FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Credem in Steaua!

«123»
CaTaLiNsm StElIsTu23.02.2008 10:47

Bai fratilor...eu de obicei critic doar ideile sau parerile cuiva....dar un om care pretinde ca e stelist si spune asa ceva,nu poate fi decat un cretin operat pe creier...Nu am nimic cu nimeni...dar sa folosesti atatea ineptii in20de randuri....wow.

Oricum propun sa nici nu mai amintim de el,pur si simplu nu merita un astfel tradator interesul nostru,fie el si negativ...

Iar"distinsului"tradator...vreau sa-i expun doar 2aspecte.....tot Valentin Ceausescu a fost cel care a"apasat pe butoane" ca Steaua sa castige Cupa Campionilor Europeni si Supercupa Europei.....iar parcursul Stelei din UEFA si UCL a"confirmat"faptul ca Steaua e "presedinta cooperativei de blaturi",insa Dinamo si Cluj-ul a dovedit o data in plus ca ei nu fac blaturi si ca prin"valoare"au ajuns lideri.

In alta ordine de idei noi am batut Kiev-ul si am iesit cu fruntea sus din"grupa mortii" in CL,dar am fost nevoieti sa facem blat cu toate echipele din provincie ca altfel retrogradam...Probabil s-or mai fi intamplat si de-astea(sa se apese pe butoane)...insa totusi...sa ne pastram luciditatea...

predatorpulse723.02.2008 13:40

Nu stiu pe cine citeaza endorama si de ce considera el ca acel post contine foarte multe adevaruri pentru ca autorul acelui post mananca rahat pe paine,si din ceea ce vad e un pechinez frustrat care incearca sa ia stigmatul blaturilor de pe Dinamo si sa-l arunce pe noi,fiind favorizat de contextul prezentei becaliene la Steaua care se lauda cu butoane,arogante si tot felul de tampenii ilegale zi de zi.

 

Cu ce e de vina Steaua ca CFR-ul si Vasluiul isi acuza jucatorii de blat? Cu ce e de vina Steaua ca stancioiu se arunca cu picioarele la Banel(iar stancioiu oricum e un portar slab) si acesta obtine penalty? Si mai sunt multe alte exemple de acuzatii nefondate. Cel mai simplu e sa iti acuzi jucatorii ca sa te scuzi ca ai pierdut si sa ii acuzi pe unii de blat,asa pui la indoiala victoria adversarului,dai un subiect de presa si iti dai aere de victima. Iar acesti conducatori care se dau fecioare neprihanite sa nu mai comenteze ca multi jucatori de-ai care au fost acuzati de blat au fost luati inapoi la lot(Gurita,Curca,Panait),daca erau oameni de onoare ii dadeau afara,asa au dat din gura si au mers mai departe.

 

Ce ar fi vrut pechinezii sa faca Steaua in meciul decisiv cu Poli? Sa ia bataie? Tin minte foarte bine acel meci si doar prima repriza a fost echilibrata,ba chiar tin minte ca Poli a dat gol cam la singura faza din acea repriza. De asemenea la 2-1 ultimul sfert de ora a fost foarte incins si era sa fim egalati de cateva ori asa ca argumentul nu tine.

Jiji a zis atunci inainte de meci ca Oli e un bun antrenor si intr-adevar cand acesta a venit la Steaua si-a luat copii dar daca ne uitam o sa observam ca acestia l-au urmarit oriunde a mers.

 

Cat despre jucatorii luati si dati inapoi de la Farul,Vaslui si mai nou buzau,acestia sunt produsul "politicii de transferuri" care la noi se face de la o zi la alta,am vazut cu totii cum e,Panait,zaharia,Gurita(si exemple pot si vor continua) sunt buni intr-o zi si a doua zi ciobanul viseaza ca nu sunt buni de Steaua si sunt dati afara. Si asta s-a intamplat si cu Elton,Andrey,ma intreb ei ce meciuri au vandut ca sa vina la Steaua?

Si cea mai tare faza e aia cu victoria timisoarei in semifinala de cupa,pentru ca,nu-i asa,au jucat fara "tradatori",pai la cum s-a prezentat Steaua atunci oricine ne batea,ce naiba,ne-a batut si urziceniul de 2 ori in acest an asa ca din nou argumentul pica.

 

Chiar vrea acest dinamovist sa cred ca Jiji are creier ca sa stie pe cine sa cumpere ca sa tranteasca meciurile,a stiut sa cumpere exact pe acei baieti de la Vaslui,pe portarul de la sportul,pe anumiti jucatori de la CFR si asa mai departe.

Ceea ce face Jiji,si chiar e innaceptabil ,e creearea unui satelit pentru Steaua in prima Liga si declaratiile absolut imbecile care pateaza imaginea Stelei. El zice inaintea meciului ca ii place nu stiu ce jucator de la adversar si daca acei baieti sunt slabi de inger si chiar pun botul la vrajeala lui Jiji trantesc meciul,insa asta nu inseamna ca Steaua e de vina. Acest act din partea lui Jiji e imoral dar momentan nu e ilegal.

