FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Analizã sud-americanã

«123»
fcsteaua.ro10.05.2008 16:45

Iatã cã acum, la încheierea sezonului 2007/2008 a venit vremea analizelor. Am sã incep cu "stelele latino", atât de pompos numite în presa de la noi. Toți trei, cãrora am sa-l adaug pe Habibou, au ajuns la echipã în iarnã. Așadar, perioada de acomodare a fost destul de scurtã, mai ales dacã mã gândesc ca la turneele de pregãtire se ruleazã tot lotul.

 

Jose "Pepe" Moreno. El trebuia sã fie atacantul de careu, "noul Iacob" dacã vreți. A venit sub formã de împrumut de la Indiependente. Pentru Steaua a jucat în 15 partide, marcând 5 goluri. Media notelor obținute de Pepe de la suporteri a fost 7.35, nota maximã fiind 8.82, pentru meciul fãcut împotriva Gloriei Buzãu, iar cea mai micã 5.19, în derbyul cu Dinamo. Deși nu a marcat atât de mult cât ne doream, Moreno a demonstrat cã poate fi o soluție și cã este un atacant pe care se poate conta.

 

Andres Mendoza. Peruanul a venit liber de contract, ultima lui echipã fiind Metalurg Donețk. Încã de la început, a fost acuzat, mai mult sau mai puțin voalat, cã a venit doar pentru bani. Ca un profesionist desãvârșit, Mendoza nu a raspuns în presã niciunui atac, el arãtându-ne pe gazon cã iși meritã banii. A fost pasatorul Stelei în acest retur, omul cu centrarea sau cum vreți sã-i mai spuneți. A evoluat in 15 partide, reusind 2 goluri. Media notelor a fost obținute de peruan a fost 7.48, cu vârful în meciul Steaua - CFR (9.60), cea mai slabã fiind 4.82, în Dinamo - Steaua.

 

Habib Habibou. Tânãrul atacant francez a fost prima "bombã" a iernii. Împrumutat de la Charleroi, Habibou trebuia sã fie "noul Thereau" al Stelei. Adicã acel atacant care imbinã armonios forța, viteza și tehnica. A evoluat puțin pentru roș-albaștrii, numai 8 meciuri, fiind rezerva lui Pepe Moreno, atacantul proaspãt care intrã pe final. A marcat un singur gol, în partida cu Unirea Urziceni. Media notelor a fost 6.68, cea mai mare fiind 7.95, în meciul cu U Cluj, iar cea mai slabã, in meciul cu Dinamo, 4.29. Francezul a avut evoluții oscilante, neconvingãtoare.

 

Ultimul dar în mod cert nu cel din urmã, marea speranțã a Stelei și a Columbiei, Dayro Moreno. Venit la Steaua din postura de vedeta și golgheter al lui ONCE Caldas, Dayro a lãsat impresia cã se acomodeazã mai greu. Deși a fost jucat extrem de puțin, columbianul este unul din favoriții suporterilor. Are vitezã, o tehnicã de invidiat și un șut bun spre foarte bun. A jucat in 11 partide, mai mult din postura de rezervã. A reușit sã marcheze 5 goluri, având o medie a notelor de 7.84. A fost desemnat de suporteri, omul meciului in partidele cu U Craiova si Gloria Buzãu.

 

Aceștia sunt cei patru magnifici care au venit în iarnã sã salveze Steaua. Într-o foarte mare mãsurã, chiar au reușit. Din pãcate, Steaua "Latino" este pe cale sã se destrame. În stupizenia-i nemãsuratã, finanțatorul Becali a declarat cã peruanul Mendoza va pleca. Cel mai prolific pasator al Stelei este pe cale sã se despartã de echipã din cauza pretențiilor salariale, care, pentru un club de talia Stelei care este finanțat de cel mai bogat român, nu sunt deloc exagerate. Lui Pepe Moreno i-a expirat împrumutul, iar pentru ca Steaua sa-l aibã si din sezonul urmãtor trebuie sã plãteascã 1.5 milioane de dolari, lucru din ce în ce mai puțin probabil. Habibou costã un milion de euro si aprope sigur nu va reveni în Ghencea. Singurul care este sigur cã va juca la Steaua este Dayro Moreno, care a semnat în iarnã pentru patru ani și jumãtate.

