FC Steaua anunta faptul ca mijlocasul Gloriei Buzau, Dino Eze, a semnat un contract cu Steaua, echipa pentru care va evolua in urmatorii patru ani.
Nigerianul in varsta de 23 de ani, care a evoluat in 18 partide din acest sezon si a marcat un gol pentru buzoieni, a declarat in mai multe randuri ca isi doreste sa joace la Steaua.
"Sunt foarte fericit ca am ajuns aici. Orice fotbalist care evolueaza in Romania isi doreste sa ajunga, intr-o buna zi, la Steaua. Pot spune ca mi s-a indeplinit acest vis"
Dino Eze
SteauaFC.com