 

Singurul punct in care catelul frustrat are dreptate e blatul cu buzaul,un blat care nu a fost organizat,ci a fost asteptat,asteptat de Jiji care a crezut ca baietii de la satelit o sa se simta si o sa o lase mai moale,insa nu au fost cu totii informati,inclusiv bunica si a iesit ce a iesit.

 

Postul dinamovistului e irelevant pentru ca prezinta lucrurile intr-o maniera subiectiva si mai ales nu are probe pentru acuzatiile sale,se bazeaza pe romanescul "se stie ca...". Daca macar jumatate din lucrurile ce sunt scrise acolo sunt adevarate si mai ales dovedite sunt primul care sustin pedepsirea clubului nostru si bagarea la racoare a ciobanului.

 

Parerea mea e ca ciobanul nu are testicule sa faca un blat,pentru ca stie ce-l paste,asa ca nu cumpara meciuri pentru Steaua ci destabilizeaza echipa adversa prin declaratii admirative la adresa unor jucatori si incurca rivalele la titlu prin indirecte,indirecte care sunt sigur ca sunt practicate si de rivale dar conducatorii acestora sunt mai diplomati spre deosebire de gibonul Becali care tipa in gura mare. Ii dau dreptate lui Jiji intr-o privinta,astazi nu se mai fac blaturi cum cred oamenii,sa cumperi jucatori,ci cumperi arbitri sau mai bine,cumperi tusieri,sau nu,mai bine il cumperi pe lupescu pentru ca nu-i asa el delega arbitrii,si nu-i asa "greseala-i omeneasca".

 

Stiti vorba aia,"cainii latra,ursul merge",noi sa batem la Iasi si sa nu mai avem accidentari ca ne-am saturat de ele.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

danimarcu23.02.2008 20:33
@Virgil, CFR-ul nu are meci usor cu Craiova. Oltenii au tacut iarna asta, si o sa fie supriza acestui retur de campionat.

Ai glumit,nu?... :blink:

bodanelu23.02.2008 20:44

jocul craiovei mi-a placut, atat timp cat i-au tinut puterile. presing bun. si mi-a mai placut apararea varza care o are CFR-ul.

ce nu mi-a placut: bulanul CFR-ului

danimarcu23.02.2008 20:50

@bodanelu -oltenii au vrut,dar nu au putut mai mult,din pacate.Ramane o echipa de pluton,nu cred ca va fi vreo surpriza a acestui retur...

Despre CFR,ai dreptate :au bulan ,la fel si dolofanul ala de cere bataie...

Apararea lor e varza, sper sa le scoatem fotbalul din cap!...

laur_2323.02.2008 21:10

pentru inceput- o remarca!...daca tot ne referim la acel post care ne-a infierbantat pe toti, eu sunt de parere ca acest grobian , numit g.b., nu era si nici nu a devenit peste noapte atat de inteligent incat sa faca asemenea tranzactii..

Lumea fotbalului de la noi nu putea sa aiba incredere in el cu vreun aranjament, avand in vedere cat de slobod la gura este acesta, cat de repede isi da drumul la''povestit'' si alte asemenea exprimari..

Se poate ca si el sa fi intrat la un moment dat in anumite combinatii, dar partenerii de dialog( membrii ''cooperativei) au inteles ca acesta ''ciripeste'' prea mult in mass-media ca sa faca asemenea manevre impreuna cu el...

concluzie: g.b. este prea tamp ca sa poata fi acceptat in acest cerc vicios al fotbalului romanesc!!!

endorama23.02.2008 21:36

@Virgil si toti ceilalti...

 

daca aveti vreo indoiala ca as tine cu Steaua, n-aveti decat sa cititi comentariile pe care le-am scris aici in ultimii 2 ani. inclusiv comentariile din primavara anului trecut cand Steaua era in lupta directa cu CFR-ul pentru locul 2.

 

pe de alta parte, nu sunt din Constanta... tipul caruia ii preluasem comentariul (care probabil e dinamovist, intr-adevar) a afirmat ca ar fi din Constanta. eu traiesc in Chicago, dar sunt la origine din Oradea si in mod natural simpatizez si cu CFR-ul mai degraba decat o fac cu alte echipe din Liga 1, cu exceptia Stelei. dar detaliile astea conteaza mai putin.

 

mai, eu tot ce am vrut a fost sa creez un curent de opinie in randul suporterilor in care sa nu acceptam aranjamente. asta fiindca cel putin pe mine nu ma mai satisfac titlurile obtinute in felul asta. eu vreau ca atunci cand o alta echipa, gen CFR investeste bani in lotul lor, Becali sa raspunda prin investitii asemnatoare, nu prin a cumpara jucatorii adversarilor sau prin stimularea altor echipe.

 

in felul asta, am ajunge sa avem o echipa cu care nu doar sa castigam campionate, ci si sa incepem sa avem o evolutie rezonabila in Liga Campionilor. fiindca asta conteaza pana la urma cu adevarat... in opinia mea. daca pe voi va excita o campanie europeana in care ne bazam pe Lovin, Nicolita, Ov Petre si Croitoru ca titulari in linia de mijloc, cum a fost cea din toamna trecuta, atunci e treaba voastra.

