FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Farul Constanta 3 - 0

«1234»
Astristul16.12.2007 18:57
pentru Steaua Toronto

 

Daca la Steaua spui ca a fost dezastru anul asta, la Dinamo cred ca nu ai mai gasi superlativ depreciativ:) Sa nu exageram!

 

Cred ca aspiratiile noastre transced realitatea si daca ne-am vazut in LC, multi am si vazut trofeul in vitrina Stelei.Din pacate, pana acolo mai e!Asa ca e bine sa stim sa cerem atat cat ne este plapuma. In opinia mea, Steaua a iesit din LC mai onorabil decat a facut-o anul trecut in confruntarea cu echipele mari Arsenal si Sevilla, dar norocul pe care l-a avut cu Dinamo Kiev la avut Slavia in meciurile directe. Pana si comentatorii TV in LC parca nu erau romani atat de antiromanesc suna comentariul lor (desi se voia anti-Steaua)!Niste cretini, ca si cei din seara asta!

 

In campionat, se putea si mai rau avand in vedere ca toata lumea a pus tunurile pe echipa. Becali, presa si ce este mai trist...si suporterii!

 

In conditiile accidentarilor, a presiunii mediatice si fonice ale suporterilor, a schimbarii antrenorilor, a plumbului turnat in ghete de Becali prin declaratii tembele, este o minune ca Steaua are 38 puncte si ca a pierdut in LC la limita de 4 ori si prin mare ghinion.

Nu uitati ca si ei sunt oameni si nu roboti, iar campionatul asta e mult mai tare decat cel de anul trecut. Rapid a avut, cel putin in 3-4 meciuri "bafta chioara"(ultimul cu Bistrita), altfel era alaturi de Dinamo si nu la egalitate cu Steaua.

 

Cred ca ceea ce a lipsit Stelei in exprimarea Constanta si continua a ceea ce aratat ca stie in unele meciuri sau portiuni din ele, pe langa cele enumerate mai sus, a fost si lipsa unei constante in formula de joc, care sa aiba un schelet de 7-8 jucatori de baza si rulaj a 2-3 jucatori. La noi a fost invers ceea ce nu a favorizat formarea acelor automatisme intre jucatorii vechi si cei noi, ci a unui joc la "ce iese".

 

De ce la CFR si Urziceni este ok?Pentru ca acolo este liniste.De la patron la presa. "Zgomotele" produse numai de uralele si cantecele de incurajare ale suporterilor si nu de coruri imense intonad "Oda bucuriei" prin injuraturi si flieraturi.

Si CFR-ul a facut jocuri f proaste, dar a avut noroc si pe tabela si din partea suporterilor care i-au sustinut si la greu. Ceea ce nu a fost cazul la Steaua!

 

E bine ca in viata sa visezi, dar cand ai capul in nori musai trebuie sa ai picioarele pe pamant si sa nu vezi un dezastru din cateva infrangeri.

 

Haide Steaua!!!

 

Un comentariu foarte pertinent si in conformitate cu realitatea!

BRAVO !!!

:steagcruce:

adynezu16.12.2007 20:30

CFR a pierdut... Daca baietii vor titlul, trebuie sa inceapa sa profite, ca altfel....

florin_b_*16.12.2007 20:40

CFR a pierdut... suntem doar la 8 puncte de locul 1. In 15 etape..cu Ghionea, Radoi, Plesan si cateva achizitii facute cu cap putem ataca titlul. Acu sa vedem ce achizitii vom face..pentru ca si celelalte echipe vor face achizitii...ideea e sa luam vreo 3 jucatori scumpi si foarte buni!!!

st_194716.12.2007 20:48

lupta la titlu e deschisa.de ar face creditorul niste achizitii bune+cei 3 accidentati care or sa reintre..eh..visez si eu

