FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Africii

«1234»
Stelistu_infocat06.02.2008 12:53

Hmm... intradevar Ghana nu a impresionat prea mult la cupa Africii ... dar nu se stie niciodata... totusi eu mizez pe Camerun atat pentru castigarea acestui meci cat si a cupei

 

In leagtura cu celalalt meci... cred ca Coasta de fildes e mult superioara Egiptului ... dar fiind o semifinala ... va fi un meci strans... sper sa se marcheze cat mai multe goluri totusi...

 

~!~!~

st_194706.02.2008 14:53

Echipa FENOMENALA Coasta de Fildes .. ce rezerve au ! jucatori care cu siguranta in nationala noastra ar avea loc lejer ..

c.ronaldo1706.02.2008 22:34

Nu as fi asa de sigur pe Coasta De Fildes. Egiptul nu are valori individuale foarte periculoase, poate doar acel Zidan, insa se vede clar ca este o adevarata echipa. Oricum, meci tare, merg pe Egipteni, imi plac cel mai mult de pana acum. Cred ca echipa care se va califica mai departe va castiga si finala.

stelistu_607.02.2008 19:52

De-abia astept, meciu`. Parerea mea, castigatoarea din acest meci, va castiga si trofeul.

c.ronaldo1708.02.2008 07:14

Asadar:

 

Ghana 0-1 Camerun

Egipt 4-1 Coasta de Fildes

 

Finala mica:

Coasta de Fildes - Ghana

FINALA:

Camerun - Egipt

cristi_mold08.02.2008 10:07

Ce meci au facut egiptenii. Chiar daca Coasta de Fildes era net superioara individual, s-a vazut ca o echipa face mai mult decat 11 jucatori.

 

Felicitari Egiptului si mult succes in finala.

stelistu_608.02.2008 10:22

Prea multe greselei individuale ale ivorienilor care le-a costat meciul. Pacat si de acele ocazii, dar mi-a placut golul lui Keita :happy:

steaua_gloria08.02.2008 10:43

Detalii , detalii , marcatori alea, alea...??

**alex**08.02.2008 13:15

Egipt isi va pastra titlul cucerit in 2006. Au o echipa unita. Camerunezii se vor baza pe Eto'o.

Raul198808.02.2008 14:02

@steaua_gloria

 

2 goluri Zaki

1 gol Fathi

1 gol Abutreika sa cumva

 

pacat ca a pierdut Coasta de Fildes findca am tinut cu ei :sad2:

 

ati vazut ce sut a tras Geremi de la vreo 40 de metri din lovitura libera :biggrin:

Wally08.02.2008 15:46

Sa vina cupa in Camerun...

cristi_mold11.02.2008 11:02

Am fost total dezamagit de Camerun. Un joc derizoriu, nicio idee tactica, nimic. Pacat pentru ca au jucatori valorosi si puteau pune multe probleme egiptenilor.

steaua_gloria11.02.2008 11:15

Chiar ma asteptam ca Egiptul sa ia cupa. Au aer de campioni.

*Alecs*25.01.2012 19:51

Mai urmareste cineva comedia asta? :D

 

Pana acum s-au jucat:

 

Equatorial Guinea 1 - 0 Libya

Senegal 1 - 2 Zambia

Côte d'Ivoire 1 - 0 Sudan

Burkina Faso 1 - 2 Angola

Gabon 2 - 0 Niger

Morocco 1 - 2 Tunisia

Ghana 1 - 0 Botswana

Mali 1 - 0 Guinea

Libya 2 - 2 Zambia

 

Ca fapt divers, nationala Guineei Ecuatoriale e o gluma, cu exceptia a 2 jucatori, toti sunt naturalizati. In lot sunt si Rodolfo Bodipo de la La Coruna si Javier Balboa ex-Real Madrid. Iar Carlos inca e la nationala Angolei, fara club, dar titular :))

Ronnie25.01.2012 20:09

Credeam ca sunt singurul care ii urmareste pe negrii astia simpatici. :D

red&blue_boy25.01.2012 20:25

Nu mai e ce-a fost nici Cupa Africii...Pacat....

gio_stgloria25.01.2012 21:37

ce m-as uita si eu .. :wall: nu e un joc tocmai placut dar comentariul face toti banii.

f234567k26.01.2012 03:46

A fost misto Angola-Burkina Faso. M-am uitat doar pentru Carlos. L-a lasat unul spectator cu o lovitura libera directa de la 25 de metri.

red&blue_boy13.02.2012 06:07

Zambia a produs surpriza si a castigat Cupa Africii, dupa 0-0 si 8-7 la lovituri de departajare cu Coasta de Fildes.

Ronnie13.02.2012 08:11

Cred ca a fost cea mai urata Cupa a Africii din ultimul timp.

red&blue_boy13.02.2012 10:04

Asa e.

 

Pana la urma la 11 m s-a facut dreptate,ca lovitura ratata de fundasul de la Coasta de Fildes nu trebuia repetata, n-a iesit portarul in fata mai mult decat se face la orice penalty.

cheloo9813.02.2012 10:06

zambia a meritat sa castige a fost echipa cu cea mai buna organizare si au si niste jucatorii tineri si foarte buni.Pe care marii manageri din Romania nu prea ii vad gen Mayuka si Sunzu

*Alecs*13.02.2012 10:20

Foarte frumoasa aceasta poveste a Zambiei, sa castigi trofeul in orasul unde s-a prabusit avionul cu echipa nationala acum vreo 20 de ani.

In lipsa vedetelor, au reusit sa formeze un grup unit si bataios, nu le-a fost frica de niciun adversar si au iesit la joc.

Renard e mare figura (cu tot cu camasa lui), daca ramane sper sa reuseasca sa-i califice si la anul in Cupa Africii si la CM. Daca nu, macar sa ajunga in Europa la o echipa bunicica.

Drogba, fratii Toure si Gervinho (care s-a tot ferit sa bata penalty) se intorc in Premier League cu moralul la pamant.

cheloo9813.02.2012 13:00

Drogba, fratii Toure si Gervinho (care s-a tot ferit sa bata penalty) se intorc in Premier League cu moralul la pamant.

Nu cred ca ia afectat foarte tare dupa cum ai vazut nici unul nu plangea sau ceva de genu.Ii doare la bascheti ,mai ales pe Drogba

 

ady.fcsb14.02.2012 23:53

Yaya parea cel mai afectat. Oricum in 2013 e iar Cupa Africii si sunt iar mari favoriti ivorienii.

«1234»