 

Gracias Pepe, gracias Andres, merci beaucoup Habib pentru acest retur frumos!

 

Marius

Lionheart10.05.2008 16:54

Am citit pe sport.ro(credibilitatea o judecati voi) ca l-ar vrea Rednic sau rapid pe mendoza...sper sa nu fie adevarat!!Eu totusi mai sper sa nu plece,poate il lumineaza cineva pe cioban, din cohorta de slugi care-l inconjoara ,desi m-as mira!

radusor10.05.2008 17:03

Pe mine nu ma incanta Pepe Moreno...Il prefer pe Iacob in zilele lui bune. Consider ca se poate gasi un atacant mai bun de banii astia

Habib Habibou-presupun ca conducerea a judecat in felul acesta si eu as fi facut la fel:decat sa dam 1mil pe habibou, mai bine dam 1mil pe Stancu, de aceeasi varsta, cel putin acelasi potential si pe deasupra e roman.

Despre Mendoza ce pot sa zic.Cred ca e vina lui Lacatus ca nu a pus nuiaua pe el.Daca Mendoza ar fi alergat tot returul cum a alergat in meciul cu CFR Cluj si Iasi, si-ar fi meritat pe deplin banii.In situatia de fata, nu cred ca merita sa aiba un salariu mai mare decat al capitanului.Pacat ca s-a ajuns aici.Cel mai mult mi-e frica sa nu se duca la Dinamo si sa fie vedeta campionatului urmator.

Dayro Moreno spre sa joace atacant in locul lui Dica care sper sa prinda un contract bun in strainatate.

metzzz10.05.2008 17:05

Nu m`ar mira sa ajunga la Dinamo , ca doar au vazut si ei ce poate , ca e un jucator peste ce poate campionatul nostru. Dar cum noi il avem pe "mitic" , a tot stiutorul scouter e clar ca poate fi foarte sigur ca va pleca. Doar nu poate el sa dea mai mult la altu ca destabilizeaza echipa.

Dar nah...el nu plateste dupa valoare , plateste dupa prostie.

 

Foarte buna caracterizarea "Stelei Latino". Pepe si Mendoza cred ca ar merita sa ramana , cat despre Habib nu stiu ce sa zic...

the_ace10.05.2008 17:07

frumos articol dar sincer cred ca pepe va ramane ......cat despre habib cred ca ne-a costat un egal la meciul cu spurcatii automat si campionatul ....(cand nu la lasat pe Dayro sa suteze , aproapde de final) ....+ ca nu a demonstrat ca merita sa ramana ; Mendoza a fost cel mai bun jucator al Stelei (alaturi de Radoi) in acest retur ...deci de el imi va parea cel mai rau, poate doar poate va gandi si infectul infectilor odata si se va razgandi asupra lui Mendoza

Numai bine la toti Stelisti si chiar mi-ar place sa ii includ si pe sud-americani in aceast urare .....

maye10.05.2008 17:09

Cred ca toti ar trebui pastrati pentru ca nici unul nu a dezamagit...cateodata au jucat mai slab..cateodata ne`au impresionat...trebuie sa fim multumiti pentru ca in scurta perioada de acomodare si in scurta perioada de campionat au aratat ca stiu si pricep fotbalul...plus ca toti au marcat, fata de altii din lotul Stelei...

Dayro-cu adevarat senzatia Stelei...daca e lasat sa joace sunt convins ca va face cinste Stelei

Habibou-mai are nevoie de timp ca sa devina un adevarat profesionist.cred ca are un viitor mare in fata daca se crede in el.

