FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial / Janos Szekely la Steaua

«123»
fcsteaua.ro06.05.2008 22:57

FC Steaua a realizat marti seara primul transfer valabil pentru sezonul viitor, dupa ce a obtinut semnatura mijlocasului Janos Szekely, de la Otelul Galati.

 

Fotbalistul care va implini 25 de ani pe 13 mai va imbraca tricoul Stelei in urmatoarele cinci sezoane, iar transferul sau face parte din strategia de viitor a Stelei in lupta pentru castigarea titlului de campioana si clasarea cat mai buna in cadrul cupelor europene. Jucatorul va fi prezentat oficial in curand, urmand ca data evenimentului sa fie anuntata ulterior.

 

"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Este cel mai important pas din cariera mea, fiindca am ajuns la o echipa mare, cu care am sansa de a ma lupta pentru titlul de campion. Pot spune ca mi-am implinit un vis, acela de a juca in UEFA Champions League. Le multumesc conducatorilor, colegilor si suporterilor de la Galati pentru sprijinul acordat pana acum si imi doresc din tot sufletul sa nu dezamagesc suporterii Stelei si pe oamenii care m-au transferat aici"

Janos Szekely

 

SteauaFC.com

 

SteauaToronto06.05.2008 23:02

Un jucator profesionist. Mult succes !

IAMLEGEND07.05.2008 01:27

Bine ai venit Yani!!!...sper sa nu fie doar o vrajeala de`a ciobanului..avem nevoie de tine sa`l excluzi pe Banel...si alalturi de Dayro sa faci legea..multa bafta la Steaua !!! Forza Ragazzi!!!!

Matteo07.05.2008 01:34

isi mai aduce aminte cineva de Mihaita Szekely ? :biggrin: , sper cu transferul asta sa nu-l mai vedem pe Nicolita la Steaua,.....poate vede Piturca si face aceeasi "schimbare" si la nationala ;)

Padrese07.05.2008 04:51

Da' is aduce ciineva aminte cand la meciul nostru impotriva Otelului el declarat ca nu va juca niciodata la Steaua, ca el vea doar la Rapid?

armin07.05.2008 05:31

Inca un lucru bun adus de infrangerea de duminica, sunt convins ca vor veni si altele.

Sunt convins de asemenea ca Szekely va fi titular la Steaua, e un jucator f.bun si ii urez succes.

Urez mult succes si lui Stancu, inca nu-s convins de el dar sunt convins ca va face pereche f.buna cu Dayro.

Sincer, l-as prefera pe Costea, insa se pare ca baiatu are pitici in cap.

Matrixone07.05.2008 05:36

Bine ai venit si multe goluri in poarta adversarilor

raducelbun07.05.2008 06:50

Are cineva date despre el referitoare la inaltime si greutate.

suportera_nr.107.05.2008 07:02
Da' is aduce ciineva aminte cand la meciul nostru impotriva Otelului el declarat ca nu va juca niciodata la Steaua, ca el vea doar la Rapid?

 

Mereu acest fotbalist a zis ca nu va juca decat la echipa de sub pod iar acum vine si ne spune ca e fericit ca a ajuns la Steaua. Sper sa faca treaba buna la Steaua ca altfel suporterii isi vor aminti de declaratiile lui si nu va fi deloc bine pentru el. Totusi, sa-i uram bun venit si succes! In ceea ce-l priveste pe Nicolita trebuie spus ca desi este intr-o forma foarte slaba, nu cred ca merita injurat si huiduit (sau exclus, asa cum spunea cineva aici), macar pentru simplul fapt ca datorita golului sau din deplasarea din ghiulesti, i-am eliminat pe cioroi din Cupa UEFA. Niciodata nu trebuie uitat acest lucru, chiar daca suntem suparati ca si din cauza lui am pierdut meciul cu javrele.

Deliric107.05.2008 07:04
Are cineva date despre el referitoare la inaltime si greutate.

