FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Analizã sud-americanã

«123»
alexmk1710.05.2008 20:29

Dayro Moreno este un super jucator, dar poate imi spune si mie cineva daca Nicolita l-a jucat vreodata?? In afara de golul de la Craiova, centrare gresita a lui Banel (el cand le da gresite le da bine si viceversa)!

 

Pepe e bunicel, dar nu prea! Mendoza este un bun centreor, tehnica buna, dar are 30 de ani si nu pare dispus si capabil sa faca ce a facut Hagi cand a ajuns la Galata in '96 tot la 30 de ani! Adica sa care echipa in spate si sa o duca mult mai sus!

 

Despre Habibou nu prea e de bine! La inceput aducea un pic cu Thereau, dar pe parcurs nu prea aduce a fotbalist! Are picoarele mai in crucis chiar decat Lovin! Si sa nu-mi mai aduc aminte de faza de la meciul din groapa cand i-a luat golul lui Dayro din picior! Un gol de 2-2 si de campionat!

 

Deci, Dayro e super jucator, dar sa nu ajunga la Buzau ca alde Bicfalvi sau Ochirosii! Nu inteleg cum astia cu tehnica foarte buna si executii de mari jucatori, pot sa ajunga la Buzau, in detrimentul unor Lovin, Banel, Surdu!

 

 

Cititi mai jos! Pentru Steaua!

 

PS: Nu prea stiu daca ma aude cineva, dar sper ca stelistii sa faca o postare si cu urmatorul lucru si chiar poate mai mult!

 

In anul 2005, la ultimul meci din grupa Romaniei inaintea CM 2006 Germania, Finlanda-Cehia, o anumita ziarista de la GSP, numita Maria Andries, cara o geanta cu aproximativ 100 de mii de euro! Bani stransi de toata redactia ziarului respectiv, ca deh, aveau si au "cea mai buna echipa din Romania"!

 

Atata timp cat dobitocul analfabet este acuzat de o fapta din 2006, a promis bistritenilor ca le da bani daca incurca rapid, oare de ce nu se sesizeaza DNA si in cazul " MITUITOAREI" Maria Andries "Fata din ultima celula" si a complicilor la tentativa de mituire, adica , "Ziaristii de la gsp"!

Si ca sa citez un clasic in viata pe nume Geambasu, ziarist dinamovist de la GSP : " Cand vorbesti de cristal si moralitate dupa ce iei Otelului 3 puncte la masa verde, adica, eu am o problema cu acest tip de discurs!" citat din emisiunea Realitatea Sportiva la adresa lui Porumbacoiu!

Deci, nene Geambasila, cum e cu moralitatea mai, tentativist de mituire, complice al Mariei Andries??? Nu-ti e rusine, mai nemernicule infractor, sa vorbesti tu de morala despre stelisti???

 

Daca ma aude cineva pe acolo, eu propun sa facem o plangere la DNA (vai de mama lui la cati prosti sunt pe acolo) pentru a incerca sa ne obtinem dreptatea, din partea suporterilor Stelei, AISS, FCSTEAUA.RO! Ei, ziaristii, au discreditat in mod voit imaginea Stelei in acest campionat si pentru asta vom pierde 6-9 puncte in clasament, care, chiar daca nu conteaza, vor folosi acest lucru pentru a ne arata cu degetul! Si, asa cum am demonstrat mai sus, nu ei sunt cei care au dreptul si moralitatea sa faca acest lucru!

 

Clubul Steaua nu va face aceasta plangere impotriva acestor lichele, pentru ca e condus de un tampit analfabet finantator! Tocmai de aceea, consider ca este responsabilitatea noastra de a apara culorile si onoarea acestui club!

 

Postati un material despre acea "tentativa de corupere a GSP" pe aceste site-uri si hai sa facem o plangere la autoritati pentru cercetarea si judecarea in consecinta a acestor pseudoziaristii care dau in Steaua mereu! Sa plateasca si ei! Sa vada si ei cum este sa te acuze lumea fara nici un fel de dovezi si dreptate!

