FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un singur monstru intre toti nedemnii

«123»
st_194710.12.2007 17:03
Atata timp cat isi primesc banii (si din cate stiu eu salariile sunt platite la timp) jucatorii trebuie sa joace. Atat ! Pentru asta sunt angajati si trebuie sa joace in orice conditii indiferent de ce atmosfera este la un moment sau altul in conducerea echipei!

tocmai am citit in Fanatikul de astazi ca jucatorii nu si-au primit salariile si primele de joc de la sfarsitul lunii octombrie ,iar Lacatus a antrenat pe gratis pana acum,neprimind nici un $

alexmk1710.12.2007 17:55

Da' ce aveti fratilor??? Ce v-a apucat??

 

Nu vedeti ca marele conducator, George Becali, viitor presedinte, are un plan de redresare al echipei si a ducerii pe culmile universului???

 

Nu vedeti ca la copii si juniori se investeste cu cap si vom avea si noi de acolo un Cesc Fabregas, Messi sau Rooney??? Sau chiar toti! Chiar nu vedeti?? Acolo nu se lucreaza pe spagi si nepotenii, iar conditiile sunt de 6 stele pe o scara de la 1 la 5!

 

Nu vedeti ca jucatorii sunt urmariti chiar de "the Great One" Becali??? Deci vor fi superjucatori, pentru ca el se pricepe ca nimeni altul la astea!

 

Nu vedeti ce plan maret de redresare al moralului jucatorilor??? E bine ca nu le mai da si chiar ar trebui sa le ia banii inapoi! Asa ar fi si el mai bogat si ar recupera din sutele de milioane de euro bagate in club!

 

Nu vedeti ca nu se baga peste antrenor???? Ar trebui sa se bage, pentru ca de aia nu joaca Steaua!

Ce ochi are omul si ce minte ascutita! Ce om cult si destept! Noi ca prostii nu vedem TALENTUL numit Surdu, dar el in inteligenta lui nativa si cultivata il miroase de la distanta!

 

Deci nu imi fac griji! Steaua va lua tiltul si sub conducerea mareata a Maestrului George Becali va castiga Liga Campionilor anul viitor!

 

Pasaje din opera "Oda marelui George Becali, cel mai mare supraom cu care am avut onoare de a convietui", autor Stelistul Prost!

 

 

BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Ce draq facem??? Suntem masochisti si ne place sado-maso??? Chiar nu facem nimic??? Chiar nu se gaseste un cutit sa-l ascutim pe beregata lui??? Sau un Hitman stelist??? Hai ca si platim???

 

Am mai spus-o de atatea ori! Trebuie pornita revolta, chiar cu riscul de a cadea in Liga a-2-a sau a 3-a???? Pai ce ba, Steaua e a lui?? A nemernicului astuia??? A distrus tot! De la simboluri, antrenori, conducatori, jucatori si acum distruge chiar si mandria de a fi Stelist?? Asta e a noastra BA!

 

 

Noi suntem de vina! Noi suntem principalii vinovati pentru ce a ajuns Steaua azi! NOI, SUPORTERII!

Nu jigodenia nemernica, nu antrenori, nu jucatori! E usor sa dam vina pe altii! Dar vina e a noastra!

Chiar nu avem COJONES???

 

Trebuie sa lasam jucatorii in pace! Astia sunt si obositi, fizic si mental si Torturati de comportamentul unui tiran! Pai cum draq sa joci fotbal cand asta te face mereu de kakao??? Mercenari, nemercenari, astia sunt! Si unii nici macar nu stiu fotbal!

 

Eu zic ca trebuie sa facem o revolutie, ceva! O petitie semnata de toti stelistii prin care sa indepartam nemernicul din Ghencea!!! Asta ca sa nu zic de miscari de gherila si violente asupra acestui cancer!