1uLy4Nn16.12.2007 20:53

spre24 spre24 spre24 spre24 DOAMNE AJUTA

st_194716.12.2007 21:01
spre24 spre24 spre24 spre24 DOAMNE AJUTA

nu ai venit azi la o bataie cu zapada in pauza meciului

1uLy4Nn16.12.2007 21:03

nu ai idee cat ma oftic....am crezut in treaba aia cu protestul..ca vezi domne nush ce :|..nu o sa se mai intample..dar lasa ca mai bne ca nu am venit ca daca veneam eo poate lua bataie :P asa s-a terminat 3-0

st_194716.12.2007 21:04
nu ai idee cat ma oftic....am crezut in treaba aia cu protestul..ca vezi domne nush ce :|..nu o sa se mai intample..dar lasa ca mai bne ca nu am venit ca daca veneam eo poate lua bataie :P asa s-a terminat 3-0

Protest tot a fost..nu a fost adevarata treaba cu cine intra in peluza va fi dat afara

laurentiu196917.12.2007 00:23

Ca sa castigam campionatul trebuie doar sa nu mai pierdem puncte cu ultimele clasate. Daca nu pierdeam cu UTA (2 pct), cu "U" (3 pct), cu Pandurii (2 pct), cu Gloria (2 pct)...eram la 2 pct de CFR!!!

 

Echipa a jucat prost...pe jumatate! Cred ca am avut cea mai buna aparare din ultimii 10 ani! In CL am pierdut la limita, ne-a lipsit un dram de sansa, care l-am avut anul trecut cu Dinamo Kiev. In campionat...cu cel mai slb atac din istorie si suntem pe locul 4!

 

Jumatatea plina a paharului...apararea...in frunte cu Zapata, care e cel mai bun portar din Romania!

Jumatatea goala a paharului...linia de mijloc...lipsita de creatie si care nu ofera mingi de gol pentru atacanti.

 

Trebuie sa facem rost de mijlocasi, altfel, vom straluci iar cea mai italiana echipa si in retur!

olfgob17.12.2007 00:35

Da doamne sa reintre mai repede Radoi,ca s-au rezolvat toate problemele....mare om,mare caracter;)......

AndyQ17.12.2007 00:52

Lasand "acasa" faptul ca asteptam mai mult reluarea decat derularea meciului, pentru ca la reluare vedeam clar ce se intampla, din cauza vremii si comentariul de toata jena marca Antena1(GSP) "Valentin Badea a fost travestit din atacant in mijlocas" sau alte perle, meciul a fost dinamic, dominat, pacat de ratarile incredibile ale lui Dica sau Neaga, care a fost mana moarta.

 

Cred ca eu ma bucur cel mai tare pentru reusitele lui Zaharia. Pentru mine e jucatorul de suflet, de vreo 2 ani incoace. Ar fi pacat ca Becali sa-l dea, pentru ca inca ne este de folos, daca nu ca titular, macar rezerva pentru momentele in care titularii ingheata pe teren.

neli17.12.2007 06:26

am incheiat bine anul, sa vedem cum in incepem si daca il terminam tot bine, locul doi si chiar unul poate fi atins, sarbatori fericite ! un an nou fericit si plin de impliniri ! pentru. toti cei ce respira aer ros-albastru .

Cipper17.12.2007 07:13
Ca sa castigam campionatul trebuie doar sa nu mai pierdem puncte cu ultimele clasate. Daca nu pierdeam cu UTA (2 pct), cu "U" (3 pct), cu Pandurii (2 pct), cu Gloria (2 pct)...eram la 2 pct de CFR!!!

 

Daca se intampla asta eram la 1 punct in fata CFR-ului... Oricum, la cat de prost a jucat Steaua in aceasta toamna si locul 4 la egalitate de puncte cu locul 3 (presupun ca rapid va castiga macar 1 p la Piatra Neamt) este prea mult. Asta nu poate sa arate decat ca avem un campionat slab slab nu asa cum ne amagiseram in ultimii 2 ani.