Pepe-atacantul de care aveam nevoie,desi mai dispare din joc in multe momente , a marcat multe goluri si cred ca asta ar trebui sa conteze decisiv in achizionarea lui.

Mendoza-dispare si el de multe ori din joc,dar are inteligenta unui jucator mare si simt ca la Steaua nu era folosit pe un post care sa ii convina ...

Sper ca oierul sa ii tina pe toti...desi nu prea cred...si oricum daca zice ca nu are bani de Mendoza...ar trebui sa ii dea afara pe niste mamuti precum surdu , Banel si Lovin..si din salariile lor sunt convins ca ar plati salariul....

FORZA Steaua fular-campionii

endorama10.05.2008 17:11

eu cred ca Pepe Moreno nu e jucatorul de care avem nevoie. n-am vazut chiar toate meciurile Stelei din returul asta, dar in cele pe care le-am vazut, n-a facut nimic. tin minte ca in meciul cu Iasiul, ma intrebam daca comentatorul partidei nu-l confunda cumva pe Moreno cu Mendoza ca ii auzeam numele lui Mendoza de 2 ori pe minut, iar cel al lui Moreno de 2 ori pe repriza

Captain RedBlue10.05.2008 17:11

Cu cele 1,7 milioane de euro blocate de DNA, creditorul ar fi cumparat definitiv pe unul din cei trei. Chiar ar fi pacat sa plece. S-a vazut ca au influentat in bine in jocul echipei de cand au venit. Atunci cand au fost lasati sa joace.

CaTaLiNsm StElIsTu10.05.2008 17:19

Se preconizeaza un tur precum cel precedent si un tur3UCL la fel ca cel de sub comanda lui Gica,insa D-ne ajuta sa aiba acelasi deznodamant....

Ciobanul e un tampit...mizeaza ca Neaga si-a"revenit"...fals...nimic mai fals...Neaga a avut marele aport al strainilor care i-au oferit spatii si l-au"servit" regeste...sa vedem noi in editia urmatoare de campinat daca Mendoza si Pepe pleaca cum se descurca cu Sekey coleg.

In conditiile in care ar fi mentinut lotul actual...singurul lucru care ramane de imbunatatit este mijlocul terenului si in speta mijlocasi pe benzile laterale de valoare si cu Dayro pe post de coordonator,cu Mendoza si Pepe in atac,cu Golansky,Goian,Ghionea(Rada),Emegara..fundasi si Rufay in poarta....la care as mai adauga un antrenor strain si daca ar fi posibil cu renume,cel putin de talia lui Protasov....Steaua ar arata intr-adevar precum o echipa cu fata de CL si-am putea forta chiar si iesirea din grupe,sau daca nu pentruprimul an,macar un parcurs bun in UEFA.....

Utopie nu....?!Cu un cioban creditor...la ce sa te astepti...la care as mai adauga si-un antrenor de paie...

Daca Laca ar avea macar5%din "rautatea"care l-a facut celebru si si-ar impune punctul de vedere...Mendoza si Rada n-ar pleca

Si inca ceva...Radoi vrea sa plece si cel mai probabil va pleca....pe Rada cu siguranta JJ il expediaza a si pe un rebut....Goian va veni iar cu vedetisme in cap de la Euro....astfel vom ramane cu Baciu in centru.........asa ca iubitii mei frati stelisti...se anunta vremuri tulburi...

In mega sau macar super transferuri eu nu cred....si cred ca vom aduce doar umpluturi,bune de rezerve nu oameni pe care sa-i cerem titulari......

ssinpadureacualune10.05.2008 17:28

Pe Mendoza trebuie sa-l tina.Mi s-a parut de la inceput cel mai bun.Pe habibou l-as imprumuta la o echipa mai slaba-Buzau-sau alta sa se rodeze si sa scape de bezmeticism,iar de pepe nu stiu ce sa zic.In mare mi-a placut,dar daca ma gandesc bine nu stiu daca e peste Iacob sau Zaharia.Daca gandim din punct de vedere financiar sincer nu cred ca este de 1,5 milioane.Dar asta este...parerea noastra oricum nu conteaza si lucrurile nu vor fi cum vrem noi.