 

eu mi-as dori ca Becali sa realizeze odata (si aparent a inceput sa faca asta fiindca in iarna a adus niste jucatori care cel putin aparent au valoare) ca daca nu investetse serios si rational (fara aberatii de genul, 'vreau sa castig Liga Campionilor cu 11 jucatori romani) in echipa, nu doar ca vom continua sa ne penibilizam prin Liga, ci in curand nu va mai avea ocazia nici sa castige anual cele 15 milioane care conteaza atat de mult pentru el.

 

in fine no.. din reactiile voastre, realizez ca majoritatea suporterilor stelisti au o alta opinie...

 

iar pentru cei care spun ca sunt frustrat samd, vreau sa zic ca eu cum simpatizez si cu CFR-ul, atat timp cat nu va fi Rapid campioana, eu voi fi mai mult sau mai putin multumit. iar daca la toamna nu vom realiza din nou nimic in Liga, am 4 echipe de sport in Chicago cu care sa tin pana in toamna urmatoare.... stelismul nu e o religie.. e doar o pasiune.. cand nu-ti ofera suficiente satisfactii, le mai cauti si pe altundeva fara ca asta sa insemna insa ca ti-ai schimbat adeziunile. si mai ales, faptuul ca tin cu Steaua nu ma face sa imi inchid ochii si sa vad aranjamente doar la celelalte echipe fara sa le vad pe ale noastre....

 

sper ca moderatorii sa aiba putin bun simt si sa nu-mi stearga comentariul asta asa cum au facut-o cu celelalte atata timp cat nu le-au sters nici pe celelalte care dezbateau problema ridicata de mine, desi teoretic si alea erau off-topic.

piturca200223.02.2008 23:03

@endorama

asa cum am mai zis decat 6 milioane de stelisti asa ca tine mai bine 30 de mii de ultrasi adevarati dar se intelege traiesti in america gandesti ca americanii (f... you america kosovo means serbia) si ai auzit si tu de o echipa Steaua din Romania (probabil cand jucam semifinala in UEFA) si din plictiseala ai inceput sa scrii pe forum sa postezi tot felul de dejectii provenite de pe site-urile antisteliste si sa dai lectii de demagogie acesta este un site dedicat doar stelistilor adevarati si apropo de CFR daca kosovo e stat independent atunci rapid ar trebui sa joace in campionatul indiei si favoritii tai in cel al mongoliei

 

asa cum spuneam ai cam devenit "stelist" dupa performantele din Cupa UEFA :))

hypno24.02.2008 02:21
@endorama

asa cum am mai zis decat 6 milioane de stelisti asa ca tine mai bine 30 de mii de ultrasi adevarati dar se intelege traiesti in america gandesti ca americanii (f... you america kosovo means serbia) si ai auzit si tu de o echipa Steaua din Romania (probabil cand jucam semifinala in UEFA) si din plictiseala ai inceput sa scrii pe forum sa postezi tot felul de dejectii provenite de pe site-urile antisteliste si sa dai lectii de demagogie acesta este un site dedicat doar stelistilor adevarati si apropo de CFR daca kosovo e stat independent atunci rapid ar trebui sa joace in campionatul indiei si favoritii tai in cel al mongoliei

 

asa cum spuneam ai cam devenit "stelist" dupa performantele din Cupa UEFA :))

 

Ce treaba are asta cu Kosovo ? bah tata tu esti ori prost ori prost. Vezi-ti de frustarile tale si nu mai amesteca politica mondiala cu becaliada. Te crezi la moda si folosesti cuvantul Kosovo ?

Cat despre endorama, daca reusesti sa citesti si sa intelegi ce vrea omu sa zica, poate te trezesti si tu un pic din zama aia de borhot in care stai. Omu vrea un campionat corect si fara blaturi, atata tot. AMu ca a luat un post antistelist de undeva, e greseala lui, dar nu asta era ideea.

 

Forza Steaua !

piturca200224.02.2008 02:55
Ce treaba are asta cu Kosovo ? bah tata tu esti ori prost ori prost. Vezi-ti de frustarile tale si nu mai amesteca politica mondiala cu becaliada. Te crezi la moda si folosesti cuvantul Kosovo ?

Cat despre endorama, daca reusesti sa citesti si sa intelegi ce vrea omu sa zica, poate te trezesti si tu un pic din zama aia de borhot in care stai. Omu vrea un campionat corect si fara blaturi, atata tot. AMu ca a luat un post antistelist de undeva, e greseala lui, dar nu asta era ideea.