 

Demonstram ca suntem stelisti, uniti?? Sau mai trece o vorba, mai trece o zi, ii lasam sa ne murdareasca la infinit, pentru ca ei au puterea presei???

 

Nascut Campion, deci stelist!

AdrianUltras2510.05.2008 20:29

Bai, dar haideti sa nu mai fim totusi asa de pesimisti.

 

L-am criticat mult pe Lacatus dar nu cred ca e chiar atat de prost sa arunce jucatori care chiar joaca si care ajuta echipa.

 

In iarna creditorul a aruncat in strada multi jucatori.Lacatus a intervenit insa pt unul din ei-Neaga- si chiar daca nu a ajuns la nivelul la care ne asteptam noi, fata de tur a jucat mult mai bine.

 

Nu cred ca Lacatus va renunta la Mendoza.

Omul a dat in 15 meciuri 2 goluri si 13 pase de gol.Ar fi o prostie daca renuntam la el.

Sper ca Lacatus sa intervina in favoarea lui la fel cum a facut-o si pt Neaga.

 

De Pepe si Habibou nu stiu ce sa zic.

Primul a dat 5 goluri in 15 meciuri dar parca e totusi prea putin.Fata de ceea ce asteptam noi cred ca e foarte putin.

Eu am tot zis ca Steaua ar trebui sa joace cu 2 atacanti si nu stiu cum s-ar descurca Pepe intr-un astfel de sistem.

Nu m-ar surprinde daca ar da randament mai bun.

 

Iar Habibou a jucat mult prea putin pt a-si da cineva cu parerea despre el.

Baiatul are calitati.Asta nu poate nega nimeni.Forta,viteza,tehnica.

Avand in vedere ca are totusi 20 de ani si ca un astfel de atacant e greu de gasit si si mai greu de adus in Romania, poate ca ar trebui cumparat.

 

Dar sa stiti ca daca Steaua nu ii va lua pe cei 3, va spun sincer ca as intelege de ce.

Steaua 2 a pregatit multi copii carora le-a facut pofta de performanta.

La Buzau, jucatorii imprumutati,Litu,Simion,Tudose,Bicfalvi,Ninu, au castigat experienta unui sezon intreg jucat in Liga 1 si probabil ca cer si ei sa li se acorde o sansa ca sa joace pt echipa care le detine contractele.

Ochirosii de asemenea, s-a refacut dupa accidentare si isi cere si el drepturile.Eu unul chiar l-as vedea titular in actuala echipa pe postul de mijlocas stanga intr-un 4-4-2.

 

DE LA Ogararu SI Paraschiv SCOALA DE FOTBAL A Stelei NU A MAI DAT NICI UN JUNIOR.SI DE MULT TIMP NU CRED CA AM MAI AVUT O GENERATIE ASA DE BUNA DE JUNIORI.TREBUIE PROMOVATI SI EI.

 

Nu stiu ce ziceti voi dar pe mine nu m-ar supara sa vad in echipa la anul pe Alex Lazar in locul lui Dica pe post de mijlocas ofensiv sau pe Vlad Rusu in atac in locul lui Pepe.

 

Daca as stii la fel de mult fotbal ca cei care sunt implicati activ in fenomen si as stii ca am calitate la centrele de copii si juniori, eu as risca si as renunta la un sezon pt a crea o noua generatie.

As sacrifica sezonul urmator si as promova la echipa mare o mare parte din juniori si i-as juca constant ca sa prinda experienta.

 

Cu putin noroc am putea sa facem la Steaua un fel de Ajax al anilor 70.

Si generatia lui Cruyff a inceput atunci cu stangul in primul sezon.Dar ce a urmat a fost fabulos.

 

In incheiere vreau sa mai zic ceva.