Steaua_Maniack10.05.2008 17:37

eu zic ca sunt jucatori buni,insa as vrea sa-i vad evoluand mai mult pe Habibou si Dayro Moreno pt ca acesti doi jucatori au potential si pot creste foarte mult in urmatorii ani!!!Despre Pepe si Mendoza ce pot sa spun decat ca Pepe este intra-devar un atacant de careu dar trebuie sa inscrie mai multe golruri,iar Mendoza sa alerge mai mult sa munceasca mai mult!!!In orice caz mai avem nevoie de jucatori asta e clar...in cazul in care vrem sa facem performanta in Europa!!!FORZA Steaua!!!

zloty10.05.2008 17:45

prin faptul ca nu insita pentru mendoza ma face sa cred ca Laca nu e antrenor de Steaua ,cand tu bati numai din faze fize si fazele alea fixe ti le executa mendoza:-?? nu stiu ce ar mai fi de comentat

Dayro- merita sa joace titular

habibou-na jucat multe meciuri ,nu cred ca sia facut cineva vreun fel de impresie despre el

pepe- chiar nu merita sa ramana la echipa ,este un jucator de duzina ,mai bine ramanea zaharia (nu il vad cu nimic mai bun ca zaharia)

mendoza-omul returului alaturi de zapata

 

cat despre viitoarele achizitii ,sper sa nu fie adus karamyan si sa ii fie data o sansa lui Ochirosii

Astristul10.05.2008 17:55

Mendoza are plusuri si minusuri. La capitolul minusuri, pot sa trec lejeritatea cu care trata unele faze destul de importante pentru noi, pase aiurea cand jucatorii nostri se demarcasera foarte bine si puteau porni pe contratac. Ar mai fi si faptul ca nu face faza defensiva aproape deloc. O singura data l-am vazut ajutand apararea, la meciul cu dinamu'.

Una peste alta, isi revine Razvan Ochirosii, care ar putea evolua pe acel post, dar si Mendoza este un fotbalist de exceptie, cu o tehnica destul de buna. Eu zic ca merita pastrat. Totusi sa nu ne trezim cu el in curte la dinamu'. Am inteles ca il vrea Rednic... :dry:

forzateaua

Alin B.10.05.2008 18:24

Lacatus ,ca de obicei, nu are nimic de spus in privinta lui Mendoza. 2 goluri si 8 pase de gol avand in vedere faptul ca Mendoza nu a fost folosit ca atacant la Steaua...nu e rau....a jucat toata viata atacant omu' , a fost golgeterul lui FC bruges jucand ca atacant, a umilit Dinamo, a invins milanul pe san siro (frums gol a dat) si cand a venit la Steaua s-a gandit Simbolul sa-l reprofileze ca mijlocas la 30 de ani. Bravo Laca ! Baga-l pe Lovin in locul lui Andres Mendoza ca in meciul cu Poli. Nu o sa o inteleg niciodata pe-asta...a fost prea inteligenta schimbare pentru noi. De meciul cu Dinamo ce sa mai zic; a jucat Laca pe contraatac cu pepe moreno !!! care face suta de metri in 5 minute.