 

Forza Steaua !

ba n......... , i..... , t......., samantar ce esti tu fa in g... m.... diferenta intre un post mai acid impotriva declaratiilor stupide ale lui Becali (butoane si asa zise blaturi) si un post in care o javra isi varsa dejectiile , frustrarile in cel mai degradant mod cu putinta (nu vezi ba idiotule ca pune la indoiala chiar performantele Stelei sevilliene si terfeleste numele lui Valentin cum oare un stelist adevarat putea macar sa citeasca un astfel de post dar sa-l mai si publice pe site) daca nu ai fost atent si cu siguranta nu ai fost ca esti hypno la minte ca si virgil il suspecteaza pe favoritul tau de antistelism intelege in gatu matii odata ca Steaua nu are nici o legatura cu Becali ca Steaua reprezinta insesi ideea de corectitudine si devotament (Armata) intelege ca mai tin cu Steaua cam de prin 1993 si in final ca pot sa imi exprim parerile despre politica mondiala(pentru tine problemele din serbia cantaresc la fel de mult ca alegerile democrate din bangladesh) oriunde deoarece traim intr-o tara libera si datorita articolului "alaturi de serbia"

 

Ce treaba are asta cu Kosovo ? bah tata tu esti ori prost ori prost. Vezi-ti de frustarile tale si nu mai amesteca politica mondiala cu becaliada. Te crezi la moda si folosesti cuvantul Kosovo ?

Cat despre endorama, daca reusesti sa citesti si sa intelegi ce vrea omu sa zica, poate te trezesti si tu un pic din zama aia de borhot in care stai. Omu vrea un campionat corect si fara blaturi, atata tot. AMu ca a luat un post antistelist de undeva, e greseala lui, dar nu asta era ideea.

 

Forza Steaua !

apropo si tu tii cu Steaua din 2006 recunoaste ca asa este :))

piturca200224.02.2008 02:58
Ce treaba are asta cu Kosovo ? bah tata tu esti ori prost ori prost. Vezi-ti de frustarile tale si nu mai amesteca politica mondiala cu becaliada. Te crezi la moda si folosesti cuvantul Kosovo ?

Cat despre endorama, daca reusesti sa citesti si sa intelegi ce vrea omu sa zica, poate te trezesti si tu un pic din zama aia de borhot in care stai. Omu vrea un campionat corect si fara blaturi, atata tot. AMu ca a luat un post antistelist de undeva, e greseala lui, dar nu asta era ideea.

 

Forza Steaua !

apropo si tu tii cu Steaua din 2006 recunoaste ca asa este :))

scz "solidari cu serbia"

endorama24.02.2008 03:31

@ piturca2002

 

mai, legat de Kosovo sunt 100% de acord cu tine in tot ce zici. desi dupa cum zicea si hypno mi se pare cam paralel subiectul asta cu discvutia noastra. oricum, eu care am facut facultatea in Bucuresti si am ajuns sa cunosc cam toate aspectele problemei, pot sa-ti spun ca diferenta medie de bun simt dintre un bucurestean si un ungur e egala cu diferenta de bun simt dintre Becali si Patzkany. citeste orice interviu luat lui Patzkany si o sa intelegi ideea.

 

in rest insa, afirmatia ta legata de diferenta dintre cele 6 milioane de suporteri si cei 30.000 de ultras, ar sugera ca motto-ul tau in viata ar fi ceva de genul "noi muncim, nu gandim". sau in fine, adaptat "noi strigam 'hai Steaua', nu gandim". o atitudine de oaie, scuza-ma ca-ti spun asta..... nici nu ma mir ca cu asa suporteri, Becali poate sa se comporte la Steaua ca un cioban intre oi. cum zicea cineva la un moment dat foarte bine pe aici, nici daca Becali v-ar arata chitantele de la aranjamente, voi tot n-ati crede ca Steaua ar putea face vreodata un blat. probabil ca tot in definitia ultrasului sunt si comportamentele de genul huliganului ala care l-a bagat in spital pe un ziarist la un moment dat, nu? sau a celor care merg la stadion doar ca sa-si defuleze frustrarile batandu-se cu jandarmii..

 

iar legat de stelismul meu, eu fiind aparent putin mai in varsta decat tine, am apucat pe la 8 ani si finala din '86 si ce a urmat dupa ea. deci am avut motive suficiente sa tin cu Steaua si iniante de campania din 2005-06. insa asa cum sunt convins ca un stelist din Constanta sau Iasi tine si cu echipa locala si poate daca ar fi o contracandidata serioasa la titlu ar fi gata sa o sustina chiar si impotiva Stelei, avand in vedere ca echipa din Oradea e penibila prin definitie, eu simpatizez momentan si cu CFR-ul. nu chiar atat de mult incat sa tin neaparat sa castige ei titlul, dar avand in vedere declaratiile din ultima vreme ale lui Becali cum ca el nu ar da voie niciodata CFR-ului sa castige campionatul, parca nu m-ar deranja deloc sa-i dea peste bot cei de la Cluj. dimpotriva..... in fine no... chiar nu conteaza chestiile astea.

 

@hypno...

