Final de partida
88 '

Corner pentru Steaua de pe stanga. Apararea ploiesteana respinge
86 '

Toja centreaza bine in careul advers, insa stelistii faulteaza in atac si posesia revine Astrei
85 '

Bruno Simao intra in locul lui Claudiu Tudor
83 '

Plesan il inlocuieste pe Tanase
82 '

Suteaza si Ganea pe jos, insa Zapata retine din doua atingeri
82 '

Faza periculoasa a Astrei prin Gusev care este aproape sa scape singur in careu, insa intra in lateral si suteaza pe langa poarta
79 '

Sut frumos in forta al lui Liviu Ganea. Mingea trece peste poarta Stelei
77 '

Emeghara vede galben dupa un fault urat la Stratila
77 '

Artiom Karamian intra in locul fratelui sau, Arman
75 '

Contraatac al Stelei, Surdu primeste in stanga, dar centrarea este lamentabila
72 '

Surdu il inlocuieste pe Stancu in atacul Stelei
70 '

Faza prelungita de atac a Astrei, mingea ajunge la Claudiu Tudor care suteaza din afara careului departe de poarta
68 '

Toja primeste in coltul dreapta al careului advers, se intoarce si suteaza, insa trimite peste poarta
66 '

Zapata boxeaza in afara terenului o centrare din corner a Astrei
64 '

Karamian paseaza lung la Kapetanos, acesta preia cu spatele la poarta si trimite la Cristi Tanase care suteaza din alergare departe de poarta
64 '

Vadrariu bate slab lovitura libera de pe dreapta, direct in bratele lui Zapata
63 '

Petre il faulteaza dur pe Seto, calcandu-l dupa ce acesta este cazut la pamant, insa arbitrul nu acorda niciun cartonas
59 '

Meciul continua sa fie lipsit de faze importante. Se joaca pe contre dar fara realizari
55 '

Gusev intra in locul lui Gheorghe
53 '

Corner de pe dreapta al Astrei, Zapata boxeaza mingea departe pana la Sandu care suteaza la mare distanta de poarta
52 '

Stratila urca periculos pe dreapta, ajunge in careu si suteaza in blocaj
50 '

GOL Steaua. Tanase paseaza frumos de pe dreapta pana la Arman Karamian, care suteaza din prima cu stangul si inscrie
49 '

Karamian obitne un corner de pe stanga pe care tot el il executa, insa centrarea este gresita
48 '

Zapata se ciocneste de Toja in careul Stelei dupa ce portarul a retinut o minge ce putea aduce pericol
46 '

Incepe repriza secunda
46 '

Vadrariu intra in locul lui Oprsal
45 '

Se incheie prima repriza
45 '

Kapetanos patrunde in viteza, se intoarce in fata lui Rohat si paseaza in spate la Karamian al carui sut se opresete in blocajul advers
44 '

Tanase paseaza la intalnire pentru Stancu, acesta ajunge in preajma portii si centreaza insa trimite direct in bratele lui Miron
43 '

Ganea preia mingea cu mana in careul Stelei si este avertizat
36 '

Tanase salveaza o centrare lunga, recentreaza la Toja, dar acesta pierde mingea
33 '

Primul corner al Stelei. Karamian centreaza de pe stanga, dar ploiestenii scot mingea din careu
31 '

Kapetanos primeste o pasa in stanga si pleaca in viteza spre poarta, insa trimite pe langa portar dar si pe langa poarta
31 '

In tribune sunt probleme intre suporterii stelisti si fortele de ordine
25 '

Mare ocazie a Astrei. Zapata iese aiurea din poarta la o centrare de pe stanga, Mihalache trimite cu capul in bara, ajunge apoi la Stratila care suteaza foarte aproape de poarta
22 '

Tentativa de contraatac a Astrei, insa de la margine se ridica fanionul
18 '

Ocazie pentru Steaua. Kapetanos primeste o pasa superba de pe dreapta in gura portii, insa sutul sau il nimereste direct pe portarul Miron
17 '

Arman Karamian vede primul galben al meciului pentru un fault din spate la Stratila
15 '

Sut superb al lui Seto de la distanta, mingea trecand putin pe langa poarta lui Zapata
12 '

Meci fara realizari in ultimele minute. Se joaca mai mult la centrul terenului, unde cele doua echipe incearca sa gaseasca culoare de patrundere
9 '

Kapetanos primeste cu noroc o pasa in marginea careului advers, insa este deposedat repede de defensiva Astrei
7 '

GOL Steaua. Oprsal incearca sa degajeze din careu, dar suteaza in Tanase, iar din acesta mingea ajunge la Bogdan Stancu care inscrie din 7 metri