FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cineva sa faca ceva!

«123»
morosanu'06.12.2007 10:34

pica la fix produsele de marire a penisului,poate doar asa vom avea sange in trotineta sa facem ceva concret impotriva tiranului din pipera... :biggrin:

Mihai Somanescu06.12.2007 10:45

@Bodanel

 

Aceasta expresie apare si la sfarsitul filmului Tears of the Sun. Apartine unui englez, Edmund Burke si este mai adevarata ca oricand.

vanfootball06.12.2007 11:00
@vanfootball

 

Explica-mi si mie de ce oierul ar fi afectat din cauza lipsei suporterilor de la stadion. 2 articole in GSP, pac-pac, "Suporterii nu mai vin la meciuri din cauza rezultatelor slabe ale echipei", si gata. Pe de alta parte, un stadion intreg care l-ar huidui la fiecare meci tranmis in direct, filmuletele cu scandari/banner, nu ar putea fi "acoperite" asa usor.

 

Pai, pentru inceput, banii pierduti din biletele nevandute. Apoi pentru ca va primi mesajul cum ca nimeni nu mai e interesat de echipa lui folosita in scopuri electorale, e ceva sa vezi atata nepasare pentru principala ta sursa de capital. Si avand atat de putini suporteri la meciuri, nici nu va mai avea parte de atata mediatizare in mass-media.

 

In cazul GSP, ar putea aparea si niste stiri de genul : "huliganii l-au injurat pe Becali", "Becali opreste pornirile huliganice", "Becali vrea pace cu galeria, dar cu huliganii nu te poti intelege" etc.

 

Un stadion intreg l-a huiduit si pe Glazer si ce s-a intamplat? Oamenii au cumparat abonamente, i-au umflat buzunare, au avut stadionul plin, au luat titlul, au ajuns in semifinalele UCL...pohta ce-a pohtit.

 

Dupa cum spuneam, ambele atitudini il pot debarca pe cioban, dar depinde de mai multi factori (modul in care se vor prezenta in mass-media evenimentele - vezi mineriadele, partea baricadei pe care o vor alege Lacatus, Dukadam ori Ienei sau, mai ales, daca se vor implica si il vor contesta public pe Becali, votul din 2009...), nu exista varianta optima (cel putin eu asa va d problema).

 

@Piece

Intr-adevar, aici ai perfecta dreptate. Nu le cere altora ce nu-ti poti cere tie.

Bodanel06.12.2007 11:44

@Mihai Somanescu

 

Insa in filmul de care pomeneam eu preotul respectiv mai spune ceva in afara de fraza asta mai spune cateva chestii care ar avea putea fi aplicate si la noi- asta vis-a-vis de atitudinea "faceti voi ceva ca eu va sustin pe net" de care vorbea Piece. La inceput eu l-am sustinut pe cioban(cand a venit la Steaua) si m-am gandit ca daca are atatia bani are cap macar de afacerist. Insa mi-am dat seama mai tarziu de greseala si mi-am schimbat pozitia si chiar incerc sa fac ceva chiar daca e vorba de cotizatia aia lunara de 100 de mii pe care o dau lunar la AISS sau impartind steaguri la meciul cu Dinamo. Nu pot scrie articole contra lui pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat talentul asta, nu pot sa cumpar Steaua de la el ca nu am avut nici o idee geniala care sa ma umple de bani si sa-mi permita sa cumpar Steaua de la el ca as fi facut-o. Ideea e ca fiecare trebuie sa renunte la comooditate si sa ajute in felul in care poate el. Exact ca si la servici - fiecare sa faca ceea ce face el mai bine nu 100 de lucruri si nici unul bine.

 

Unii scriu articole, altii vopsesc la bannere intrebare pe care trebuie sa si-o puna fiecare dintre noi este: eu cu ce pot ajuta?

alexblaja06.12.2007 11:45
Ai dreptate Greco.Acum toti se plang de oier..ati uitat cand P.N si P.S la meciul cu Charleroi ii urau "de bine" ,iar samantzarii de la tribuna I(sau sclavii lui Gigi)ne raspundeau cu apostrofari.Spalati`va pe cap cu oaia ,dragi TRIBUNARI 1.

