FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gânduri înainte de Giulești

«123»
zoloz200519.03.2008 20:53
vad ca nimeni nu stie ce inseamna derby pe aci..si se mai dau si mari suporteri..derby inseamna un meci intre doua echipe rivale din acelasi ORAS..

 

 

asta e noua definitie ?

 

Real Madrid - FC Barcelona ?!

 

Manchester united- FC Liverpool !?

 

juventus torino - ac Milan ?!

 

Ajax Amsterdam- psv eindhoven ?

 

tot derby`uri sunt...

 

@ as putea adauga si derby`ul vestului ...Poli Bragadiru - uta Arad

MoWeed19.03.2008 21:25

zoloz2005

 

Adevaratul derby pentru cei de la juventus este cel cu concitadina Torino la fel cum pentru Milan adevaratul derby este Milan-Inter

In Spania meciul Atletico-Real este cel putin la fel de important daca nu mai important pentru fanii realului

Sunt intr-adevar cateva meciuri de traditie care sunt considerate derby dar acelea sunt mai degraba exceptii de la regula

androsteaua20.03.2008 11:39

din cate aud din presa nu vom fi mai mult de 400! nu conteaza pentru ca tot noi dam tonu

himmler20.03.2008 14:09

bebe jr daca vrei sa vezi meciul in madrid suna-ma akm daca vezi mesajul nr de tel ********

«123»