 

Ce se intampla cu Habibou este de asemena inexplicabil. a jucat foarte putin, dar a facut-o bine. De ce l-au mai luat oare cu imprumut !? ori il cumperi , ori nu-l mai iei deloc. Uitati ce declara Adrian Ilie in urma cu vreo 6 luni : "Habibou are scoala lui PSG si pentru mine asta spune mult. Nu stiu sigur daca o sa se acomodeze prea repede la Steaua, dar cred ca poate sa creasca mult in urmatorii 2 ani". cik POATE SA CREASCA MULT IN URMATORII 2 ANI !!!!!!!!!! pai de ce nu-l cumperi de la inceput daca te astepti sa se acomodeze mai greu si daca esti de parere ca poate fi o solutie peste 2 ani ?

xDaJACKALx10.05.2008 18:55

Pepe Moreno - Nu cred ca merita 1.5 milioane, nu se vede in joc si in plus rateaza enorm.Pana a marcat primul gol la Steaua cred ca a ratat de cel putin 5 ori singur cu portarul si cel mai grav e ca a facut-o si intr-un meci important cum e cel cu rapidu.Daca vrem sa nu mai plangem dupa ocazii unice ratate in UCL cum a fost cea a lui Iacob cu Arsenal ne trebuie un alt atacant.

 

Habibou- Atat cat a jucat a aratat ca are viteza si forta, dar e extrem de egoist si bezmetic.Faza din meciu cu Dinamo se putea intampla si la meciul cu UTA.In conditiile in care nu accepta nici statutul de rezerva nu cred ca ar fii indicata achizitionarea lui.

 

Dayro Moreno- Cred ca e un miracol ca a ajuns la Steaua.Are tehnica,sut,viteza,clarviziune, l-ar inlocui perfect pe Dica

 

Mendoza- Are clasa, experienta, tehnica, dar este folositor doar daca e folosit atacant.Ca mijlocas de banda trebuie sa alergi enorm si s-a vazut ca asta nu prea ii convine

 

Cred ca putem face perormanta in sezonul urmator chiar si in UCL. Avem un nucleu de jucatori buni cu un portar de valoare si experinta, doi fundasi laterali tehnici si puternici (emeghara si Golanski), fundasi centrali cu experienta(Radoi si Ghionea) un inchizator care oricat de mult ar fi fost criticat are un sut si un joc de cap foarte bun( Ov.Petre) un coordonator care incepe sa revina la forma care l-a consacrat la Craiova (Plesan)si un varf extraordinar (Dayro Moreno).

 

:steagcruce:

MoWeed10.05.2008 19:00

Pepe Moreno este atacantul de careu de care avem nevoie. Desi in cele mai multe momente pare inexistent pe teren, are executii surprinzatoare. Mai degraba am scapa de nulitatile Badea si Surdu din lotul nostru decat sa-l pierdem pe el....

Mendoza pare a fi un jucator lenes si a fost criticat de multi cum ca nu ar face faza defensiva. Insa el nici nu a jucat pe pozitia lui, e o diferenta mare intre pozitia de mijlocas stanga si cea de atacant. Tinand cont de revenirea lui Ochirosii si eventualele transferuri din vara, Mendoza ar putea juca in toamna atacant, asa cum a jucat pana sa vina la Steaua.Plus ca e pasatorul cel mai bun din lotul Stelei, fara el nu stiu cat de buni am fi fost la fazele fixe(mai ales ca daca nu le batea el le-ar fi batut Banel). Ar fi o pierdere foarte mare, mai ales daca ar ajunge la una din rivalele noastre.

Habibou a jucat putin, nu cred ca poate sa spuna cineva daca este o pierdere mare. Oricat de putin ar fi jucat eu tot il vad peste Badea si Surdu.

Dayro Moreno este in parerea mea cel mai bun transfer din iarna. Cat timp a jucat el in locul lui Dica s-a vazut o imbunatatire a jocului. Se pare ca aia este pozitia care ii convine cel mai mult. Tinand cont ca probabil Dica va pleca la vara, din toamna va juca titular. La tehnica este probabil cel mai bun jucator din lotul nostru.

