FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cine mai sunt și-ãștia, frate?

«12»
fcsteaua.ro19.11.2007 20:15

Cine-o mai fi, mãi frate, și Ciprian Marica ãsta? Pe la ce echipe mari din Vestul Europei o mai fi jucat și-ãsta? Câte zeci de mii de oameni i-or fi scandat numele pe marile stadioane ale lumii? A, e bãiatul ãla care a fost la Dinamo, care a dat golul egalizator cu marea echipã a Armeniei, pe vremea lui Nea Puiu Iordãnescu. Pe urmã nu l-am mai prea vãzut pe teren în meciurile Naționalei, cicã a jucat și cu Bulgaria sâmbãtã, dar eu nu l-am vãzut, deși m-am uitat la meci. "Asta e cea mai tare!" a exclamat acest prãpãdit când a fost întrebat dacã va veni la Steaua, o afirmație cu un vãdit caracter ironic. Dar cine l-a chemat pe acest rebut de jucãtor, luat la mișto în presa germanã dupã fiecare etapã din BundesLiga, la Steaua? Nu se știe, dar dacã este adevãrat înseamnã cã i s-a fãcut o onoare prea mare, pe care nu o meritã nici cât negru sub unghie. În fine, sã-l lãsãm pe acest anonim și sã mergem mai departe.

 

Cine-o mai fi, mãi frate, și Ioan Becali ãsta, zis Giovanni? E rudã cu Creditorul nostru parcã, dar nu înțeleg ce cautã el în "anturajul" echipei noastre de suflet! A, e omul ãla care a distrus toate echipele la care s-a dus! Acuma cicã ne va salva, va aduce jucãtori mari la Steaua, cu ajutorul marelui antrenor Mi.Lucescu

 

A propos, cine-o mai fi, mãi frate, și Mi.Lucescu ãsta, de care tot aud cã "direcționeazã" rebuturile de care nu mai are nevoie la Sahtior spre Steaua. Eu înțeleg cã stãm caprã pentru ucrainieni în problema Insulei ªerpilor și a Canalului Bîstroe, poziție întãritã de preș. Bãsescu (ce-mi place mie prescurtarea asta de la președinte, "preș."), dar chiar așa am ajuns, sã-și deverseze ãia deșeul de minã în curtea noastrã?

 

Cine-o mai fi, mãi frate, și suporterul ãla "stelist" cãruia i-au turtit ãia o roșie de fațã și au zis cã e sânge? Cum care, ãla de la meciul cu Bulgaria, la care presa a zis cã s-au bãtut galeriile Stelei și a lui Dinamo între ele. Chiar mã gândeam când am vãzut știrea, mã, chiar așa sã fi ajuns galeria Stelei, sã aibã numai 3 oameni (cã atâția erau în imaginile respective) dintre care unul sã semene cu Maftei, ãla de cãuta lãnțișoare prin iarbã la meciul tur cu vecinii noștri de la Sud?

 

ªi, nu în ultimul rând, cine-o mai fi, mãi frate, și ciobanul ãsta care conduce Steaua și care acum promite marea cu sarea numai ca sã-l voteze lumea la europarlamentare? Cine-o mai fi, mãi frate, servitorul ãla credincios, Argãsealã, care ne îndeamnã sã facem studii de piațã ca sã aflãm de ce nu vine lumea la stadion? Cine-o mai fi, mãi frate, clona aia care ocupã postul de manager sportiv și care seamãnã la fizic cu Adrian Ilie, fostul mare jucãtor stelist.

 

Ptiu, drace, parcã am fi în Zona Crepuscularã, nu alta!

 

alexblaja

adrian20 plesa19.11.2007 20:33

jmecher articol....ai dreptate ;) sincer sa fiu , si surdu e mai bun ca marica cu toate ca topaie de fiecare data cand are mingea la picior, suteaza sau paseaza. Ce sa ceri de la oamenii astia ....romanii fiind ei....sa ajute Steaua?...oare stie giovanii cu adevarat ce inseamna Steaua?.....oare am putea sa il chemam pe marica (parca e nume de fata ,nu?) sa salute peluza?....Aceiasi mentalitate romaneasca ..vezi Adi Ilie " nu pregatim transferuri bomba cu jucatori de milioane de de euro" ..........ciobanule...uita-te la ceferisti cu ce jucatori sunt pe primu loc la mare distanta de Steaua, Dinamo, rapid....l-ai dat pe Thereau, pe Elton...cu oameni d-astia faceai treaba..si nu mai radeau toti de Steaua "ta" .......du-te si 10 africani din congo....si iti spun eu ca faci treaba...si...impaci si suporterii....si poate ramai acolo;)