Cred ca cel mai important transfer pe care l-ar putea face Steaua in aceasta vara ar fi aducerea lui Emeric Ienei.

Eu daca as fi patron, l-as aduce si i-as da mana libera la club.

L-as face manager general.Sa se ocupe de copii si juniori, de echipa mare, de transferuri si sa ajute chiar si antrenorul la pregatirea unor meciuri.

 

 

P.S. Sunt cumva singurul care are o presimtirea rea acum ca a venit Boloni la Rapid?

maye10.05.2008 20:51
pareri, analize etc. Voi va intrebati de cati atacanti sunt acum in lot? pe 2 posturi?

 

 

 

A... parca avem un brazilian pe la buzau, l-a urmarit cineva? stie cum joaca?

Peruanul acela tanar de la Steaua II? cel cu pacaleala ca joaca la prima echipa?

cel de la buzau(nunez) joaca ...dar nu rupe gura targului....si peruanul de la 2 a fost trimis acasa dupa vreo saptamana...ca era..varza:)

danimarcu10.05.2008 20:51

Nici nu stiu daca mai conteaza cine vine si cine pleaca,in cazul in care cel care ar cam trebui sa-si ia talpasita nu prea da semne ca ar face-o!...Voi nu vedeti ca atata vreme cat ciobanul sta aici nu avem antrenor?Cu ce ma incalzeste ca pleaca "latinii" si vin altii mai buni,daca tactica e facuta de la loja oficiala,iar jucatori precum Badea sau Banel joaca doar pt ca asa vrea finantatorul,si nu pt ca au valoare?

Am avut un meci decisiv anul asta pe care nu trebuia sa-l pierdem,cel cu Dinamo.Becali a decis tactica:jucam la egal.S-a vazut ce a iesit.Nu o sa-l iert niciodata pe Lacatus pt felul cum a tratat acel meci!

Mendoza a fost un excelent pasator,dar in ultima vreme i se urcase la cap.Avea meciuri in care nici macar nu-si putea tine echilibrul pe teren,de putoare ce era...

Pepe- un atacant oportunist,dar care se face nevazut minute bune...Nici nu stiu ce sa zic;daca ramane,bine,daca nu,iara-i bine!...

Habib ar trebui,dupa parerea mea sa ramana.

Dayro e bine ca e al nostru,are talent cat 2 romani la un loc.

In rest,om trai si om vedea.Marea problema la Steaua o reprezinta creditorul.Daca nu-si schimba manierele total,Steaua va fi in scurt timp doar o gluma proasta.Subiect de caterinca pt rivali.

maye10.05.2008 20:53
Mai bine am pastra sud-americanii si am scapa de romanii care nu joaca nimic din lotul nostru:Badea, Surdu, Dica(si-a facut treaba e clar ca vrea sa plece), Banel, Lovin.

foarte bine ai zis...ii dam pe astia...raman bani din salariile lor...si asa il putem pastra si pe mendoza si am mai aduce un jucator bun...

Forever Fortza Steaua10.05.2008 21:03

campioanatul s-a terminat................ pacat ca nu l-am castigat....... asta e..no meritau sa ne ducem direct in Liga , pentru ca e munca noastra din anii trecuti........

................sper ca FEDERATIA sa glumeasca cu ce a zis ca e posibil ca Steaua sa fie retrogradata ,.............., ar fi o tampenie..................oricum docamdata locul 2 l-am luat......... trebuie sa trecem de preliminariiiiiiiiiiiiiiii..........si sa facem mai multe puncte decat CFR :steagcruce:fularultras fularultras

predatorpulse710.05.2008 21:07

@Adrianultras, Marius Lacatus nu prea poate sa decida multe in privinta lotului pentru ca nu el are ultimul cuvant,nici macar Adi Ilie ci penalul Jiji Becali,chiar el a spus-o. Ii place lui Laca un jucator, ii propune Adi Ilie ceva,ciobanul trebuie sa fie de acord si sa-i placa jucatorul dar mai ales sa-i placa suma de transfer si salariul.