 

Data nasterii: 13.05.1983

 

Post: mijlocas ofensiv

 

Inaltime: 177 cm

 

Greutate: 68 kg

 

Minute jucate in acest sezon: 2122

 

Meciuri jucate in acest sezon: 26

 

Goluri marcate in acest sezon: 6

 

A mai jucat la: Politehnica Timisoara (2000-2002), Universitatea Cluj (2003-2007) si Otelul (2007-prezent)

 

 

 

 

Sper sa confirme pentru ca din ce am vazut are calitati ,bineteles trebuie sa le vada si cine trebuie ...

Tavone07.05.2008 07:11
Da' is aduce ciineva aminte cand la meciul nostru impotriva Otelului el declarat ca nu va juca niciodata la Steaua, ca el vea doar la Rapid?

 

Mereu acest fotbalist a zis ca nu va juca decat la echipa de sub pod iar acum vine si ne spune ca e fericit ca a ajuns la Steaua. Sper sa faca treaba buna la Steaua ca altfel suporterii isi vor aminti de declaratiile lui si nu va fi deloc bine pentru el. Totusi, sa-i uram bun venit si succes! In ceea ce-l priveste pe Nicolita trebuie spus ca desi este intr-o forma foarte slaba, nu cred ca merita injurat si huiduit (sau exclus, asa cum spunea cineva aici), macar pentru simplul fapt ca datorita golului sau din deplasarea din ghiulesti, i-am eliminat pe cioroi din Cupa UEFA. Niciodata nu trebuie uitat acest lucru, chiar daca suntem suparati ca si din cauza lui am pierdut meciul cu javrele.

Hai sa va spun eu care a fost faza cu declaratiile lui si cu echipa de sub pod! Sezekly avrut sa vina la Steaua de acum 2-3 sezoane! A facut o oferta, baiatu era incantat dar nu au mai vrut unii din club sa-l ia (cica nu ar fi de talia Stelei). Jiji s-a sucit si jucatorul si-a facut sperante degeaba, a fost foarte amagit! Iata de ce a zis ca nu ar juca la Steaua niciodata! El nu a zis ca uraste Steaua sa ceva de genul asta! Era ofticat si sincer cine nu ar fi ofticat cand ti se promite ceva si ramai cu buza umflata! Sincer ma bucur enorm pentru venirea lui si o sa fie un jucator exponential pentru viitor! Daca vine si Goga si Karamian (ex-cra, ex- "civilizat" dar foarte profesionist) ne facem trupa! Sa nu ii mai vad pe Lovin si Banel! Dica sa se duca ca nu mai are treaba cu Romania(nici macar 200.000 de euro nu-l mai fac sa alerge)

Bafta Janos!

fedora07.05.2008 07:18

Este cel mai valoros jucator din campionat pe care il puteam lua, sunt foarte bucuros. Daca ar veni si Adrian Cristea ar fi excelent.

LARI07.05.2008 07:19
Da' is aduce ciineva aminte cand la meciul nostru impotriva Otelului el declarat ca nu va juca niciodata la Steaua, ca el vea doar la Rapid?

In plus la ceea ce a zis Tavone merita mentionat si faptul ca Szekely era cu un pas in curtea Rapidului din cauza lui Marius Stan, care nu a dorit sub nicio forma sa-l lase la Steaua. Jucatorul, care se stia aproape transferat, ce era sa zica?

 

Pentru mine, Janos este, momentan, un fotbalist foarte bun pentru Liga I. Nu stiu in ce masura ne va ajuta in Liga, in cazul in care vom ajunge pana acolo.

 

Din cate stiu, sper sa nu gresesc, Grigoras il folosea si pe postul de mijlocas dreapta. Fie si numai pentru atat, trebuie primit cu bratele deschise, tinand cont de cine joaca pe postul ala la noi... :whistle:

suportera_nr.107.05.2008 07:31
Da' is aduce ciineva aminte cand la meciul nostru impotriva Otelului el declarat ca nu va juca niciodata la Steaua, ca el vea doar la Rapid?