P.S. poate mai degraba scandam numele lu Jumba Jumba....decat a lu' marica:|

satmundi19.11.2007 20:38

Cum cine e Marica? E baietelul de bani gata rasfatat de presa si de antrenorii romani,care e de fapt un rebut fotbalistic care nu e in stare sa faca 2 partide bune consecutive... e tipul care da un gol la 10 ocazii clare,un mare caracter... se vede ca o data la 3 meciuri cand intra in minutul 80 la Stuttgart nci nu atinge mingea ca ceilalti nici nu-i paseaza pentru ca s-au convins mai repede ca noi ce-i de capul lui...

radusor19.11.2007 20:55

eu zic ca valorile trebuie respectate.Marica e bun, e tanar, si tocmai pentru ca e de bani gata trebuie apreciat pentru ca a muncit sa ajunga unde e. Pe ce atacant de la Steaua mai da o echipa din vest atatia bani?In plus Mircea Lucescu, cat o fi el de dinamovist sau cat a fost el stelist in copilarie, trebuie respectat pentru treaba pe care o face, mai ales ca a facut nitica treaba si la nationala(de fapt i-a cam facut echipa lui Iordanescu din 94)

De restu bine ca va luati..la Adrian Ilie totusi as cere putina toleranta.

Noapte buna!

Astristul19.11.2007 21:04

Ei cum cine sunt? Nu-i cunosti?!?!

Sunt pseudo-fotbalisti, circari impresari, antrenori care sunt "umflati" de presa, si bineinteles, mult "iubitul" nostru patron. Pe ala il recunosc pentru ca nu mai este nimeni ca el in Romania! :dry:

forzateaua

yo_marius19.11.2007 21:09

marica= varf de atac de talie europeana,cumparat de VfB Stuttgart (unde au scouteri f buni,si unde nimeni nu semneaza decat dupa o atenta monitorizare) si care inca nu s-a adaptat la Bundesliga....rasfatzat e de mic,parintii lui fiind foarte bogati,unul din putinii fotbalisti romani care practica fotbalul de placere si ca pe o meserie...oricum,mult peste atacantii Stelei din momentul de fatza!!!

 

Ioan Becali= de acord cu tine!!

 

M. Lucescu=antrenorul roman cu cele mai mari succese in afara tarii.....este foarte respectat in Italia (chiar si acum,chiar daca e "tigan"),Turcia si Ucraina....si nu numai,fiind foarte bine privit de toti marii antrenori din UCL..

 

in rest de acord cu tine!!!

mirceaor19.11.2007 21:25

Corect.marica e un nimeni deocamdata , nu dadea gol nici in Ucraina,cum sa dea in Bundesliga? Iar sa ia el in ras un eventual transfer la Steaua,arr fi o dovada de mare prostie din partea baietasului care a inscris vreo 15 goluri in 3 ani.

In alta ordine de idei pe mine unul nu m-ar deranja vehiculatele transferuri ale lui Vukic sau Byelik . Ambii sunt jucatori buni,iar de un mijlocas tehnic,un numar 10 precum sarbul chiar am avea mare nevoie.

Stanici19.11.2007 21:32

Parveniti peste parveniti. Mai grav e ca unii au inceput sa aprecieze parvenitii si caracterele infecte. Plm, daca anul trecut se transfera toata echipa lui dinamu la Steaua, v-ati fi bucurat?!!! Ca se zicea ca faceau, dregeau, erau buni rau... De dragul unor rezultate obtinute prin metode nedemne suntem in stare sa ne guduram precum potaile. Are cineva niste hellas?

Care fotbalist a zis printre dinti acum ceva timp ca "de ne-ar calca o masina"? P-ala sa il aducem, neaparat.

cmt-steaua19.11.2007 21:32

Hm........... good point .Cu mici modificari , dar good point fularsteau2

anjin19.11.2007 21:40

ORIGINAL,bine scris. As avea si eu o intrebare: Cu ce am gresit noi nene,suporterii stelisti de a picat pe capul nostru asemenea exemplar,un cioban incult si puroiat? Forza Steaua Semper Fidelis!!!

androsteaua19.11.2007 21:45

iti spun yo cine sunt astia de care vb tu. sunt toti niste prosti

eddie the 'ead19.11.2007 22:11

Pun pariu ca nu ne-am mai intreba "cine sunt astia?" daca ar disparea unul singur...

bodanelu19.11.2007 22:11

comentarii pe aici ca Marica e bun, ca Lucescu e bun etc..

nu e suficient ca-l avem pe Rada la echipa, care ne-a injurat pe unde ne-a prins in sezoanele trecute? ca jucator isi face datoria fata de club, dar nu pot sa-l uit cand ne injura... si mai nou cum venea sa cerseasca aplauze la sfarsit de meci...

sa-l mai luam pe zicu? pe margaritescu, pe maftei? ca doar sunt buni nu?

unde e fratele meu spiritul stelist? pentru cateva rezultate ajungem sa cumparam toti antistelisti?