 

mersi.. e bine ca nu sunt chiar toti 'ultrasi' pe aici...

hypno24.02.2008 06:55
ba n......... , i..... , t......., samantar ce esti tu fa in g... m.... diferenta intre un post mai acid impotriva declaratiilor stupide ale lui Becali (butoane si asa zise blaturi) si un post in care o javra isi varsa dejectiile , frustrarile in cel mai degradant mod cu putinta (nu vezi ba idiotule ca pune la indoiala chiar performantele Stelei sevilliene si terfeleste numele lui Valentin cum oare un stelist adevarat putea macar sa citeasca un astfel de post dar sa-l mai si publice pe site) daca nu ai fost atent si cu siguranta nu ai fost ca esti hypno la minte ca si virgil il suspecteaza pe favoritul tau de antistelism intelege in gatu matii odata ca Steaua nu are nici o legatura cu Becali ca Steaua reprezinta insesi ideea de corectitudine si devotament (Armata) intelege ca mai tin cu Steaua cam de prin 1993 si in final ca pot sa imi exprim parerile despre politica mondiala(pentru tine problemele din serbia cantaresc la fel de mult ca alegerile democrate din bangladesh) oriunde deoarece traim intr-o tara libera si datorita articolului "alaturi de serbia"

 

 

apropo si tu tii cu Steaua din 2006 recunoaste ca asa este :))

 

Auzi tinere, daca socotesc corect tie abia ti-or dat buletinu'. Ce idee ai tu despre politica mondiala la varsta la care inca te razi numa ca sa-ti creasca par pe fata si sa te dai gagiu' iin fata tarfelor de pe centura pe care le platesti din banii munciti de tactu ?

Pe de alta parte, expresiile de genu gatu matii, samantar, idiot, si restu care au prea multe puncte puncte sunt cam de domeniul oeiurului jucam tzurca cu vasluiu' (asta a fost un citat daca nu te prinzi - hint).

Cat despre exprimarea parerilor n-ai decat sa ti le exprimi cat doresti, dar exprimarea unei pareri nu inseamna sa faci troaca de porci pe cine ai chef ca asa ai tu chef si ca nu intelegi dincolo de mentalitatea ta.

Exista niste limite, exista bun simt si mai mult decat atat exista ceva de care multi de varsta ta duc lipsa ... se numeste cultura, ca de civilizatie nu mai vorbesc. Nu este problema ta sa judeci cat de mult cantaresc pentru mine problemele din serbia, iar pe de alta parte nu cred ca ti-am dat prea multe indicii despre parerea mea incat sa tragi concluzia (de altfel idioata) cu bangladeshu.

Sorry pentru postul asta, gresesc enorm cand il scriu pentru ca ma cobor la nivelul unor inculti, desculti, dezmatati si vagabonti care-si dau cu pumnu in piept si n-au habar de ce se petrece in jurul lor. Si care-i faza cu ultras si samantar totusi ? Uimeste-ma ... ultras = bagabond care sparge si da cu pumnu in tot ce nu-i convine si samantar = individ care are o parere si si-o expune in mod civilizat fara sa afecteze integritatea fie ea psihica, mentala sau fizica a persoanelor din jur ? Ultras nu inseamna injur si omor pe cine apuc, curentul ultras inseamna cu totul altceva, dar e greu sa intelegi asta pentru ca nu ai cum .... Tata cu modul asta de gandire, cred ca ar trebui sa fie altu presedinte in bangladesh, apropo de bangladesh stii macar unde e situata pe glob si cate ceva despre istoria respectivului stat ? (si nu cauta amu pe google lol).

Hai sictir ca de oameni ca tine e plina planeta si din pacate prea putini in puscarie si-n scoli de corectie. Nu te obosi sa dai reply la postu' asta pentru ca nu se va obosi hypno cel cu mintea hypno sa-ti raspunda la (citez) "dejectii".

 

Pana una alta io-s stelist de cand m-am nascut, si am si pasaport nu doar buletin (sesizezi ironia sau iti tre harta?).

Iar, despre unguri ... aici chiar o dai in gropi ... am trait vreo douash de ani prin covasna, nu cred ca e cazul sa-mi explice mie cineva de unguri.

 

Forza Steaua !!!

bodanelu24.02.2008 07:07
eu vreau ca atunci cand o alta echipa, gen CFR investeste bani in lotul lor, Becali sa raspunda prin investitii asemnatoare, nu prin a cumpara jucatorii adversarilor sau prin stimularea altor echipe.

 

Am inteles postul tau. Si sti care e problema ta? Aceasi problema care o au o mare parte dintre stelisti, Steaua=Becali. Incearca sa nu mai privesti asa si o sa ajungi la alte concluzii.

si legat de CFR, da.. au bagat ceva bani in echipa, dar daca tu ai preluat un articol in care erau judecate niste meciuri de`ale noastre, de ce nu judeci si tu meciurile CFR-ului castigate cu arbitrii. La cele din tur ma refer. Deh, seamana destul de mult cu meciurile care erau analizate de antistelistul ala de pe prosport.