 

Totul depinde de noi! Ce facem???

cristi_mold10.12.2007 17:57

Fratilor deja nu se mai poate asa. S-a luat si de Lacatus. Daca ii face lui Lacatus, ceea ce ia facut lui Hagi, trebuie sa luam atitudine. Trebuie sa facem ceva. Orice. Sunt sigur ca presa este de partea noastra, poate si unele partide politice. Doar impreuna vom reusi. Doar impreuna vom scapa Steaua de acest personaj.

 

FORZA Steaua! INTOTDEAUNA SUPERIORI!!!!!

steaua_gloria10.12.2007 18:15

Doamne cata dreptate ai.

alexzeu10.12.2007 18:15

fratilor hai sa ne unim sa facem ceva cu rahatul asta de om ...trebuie sa facem ceva acum il da afara si pe Lacatus :| cine e el sa isi permita sa isi bata joc de simbolurile Stelei :| nu`j hai ne organizam cu un protest,ceva , ca eu unu numai suport!! mi`a ajuns pana in gat...dak il vad pe strada il scuip ! :| ...help me , help Steaua !! pls..pentru propuneri dati un msg..

eddie the 'ead10.12.2007 18:25

Sper sa vad cit mai multi oameni pe stadion la meciul cu Farul, oameni care sa-i faca sarbatorile "fericite" maimutei. Atit. Mi-e greu sa cred ca va pleca, dar poate va intelege ca nu poate sa-i calce pe toti cei din jurul lui in picioare. Nu ma mai intereseaza ce o sa joace jucatorii, tactica lui Lacatus, schimbarile, forma sau cunostintele fotbalistice ale unuia sau altuia si, pina la urma, scorul. Vreau sa plece ciobanul. Atit si nimic mai mult.

alexh10.12.2007 18:29

Becali de sarbatori sa-ti dea Dumnezeu sa MORI!!!!

 

MORI FIR-AI AL DRACU, INECAT CU ******' PE CARE IL SCOTI PE GURA!!!

neaalecu10.12.2007 19:07

imi doresc un stadion plin cu faru, unul ostil ciobanului...

horace_198110.12.2007 19:40

NU STIU CINE CITESTE ACESTE COMENTARII,DAR TOTUSI IMI IROSESC TIMPUL SI SCRIU AICI!

CAPS. CAPS. CAPS.

vlad_cj10.12.2007 19:48

Foarte bun articolul...

 

Duminica poate fi un inceput, un inceput care pe parcurs, am mai zis, trebuie sa devina cat mai agresiv si daca e cazul chiar violent...Nu avem nimic de pierdut!

Sper sa ajung duminica la meci, sa fie un stadion plin, ostil creditorului...poate poate...

 

 

p.s. repet, Dragomir VREA sa distruga spectacolul din tribuna! De ce suntem noi in tribuna?! Pentru un scop nobil binenteles, pentru Steaua! Insa creditorul DISTRUGE, nici macar nu vrea, Steaua! Si atunci pentru ce am mai merge in tribuna?!

 

***Steaua curata, Steaua non-becalizata!***

radusor10.12.2007 20:36
@radusor

 

Pai cine a dus-o pe Steaua in primvara europeana pentru prima oara? Cine era antrenor? Lippi, Marin Barbu sau Florin Marin?

Tu chiar nu intelegi ca problema Stelei nu consta in antrenor sau in manager sau oricine alticneva? Tu nu vezi ca nimeni nu vrea sa-si mai asocieze numele cu Steaua ciobanului?

Sunt constient ca cea mai mare problema e Becali, eu nu am fost de acord cu cateva idei din articolul tau.Insa ideea principala o sustin si eu, doar ca nu stiu daca era nevoie sa dai in Olaroiu. punct.