 

Mereu acest fotbalist a zis ca nu va juca decat la echipa de sub pod iar acum vine si ne spune ca e fericit ca a ajuns la Steaua. Sper sa faca treaba buna la Steaua ca altfel suporterii isi vor aminti de declaratiile lui si nu va fi deloc bine pentru el. Totusi, sa-i uram bun venit si succes! In ceea ce-l priveste pe Nicolita trebuie spus ca desi este intr-o forma foarte slaba, nu cred ca merita injurat si huiduit (sau exclus, asa cum spunea cineva aici), macar pentru simplul fapt ca datorita golului sau din deplasarea din ghiulesti, i-am eliminat pe cioroi din Cupa UEFA. Niciodata nu trebuie uitat acest lucru, chiar daca suntem suparati ca si din cauza lui am pierdut meciul cu javrele.

Hai sa va spun eu care a fost faza cu declaratiile lui si cu echipa de sub pod! Sezekly avrut sa vina la Steaua de acum 2-3 sezoane! A facut o oferta, baiatu era incantat dar nu au mai vrut unii din club sa-l ia (cica nu ar fi de talia Stelei). Jiji s-a sucit si jucatorul si-a facut sperante degeaba, a fost foarte amagit! Iata de ce a zis ca nu ar juca la Steaua niciodata! El nu a zis ca uraste Steaua sa ceva de genul asta! Era ofticat si sincer cine nu ar fi ofticat cand ti se promite ceva si ramai cu buza umflata! Sincer ma bucur enorm pentru venirea lui si o sa fie un jucator exponential pentru viitor! Daca vine si Goga si Karamian (ex-cra, ex- "civilizat" dar foarte profesionist) ne facem trupa! Sa nu ii mai vad pe Lovin si Banel! Dica sa se duca ca nu mai are treaba cu Romania(nici macar 200.000 de euro nu-l mai fac sa alerge)

Bafta Janos!

Asa o fi cum spui tu, dar eu cu urechile mele l-am auzit cand a jignit Steaua, aproape ca se intelesese cu Copos si la un meci direct crrapid-Otelul a fost aplaudat de ghiulesteni pentru ca a zis ca ce sa caute el la oi, el vrea sa joace doar in ghiulesti. Cat despre nesimtitul de Ccakcaramian, mi-aduc aminte ca dupa ce i-am eliminat din UEFA pe cioroi el s-a dus si a injurat galeria Stelei si le-a aratat degetul mijlociu suporterilor stelisti. Sper ca jegul asta de armean sa nu ajunga la Steaua niciodata, desi cred ca oierul iar isi va lua o teapa de la marean puscarie-urangutan de la cimisoara, asa cum si-a mai luat si cu alte ocazii.

Tavone07.05.2008 07:42

Sa fim sinceri acum, cati jucatori nu injura suporterii adversi pentru ca au fost si ei la randul lor injurati? Cel putin la jucatorii de sub pod nu ai cine stie ce pretentii pentru ca asa e mentalitatea acolo la inaripate. Cand o veni vremea aia ca jucatorii sa fie profesionisti din toate punctele de vedere atunci si suporterii vor fi mai civilizati! Eu unul l-am aplaudat pe Badoi in ghnecea la prezentare chiar daca canta cu galeria rapidului impotriva Stelei! Dar asa sunt jucatorii! Daca ne aducem aminte Trica se urca pe gard in Ghencea si canta cu noi iar acum canta "**** Steaua" cu franarii! Sper doar sa vina jucatori, indiferent de unde, chiar si de la Dinamo, dar sa alerge si sa traga pentru Steaua cat pot ei de mult! Decat Stelisti 100% si lenesi si fitosi mai bine "mercenari" eficienti! Poate gresesc, poate nu! In momentele astea ne trebuie valoare nu nostalgie!!!

Virgil07.05.2008 07:49

Zilele lui Banel la Steaua sunt numarate!

MoWeed07.05.2008 07:55
Zilele lui Banel la Steaua sunt numarate!