 

Degeaba ii explica Lacatus lui Jiji ca mendoza a fost cel mai bun pasator al nostru daca reinnoirea contractului ar costa mai mult de un milion sa spunem ciobanul il lasa sa plece. Eu personal cred ca Neaga a fost rechemat pentru ca Dayro abia venise,Banel juca cum juca si trebuie sa aiba Lacatus un jucator care sa fuga mult,altfel era lasat sa plece,mai tineti minte ce pornit era ciobanul impotriva lui. Plus ca Neaga a dat bani de la el sa vina la Steaua asa ca i-a facut o economie ciobanului.

 

Dovada cea mai buna ca achizitiile,vanzarile si alcatuirea lotului se fac dupa cum se scoala voievodul, este ca am adus f multi atacanti cand Steaua avea nevoie de mijlocasi. De ce am adus atacanti? pentru ca au avut sume rezonabile de transfer si pentru ca Steaua nu a gasit mijlocasi ieftini si valorosi in iarna(alo departamentul de scouting cand il infiintati?). Atacanti nostri sunt Badea,Dayro moreno,pepe moreno,mendoza,surdu,Neaga,habibou si eu cred ca si Dica poate juca pe postul de varf retras,deci daca numar eu bine sunt 8 atacanti,mult prea multi,in orice lot normal sunt maxim 4 atacanti pur-sange. Si daca fac analiza mijlocasilor ofensivi adevarati vom descoperi ca avem 2-3 oameni: Dica(blazat,nu joaca nimic de multe vreme,ca si transferat), plesan(care m-a suprins placut) si Ochirosii(care in loc sa joace la noi si-a rupt picioarele la buzau). Asa ca va intreb eu,cu cine sa construiesti,cand tot Lovin si ov Petre devin playmakeri in timpul jocului.

 

Steaua a avut mai mereu juniori valorosi dar nu prea sunt promovati pentru ca multi antrenori romani nu au cojones pentru asa ceva. Paraschiv era acolo din perioada Piturca iar George a fost reabilitat de Zenga,in rest pace. Cand a fost ultima oara cand un antrenor al Stelei a vazut meciul echipei secunde? Colaboreaza cumva antrenoul Stelei cu cel al echipe secunde? Folosesc cumva acelasi sistem amandoua ca sa fie tranzitia jucatorilor la prima echipa mai usoara? Raspunsul la aceste intrebari este nu, Steaua, ca multe alte cluburi are grupa de juniori pentru ca mi se pare ca e obligatorie sau asa ceva si nu prea li se acorda atentie. De ce sa traga un jucator de la Steaua II cand stie ca nu se uita nimeni la el, ca nu are nici o sansa sa ajunga in lotul primei echipe.

 

Ienei e prea batran pentru a o lua de la capat,chiar si cu juniorii,mai ales ca e prea gentleman sa stea in aceeasi barca cu becalul.

 

Boloni va face treaba la Rapid,pentru ca il stiu om serios,dar doar daca nu-l injura inaripatii din ghiulesti,taher ii da bani pentru transferuri si daca ii da macar 2 ani ca sa faca o echipa.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

AdrianUltras2510.05.2008 21:18

Predatorpulse7

 

Eu zic ca daca a reusit cu Neaga poate reuseste si cu Mendoza.

Sper sa nu fie Laca atat de batut in cap incat sa nu vada ca Mendoza ar fi o pierdere.

 

Ienei e batran.Dar experienta lui ar ajuta enorm la descoperirea noilor talente.

Nu degeaba se ocupa el de campania celor de la Gillette.

 

A zis Adi Ilie, au mai zis si altii de la Steaua, anul care vine vor fi promovati cativa jucatori de la Steaua 2 la echipa mare.