Mai bine am pastra sud-americanii si am scapa de romanii care nu joaca nimic din lotul nostru:Badea, Surdu, Dica(si-a facut treaba e clar ca vrea sa plece), Banel, Lovin.

valentin2day10.05.2008 19:23
Pepe Moreno este atacantul de careu de care avem nevoie. Desi in cele mai multe momente pare inexistent pe teren, are executii surprinzatoare. Mai degraba am scapa de nulitatile Badea si Surdu din lotul nostru decat sa-l pierdem pe el....

Mendoza pare a fi un jucator lenes si a fost criticat de multi cum ca nu ar face faza defensiva. Insa el nici nu a jucat pe pozitia lui, e o diferenta mare intre pozitia de mijlocas stanga si cea de atacant. Tinand cont de revenirea lui Ochirosii si eventualele transferuri din vara, Mendoza ar putea juca in toamna atacant, asa cum a jucat pana sa vina la Steaua.Plus ca e pasatorul cel mai bun din lotul Stelei, fara el nu stiu cat de buni am fi fost la fazele fixe(mai ales ca daca nu le batea el le-ar fi batut Banel). Ar fi o pierdere foarte mare, mai ales daca ar ajunge la una din rivalele noastre.

Habibou a jucat putin, nu cred ca poate sa spuna cineva daca este o pierdere mare. Oricat de putin ar fi jucat eu tot il vad peste Badea si Surdu.

Dayro Moreno este in parerea mea cel mai bun transfer din iarna. Cat timp a jucat el in locul lui Dica s-a vazut o imbunatatire a jocului. Se pare ca aia este pozitia care ii convine cel mai mult. Tinand cont ca probabil Dica va pleca la vara, din toamna va juca titular. La tehnica este probabil cel mai bun jucator din lotul nostru.

Mai bine am pastra sud-americanii si am scapa de romanii care nu joaca nimic din lotul nostru:Badea, Surdu, Dica(si-a facut treaba e clar ca vrea sa plece), Banel, Lovin.

"nulitatea" de Badea te-a dus pt prima oara in Liga campoionilor dupa 10 ani

pepe e jucator mediocru

zzip10.05.2008 19:27
ssinpadureacualune - 10-05-2008 - 20:28

Pe Mendoza trebuie sa-l tina.Mi s-a parut de la inceput cel mai bun.

La cate meciuri "grele" am avut returul asta, Mendoza a contribuit cu vf si indesat la castigarea lor prin precizia unor pase si inspiratia centrarilor lui. Dupa parerea mea ar fi sg dintre cei 3 "magnifici" care nu ar trebui sa plece.. dar daca unii joaca dupa cum canta ciobanul, asta e.. Multumim Mendoza ! Forza Steaua !
MoWeed10.05.2008 19:29

@valentin2day

 

Intr-adevar ala a fost meciul vietii lui Badea. Insa la fel ca meciul lui Cristea cu Valencia sau a lui Banel cu Betis, va ramane unicul meci. Sezonul asta a jucat destule meciuri in care nu a facut absolut nimic in teren

Tu nu-l vezi cum se crede deja vedeta si ia toate actiunile pe cont propriu(vezi-Doamne ce mare scula de jucator o fi el) si ca atunci cand primeste paste este cu spatele la poarta. Are deficiente mari la preluarea si controlul mingiei.

Raman la parerea mea ca Pepe este mult peste aceasta "vedeta" autohtona care se plange ca Lacatus e malefic si nu-l baga, dar cand il baga evolutiile lui sunt in marea lor majoritate dezastroase.

Joga Bonito10.05.2008 19:35
prin faptul ca nu insita pentru mendoza ma face sa cred ca Laca nu e antrenor de Steaua ,cand tu bati numai din faze fize si fazele alea fixe ti le executa mendoza:-?? nu stiu ce ar mai fi de comentat

 

Bine ca ai tu valoare de antrenor, mai [...]

 

Dc Laca sau Adi Ilie nu au nevoie de Mendoza sau dc gasesc altul mai bun decat el asta e, peruanul e liber sa plece. Steaua nu sta nici Radoi, nici in Dica si cu siguranta nu va sta in Mendoza. Si stati linistiti, pseudo-actionarii lu dinam0 nu au bani nici ei, ce indruga ziarele noastre de scandal (nu de sport) sunt pure speculatii.