 

...eu voi fi mai mult sau mai putin multumit. iar daca la toamna nu vom realiza din nou nimic in Liga, am 4 echipe de sport in Chicago cu care sa tin pana in toamna urmatoare.... stelismul nu e o religie.. e doar o pasiune.. cand nu-ti ofera suficiente satisfactii, le mai cauti si pe altundeva fara ca asta sa insemna insa ca ti-ai schimbat adeziunile

 

aici ai cam dat cu mucii in fasole... Daca ti cu Steaua, ti cu Steaua nu cu alte 4 echipe din chicago. A tine cu Steaua inseamna a te bucura la succese si a te intrista la infrangeri. A lua atitudine cand nu`ti convine ceva etc. Dar tu cum iei atitudine impotriva lu` Becali... tinand cu alte 4 echipe. Si cum cineva zicea mai sus, decat 6 milioane de stelisti ca tine.. mai bine 30.000 carora sa le curga lacrimile cand Steaua pierde. Cat mi-as dori o retrogradare sa se mai faca curatenie in suporterii astia de ocazie, si fara jignire, astia ca tine asa.

adynezu24.02.2008 09:51
aici ai cam dat cu mucii in fasole... Daca ti cu Steaua, ti cu Steaua nu cu alte 4 echipe din chicago. A tine cu Steaua inseamna a te bucura la succese si a te intrista la infrangeri. A lua atitudine cand nu`ti convine ceva etc. Dar tu cum iei atitudine impotriva lu` Becali... tinand cu alte 4 echipe. Si cum cineva zicea mai sus, decat 6 milioane de stelisti ca tine.. mai bine 30.000 carora sa le curga lacrimile cand Steaua pierde. Cat mi-as dori o retrogradare sa se mai faca curatenie in suporterii astia de ocazie, si fara jignire, astia ca tine asa.

 

Ceva de genul asta vroiam si eu sa'i scriu. :)

piturca200224.02.2008 10:00
@ piturca2002

 

mai, legat de Kosovo sunt 100% de acord cu tine in tot ce zici. desi dupa cum zicea si hypno mi se pare cam paralel subiectul asta cu discvutia noastra. oricum, eu care am facut facultatea in Bucuresti si am ajuns sa cunosc cam toate aspectele problemei, pot sa-ti spun ca diferenta medie de bun simt dintre un bucurestean si un ungur e egala cu diferenta de bun simt dintre Becali si Patzkany. citeste orice interviu luat lui Patzkany si o sa intelegi ideea.

 

in rest insa, afirmatia ta legata de diferenta dintre cele 6 milioane de suporteri si cei 30.000 de ultras, ar sugera ca motto-ul tau in viata ar fi ceva de genul "noi muncim, nu gandim". sau in fine, adaptat "noi strigam 'hai Steaua', nu gandim". o atitudine de oaie, scuza-ma ca-ti spun asta..... nici nu ma mir ca cu asa suporteri, Becali poate sa se comporte la Steaua ca un cioban intre oi. cum zicea cineva la un moment dat foarte bine pe aici, nici daca Becali v-ar arata chitantele de la aranjamente, voi tot n-ati crede ca Steaua ar putea face vreodata un blat. probabil ca tot in definitia ultrasului sunt si comportamentele de genul huliganului ala care l-a bagat in spital pe un ziarist la un moment dat, nu? sau a celor care merg la stadion doar ca sa-si defuleze frustrarile batandu-se cu jandarmii..

 

iar legat de stelismul meu, eu fiind aparent putin mai in varsta decat tine, am apucat pe la 8 ani si finala din '86 si ce a urmat dupa ea. deci am avut motive suficiente sa tin cu Steaua si iniante de campania din 2005-06. insa asa cum sunt convins ca un stelist din Constanta sau Iasi tine si cu echipa locala si poate daca ar fi o contracandidata serioasa la titlu ar fi gata sa o sustina chiar si impotiva Stelei, avand in vedere ca echipa din Oradea e penibila prin definitie, eu simpatizez momentan si cu CFR-ul. nu chiar atat de mult incat sa tin neaparat sa castige ei titlul, dar avand in vedere declaratiile din ultima vreme ale lui Becali cum ca el nu ar da voie niciodata CFR-ului sa castige campionatul, parca nu m-ar deranja deloc sa-i dea peste bot cei de la Cluj. dimpotriva..... in fine no... chiar nu conteaza chestiile astea.

 

@hypno...

 

mersi.. e bine ca nu sunt chiar toti 'ultrasi' pe aici...

Virgil te rog sa iei atitudine impotriva acestui user si sa ii explici care este motivul supararilor noastre , da hai ca iti zic eu asa pe scurt , ma omule tu cand ai dat copy/paste la acel post nu ai vazut ca acolo javra frustrata punea la indoiala 13 titluri din cele 23 ale Stelei la fel cum punea la indoiala si o parte din performantele Stelei seviliene, toti suntem impotriva lui Becali si impotriva apasatului pe butoane insa nu poti sa vii sa imi spui mie ca titlurile de la sfarsitul anilor 80 si seria incredibila din anii 90 sunt obtinute prin frauda esti doar un roman stabilit in america , care a auzit si el de Steaua la fel ca si hypno si nu mai luat tu in bataie de joc cuvantul "ultras" , nu ca eu as fi un ultras dar ii respect enorm si urasc stelistii americanizati ca tine

piturca200224.02.2008 10:02
Virgil te rog sa iei atitudine impotriva acestui user si sa ii explici care este motivul supararilor noastre , da hai ca iti zic eu asa pe scurt , ma omule tu cand ai dat copy/paste la acel post nu ai vazut ca acolo javra frustrata punea la indoiala 13 titluri din cele 23 ale Stelei la fel cum punea la indoiala si o parte din performantele Stelei seviliene, toti suntem impotriva lui Becali si impotriva apasatului pe butoane insa nu poti sa vii sa imi spui mie ca titlurile de la sfarsitul anilor 80 si seria incredibila din anii 90 sunt obtinute prin frauda esti doar un roman stabilit in america , care a auzit si el de Steaua la fel ca si hypno si nu mai luat tu in bataie de joc cuvantul "ultras" , nu ca eu as fi un ultras dar ii respect enorm si urasc stelistii americanizati ca tine

m-ati lasat singur sa ma lupt cu psheudostelistii unde sunt cei adevarati :)

