FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

S-a mai dus unul dintre noi...

«123»
fcsteaua.ro24.03.2008 21:05

ªtirea din Ziarul de Vrancea, 24 Martie 2008

 

Alexandru Nagîț venea la meciuri din Focșani. Unii dintre noi îl cunosc de la stadion și din deplasãri. A murit într-un accident de mașinã, cu gândul la meciul cu UTA. Sã mai vorbim despre fotbal?

 

Mai multe nu știu sã spun. Dau cuvântul unui fost coleg de-al sãu de clasã...

 

 


 

Alexandru Nagîț a fost coleg de clasã cu mine de liceu, era suporter stelist și mergea regulat la meciuri, în Peluza Sud (în special din acest sezon, mutându-se în București), nefãcând parte din nici o grupare. Totuși, a fost în câteva deplasãri (între care și Praga). Nick-ul de pe acest forum este alexis. M-a sunat vineri dupã-amiaza sã mã roage sã le iau bilete la Sud, pentru meciul cu UTA lui Vescu și Iconaru (el avea abonament). Le-am cumpãrat... Sâmbãtã m-a sunat sã mã întrebe dacã le-am cumpãrat. A fost ultima datã când l-am mai auzit... Nu au mai apucat...

 

A fost la multe meciuri pe Ghencea, de când eram în liceu (cei din București n-au de unde sã știe ce înseamnã asta... convingerea pãrinților, bani de drum, rugãminți la diverși pentru cumpãrat bilet...) și era în stare sã facã foarte multe pentru a-și susține echipa.

 

Iatã-l aici, jucând în filmul fãcut pentru Balul Bobocilor 2007 al Col. Naț. Al. I. Cuza Focșani (era cãpitanul echipei "seniorilor"):

 

1on, pe forumul FCSTEAUA.RO

MoWeed24.03.2008 21:13

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Condoleante celor care l-au cunoscut....

shack3r24.03.2008 21:15

imi vin in minte clipe cand imi doream sa cresc / cand doar numele tau ma facea sa zambesc / dar viata mea intreaga prin tine o traiesc / esti tot ce am pe lume si d-asta te iubesc... dar va veni si clipa cand eu nu voi mai fi / cand rosu si albastru pe cer se vor uni / iar eu, echipa mea, de sus te voi privi / caci chiar si dupa moarte nu te voi parasi.... suntem acei nebuni care' n peluze stam / si care pentru Steaua o viata o sa cantam / oricat ar fi de greu noi nu o sa incetam / sa spunem ce gandim si pentru ce luptam

 

Dumnezeu sa-l ierte

puyol24.03.2008 21:15

Odihneste-te in pace... lumineaza-ne de sus Alexandru !

asterix24.03.2008 21:20

Dumnezeu SA_I ODIHNEASCA IN PACE SI SINCERE CONDOLEANTE FAMILIILOR AFLATE IN SUFERINTA

makaan24.03.2008 21:26

Fie-va tarana usoara frati stelisti...

Azzido24.03.2008 21:44

Dumnezeu sa-l ierte ! :sad2:

Acesta este profilul lui de pe fcsteaua.ro

bodanelu24.03.2008 21:49

RIP!

Ultras_Fever24.03.2008 21:51

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe toti 3 !

st_194724.03.2008 21:51

Titlul 24 pentru tine si pentru multi stelisti care ne-au parasit in anul asta..

ENDer24.03.2008 21:59

Dumnezeu sa-l ierte!

Garrincha24.03.2008 22:06

Odihneasca-se in pace!

A1GIGGS24.03.2008 22:06

DUMNEZEUL SA`L IERTE :( .. NU TE VOM UITA :(:(:( .. SUNTEM MANDRI DE TINE .. CAMPIONATUL TIE TIL DEDICAM :steagcruce:

aditaSS24.03.2008 22:09

Odihneste-te in pace!

puyol24.03.2008 22:13

Informatii Personale

alexis

Stelist si dincolo de moarte

Darcko24.03.2008 22:46

Dumnezeu sa-l ierte!Sper sa ajute Steaua de acolo,de sus

CaTaLiNsm StElIsTu24.03.2008 23:33

Astazi esti,maine nu esti.....important e ce lasi in urma ta.D-zeu sa-l ierte si sa-l odihnesca!Sincere condoleante celor apropiati!

Astristul24.03.2008 23:35

Odihneasca-se in pace!

Alt stelist care a trebuit sa ne paraseasca prematur! :sad2:

SSK25.03.2008 01:42

Pacat, mare pacat... L-am cunoscut, un baiat de isprava. Venea de la Focsani la meciurile Stelei, desi avea 17-18 ani...a venit inclusiv la mitingul impotriva legii Dragomir.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

AKM-4725.03.2008 05:23

Dumnezeu sa il odihneasca in pace

Bundy25.03.2008 07:09

Dumnezeu sa-l ierte...

Heart_For_Steaua25.03.2008 07:14

Dumnezeu sa-l ierte! Condoleante familiei...

UlTrAs PaNtElImOn25.03.2008 07:57

Dumnezeu sa-l Ierte!!!! Si asa cum a zis si Ultras_Forever Titlul 24 penrtu tine si pentru toti stelisti care ne-au parasit :sad2:

Matrixone25.03.2008 08:10

Dumnezeu sa-l ierte

mermel25.03.2008 08:12

Dumnezeu sa il Odihneasca in Pace.....Cel mai frumos pentru El care ne priveste din ceruri ar fi castigarea campionatului...Cu Steaua Pana La Moarte Si Dupa Moarte....

«123»