Marius Lacatus inscrie printr-un sut imparabil! Mingea loveste partea interioarã a barei transversale, cade în spatele liniei portii si se înaltã din nou, oprindu-se în plasa transversalã: 1-0!
Asta dupa ce un pusti avea tupeul si taria de caracter de a-i spune lui Nea Imi: "lasa-ma sa bat si te fac cel mai mare antrenor"...
In anul de gratie 1986 , 7 Mai, parintii ( biologici sau spirituali) ai acestor sustinatori de **** ce se vand pe 3 lei(cu riscul de a nu participa intr-o cupa europeana) aruncau pe geam televizoarele.
Cum legea geneticii inca functioneaza, si televizoarele nu mai sunt un lux, ce m..tii vostrii mai aruncatzi pe geam acum zdrentelor? Vom imbraca tricoul cu numarul 24 si frustrarea o sa va duca in pragul nebuniei incat va ve-ti arunca pe geam "puradeii" sau bolnavii de la urgenta(cea mai mare parte a galeriei voastre ros-catzelist-securista)
Acum acel fost pusti, acel copil ce a zguduit bara de sus a unei porti din renumita Sevilla, si a ricat pumnii catre divinitate va fi facut la randul lui "un mare antrenor".
Si voi ce ve-ti face frustratilor? Va dau eu un sfat: Aruncatziva pe geam...lasa-ti in pace televizoarele, puradeii, nevestele( pirandele unde e cazul), sau saracii oameni internati la urgente(deveniti galerie cu japca)...aruncatzi-va voi pe geam...si scutiti-ne de efortul de a va umili pe unde va prindem: scoli, peluze sau "spitale de urgenta".
Inca sunteti la nivelul "17 Mentori" , "Fantasma-Langusta" sau "Elfii din LOTR"
Intotdeauna Superiori...Forza Steaua!!!