 

Astept sa vad asta!

 

In legatura cu ce ai zis.

Steaua 2 nu joaca acelasi sistem cu echipa mare.

Joaca un sistem 4-4-2, de multe ori fara mijlocas defensiv.

zloty10.05.2008 21:59
prin faptul ca nu insita pentru mendoza ma face sa cred ca Laca nu e antrenor de Steaua ,cand tu bati numai din faze fize si fazele alea fixe ti le executa mendoza:-?? nu stiu ce ar mai fi de comentat

 

Bine ca ai tu valoare de antrenor, mai [...]

 

Dc Laca sau Adi Ilie nu au nevoie de Mendoza sau dc gasesc altul mai bun decat el asta e, peruanul e liber sa plece. Steaua nu sta nici Radoi, nici in Dica si cu siguranta nu va sta in Mendoza. Si stati linistiti, pseudo-actionarii lu dinam0 nu au bani nici ei, ce indruga ziarele noastre de scandal (nu de sport) sunt pure speculatii.

 

Intr-adevar batea "smechereste" cornerele si loviturile de pe partea stanga, dar varsta si pretentiile financiare ridicate, mai adaug si ca a fost inexistent in anumite meciuri-cheie din retur, i-au fost fatale.

Echipa are nevoie de un antrenor bun , care e problema ta ?? te consideri mai stelist daca te complaci in mediocritate?? el a venit ca varf , a jucat vreun minut pe postul care il scoate cel mai mult in evidenta?? daca lar fi folosit un meci ca varf mai vorbeam dar asea?

MoWeed10.05.2008 22:03

@zloty

 

Nici eu nu sunt de acord ca el nu a fost folosit ca varf si as vrea sa ramana. Dar cine altcineva vroiai sa joace mijlocas stanga? Nu avem nici macar un mijlocas stanga de meserie.

AdrianUltras2510.05.2008 22:23

Zloty

 

 

singurul meci in care Mendoza a jucat varf a fost cel cu Buzaul si eu zic ca s-a vazut foarte bine ca ii convine mai mult acea pozitie.

in viteza a driblat tot si a inscris.

in plus la experienta lui stie perfect sa dejoace jocul la offside al adversarilor.

 

indiscutabil mendoza trebuie sa ramana si sa joace atacant.

eu l-as folosi chiar atacant central.

are forta,viteza si tehnica.

nu degeaba i se zice condorul si pantera.

zloty11.05.2008 05:50
@zloty

 

Nici eu nu sunt de acord ca el nu a fost folosit ca varf si as vrea sa ramana. Dar cine altcineva vroiai sa joace mijlocas stanga? Nu avem nici macar un mijlocas stanga de meserie.

da stiu ca nu avem mijlocas stanga dar ,nu inteleg cine a adus 4 varfuri daca noi jucam doar cu 1? de ce nu 1 varf si 3 mijlocasi ??parca sezonu trecut aveam 4 mijlocas stanga acuma numai e niciunu :( jucatori lasati sa plece cu cap:))

baikkalu11.05.2008 09:38

toti au jucat excelent in retur si nu as vrea sa plece,dar(intotdeauna exista un DAR)daca ar pleca vreunul sa aduca jucatori de meserie(datollo(boca juniors))villanueva(audax italiano(chile))diego buonanote(river plate)toti acesti jucatori cred ca ar costa in jur de 13-14 milione pe care cred ca Becali ii are sub saltea

baron11.05.2008 09:46

Problema e ca din 2001 nu mai jucam decat cu un varf. Asa ca degeaba reprofilezi atacanti ca extreme ca nu faci decat sa ii incurci. In campionatele din vest s-a terminat cu jocul cu un singur varf. Barcelona lui Etoo a dat faliment. Fara doi atacanti nu merge treaba. Interesant e ca noi ne debarasam de atacanti care au dat pase de gol si goluri din postura de mijlocaj, dar in schimb aducem jucatori gen Bogdan Stancu, atacant ce a dat vreo 12 goluri in toata viata lui. Nu avem golgeteri de la Raducanu incoace, dar aducem atacanti pur-sange cu 3 goluri pe campionat. Ma uitam pe youtube la meciul din 2000, Steaua Dinamo, cu danciugol, 2 goluri. Ce vremuri

Kalmarulez11.05.2008 11:32
Iar Habibou a jucat mult prea putin pt a-si da cineva cu parerea despre el.