 

Intr-adevar batea "smechereste" cornerele si loviturile de pe partea stanga, dar varsta si pretentiile financiare ridicate, mai adaug si ca a fost inexistent in anumite meciuri-cheie din retur, i-au fost fatale.

unuspecial10.05.2008 19:44

Daca acestia 3 vor pleaca atunci sa aduca altii mai buni in locul lor sau macar de valori apropiate. Daca nu aduc altii macar sa ii tina p-astia.Ce daca Mendoza este cel mai bun pasator , omu cu centrarea , e lent si nu are viteza iar mai mult de 1 repriza nu rezista , este doar umbra celui de FC Bruges.S-ar auzi ca Steaua ar fi interesata de Karamian de la Poli tm. Daca nu aduc alti jucatori mai buni decat acesti 3 sud-americani ,mai bine sa ii pastreze , ca vorba aia , mai bine ne multumim cu ce avem decat deloc.

Alex1234_Steaua4ever10.05.2008 19:53

Pepe - un atacant bun , care ar trebui pastrat macar ca rezerva (in cazul in care Becali face "echipa pe care si-o doreste Mirel") - ca sa-l citez pe Becali. Pe Mendoza zice ca nu-l pastreaza fiindca ar avea salariul mai mare ca Mirel - solutia ar fi simpla : sa-i mareasca salariul lui Mirel ca sa il pastreze pe mendoza. Dayro Moreno este "Steaua" Stelei dupa parerea mea , columbianul reusind partide foarte bune - pun pariu ca ar fi demonstrat si mai bine daca era jucat mai mult si nu schimbat in ultimele 5-10 minute. Habib - un atacant bun , dar neexperimentat . Ar trebui sa-l imprumute Gloriei o vreme. Cam atat despre cei "4 razboinici". Singurul care trebuie si va fi pastrat cu orice pret este Dayro. In sfarsit si-a dat seama si Gigi ca e un jucator extraordinar.

bodanelu10.05.2008 19:54

pareri, analize etc. Voi va intrebati de cati atacanti sunt acum in lot? pe 2 posturi?

 

Dayro, Dica, Neaga, Mendoza, Pepe, Badea, Habibou, Surdu, Neaga. Plus nou venitul Stancu -10 (zece) atacanti.

 

In conditiile in care Dica pleaca toata lumea il vrea pe Dayro in locul lui. Deci raman 8 atacanti pe un post.

Bine, pleaca si Surdu si Badea- raman 6 atacanti pe un singur post. As zice 5+1, Neaga reprofilandu-l mijlocas. Mie unul mi se pare extrem de mult.

Ce as pastra eu: Dayro, Pepe, Stancu, Neaga. Plus la alegere unul dintre Mendoza sau Habibou. Suficient 5 atacanti pe 2 posturi.

 

A... parca avem un brazilian pe la buzau, l-a urmarit cineva? stie cum joaca?

Peruanul acela tanar de la Steaua II? cel cu pacaleala ca joaca la prima echipa?

ullo10.05.2008 19:56

eu cred ca toti isi merita banii,habibou si Dayro ar pute juca lejer titulari,dar daca nu sunt bagati decat 10 min

laziochicago10.05.2008 20:23

cind si o analiza Lacatus? Tot ce a cistigat Steaua anul asta a fost noroc ori furt si echipele cu care nu am facut afaceri ne-au cirpit (Poli Iasi, Poli Timisoara, Dinamo, Rapid, noroc cu federatia). Lacatus este la fel de varza ca Hagi si Olaroiu. Becali...adu antrenor, un antrenor ce vrea ca Steaua sa cistige si numai spera sa aiba noroc. Lacatus esti de ris mah... esti Gigel comanul antrenoriatului.

«123»