 

Sunt curios ce formula va avea Steaua in primavara. Nu stiu de ce dar nu cred ca vor aparea multe schimbari...

florin_b_*17.12.2007 07:53
Daca se intampla asta eram la 1 punct in fata CFR-ului... Oricum, la cat de prost a jucat Steaua in aceasta toamna si locul 4 la egalitate de puncte cu locul 3 (presupun ca rapid va castiga macar 1 p la Piatra Neamt) este prea mult. Asta nu poate sa arate decat ca avem un campionat slab slab nu asa cum ne amagiseram in ultimii 2 ani.

 

Sunt curios ce formula va avea Steaua in primavara. Nu stiu de ce dar nu cred ca vor aparea multe schimbari...

 

 

Pai eu vad cam asa echipa:

 

Zapata

 

Golanski/1 - Goian/Baciu -Ghionea/Rada - Emeghara/Nesu

 

Banel/Neaga - Radoi/Ov Petre - Plesan/Lovin/2 - 3/Surdu

 

4/Badea -Zaharia/5

 

Binenteles ca exista posibilitatea ca Goian si Ov Petre sa fie cedati in cazul in care vor primi o oferta buna. Si atunci Radoi va reveni in defensiva alaturi de Ghionea/Rada atunci cand unul din cei 2 vor fi suspendati/accidentait etc etc.

 

1. Un fundas dreapta tinand cont ca P. Marin va fi vandut. De asemenea poate fi cumparat si un fundas stanga tinand cont ca Emeghara poate evolua pe ambele benzi de joc.

 

2 si 3 sunt principalele tinte ale Stelei. Aici trebuie 2 jucatori care sa stie cu mingea..sa lege jocul..ceea ce a lipsit Stelei de ani buni incoace. Plesan va putea fi folosit atat ca mijlocas central cat si ca mijlocas stanga(si a mai fost folosit parca).

 

In atac avem nevoie de un jucator gen Luis Fabiano(4) care sa fie folosit in combinatie cu Thereau(5)/Zaharia ca pivot(Dica si Iacob vor fi vanduti). Zaharia merita sa stea macar pana la sf sezonului deoarece pentru campionat e mai mult decat avem nevoie.

 

Vor pleca: Vatca, P. Marin, Cristocea, Croitoru, Dica, Iacob sigur. Iar dintre Ov Petre, Lovin, Baciu, Zaharia si Goian vor fi vanduti doar cei care vor primi o oferta buna pentru club si vor putea sa ii si inlocuiasca(Goian a fost inclus aici pentru ca nu il vad de 5 milioane..dar de 10 cat se cere).

angy17.12.2007 08:00

"Lumea nu intelege ca eu nu am nimic cu fratii Becali. De ce sa am ceva cu ei, atat timp cat eu voi iesi in castig? Sa va explic: il transfer eu, mi-am luat comision, plus procent din salariul anual al lui Dica; il transfera fratii Becali - mi-am luat 500.000 de euro, clauza de reziliere a contractului dintre Dica si mine, plus procentul din salariul anual al lui. E simplu", ne-a declarat Prodan.

Tot ea ne-a lamurit si de ce este asa pornita impotriva lui Dica: "El stia ca se afla sub contract cu mine si nu ar fi trebuit sa semneze cu fratii Becali si, mai mult, dupa ce si-a dat seama ca a gresit, nici macar nu a avut bunul-simt sa isi ceara iertare. Am auzit ca s-a mai si milogit pe la Mutu sa-l las in pace, ca vrea sa joace si el afara. Ei bine, o sa ii arat eu lui ce inseamna dubla semnatura. O sa-l termin ca fotbalist, il voi tari prin tribunale pana o sa uite cum mai e sa joci fotbal", a amenintat Prodan.

