FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa Africii

«1234»
**alex**20.01.2008 20:50

Astazi, a inceput Cupa Africii pe Natiuni, competitie ce se desfasoara in Ghana. Meciul de debut a fost Ghana - Guinea 2-1, o victorie chinuita, dar meritata a gazdelor. Competitia este transmisa de catre Eurosport si merita urmarita, desi fotbalul nu este unul de mare calitate, dar comentariul lui Emil Gradinescu si Radu Banciu este de-a dreptul spumos si face ca partidele sa devina mai interesante.

In lotul Nigeriei se afla si Eme al nostru care maine s-ar putea sa joace impotriva Coastei de Fildes.

 

Iata si componenta grupelor :

 

Grupa A : Ghana, Maroc, Guinea, Namibia

Grupa B : Nigeria, Coasta de Fildes, Mali, Benin

Grupa C : Egypt, Camerun, Zambia, Sudan

Grupa D : Tunisia, Senegal, Africa de Sud, Angola

axl20.01.2008 20:55

Sper ca finala sa fie Camerun - Coasta de Fildes, mi-e dor de portarii aia fantastici.

john_8620.01.2008 20:57

sper ca eme sa joace cat poate de bine si mi-e frica sa nu cumva sa se accidenteze pe acolo. doamne fereste!

yo_marius20.01.2008 21:00

sincer sa fiu,imi era dor de un comentariu asa cum doar Banciu stie!!!are omul asta un talent incredibil!!!

 

eu as vrea o finala Tunisia - Nigeria (nu stiu de ce dar astea sunt singurele echipe africane la care imi place sa privesc)

**alex**20.01.2008 21:02

@axl

 

Unul din ei era Jean-Jacques Tizie, pe celalalt nu-mi aduc aminte cum il cheama.

steaua_gloria20.01.2008 21:05

Gata, ma uit , ziceti-mi si mie la ce ora se joaca.

**alex**20.01.2008 21:10

Maine

 

Ora 17: Namibia-Maroc

Ora 19: Nigeria-Coasta de Fildes

Ora 21:30: Mali-Benin

stelistu_620.01.2008 21:19

Ora 19: Nigeria-Coasta de Fildes, pare sa fie foarte interesant, am sa ma uit.

 

Toate meciurile: http://www.ghanacan2008.com/fixtures.php

bodanelu20.01.2008 22:02

sunt orele Romaniei?

c.ronaldo1721.01.2008 13:53

@Bodanelu

 

Da.

 

Namibia-Maroc 2

Mali-Benin 1

 

D`zeu cu mila..

deceneu21.01.2008 14:40

'yo_marius'

sincer sa fiu,imi era dor de un comentariu asa cum doar Banciu stie!!!are omul asta un talent incredibil!!!

 

ascultati-l si pe sport total fm...are si acolo o emisiune in fiecare zi...cateodata intinde coarda(dupa primele meciuri ale lui Zapata il desfiintase...ca e portar second hand...ca e o alta tzeapa a Stelei...pentru el era Gafata...)la fel a facut si cu Lacatus cand a venit la Steaua,pana a intervenit Laca si l-a pus la punct

dr.adrian921.01.2008 15:35

asa dragii mei stelisti emeghara sa accidentat

MoWeed21.01.2008 15:51
asa dragii mei stelisti emeghara sa accidentat

sper sa nu fie grav abia am scapat de accidentati....

john_8621.01.2008 16:05
sper ca eme sa joace cat poate de bine si mi-e frica sa nu cumva sa se accidenteze pe acolo. doamne fereste!

 

nu!!! gura spurcata si pocita ce am!!! chiar ma gandeam aseara dupa ce am scris aia ca de ce ti-e frica nu scapi. mi-am muscat chiar si limba, dar tot degeaba... :sad2:

c.ronaldo1721.01.2008 16:54

Propun sa i se restrictioneze optiunea de a mai posta pe acest topic lui John86. :biggrin:

 

LE: Namibia 1-5 Maroc (primul meci a iesit :D)

stelistu_621.01.2008 17:27

Incep sa ma sacaie suporterii, numai trompete se aud. X(

 

LE: Ce gol o dat Kalou, dupa ce a driblat 4 jucatori! :blink:

**alex**22.01.2008 13:17

Azi, de la ora 19 un alt meci interesant intre detinatoarea trofeului, Egypt si leii camerunezi.

stelistu_622.01.2008 16:35

Eu zic ca bate Camerun, are jucatori buni, mai ales Eto`o, care e in forma.

Hai Camerun! :D

 

Inca 1 meci azi: Sudan-Zambia

c.ronaldo1722.01.2008 17:05

Camerun - Egipt: X la pauza.

LE: X(

**alex**22.01.2008 19:10

I-a umilit Egipt, 4-2 ! Ce jucator fantastic este Mohamed Zidan !

steaua_gloria22.01.2008 19:52
Ce jucator fantastic este Mohamed Zidan !

Intr-adevar un jucator bun. De demult stiam ca joaca bine.

Stryker26.01.2008 15:42

slabi rau nigerienii lui emeghara , sunt la un pas de eliminare ...

am vazut ieri meciul lor cu mali si am observat ca nu au avut mijloc , jucau direct pe benzi , cu 4 atacanti deodata in teren , bine a contat si faptul ca mali au un mijloc valoros, nu au scos decat un 0-0 amarat ...

am zis doamne fereste ca Steaua din retur sa practice un astfel de fotbal ... fara mijlocasi la constructie si cu prea multi atacanti in teren in acelasi timp ...

 

pe de alta parte ivorieni au cea mai buna echipa din ce am vazut pana acum , ei si poate cu egiptul joaca cel mai frumos fotbal, in rest cam modesti ceilalti ...

 

un jucator bun mi s-a parut Masare de la Guinea , mijlocas pe stanga cred ... la ce echipa joaca ??

MoWeed26.01.2008 15:52

@Stryker

Fodé Mansare (born September 3, 1981 in Conakry, Guinea) is a Guinean football midfielder who is currently playing for Toulouse FC, having moved from Montpellier Hérault SC in June 2005.

cristi_mold27.01.2008 18:23

@Stryker

 

Mansare a jucat bine doar o repriza, in a doua mi s-a parut cam obosit. De la Guinea, cei mai buni mi s-au parut Feiounduno si Bangoura, jucatori de clasa mondial. Si nici nu stunt foarte scumpi, la valoarea lor.

steaua_gloria27.01.2008 18:29

Mai bagati si voi niste vesti. Cum mai e clasamentul prin grupe, care se califica, scoruri...

«1234»