Baiatul are calitati.Asta nu poate nega nimeni.Forta,viteza,tehnica.

Avand in vedere ca are totusi 20 de ani si ca un astfel de atacant e greu de gasit si si mai greu de adus in Romania, poate ca ar trebui cumparat.

Aceeasi lucru sa intamplat si cu Thereau si dupe ce a ajucat si a vazut cum se castiga meciuri la noi a luato la fuga..chiar daca le pastreaza si pe Dayro si habib toti voi pleca cel putin pana la sfarsitul anului

Ii trebuie doar un meci in care joace un pic mai sters si sunt dati afara, pe cand "capitanul" nostru Mirel nu joaca nimic de trei ani si tot e acolo si dimpotriva tocmai la marit Gigi salariul

Sal bage pe Mirel asta ca secretar sau asa ceva ca nu mai joaca nimic de cativa ani cu piciorul lui de portelan! (vai ce rima am facut acolo :) =)) ) :steag_sah_mic:

fedora11.05.2008 11:47

Dayro - cel mai valoros, poate ca am fi putut castiga 24 anul asta cu el mai mult in teren.

Pepe - nu mi s-a parut cu nimic peste un Thereau/Zaharia/Iacob.

Habibou - slab, a pacalit multa lume mult timp c-ar sti fotbal, din pacate e sub media Ligii I.

Mendoza - fotbalist, centreaza excelent, dar deseori dispare din joc (cand nu are chef e dezastru).

 

Eu l-as pastra doar pe Dayro si poate eventual pe Mendoza daca isi mai diminueaza pretentiile financiare.

Dar oricum, pentru a putea spera ceva de la viitor trebuie sa scapam de Nicolita.

eduardo_stelist11.05.2008 12:50
pareri, analize etc. Voi va intrebati de cati atacanti sunt acum in lot? pe 2 posturi?

 

Dayro, Dica, Neaga, Mendoza, Pepe, Badea, Habibou, Surdu, Neaga. Plus nou venitul Stancu -10 (zece) atacanti.

 

In conditiile in care Dica pleaca toata lumea il vrea pe Dayro in locul lui. Deci raman 8 atacanti pe un post.

Bine, pleaca si Surdu si Badea- raman 6 atacanti pe un singur post. As zice 5+1, Neaga reprofilandu-l mijlocas. Mie unul mi se pare extrem de mult.

Ce as pastra eu: Dayro, Pepe, Stancu, Neaga. Plus la alegere unul dintre Mendoza sau Habibou. Suficient 5 atacanti pe 2 posturi.

 

A... parca avem un brazilian pe la buzau, l-a urmarit cineva? stie cum joaca?

Peruanul acela tanar de la Steaua II? cel cu pacaleala ca joaca la prima echipa?

 

 

a marcat golul victoriei buzaului cu u. Craiova....am urmarit meciurile buzaului.....nu e de Steaua

w3bmaster11.05.2008 13:38

Astept campania de achizitii ...

 

Dar ar fi pacat sa nu ramana pepe si Mendoza

 

Dayro oricum am zis de cand a venit ca e un super jucator dar ca se va adapta din toamna deja cred ca a demonstrat ce stie ...

 

Forza Steaua

Kalmarulez11.05.2008 14:21
pareri, analize etc. Voi va intrebati de cati atacanti sunt acum in lot? pe 2 posturi?