ANTIgigi10.12.2007 20:37

Mihai....mai trebuie sa si ai cu cine sa protestezi impotriva preaIluminatului. Nu cred ca asta l-ar convinge prea mult. Ce am vazut ca l'a convins ca intradevar e prost si exagereaza a fost atitudinea suporterilor dupa un meci, nu mai retin care, cand s-au adunat cateva sute langa intrarea de la stadion si i-au urat de bine. Atunci chiar s-a panicat si nu mai erau cateva zeci de suporteri inconstienti si violenti, au ajuns sa fie cateva sute. Pana la cateva mii, chiar asa de lung drum este ?!

Sper sa pice un meteorit in Pipera, tocmai in zona in care are pamant "profesorul" de fotbal, sa fie plin de radiatii.

radusor10.12.2007 20:39
Haideti sa nu transformam articolul asta, care atinge cateva puncte esentiale, intr-o disputa pro/contra Oli si a ceea ce a facut el. NU asta e problema noastra acum. Si nu o sa incep sa-ti contraargumentez ineptiile, radusor, doar pentru a transforma articolul intr-o astfel de disputa. Unii inca mai cred ca totul se poate rezolva prin peticirea cu un jucator, cu altul...poate un alt antrenor...pana o sa se termine draq toti antrenorii care vor sa antreneze echipa asta, si o sa ne realizeze si cei mai tampiti dintre noi ca nu jucatorii si nu antrenorul sunt problemele Stelei acum.

vreau doar sa-mi spui care sunt, dupa parerea ta, ineptii...te rog, daca nu aici, pe prv.

lucvald-190210.12.2007 20:50

Lasati gunoiu' de jijigodie sa stea la mizeria lui...

e greu sa-l indepartam !

se pare ca o sa avem un deja-vu...a patit-o Hagi..cred ca urmeaza Lacatus...

Poate cu o victorie duminica...ne redresam in pauza competitionala..si cu ceva achizitii incropite..poate biruim de macar un loc 2 !

 

cat despre "impotentu' ala verba'..jijigodia...nu-i doresc decat sa infunde puscaria..ca moartea nu i-o pot dori !

mariuss_d10.12.2007 21:24

@ANTIgigi meciul ala a fost cel cu Ceahlaul de sezonul trecut.

@lucvald-1902 pentru ce sa ne multumim cu locul 2.. sa mai avem parte de un sezon implinit ca si asta??

Chaos10.12.2007 21:53

ai perfecta dreptate Mihai , dar nu poti face nimic impotriva lui atata timp cat mai sunt fani de-ai lui.Degeaba scandeaza o peluza , pe cand unii de sub loja lui sau de nu mai stiu unde ii fluiera pe astia ce fac protest.Ei nu inteleg ca Becali este o boala , nu un salvator!! atata mi-as dori sa ramana Steaua fara acei "suporteri" si sa ramanem doar noi.Ei cred ca vin mai mult pentru oier decat pentru echipa la meciuri.Atunci poate o sa inteleaga ciobanul ca nu este dorit in Ghencea.Si mi-as mai dori sa stau in Bucuresti sa ma pot duce la meciuri cand vreau eu sa sustin echipa si sa ajut la inlaturarea razboinicului. Din pacate sunt multi care merg meci de meci si nu fac nimic.Mai bine ar sta acasa.

Sunt sigur ca mai sunt si altii in situatia mea si care gandesc aceleasi lucruri

 

O sa vina si vremea noastra Mihai. Cum Ceausescu a fost dat jos de la putere si nimicul de Becali poate fi dat , doar ca trebuie sa fim destui impotriva lui

Ciofu T Dumitru10.12.2007 23:08

Deja e cazul sa intervina Prigoana, sa ia cele 26% de gunoaie ce ineaca Steaua, sa le depuna la Glina.

cristian8611.12.2007 00:21

NU TOTI SUNTEM MILOGI !

Si unii nu se multumesc cu putin, mai ales ca se poate mult mai mult.

Daca s-ar renunta la circ si ar exista management nu stana am fi mult mai departe, daca nu acum in cativa ani.

