adica omul pe care "muncitorul" de Daniel Niculae trebuia sa il tina si care a trecut pe sub minge . Omul lui Dica a fost Camoranessi si acesta nu prea s-a miscat , problemele au aparut imediat dupa ce a intrat Cassano si acel Quagliarella care prin schimbarile lor de pozitii l-au cam zapacit .
Si pe mine m-a surprins la o faza cand italienii au patrus ca trenul pe langa el in careu si au centrat periculos in fata portii , insa daca nici noi nu stim cum e Dica , atunci cine ?
Hai sa il lasam noi pe Mutu in durerea lui si sa ne preocupam mai mult de capitanul nostru , care printr-o lovitura putin mai sus risca sa isi piarda vederea .
Si Mutu si Tamas s-au inecat ca tiganii la mal sau ca romanii sa nu discriminez. Pai atunci cand ti-e lumea mai draga si trebuia neaparat sa ne distantam de italieni si sa inghetam jocul, Mutu rateaza penalty-ul iar Tamas da copilareste pe langa mingie. Am avut si noroc cu acel gol nevalidat , dar sa nu uitam ca greseli mari ca aceea de aseara a fost si la meciul Italia-Olanda cand VanNisterlroy a inscris dintr-un offside imens. Mutu era intr-adevar omul meciului daca transforma penaltyul, asa a fost inger si demon. N-a tras nici pe mijloc dar nici pe coltz.Pacat pentru ca acum eram in sferturi.
Cine zice asta? MoWeed cu "n" meciuri in divizia A si sute de penalty-uri batute?
Bai baieti, ramaneti cu comentariile lui Gradinescu si managerul pe PC... Si era sa uit, cu fotbalul din spatele blocului. La 3 cornere e "careu" nu? Ala care nu se apara, se rateaza!
Dar cine ma contreaza? Nu te vad pe tine mare fotbalist sau antrenor, asa ca nu vad cu ce te crezi tu mai apt decat mine sa faci astfel de comentarii.
Uite unde era marele specialist de aici.....probabil ai invatat la testele pentru licenta pro ca penalty-urile se apara nu?
Penalty-urile se rateaza draga Marius pentru ca teste stiintifice au dovedit ca daca mingia este sutata tare pe colt si la semi-inaltime este imposibil omeneste sa o ajunga portarul, chiar daca a ghicit coltul. Sau Buffon nu este om in ochii tai?
Il aperi atata pe marele Mutu, dar nu am vazut sa scrii un cuvant de capitanul Mirel Radoi cazut la datorie.
Sa fie clar: Mutu a facut un meci bun ieri, a dat un gol pe greseala lui Zambrotta si apoi si-a batut joc de un penalty pe final. Marii jucatori se vad in momentele dificile, iar mutulica al nostru a clacat. Nu ma lua cu exemplul Terry care a ratat penalty-ul decisiv deoarece el macar a alunecat....
A nu se intelege gresit, eu m-am bucurat extrem de mult pentru egal. Am iesit in strada, am sarbatorit ca marea majoritate de pe aici. Sunt mandru de acest rezultat al nostru. Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne asumam si greselile pe care le-am facut in acest meci, ori sa zici ca Mutu a batut bine penalty-ul ala este o prostie! Da, este un rezultat mare acesta cu Italia; da, este mult peste ceea ce ne asteptam atat ca joc cat si ca rezultat, dar nu pot sa nu observ ocazia unica pe care am ratat-o sa invingem campioana mondiala.
Eu nu am raspuns deoarece am ceva cu Marius ci pentru ca ma enerveaza ipocrizia unora care considera ca numai parerea lor este cea adevarata si ceilalti nu-s in masura sa-si exprime parerile.
Daca ati inteles ce am vrut sa zic, bine, daca nu treaba voastra....
Hai Romania! Batem Olanda!!
tot prost ai ramas.
NU MAI SCRIE NIMIC!!!!!!!!!!!
Dar nu erati voi cei 50% romani 100% stelisti? nu spuneati voi ca va doare in fund de nationala? nu spuneati ca e nationala impresarilor? ca piti e un barbugiu ratat ? ca bla bla bla bla? ce va pasa ma nenorocitilor de nationala? nu o meritati .. fotbalul e un joc privit de toata lumea dar inteles de putini..
BRAVO PITI! BRAVO BAIETI! HAI Romania!
marti la Universitate
Eu unu nus asa mandru cas roman da aata nui numa de la nationala in fine
Cu franta am mimat fotbalu cu italia am incercat .... sa jucam da datorita ca si It e cam praf vad eu asa a fost spectaculos meciu am trait la maxim meciu pt ca imi place sa castig mereu cu cas mare mandru cas roman ....
Cat despre suporteri deam avea noi nationala ca suporterii eram campioni mondiali 4 campionate la rand da ii avem pe bufoni astia (uni) si nuj ce meci ai vazut tu da eu l-am vazut pe Chivu cam aerian ....
Si Mutu nu trebuia sa bata ..... da asta el e "il fenomino" oricum ce bulan a avut si Buffon asta e ...
Lobont eu l-am respectat mereu ... alti nu stiu sa faca diferente deastea simple ...
In fine cu Olanda cu Dz inainte ca pe valoare nu avem sanse ...