 

Dayro, Dica, Neaga, Mendoza, Pepe, Badea, Habibou, Surdu, Neaga. Plus nou venitul Stancu -10 (zece) atacanti.

 

In conditiile in care Dica pleaca toata lumea il vrea pe Dayro in locul lui. Deci raman 8 atacanti pe un post.

Bine, pleaca si Surdu si Badea- raman 6 atacanti pe un singur post. As zice 5+1, Neaga reprofilandu-l mijlocas. Mie unul mi se pare extrem de mult.

Ce as pastra eu: Dayro, Pepe, Stancu, Neaga. Plus la alegere unul dintre Mendoza sau Habibou. Suficient 5 atacanti pe 2 posturi.

 

A... parca avem un brazilian pe la buzau, l-a urmarit cineva? stie cum joaca?

Peruanul acela tanar de la Steaua II? cel cu pacaleala ca joaca la prima echipa?

 

 

a marcat golul victoriei buzaului cu u. Craiova....am urmarit meciurile buzaului.....nu e de Steaua

da si atunci cinei de Steaua?

Zapata

Zapata Ghionea Zapata Zapata

Ov. Petre

Szekely Zapata Eric

D.Moreno Zapata

restu's varza .

amarel11.05.2008 19:34

Salariul lui MENDOZA?????? OUT CU Banel-JARDEL , Lovin , si gata salariul lui MENDOZA, s-a rezolvat !

dax4711.05.2008 21:03

El l-as pastra pe Dayro MORENO. Clar este cel mai bun din echipa. Poate nu la fel de tehnic ca Elton, dar mai bun decat toti din echipa Stelei.

 

N-ar fi de aruncat nici Mendoza. Poate se poate negocia ramanerea lui. Dar nu merita 1mil euro pe sezon, sa fim seriosi.

 

Pepe si habibou sa fie lasati la vatra. Si Banel.

laurentiu196911.05.2008 21:22

Fara baietii astia "latino" ne luptam cu Porumboiu pentru locul de Intertoto.

Fara Banel...eram campioni.

Dixit!

The Flyer12.05.2008 06:35

baieti,oricum am da-o,oricum am lua-o,pepe si mendoza nu sunt de lepadat!ei au venit in iarna,perioada de integrare a fost mica si eu cred ca in urmatorul campionat vor arata adevarata valoare!ei doi s-ai miscat chiar foarte bine in comparatie cu nulitatile din lotul Stelei,care au ceva ani aici!da' eu nu sunt creditor,sa-i pot opri la echipa,sper ca Laca sa nu-i lase sa plece!

babaroase12.05.2008 07:32

NU ma pot abtine sa nu-i apararea lui Habibou. Mie mi s-a parut mult mai convingator ca Mendoza.

Cel din urma este de altfel o mare dezamagire pentru cat de bine incepuse.

Habibou - jucator de perspectiva, tanar, a demostrat ca poate decide un meci. Putea sa dea gol cu Dinamo daca nu se incurca cu Dayro.

Mendoza - la apusul carierei, nu a confirmat nici la celelalte echipe la care a evoluat, nu a convins.

 

Vreau sa va pun o intrebare...Nu avea Steaua pasatori buni inainte sa vina Mendoza?

Nu vreau sa spun ca nu are potential, dar un retur intreg nu a reusit sa si-l arate(sa nu uitam ca derbiurile arata de fapt stofa).

 

In concluzie : Daca, cu venirea lui Claudiu Ionescu nu sunt de acord, cu siguranta ca decizia de a renunta la Mendoza este buna. Sincere multumiri lui Mendoza dar Steaua vrea invingatori.

stelistu_612.05.2008 07:58

Au jucat doar un retur, care au venit in iarna. Eu zic ca ar trebui lasati sa joace cam inca un an, sa vedem ce stiu.

 

Parerea mea, ca toti 4 pot sa confirme. :)

«123»