Steaua a invins vineri Progym Gheorghieni in prima partida a dublei din acest weekend. Dupa o repriza terminata cu scorul de 0-0 si o a doua extrem de echilibrata, militarii s-au desprins pe final la fel ca in semifinala Cupei si au obtinut o victorie la 4 goluri, cu toate ca in repriza a 3-a am avut la un moment dat 2 oameni mai putin pe gheata la scorul de 3-2.
Sambata, diferenta de scor a fost si mai mare: 8-2 pentru echipa noastra. De data asta, echilibrul relativ din teren n-a durat decat o repriza. Steaua s-a impus categoric si ne da sperante ca ar putea recuceri laurii competitiei interne.
Asteptam cu interes urmatoarele meciuri!