MoWeed24.02.2008 10:20
insa asa cum sunt convins ca un stelist din Constanta sau Iasi tine si cu echipa locala si poate daca ar fi o contracandidata serioasa la titlu ar fi gata sa o sustina chiar si impotiva Stelei, avand in vedere ca echipa din Oradea e penibila prin definitie, eu simpatizez momentan si cu CFR-ul. nu chiar atat de mult incat sa tin neaparat sa castige ei titlul, dar avand in vedere declaratiile din ultima vreme ale lui Becali cum ca el nu ar da voie niciodata CFR-ului sa castige campionatul, parca nu m-ar deranja deloc sa-i dea peste bot cei de la Cluj. dimpotriva..... in fine no... chiar nu conteaza chestiile astea.

 

poate stelisti ca tine ar sustine echipa locala. Eu simpatizez cu echipa locala(FC Brasov) insa niciodata nu voi sustine aceasta echipa in detrimentul Stelei...

Problema ta este aceeasi ca a marii majoritati a suporterilor stelisti confunzi Steaua cu Becali. Acum pentru ca a venit Becali gata nu mai tre sa tinem cu Steaua ci cu CFR ca e mai "trendy"

Mi-e greata cand va aud ca va mai si dati stelisti de la nastere pana la moarte

Joga Bonito24.02.2008 11:22
aici ai cam dat cu mucii in fasole... Daca ti cu Steaua, ti cu Steaua nu cu alte 4 echipe din chicago. A tine cu Steaua inseamna a te bucura la succese si a te intrista la infrangeri. A lua atitudine cand nu`ti convine ceva etc. Dar tu cum iei atitudine impotriva lu` Becali... tinand cu alte 4 echipe. Si cum cineva zicea mai sus, decat 6 milioane de stelisti ca tine.. mai bine 30.000 carora sa le curga lacrimile cand Steaua pierde. Cat mi-as dori o retrogradare sa se mai faca curatenie in suporterii astia de ocazie, si fara jignire, astia ca tine asa.

 

Napoli in serie C. 15,000 de oameni in deplasari constant. San Paolo plin ochi, 50,000 de tifosi respirand si traind alaturi de echipa fiecare moment al jocului.

 

Eu as fi oricand gata sa merg in deplasarile Stelei in Liga II-a sau Liga III-a. Paradoxal, m-as simti mai mandru ca sunt stelist, decat sa merg la un meci cu Farul sau alte echipe de pe prima scena.

danimarcu24.02.2008 11:36
...cum zicea cineva la un moment dat foarte bine pe aici, nici daca Becali v-ar arata chitantele de la aranjamente, voi tot n-ati crede ca Steaua ar putea face vreodata un blat.

Eu spuneam asta,intr-un comentariu in care criticam atitudinea lui Jiji cand vorbeste prostii...In contextul acela,comentariul meu era potrivit,dar in topicul asta nu.pentru ca tu esti dezinformat de presa,ti-ai facut o idee gresita despre Steaua.

Aducand aici pe site acele aberatii,ai dovedit cu varf si indesat ca nu esti stelist.Comentariul acela,scris de vreun frustrat rival, arunca cu noroi practic in toata istoria Stelei,nu doar pe unele meciuri banuite ca fiind necurate...Daca erai corect,faceai-dupa cum spunea @bodanelu- o analiza si a meciurilor rivalelor noastre banuite de blat,care au fost mai numeroase.

Ciobanul nostru patron e slobod la gura,el spune multe,ca sa faca presiune,dar nu face tot ce spune.Cine s-ar incurca cu unul ca el,care e in stare sa toarne tot la presa?Nimeni.

CFR a facut anul asta tot ceea ce trebuia ca sa se asigure ca castiga campionatul...Cand nu le merge jocul,sunt impinsi de la spate de arbitrii:intrari criminale nesanctionate, semnalizari la limita mereu in favoarea lor(vezi victoria din giulesti,egalul de la Bistrita,etc).Nici meciul de la Timisoara nu trebuia pierdut,dar au luat golul superb al lui Aliuta prea tarziu...

Asa ca,copy-paste-ul tau,contine murdarii si minciuni,si nu avea ce cauta aici.Iar tu,daca doresti continuare murdaririi numelui Steaua,fa-ti cont pe dinamoprostia,ca acolo vei fi primit cu bratele deschise.

