Mai astia, cu amicalul cefere-Dnepr si viteza slaba a ucrainienilor! Pai si astia au avut jucatori convocati pe la nationale! Dnepr, nu looserii ailalti!
De viteza jocului din timpul lu' Protasov, va aduc aminte meciul cu Rosenborg, din Ghencea, cand trebuia sa fie usor 6-0, dar cand ratezi nonsalant, fotbalul te pedepseste! Ca si meciul cu javrele din Ghencea, cand, in loc sa vie 7-0 la pauza, a fost doar 2-1, cu gol norocos javresc si apoi 2-2, cu acelasi bulan javresc! Atunci trebuia sa fie 11-1, usor, cu Dinamo!
Apropo, daca poate cineva sa faca un topic intre echipa ultima a lui Pitzi si urmatoarea care a castigat titlul din 2004! Se induce ideea, de catre niste lingai incuristi de pitzi, ca echipa care a castigat titlurile, a jucat in UEFA, semifinale si Champions, e opera lui Pitzi! Eu imi aduc aminte de : Pompiliu Stoica, Mitrita, Aliuta, Nanu, Falemi, Dinita, Fl. Dumitru si alti piticandri de astia, care nu prea mai erau in echipa care a facut acele performante!