 

Hai sa zicem ca episodul Boro asa a fost sa fie, ca de destinul asta ne joaca pe degete ca pe niste papusi. Sa trecem peste faptul ca am jucat la nivel de divizia C mare parte din acel meci.

Sa presupunem ca Oli este un mare antrenor, iti mai amintesti episodul Bistrita ? Sau ai uitat UMILINTA cu dinamu din primavara ?

 

Protasov nu e un antrenor mare, nu comunica mai deloc in timpul meciurilor, dar echipa batea cu 4 la x in multe meciuri. Sub Protasov Steaua a reinviat, a reinviat acel joc spectaculos , cu multe ocazii.

In acest sezon avem cel mai prost atac din istorie raportat la nr de etape, in Cupa ne-a eliminat marea Chelsea de Urziceni, in campionat cel mult sanse la UEFA, in Europa cele mai putine suturi pe poarta din toate combatantele. Ar trebui sa fim multumiti, sa-i multumim oierului pentru aceste "realizari" demne de Steaua Bucuresti ?

 

Oierul este patron in acte, de fapt locul lui este la Balaceanca sau la ZOO. A distrus clubul, s-a inconjurat de lingai, poate cea mai joasa speta de oameni, de incompetenti care i-au suflat in.... si l-au facut sa creada ca este priceput in toate. A investit la greu in non-valori pe care a reusit sa le transforme in non-non-non valori.

La juniori suntem praf, viitorul e "roz".

Legat de vinovatul cel mare, este drept ca unii s-au prins mai greu, insa nu cred ca exista stelisti din generatia veche care se mandresc ca un specimen la marginea civilizatiei CONDUCE Steaua si isi asociaza IMAGINEA cu Steaua.

Este o mare insulta, ca sa nu spun o flegma pe stema si blazonul Stelei.

 

Fiindca tot faci referire la Hagi, care nu e tocmai cel mai stralucit antrenor, poate nici caracter, dar care are totusi meritul de a fi STELIST (50,60,80% sau cat o fi), tie ti se pare normal ca un analfabet sa iti puna piedici la tot pasul si apoi sa raga la TV ca nu ii place cum joaca echipa, pe care tot el a distrus-o ? Sau e chestia ca Hagi nu e antrenor, ca asa zice presa ?

 

Deci rezumand la Steaua este ca in ghena cat timp oaia va conduce. Din pacate protestul daca va fi sa fie este din nou tardiv si din pacate mult prea tarziu. Duminica este ultimul meci din acest an, un eventual protest cu sanse de reusita, fie ca aceasta inseamna internarea oierului la ospiciu fie plecarea lui din Ghencea. trebuie sa aiba ca durata un retur intreg si sa fie similar cel putin cu cel de dupa meciul cu Ceahlaul din sezonul trecut. Miza este salvarea Stelei si aruncarea balastului care o pangareste de ani intregi.

john_8611.12.2007 01:19
Foarte bun articolul...

 

Duminica poate fi un inceput, un inceput care pe parcurs, am mai zis, trebuie sa devina cat mai agresiv si daca e cazul chiar violent...Nu avem nimic de pierdut!

Sper sa ajung duminica la meci, sa fie un stadion plin, ostil creditorului...poate poate...

 

 

p.s. repet, Dragomir VREA sa distruga spectacolul din tribuna! De ce suntem noi in tribuna?! Pentru un scop nobil binenteles, pentru Steaua! Insa creditorul DISTRUGE, nici macar nu vrea, Steaua! Si atunci pentru ce am mai merge in tribuna?!

 

***Steaua curata, Steaua non-becalizata!***

 

iti impartasesc parerile, ciobanul sigur nu va pleca dupa meciul cu Farul, dar daca se vor inmulti si se vor intari pe parcurs actiunile impotriva lui, probabil ca i se va acri si vom fi in sfarsit liberi. eu propun ca la meciul cu Farul sa ne concentram toata atentia asupra camatarului si sa uitam de Dragomir pentru ca impotriva lui scandeaza toate echipele din Liga 1 (nu ca i-as lua apararea, doamne fereste). Oricum sper ca aceasta sa fie cea mai mare actiune impotriva lui de pana acum, cu toate ca au mai fost tentative care nu au iesit exact cum ne-am propus (meciurile cu national, Ceahlaul de anul trecut). Oricum mai este timp de discutat pana duminica.