PS.Conducatorii Cluj-ului sunt cuprinsi de paranoia.Au observat ei ,uitandu-se prin tribuna la meciul de ieri ,o sacosa cu 200 de mii de euro,bani care erau prima pentru craioveni.Bineanteles,logica le-a spus imediat ca banii erau ai Stelei!Sau probabil sacosa avea emblema Stelei... :biggrin:

Cata prostie! Oare cei din Cluj nu stiu ca daca ar fi vorba de asa ceva,s-ar gasi metode de plata mai putin expuse?...

piturca200224.02.2008 12:24
Auzi tinere, daca socotesc corect tie abia ti-or dat buletinu'. Ce idee ai tu despre politica mondiala la varsta la care inca te razi numa ca sa-ti creasca par pe fata si sa te dai gagiu' iin fata tarfelor de pe centura pe care le platesti din banii munciti de tactu ?

Pe de alta parte, expresiile de genu gatu matii, samantar, idiot, si restu care au prea multe puncte puncte sunt cam de domeniul oeiurului jucam tzurca cu vasluiu' (asta a fost un citat daca nu te prinzi - hint).

Cat despre exprimarea parerilor n-ai decat sa ti le exprimi cat doresti, dar exprimarea unei pareri nu inseamna sa faci troaca de porci pe cine ai chef ca asa ai tu chef si ca nu intelegi dincolo de mentalitatea ta.

Exista niste limite, exista bun simt si mai mult decat atat exista ceva de care multi de varsta ta duc lipsa ... se numeste cultura, ca de civilizatie nu mai vorbesc. Nu este problema ta sa judeci cat de mult cantaresc pentru mine problemele din serbia, iar pe de alta parte nu cred ca ti-am dat prea multe indicii despre parerea mea incat sa tragi concluzia (de altfel idioata) cu bangladeshu.

Sorry pentru postul asta, gresesc enorm cand il scriu pentru ca ma cobor la nivelul unor inculti, desculti, dezmatati si vagabonti care-si dau cu pumnu in piept si n-au habar de ce se petrece in jurul lor. Si care-i faza cu ultras si samantar totusi ? Uimeste-ma ... ultras = bagabond care sparge si da cu pumnu in tot ce nu-i convine si samantar = individ care are o parere si si-o expune in mod civilizat fara sa afecteze integritatea fie ea psihica, mentala sau fizica a persoanelor din jur ? Ultras nu inseamna injur si omor pe cine apuc, curentul ultras inseamna cu totul altceva, dar e greu sa intelegi asta pentru ca nu ai cum .... Tata cu modul asta de gandire, cred ca ar trebui sa fie altu presedinte in bangladesh, apropo de bangladesh stii macar unde e situata pe glob si cate ceva despre istoria respectivului stat ? (si nu cauta amu pe google lol).

Hai sictir ca de oameni ca tine e plina planeta si din pacate prea putini in puscarie si-n scoli de corectie. Nu te obosi sa dai reply la postu' asta pentru ca nu se va obosi hypno cel cu mintea hypno sa-ti raspunda la (citez) "dejectii".

 

Pana una alta io-s stelist de cand m-am nascut, si am si pasaport nu doar buletin (sesizezi ironia sau iti tre harta?).

Iar, despre unguri ... aici chiar o dai in gropi ... am trait vreo douash de ani prin covasna, nu cred ca e cazul sa-mi explice mie cineva de unguri.

 

Forza Steaua !!!

dacai ai trait 21 de ani prin covasna atunci ti-ai gresit destinatia trebuia sa te intorci inapoi in asia :)))))))

Virgil24.02.2008 12:34

De la domnul utilizator Miaus citire:

 

1.Daca doi iti zic ca esti beat te duci sa te culci sau parafrazand daca mai multi iti zic ca ai facut o tampenie, nu raspunzi tafnos si cu venele umflate pe cap ci admiti ca e o posibilitate sa fi facut o greseala.Doar "Unicul Conducator" nu gresea niciodata si nu i-a mers foarte bine.

 

 

@ endorama

 

Daca mai mult de doi insi ti-au spus ca bati campii, ca din comentariile postate in legatura cu articolul reiese doar ura impotriva echipei pe care spui ca o iubesti, respectiv Steaua, si foarte multa condescendenta si admiratie fata de CFR, stimate endorama esti un las cu L mare.

Insistenta ta pentru a demonstra ca Steaua se foloseste de practici nepermise, mai ales ca articolul sugera cu totul o alta tema, ne arata clar ca esti de rea credinta.

 

Faptul ca ai continuat sa postezi off-topic, in ciuda cererii mele insistente de a reveni la topic, sugereaza ca incalci cu buna stiinta autoritatea moderatorului si litera regulamentului.

N-am sa-ti suplimentez sanctiunea pe care deja o ai. Nu pentru ca mi se rupe inima de tine. Ci pentru ca imi dau seama ca esti un caz patologic.

 

Ceea ce doresc sa stii, e ca daca in viitor vei continua sa postezi off-topic sau daca te vei mai lega fara motiv de Steaua, vei primi direct ban. Nu e o amenintare, ci doar o modalitate de a te preveni. Gandeste-te bine.

 

LE: Viitorul incepe odata cu urmatoarea ta postare.

«123»