FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Prajiturile cu cacao? Sau cele cu fructe?

«123»
benzina17.02.2008 15:59

Multi se cearta pe tema unei "Cele mai bune prajituri!" Spune-ti parerea in acest subiect.Mie personal imi plac cele cu cacao dar parerile se pare ca sunt diferite.Tie? Ce preajituri iti plac

Dj Andres17.02.2008 16:47

weed brownies:))

 

:steagcruce:

c.ronaldo1717.02.2008 17:06

Cele cu cacao. Dar daca ar fi sa aleg intre una cu cacao de 3,4,5 lei si una cu fructe gratis, moca.. as alege`o pe`a doua.

steaua_gloria17.02.2008 17:10

Eu le prefer pe cele cu fructe. :tongue:

bodanelu17.02.2008 18:42

ciocolata bate frisca si fructele...

steaua_gloria17.02.2008 20:11
ciocolata bate frisca si fructele...

Io mananc tort cu frisca acu si e bun. hmmm ce gustos.

danimarcu17.02.2008 20:19

Eu mi-as da o mana pentru :un ecler,un cremes si un choix-la-creme.

Prostii astia de aici nu stiu sa faca prajituri. :angry:

yo_marius17.02.2008 20:59

cu fructe.... e de ajuns ca traiesc in tara asta de cacao...si prajiturile sa fie la fel? :blink:

DelPiero1018.02.2008 01:35
Draga,eu nu mananc as :happy: a ceva!Daca manac o prajitura,fie ea cat de mica,pun pe mine 3 grame!Ma ingras intr-un cuvant!La naiba,decat sa dai banii pe-o prajitura,mai bine iti iei un parfum Channel...sau o rochie Leonardo! Vai tu barbatii n-are pic de simturi...
benzina18.02.2008 06:37

Tin minte cand eram mic ca imi facea mamaie..sharlota daia :X...mi-e dor de vremurile alea

Azzido18.02.2008 06:42

mie imi facea placinta cu dovleac bah :unsure:

GOD18.02.2008 07:20

Eu imi aduc aminte,ca facea masa prietenului meu cel mai bun,ciocolata de casa si niste prajituri asa cu budinca,ii zicea Raffaello.

carminastan18.02.2008 08:59

Prajiturile cu nuca, by far. Nu imi plac prajiturile cu fructe, bleah. Baclavalele (pot fi incadrate la prajituri cu nuca) iar sunt buuuuuuuuune

axl18.02.2008 15:43

Tartele cu fructe bat DE DEPARTE orice alt fel de prajituri.

M@rmota18.02.2008 17:15

Daca nu e de frisca nu gust. :biggrin: I hate chocolate!

NicoSoulSteaua18.02.2008 17:26
Prostii astia de aici nu stiu sa faca prajituri. :angry:

 

Eu stiu ! Chiar in weekend-ul ce-a trecut am facut "Shanticler" Yamy,Yamy (aseara nu mai aveam nimic dintr-o tava plina :P )

Alta prajitura care-mi place si pe care am preparat-o e "Tiramisu"

Nu-mi plac prajiturile cu fructe sau cu frisca din abundenta ..In rest,pap orice prajitura

benzina18.02.2008 20:03

Stiu ca aveam parca vreo 13 ani..si am vazut pe acasa:)) pe aia de face reclama la unt de lemn de la bunica....adica pe bunica..:D cum facea pricomigdale...parca..sau ceva de genul asta...si nu stiu ce rahat am uitat sa pun ...ca dupa ce le-am scos din cuptor erau un fel de stafide lipite de tava pe care le-am razuit si am mancat asa..si ...ca sa vezi..chiar erau bune :))

axl18.02.2008 20:06
Tartele cu fructe bat DE DEPARTE orice alt fel de prajituri.

Pardon, mini-tartele cu fructe is the shit!

micutZu' Deni20.02.2008 20:27

Ciocolata si fructele , da mai buna ciocolata :D

novac21.02.2008 14:10

Bai benzina, astea nu-s bune ca strica dintii si ingrasa! Mai bine am vorbi aici si despre iaurturi si alte d'astea ... lactoase.

 

Eu am descoperit mai nou ZUZU / lapte batut proaspat :D (2% grasime, ambalaj din carton movaliu). Nu stiu ce au pus astia in el dar "sta ca nou" in figider si 2 saptamani - nu am mai avut curaj sa-l beau si l-am dat la pisicile blocului :laugh: . Nu scrie nimic de chimicale pe eticheta - deci nu are! Traiasca E-urile si conservantii naturali!

 

PS. Ma duc sa le caut ca de doua zile nu le-am mai vazut! Va tin la curent.

benzina21.02.2008 15:36

lasa-ma ca ma chinui de o luna sa intru serios intr-o cura de slabire si ma tot corup prietenii la bautura:D dar de azi GATA :sad2:

novac21.02.2008 16:03

Lasa bah ca eu am 120 Kg si tot subtirel ma consider! e pacat sa slabesti ... ai "investit" o gramada de bani in burta aia :laugh: Zi mah daca este ok sa vb si despre iaurturi cu fructe, aici pe topic? :laugh:

 

 

 

 

LE. Nu te lasa foamea deloc in pace!!! Eu am mancat deja 2 ciorbe si-o ceafa :D:D (DE REGIM ...ASA) steag1

benzina21.02.2008 16:22

mda...ar fi o treaba in regula sa vorbim despre haleala :))

novac21.02.2008 16:52

gata mah vorbim ... dar doar despre d'astea usoare: iaurturi, salate, peste si pui. Ca ne pica greu la stomac si ne ingasam de la statul pe sait :P

benzina21.02.2008 17:07

Fie vorba intre noi..in ultimele 3 saptamani am reusit performanta..sa nu fac absolut NIMIC...am stat pe acelasi scaun pe care stau si acum..si am mancat si am baut pana m-a apucat alaltaieri durerea de ficat... :blink:

«123»