Scena de groaza pe linia tramvaiului 41. In jurul orei 23:00, aproximativ 100 de suporteri rapidisti au oprit un tramvai in zona Cringasi si profitind de decizia incredibila a vatmanului de a deschide usile, au batut toti oamenii care le-au iesit in cale, indiferent daca veneau de la meci sau nu. Printre victime s-au numarat si crainicul Stelei si jucatorul celor de la Zimbru Chisinau, Igor Andronic, care venise in Romania pentru un transfer la Petrolul Ploiesti.
Ultimã precizare! Se pare cã de fapt grupul care a atacat suporterii steliști din tramvaiul 41 în cartierul Crângași era format din suporterii echipei U Cluj, alãturi de care se aflau și câteva zeci de suporteri dinamoviști. În aceastã searã, U Cluj a fost încurajatã de câteva zeci de suporteri clujeni, cãrora li s-au adãugat câteva zeci de dinamoviști. Cele douã specii de suporteri au reușit sã se afirme pe deplin venind la meci în minutul 60 și înjurând tot meciul Steaua, dar și pe Marius Lãcãtuș și pe Mirel Rãdoi! Dupã meci, aceiași suporteri se pare cã au fost la originea incidentelor violente din cartierul Crângași.
fcsteaua.ro