Sa dea Domnu sa ai dreptate......Sa gasim un fraier indeajuns de prost incat sa dea bani pe Banel

MIREL6RADOI07.05.2008 07:59

Sa vedem daca Jiji o sa mai faca declaratii anti-unguri dupa ce ne-am tras un ungur de ungur....:))

HyJack07.05.2008 08:49

Il mai tineti minte pe vechiul Szekely??? Mihaita Szekely venit de la Foresta (actuala Cetatea).

LARI07.05.2008 09:01
Sa gasim un fraier indeajuns de prost incat sa dea bani pe Banel

 

Hai sa ne gandim:

 

Piti e indeajuns de prost (ca sa te citez intocmai) incat sa-l joace titular meci de meci. Nici nu vreau sa-mi aduc aminte cine e extrema la olandezi, francezi si italieni...

 

Toata presa romana e indeajuns de proasta incat sa-l considere un jucator de baza la Steaua. TOTI!!!!

 

Mihai Stoichita afirma ca Banel e un jucator indispensabil la Steaua!

 

Lacatus il joaca titular exagerat de des!

 

Ce sanse sunt, Prietene, sa avem atata ghinion incat sa nu sara un prost cu banu'? Cand scriu randurile asta, imi aduc aminte ca Taher a spus ca negociaza cu jegali pentru transferurile de titulari. Cum ar fi sa ajunga Banel la Rapid, sa radem cu lacrimi un sezon intreg dup-aia? :yeahh:

 

Later Edit: ca tot vorbeam de el, ia aruncati-va voi o privire pe echipa de start a Stelei din meciul cu Gloria Buzau si spuneti tot ce va nemultumeste: Zapata - Nicolita, Radoi, Ghionea, Nesu - Ov. Petre, Lovin - Neaga, Dayro Moreno, Mendoza - Pepe Moreno.

George Stan07.05.2008 09:02

Da, eu il mai tin minte, nu mai stiu exact pe ce post juca, dar parca ceva de la mijloc in sus. Oricum era un jucator mediocru spre slab.

SSK07.05.2008 09:34

A dat unul din cele 2 goluri ale Stelei, pe teren propriu, in dubla cu Panathinaikos (2-2 in Ghencea, 3-6 la Atena).

juhnior07.05.2008 09:41

inca un mercenar!!!!! [...] pe el de sclav mincinos parca el nu vroia sa joace niciodata la Steaua numai la rapid sau Dinamo ???? yo sper sa nu te apuce inceputul de campionat ca de tine nu avem nevoie

 

Editat de moderatori!

Matteo07.05.2008 09:46

iar au sarit desteptii sa-si dea cu parerea.....jenant

 

Sekely e un jucator talentat, de travaliu si cu un sut puternic si precis adica exact de ce aveam nevoie. A avut oferte si de la c.fr si de la rr.apid dar a preferat sa vina la Steaua. Intr-un articol dintr-un ziar de sport s-a spus ca atunci cand a vrut sa-l cumpere Jiji l-au sfatuit unii "specialisti" ca nu-i bun de Steaua iar acum aceeasi specialisti spun ca-i bun... din cauza asta a picat transferul si probabil de asta fost suparat Sekely....

 

oricum unde dracu ati auzit voi ca a spus ca va juca numai la di.namuie si rr.apid si nu la Steaua....eu inteleg sa critici cand ai dreptate dar sa inventezi in halu asta doar ca sa faci pe Gica contra mi se pare jenant.....

 

Bine ai venit Janos, cu ocazia asta sper sa te vedem titluar pe dreapta multi ani de acum incolo ! ;)

axl07.05.2008 09:50
ia aruncati-va voi o privire pe echipa de start a Stelei din meciul cu Gloria Buzau si spuneti tot ce va nemultumeste: Zapata - Nicolita, Radoi, Ghionea, Nesu - Ov. Petre, Lovin - Neaga, Dayro Moreno, Mendoza - Pepe Moreno.

Nu ma nemultumeste absolut nimic. Ba chiar imi pare o echipa de start bine aleasa, avand in vedere indisponibilitatile.

«123»