Ce se poate astepta de la o asemea persoana o javra ordinara, nu stie cu cine se pune.Dica a facut multe pentru Steaua si o sa-si puna in cap toti suporteri stelisti

axl17.12.2007 08:46
Prodan ... o sa-si puna in cap toti suporteri stelisti

Imi si inchipui milioanele de suporteri stelisti sabotand-o pe aia, probabil n-o mai voteaza in top FHM sau ceva asemanator. Sau trimit sms-uri defaimatoare la oTV. Daca e adevarat ce zice atunci Dica e vinovat, nu ea.

yo_marius17.12.2007 08:51
Am auzit ca s-a mai si milogit pe la Mutu sa-l las in pace, ca vrea sa joace si el afara. Ei bine, o sa ii arat eu lui ce inseamna dubla semnatura. O sa-l termin ca fotbalist, il voi tari prin tribunale pana o sa uite cum mai e sa joci fotbal", a amenintat Prodan.

 

 

 

1 .nu cred ca "s-a milogit"....

2 .n-are cum sa-l termine ca fotbalist.......

3. o sa-i tarasca avocatii lu' Dica,nu pe el...

4. anamaria asta e cam proasta

5. daca Dica a semnat de 2 ori a gresit si merita sa dea aia 500.000 de la el din buzunar....

6. totusi,anamaria asta imi pare cam vaca...nu stiu de ce.......

JDERUL17.12.2007 08:56

Din pacate in lumea reala legea este cea care-si spune cuvantul si nu inima! Din punct de vedere legal,Ana Maria Prodan are dreptate. Dica,oricat l-am iubi noi pentru ceea ce a facut pentru noi,a gresit. Sunt convins insa ca a fost ,,impins" sa faca asemenea greseala pentru ca este inadmisibil ca o persoana de varsta lui sa nu stie la ce se expune in situatia respectiva. Eu sper intr-o conciliere amiabila a partilor,dar cum la mijloc este vorba de o suma destul de consistenta?

Bundy17.12.2007 13:53
"Lumea nu intelege ca eu nu am nimic cu fratii Becali. De ce sa am ceva cu ei, atat timp cat eu voi iesi in castig? Sa va explic: il transfer eu, mi-am luat comision, plus procent din salariul anual al lui Dica; il transfera fratii Becali - mi-am luat 500.000 de euro, clauza de reziliere a contractului dintre Dica si mine, plus procentul din salariul anual al lui. E simplu", ne-a declarat Prodan.

Tot ea ne-a lamurit si de ce este asa pornita impotriva lui Dica: "El stia ca se afla sub contract cu mine si nu ar fi trebuit sa semneze cu fratii Becali si, mai mult, dupa ce si-a dat seama ca a gresit, nici macar nu a avut bunul-simt sa isi ceara iertare. Am auzit ca s-a mai si milogit pe la Mutu sa-l las in pace, ca vrea sa joace si el afara. Ei bine, o sa ii arat eu lui ce inseamna dubla semnatura. O sa-l termin ca fotbalist, il voi tari prin tribunale pana o sa uite cum mai e sa joci fotbal", a amenintat Prodan.

Ce se poate astepta de la o asemea persoana o javra ordinara, nu stie cu cine se pune.Dica a facut multe pentru Steaua si o sa-si puna in cap toti suporteri stelisti

Da mah, dar cand vrei asa mult sa pleci nu semnezi cu 2 impresari chiar daca te obliga patronu' ca dupa aia tu platesti nu el. Din punctul meu de vedere, Prodan isi apara drepturile si imaginea, eu unul m-am saturat de fratii Becali care iau cu japca jucatori si ii obliga sa semneze cu firma lor. Dar Dica s-o fi gandit ca ajunge la Inter dc semneaza cu fratii Panica, in loc sa ramana cu Prodan si sa-si tina cuvantul. Oricum tranferurile se fac pe valoarea jucatorului, mai putin pe relatiile agentului. Mai e o pb, daca Dica n-a avut incotro si a trebuit sa semneze fiind amenintat ca nu mai pleaca decat atunci cand ii expira contractul(asta nu stiu cand e), e greu sa-l judecam pe Dicanho.

axl17.12.2007 13:56
"El nu ar fi trebuit sa semneze cu fratii Becali." a amenintat Prodan.