 

Lasati gunoiu' de jijigodie sa stea la mizeria lui...

e greu sa-l indepartam !

se pare ca o sa avem un deja-vu...a patit-o Hagi..cred ca urmeaza Lacatus...

Poate cu o victorie duminica...ne redresam in pauza competitionala..si cu ceva achizitii incropite..poate biruim de macar un loc 2 !

 

cat despre "impotentu' ala verba'..jijigodia...nu-i doresc decat sa infunde puscaria..ca moartea nu i-o pot dori !

 

cu atitudinea asta, e clar ca nu o sa-l indepartam. si peste peste 20 de ani o sa fii la fel de "pornit" si tot sa infunde puscaria o sa ii doresti daca nu se face ceva.

endorama11.12.2007 04:54

sincer, cand am vazut numele lui Saban in articol si am avut senzatia ca aparea intr-o tenta pozitiva, mi-a pierit orice chef sa mai citesc restul textului. Saban a fost o parasuta 100%. cine nu si-a dat seama de asta, fie e prost fie n-are nici o treaba cu fotbalul.

ginistu11.12.2007 09:09

Cu totii la PROTEST!!!!!!!!!!!!!!!!

JustMe200711.12.2007 09:19

Gigi Becali le-a fãcut jucãtorilor ieri dupã-amizã o vizitã chiar în vestiarul din Ghencea. I-a acuzat, pe fiecare în parte, pentru prestațiila lamentabile, iar lui Lãcãtuș i-a spus: "Nu ești tu vinovat pentru cã echipa nu e pregãtitã fizic. Altcineva a greșit în varã antrenamentele fizice, însã ai posibilitatea sã lucrezi cum crezi tu în iarnã și sã vedem rezultatele în primãvarã: (GSP).

 

Se pare ca nu e chiar asa in pericol postul lui Laca. Nu cred ca are curajul JJ sa isi puna in cap toti stelistii.

Mihai Somanescu11.12.2007 10:19

@endorama

 

Saban nu aparea intr-o tenta pozitiva, ci doar l-am exemplificat ca fiind si el o victima a ineptiilor creditorului. Cu ce a gresit Saban? Ca a fost driblat de Robinho? Si asta intr-un meci in care ne-am aparat inclusiv la 1-3?!

Este vina lui Saban ca a venit la Steaua titular in nationala Israelului si din cauza lui Olaroiu a ajuns sa joace 3 meciuri pe an? Acest jucator nu este o parasuta, este un jucator decent, dar care in mediul infect din Ghencea de acum nu a putut si nu ar fi putut sa fie niciodata la adevaratul sau potential.

MoRRano11.12.2007 14:14

Acum e doar o chestiune de timp pana se va baga peste Lacatus, asta daca nu a facut-o deja oricum trebuie luata atitudine la nivelul maselor un protest facut ca la carte undeva in Bucuresti nu doar pe stadion, asta nu o sa renunte asa usor la Steaua noastra. Oricum despre fomistii care la meciuri cand era ciobanul injurat de anumite parti ale galeriei ii huiduiau pe acestia din urma le doresc multa multa ***** si lor si ciobanului care-i plateste. Esti tarfa ramai cu tarfele ciobane ca tot de foame o sa muriti toti *********.

1uLy4Nn11.12.2007 14:25

foarte frumos articolul...din pacate nu este un articol care sa ne bucure.. :(..la ultimul meci din Ghencea vom umple stadionul si vom face atmosfera..nu pentru jucatori, nu pentru conducator ci doar pentru culori :steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:

«123»