FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Farul Constanta 3 - 0

«1234»
fcsteaua.ro16.12.2007 14:40

Steaua: Zapata - Golanski, Goian, Baciu, Emeghara - Ovidiu Petre, Lovin, Neaga, Badea - Dica, Zaharia

 

Antrenor: Marius Lacatus

 

Farul: Curca, Farmache, Barbu, Schiopu, Gerlem, Florea, Larie, Mendy, Patrascu, Maxim, Gurita

 

Antrenor: Ion Marin

 

In primele zece minute ale meciului Nicolae Dica a ratat trei mari ocazii mari singur cu portarul constantenilor.

 

Steaua a deschis scorul in minutul 16. Ovidiu Petre centreaza perfect in careul Farului de unde Zaharia se inalta si trimite in plasa portii.

 

Dica sparge gheata si in minutul 78 majoreaza scorul la 2-0 dupa o actiune frumoasa a lui Zaharia care a driblat portarul.

 

In minutul 85 este 3-0. Nicolae Dica primeste o pasa in fata portii, Zaharia reia cu calcaiul si Schiopu respinge in propria poarta.

 

Steaua castiga ultimul meci al anului 2007 si intra in pauza de iarna. O pauza de la care asteptam o reconstruire a echipei dupa dezastrul din prima parte a acestui sezon.

 

SteauaToronto

 

CASUTA MECIULUI

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

axl16.12.2007 15:09

Ar trebui sa joace cu o minge roz bonbon, asta ca sa vedem si noi ceva.

 

 

LE: JUR ca am scris asta inainte sa vad mingea de aproape.

 

LE: Dica a ratat deja 2 situatii de 1 la 1.

SzabiStelistu16.12.2007 15:16

ii zapada:(( in TV nici nu se vede mingea :(((......sper sa batem :Ddica rateaza cam mult.....

choli16.12.2007 15:17

la ce echipa joaca Dica?....la noi in nici un caz

Teo4ever16.12.2007 15:22

goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool......1-0 pentru Steaua

1uLy4Nn16.12.2007 15:23

goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllll Steaua..pentru Steaua marcheaza DORELLLLLLLLL .................

DooMz16.12.2007 15:23

GOL Steaua! , Hai mai rpd cu golurile ca il vinde ciobanu si pe Zaharia ;)

LARI16.12.2007 15:24

In primul "11" nu figureaza Zaharia pe site.

 

Ma bucur enorm ca a inscris Dorel. Sper sa ramana la echipa. Gol de atacant pur-sange! BRAVOL, ZAHARIA!!!

novac16.12.2007 15:27
Ar trebui sa joace cu o minge roz bonbon, asta ca sa vedem si noi ceva.

Astia 'mimeaza' fotbalul pe fata. Joaca fara minge, alearga de colo colo ca taunii. TV mai mare si control la optinova.

 

Castigam cu 2-0!

SzabiStelistu16.12.2007 15:29

4 ocazii clare de gol ratate de Dica....nu stiu ce-i cu el.....hai Dica marchezi si tu una!!!FORRZA Steaua!!BRAVO DOREL!!

dorianpirau16.12.2007 15:34

Va rog, puteti sa imi spuneti si mie cum vad meciul? Soapcast nu il da. :(

akebono16.12.2007 15:35
4 ocazii clare de gol ratate de Dica....nu stiu ce-i cu el.....hai Dica marchezi si tu una!!!FORRZA Steaua!!BRAVO DOREL!!

pe net unde se vede meciul ca pe solaris nu merge prin sopcast pe antena se vede Pro TV....

dorianpirau16.12.2007 15:40
pe net unde se vede meciul ca pe solaris nu merge prin sopcast pe antena se vede Pro TV....

 

Da dar ligaonline nu merge, onlinetv nu il da...nu stiu unde sa mai merg.

colaps16.12.2007 15:43
Da dar ligaonline nu merge, onlinetv nu il da...nu stiu unde sa mai merg.

 

e ceva ciudat cu meciurile transmise de antena 1... bine ca azi nu prea mi-a mers nimic, am vrut sa vad meciul de la Vaslui, am simtit io ca se intampla ceva frumos pe-acolo ;-)

SzabiStelistu16.12.2007 15:49

Neaga scapa singur cu portarul si cade.....nu se poate asa ceva x(x(x(x(

vetan david16.12.2007 15:51

offf doamne....neagaaaaaaa!!!! oricum.....am incercat si pe prosport da nu vrea sa dea detalii :(

rLz16.12.2007 15:52

ba eu nu vad nimic pe terenu ala ... cand a inceput meciu am crezut ca faru e la vestiare ca nu ii vedeam... mingie rosie in close-up si la departare se vede alba:|

vetan david16.12.2007 15:53

oricum ;) in a doua repriza Dica o sa dea gol sau Neaga:D o sa ii batem pe ratatii aia de la Constanta

1uLy4Nn16.12.2007 15:55

incredibili sunt baietii astia..rateaza din orice pozitie :|

Steauaeceamaitare16.12.2007 16:01
incredibili sunt baietii astia..rateaza din orice pozitie :|

mNOAH,Forza Steaua CE SA ZIC!Da cred ca Dica ii cam ametit de albu zapezii,da mnoah,numah nu vede poarta

1uLy4Nn16.12.2007 16:03

si parca vad ca acum toata repriza a 2-a stam si ne aparam... :steagcruce:

zamainmenu16.12.2007 16:11

Curca e omul nostru, ca de obicei.

vetan david16.12.2007 16:13

off doamne da pesimisti mai vis.....!!! fiti optimisti fratilor!!!

4_ever_steaua16.12.2007 16:15

oof eu nici nu vad bine mingea , Dica rateaza mai mereu,Neaga cade in fata portii, e bine ca avem 1-0 dar vreau sa le mai dam macar un gol forzza Steaua

vetan david16.12.2007 16:17

cei care vreti comentariu in scris minut cu minut....http://prosport.ro/index.php?section=live&screen=index&live=1&meci_id=7926

«1234»