Little Bo Beep has lost her sheep.

rivelino17.12.2007 14:58
Lasand "acasa" faptul ca asteptam mai mult reluarea decat derularea meciului, pentru ca la reluare vedeam clar ce se intampla, din cauza vremii si comentariul de toata jena marca Antena1(GSP) "Valentin Badea a fost travestit din atacant in mijlocas" sau alte perle, meciul a fost dinamic, dominat, pacat de ratarile incredibile ale lui Dica sau Neaga, care a fost mana moarta.

 

Cred ca eu ma bucur cel mai tare pentru reusitele lui Zaharia. Pentru mine e jucatorul de suflet, de vreo 2 ani incoace. Ar fi pacat ca Becali sa-l dea, pentru ca inca ne este de folos, daca nu ca titular, macar rezerva pentru momentele in care titularii ingheata pe teren.

Vali Badea a fost travestit,dar a lasat dresul la cabine.

elias_custura17.12.2007 15:16

macar acum sa la sfarsit sa mai facem si noi ceva!

dar cel putin Zapata , Dica, Goian, emegara, golanski, Petre poate si zaharia mai au ceva fotbal in ei!

macar de-am juca asa fotbal ca si cu faru'!

atunci vor invia toti suporterii!!!

stelist_sic8617.12.2007 15:17

Nu puteam sa jucam asa tot turul ? Acum eram peste CFR !

laur_2317.12.2007 16:16

O victorie frumoasa, insa se putea si mai bine ! ATENTIE - ratam exasperant!

dar sa nu avem impresia ca, in urma acestui 3/0 gata!, ne-am redescoperit calitatile super ofensive si vom face furori in 2008!

intr-adevar, unii ar trebui sa plece, altii sa ramana(unul dintre acestia din urma ar fi Zaharia- un baiat modest si la locul lui, care atunci cd. este lasat sa joace isi face treaba!), DAR avem neaparat nevoie de jucatori cerebrali la mijloc (macar unul !)... gen Elton, gen Aliuta( chiar daca a avut un comportament de tzigan-cd. a fost la crapizi)...

deci, de genul asta de fotbalisti ar fi nevoie...dar cine trebuie sa auda...

MULTUMIM Nicolae Dica !!! ti-ai facut cu prisosinta datoria fata de culorile Stelei !!!

ar fi bine sa plece !, deoarece se vede ca nu mai are motivatie pentru a juca la Steaua si, pe undeva, este de inteles!( sper sa nu aiba probleme din cauza clanului...)

 

2007 a fost un an mizerabil...indiferent ce-ar spune altii...un loc 2 ( obtinut... numai creditorul stie cum...!), un sezon de toamna dezastruos, acest efect producandu-se pe baza numeroaselor aparitti publice...

 

in fine! sper la un 2008 care sa ne aduca bucuria suprema !, pentru ca U.C.L. nu ma mai intereseaza( mai ales dc. ar fi obtinut locul 2...in conditile misterioase de anul trecut) si nu pentru ca nu m-ar mai bucura o prezenta in aceasta competitie!...ci din cauza faptului ca, DACA LOCUL 1 NU E...NIMIC NU E !!!

 

P.S. In incheiere as dori sa adresez tuturor stelistelor si tuturor stelistilor sarbatori fericite !,

sa aiba parte de un Craciun Fericit! si toate cele bune !!!

bobochyka1718.12.2007 06:34
Imi si inchipui milioanele de suporteri stelisti sabotand-o pe aia, probabil n-o mai voteaza in top FHM sau ceva asemanator. Sau trimit sms-uri defaimatoare la oTV. Daca e adevarat ce zice atunci Dica e vinovat, nu ea.

Nu v-ati gandit ca impacarea anului poate duce la obligatia fotbalistilor Stelei de a semna cu fratii Becali? Ce, ar fi primul fotbalist al Stelei obligat sa semneze cu cine vrea ciobanu'?

«1234»