Steaua se poate autofinanta singura ca multe alte echipe vestice care au si performante, gen bayern münchen, werder bremen, Lyon, Ajax, psv, florentina, sevilla si lista poate continua.
nu avem nevoie de creditor ci doar de oameni competenti care sa se ocupe cu managementul financiar si sportiv.
trebuie incheiate contracte de publicitate. in plus se poate face un credit la o banca pt a investi in juniori si a face o pepiniera de succes. creditul- in caz ca nu exista bani in visteria clubului. probabil Jiji va lua tot cu el.
Dica vandut la prima oferta dupa europene si luat altul mai bun si mai ieftin de prin polonia cehia slovacia. sau de exemplu luat dimitrov pe 2-3 milioane.
daca Becali vinde Steaua sunt sigur ca Hagi ar fi pregatit atat financial cat si sufleteste sa investeasca in casa lui. Steaua condusa de Hagi cel mai mare brand sportiv din Romania. Cooptati ar putea fi si Ilie Nastase sau Gica Popescu. alti mari magnatii ai sportului romanesc.
Scumpirea biletelor cu vreo 25 % ar aduce inca ceva € in visteria clubului. important e si centrul comercial de vanzare de tricouri. din surse ale gsp era vorba de o comanda de 1,5 milioane de producte ale Stelei numai in acest an!!!
deci fiti siguri ca Steaua se poate autofinanta.