Cred ca am dat linkul urmator de nspe mii de ori pana acum si am explicat de tot atatea ori ca atunci NU au fost apostrofati cei care il huiduiau pe jijel, ci scandalagii care au facut ce au facut. Iata link-ul

 

http://www.youtube.com/watch?v=88yWySxJtew#GU5U2spHI_4

 

Eu nu inteleg o chestie: de ce tot timpul se aduce in discutie acel meci cu charleroi? ALTE meciuri nu au mai fost de atunci, la care sa facem referire? Si oricum, parca "samantzarii" erau niste terminati a caror opinie nu conta, un fel de oi fara vointa prorprie, manate de Creditor dupa cum doreste el. Ce se cere acum de la ei? Nu galeria era aceea care dadea tonul, de la care totul pleca, alfa si omega? Asociatia suporterilor nu are ce sa faca, pentru ca are prea putini membri, dar galeria da! Semnalul trebuie dat de galerie, nu de Tribuna 1!

elias_custura06.12.2007 14:28

EU CRED CA UN FINANTATOR AR TREBUI SA NU SE IMPLICE ABSOLU DELOC IN FORMAREA ECHIPEI CI PUR SI SIMPLU SA DEA BANI SI SA ASTEPTE REZULTATE (CA DEACEEA ARE ANGAJATI!!!)

 

Nu mai abuza de Caps Lock

AndreyCor06.12.2007 14:29
@vanfootball

 

Explica-mi si mie de ce oierul ar fi afectat din cauza lipsei suporterilor de la stadion. 2 articole in GSP, pac-pac, "Suporterii nu mai vin la meciuri din cauza rezultatelor slabe ale echipei", si gata. Pe de alta parte, un stadion intreg care l-ar huidui la fiecare meci tranmis in direct, filmuletele cu scandari/banner, nu ar putea fi "acoperite" asa usor.

care scandari mah...ai auzit tu scandari puternice la adresa ciobanului vreodata, pana acum doar s-a strigat in soapta cate 2-3 sec dupa care la un semn s-a oprit totul,liderii de galerie au un cuvant greu de spus la treaba asta.

crafft06.12.2007 18:30

toti trebuie sa faca ceva!da...greco ,hai sa dam tonul impotriva ciobanului la urmatorul meci,sa vedem cum ne urmeaza un intreg stadion insetat de razbunare...hahaha,am ramane doi prosti impotriva vantului dinspre loje,daca vrem razboi avem nevoie de soldati si inca,motivati nu mercenari

Asty07.12.2007 05:05

ok greco...hai sa facem ceva...dar ce sa facem?...cu ce idei vii pentru cei care intr-adevar s-ar baga? sincer sa fiu chiar nu cred ca se poate face nimic...pentru ca nu-i poti face nimic lui Gigi sunem prea mici pentru asa ceva...spre exemplu:daca am incerca caile violente singurul lucru pe care l-am pati ar fi sa ajungem inchisi pe cine stie unde...iar de vb nu ai cu cine sa vorbesti...cu parere de rau observ ca cei care sunt idoli pentru noi(Adi Ilie...Duckadam...chiar si Lacatus in ultimul timp) au inceput sa-i cante in struna pentru bani(Lacatus poate pentru faptul ca nu vrea sa piarda sansa care i s-a dat adica sa antreneze echipa pe care o iubeste cel mai mult).Si inca ceva...cred ca multi dintre noi chiar nu facem nimic pentru ca deja ne-am obisnuit din pacate cu gandul ca intr-adevar nu se poate face nimic...o spun cu mare durere in suflet dar asta e adevarul...si inca ceva,singurul care chiar a incercat sa faca ceva a fost Hagi...si ai vazut cum a sfarsit...cred ca asta spune totul

puiu mordasan07.12.2007 05:28
:steagcruce: Toata noaptea m-am gandit si am vorbit cu prietenii si am ajuns la concluzia sa impanzim locurile publice din orasul nostru cu mesaje antibecaliene de genul: pleaca de la Steaua! Poate ne dati si voi ceva idei despre mesaje.......
«123»