FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cum vrei sa arate fcsteaua.ro ?

«123»
f @ n T o m @30.05.2008 20:32
Eu nu cred ca e nevoie de o restilizare a site-ului!Sincer,site-ul e suficient de aratos si mai ales,usor manevrabil...

 

Sunt de acord cu el. Un site simplu in care informatiile conteaza si mai putin design-ul.

benzina31.05.2008 10:11

cred ca pe site trebuie sa puneti niste roz si niste stelute GEN tatuajele de pe minimalisti....GEN... :puke:

FUNky TechNo31.05.2008 11:58
cred ca pe site trebuie sa puneti niste roz si niste stelute GEN tatuajele de pe minimalisti....GEN... :puke:

 

stelute albastre,nu roz :thumbup:

razvan_stelist200731.05.2008 16:08

siteul e bun,dar ar trebui mai multe imagini si jocuri si un design mai techno,cam ca siteul oficial

cannavaro31.05.2008 21:56

- rezolutie mai mare la playerul video de pe forum.

- cautare personalizata pe site, si nu folosind motorul google

- marirea rezolutiei site-ului ( De la 800 * 600 cred) la 1024 x 768.

Kreator01.06.2008 10:35

Arata foarte bine asa.

 

Ce as dori in plus:

Istoria clubului de la infiintare si pana acum, pe ani, la sectiunea:

 

CLUB / ISTORIE

 

O istorie a clubului pe ani mai buna decat cea de pe site-ul oficial al clubului, care este complet anapoda.

Ma bine spus istoria trebuie scrisa pe ani competitionali, si nu pe ani calendaristici, cum este scrisa pe site-ul oficial.

Istoria de pe site-ul oficial reuseste sa ameteasca complet chiar si pe cineva care stie cate ceva despre acele sezoane.

 

Un exemplu de pe site-ul oficial...:

Sa luam de exemplu.....1986, un an important pentru istoria clubului Steaua Bucuresti.

 

Ce gasim pe pagina 1986...

 

................................................................................

.............................................................................

 

Parcursul in Cupele Europene

CUPA CAMPIONILOR

 

02.04.1986: ANDERLECHT - Steaua 1 - 0 (0 - 0)

Marcator: Scifo(76)

Steaua: Duckadam - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu - T Stoica , Boloni, Majaru (77 Balan), Balint (81 Pistol) - Lacatus, Piturca

 

16.04.1986: Steaua - ANDERLECHT 3 - 0 (2 - 0)

Marcatori: Piturca(7,42), Balint(23)

Steaua: Duckadam - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu (89 Weissenbacher) - Balan, T Stoica, Boloni, Balint (84 Radu II) - Lacatus, Piturca

 

07.05.1986(Sevilla): Steaua - CF Barcelona 0 - 0/ 2 - 0 lovituri 11m Marcatori: Lacatus, Balint

Steaua: Duckadam - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu - Balan (72 Iordanescu), Boloni, Majearu, Balint - Lacatus, Piturca (112 Radu II)

 

CUPA INTERCONTINENTALA

 

14.12.1986: RIVER PLATE - Steaua 1 - 0 (1 - 0)

Marcatori: Alzamendi(28)

Steaua: Stingaciu - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Weissenbacher - Barbulescu(71 Majearu), T Stoica, Balint, Balan - Lacatus, Piturca

 

................................................................................

.......................................................

 

Asadar, istoria meciurilor din Cupele Europene din 1986 incepe (in viziunea site-ului oficial al clubului) cu dubla impotriva celor de la Anderlecht!!!!!!!!!!!!

 

In realitate, meciurile din 1986 au inceput cu dubla impotriva finlandezilor de la Kuusysi Lahti, primul meci in Ghencea, pe 5 martie 1986, returul pe 19 martie 1986 pe Stadionul Olimpic din Helsinki.

 

Rezultatele:

…………………………………………………………………….

Parcursul in Cupele Europene

CUPA CAMPIONILOR

 

18.09.1985: VEILE BK - Steaua 1 - 1 (0 - 0)

Marcatori: Barnett(61)/ Radu II(89)

Steaua: Duckadam - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu - T Stoica, Boloni, Majaru(72 Radu II), Balint - Lacatus, Piturca

 

02.10.1985: Steaua - VEILE BK 4 -1 (2 - 0)

Marcatori: Piturca(8), Boloni(34), Balint(51), T Stoica(74)/ Simonsen(37)

Steaua: Duckadam - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu - T Stoica, Boloni, Majaru(71 Balan), Balint - Lacatus(80 Radu II), Piturca

 

23.10.1985: HONVED BUDAPESTA - Steaua 1 - 0 (1 - 0)

Marcatori: Detari(34)

Steaua: Duckadam - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu - T Stoica, Boloni, Majaru, Balint - Lacatus(64 Radu II), Piturca

 

06.11.1985: Steaua - HONVED BUDAPESTA 4 -1 (2 - 0)

Marcatori: Piturca(1), Lacatus(35), Barbulescu(46), Manjearu(53 - 11m) / Datari(64 - 11m)

Steaua: Duckadam - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Barbulescu - T Stoica (88 Balan),Boloni, Majaru(88 Radu II), Balint - Lacatus, Piturca

……………………………………………………………………………

 

……… sunt prezentate la anul 1985!!!

 

 

Cred ca istoria trebuie prezentata pe sezoane, de exemplu 1985 – 1986, cu lotul de jucatori, cu antrenorii, cu rezultatele din Cupa Romaniei, Campionat si din Cupele Europene….., cu clasamentul campionatului si alte informatii de interes…

Harald01.06.2008 11:04

s-au cam spus majoritatea oportunitatilor de imbunattire / adaugare de informatii pentru acest site.

 

Poate ar trebui sa urmarim si analiza mai mult fondul/continutul siteului, nu neaparat aspectul/designul. (Caragiale ar fi de acord cu mine in aceasta privinta :) )

ACa01.06.2008 20:47

forma: un mic detaliu: cand accesezi un articol vreau sa vad toate comentariile - ma intereseaza parerea celorlalti.

In general arata ok dar parca o mica stilizare nu ar strica (nu as putea puncta detalii - nu sunt specialist)

 

continut:

- info/articole despre alte sporturi - handbal, rugby etc

- articole cu informatii despre echipa mai multe decat pareri/comentarii personale (cum sunt majoritatea acum)

1on01.06.2008 23:27

Aș vrea ca în articolele de dupã meciuri sã se afle casetele tehnice complete (formații de start cu numerele de pe tricou și schimbãri ale ambelor echipe, marcatori, cartonașe, arbitri, spectatori, vreme), eventual sã se scotoceascã prin ziare vechi dupã casetele tehnice pentru toate meciurile oficiale din istorie (campionat, cupã, cupe europene).

ªi mai vreau ca la secțiunea dedicatã fiecãrui jucãtor, graficul cu notele primite de la suporteri sã revinã la forma dinainte. e mult mai ușor de identificat un meci și oricum forma aceasta nu prea are relevanțã, în condițiile în care ar trebui sã evidențieze cât de constanți sunt jucãtorii, atâta timp cât utilizatorii sunt influențați în foarte mare mãsurã de rezultatul jocului atunci când noteazã un jucãtor.

dbd02.06.2008 21:31

salutare echipei,

ma pricep destul de bine in domeniu...disponibil sa ajut cu ce pot daca este cazul.

parerae mea fcsteaua are stilul propiu...nu trebuie prea multe modificari...niciuncaz sa semene cu cel oficial...

bafta

«123»