 

sa va aud acum, R. Lucescu antrenor... dati repede o fuga pe la arhiva video sa vedeti un filmulet din 98 cand razvanel dedica egalul din regie tuturor antistelistilor...

yo_marius19.11.2007 23:19
comentarii pe aici ca Marica e bun, ca Lucescu e bun etc..

 

 

pai chiar sunt buni,iar daca o sa intelegi ce inseamna PROFESIONALISM o sa iti dai seama ca nu conteza cine la ce echipa a jucat,atata timp cat isi face datoria fata de club.....

 

a venit cumva la Rada la tine sa-ti ceara aplauze?? sa fim seriosi!!

 

apropo.....cand a venit Figo la Real si-a pus cineva problema de cat a scandat impotriva Realului cat era la Barcelona?? fara "sentimentalisme" de 2 lei.....

 

P.S. la Steaua II in Liga a 3-a sunt numai stelisti.....sa tinem cu ei???

 

P.P.S. nici unul din jucatorii aia nu vor veni la Steaua...asa ca....

SSK20.11.2007 05:56

Problema e ca Figo, fiind cu adevarat profesionist, nu a scandat impotriva Realului cat era la Barca. Cum n-a facut-o, exemplu autohton, Dorinel Munteanu impotriva lui Dinamo. Ceea ce nu l-a facut mai putin respectat in Ghencea. Profesionistii isi vad de treaba lor.

SzabiStelistu20.11.2007 08:04

Eu cred ca macar Adi Ilie sa fie respectat!!!oare daca ar fi aici inca Hagi ai scrie cine-i asta???!Nu prea cred.......Dar totusi.....ar trebui sa scapam de Jiji si nu ar mai exista intrebarea "cine-i asta?"..

CaTaLiNsm StElIsTu20.11.2007 08:23

Cine sunt acesti oameni???...ei sunt!...ei sunt cei care ne conduc intr-un fel sau altul destinele noastre din anumite puncte de vedere;sunt ei...cei pupati in fund pana peste masura de mass-media!Suntem o tara de imaturi,ce sa facem daca vechiul regim i-si mai face simtita prezenta prin atitudine;Atunci nici nu indrazneam sa gandim cu voce tare la vreo razvratire ca deja securitatea batea la usa iar viata ta intra deja pe o strada cu"sens unic".Asa ca am invatat sa ne resemnam dupa fiecare"palma".Si-acum suntem tot la fel,avem aceasi problema in luarea de atitudine,desi lucrurile sau schimbat,cel putin teoretic...

JDERUL20.11.2007 09:26

Toti acesti oameni sunt cei care au sperat in zadar de-a lungul carierei lor sa treaca prin curtea Stelei si nu au reusit. Unii dintre ei pentru ca nu aveau valoare de Steaua,iar altii datorita unor conjuncturi de moment.Despre cei mai tineri,nu pot sa spun decat ca nu exista fotbalist roman care in adancul sufletului sa nu-si doreasca sa joace la Steaua!

In rest,fite,strategii,pactizari cu suporterii,etc.

cristi_mold20.11.2007 10:01

Dar Dan Petrescu care a sarutat steagul Rapidului, desi s-a declarat stelist in mai multe ocazii. Asta nu e profesionalism? Asa si cu Rada, Marica sau M.Lucescu

bodanelu20.11.2007 10:21
pai chiar sunt buni,iar daca o sa intelegi ce inseamna PROFESIONALISM o sa iti dai seama ca nu conteza cine la ce echipa a jucat,atata timp cat isi face datoria fata de club...

Esti profesionist cand nu zici nimic de o echipa. Marica si Lucescu ne-au atacat mereu

 

a venit cumva la Rada la tine sa-ti ceara aplauze?? sa fim seriosi!!

Daca ai ocazia, uita-te la finalul meciului cu Bate, cu Zaglebie.. sa vezi cine era primul la cersit aplauze...

 

apropo.....cand a venit Figo la Real si-a pus cineva problema de cat a scandat impotriva Realului cat era la Barcelona?? fara "sentimentalisme" de 2 lei.....

Ti-a raspuns SSK

 

P.S. la Steaua II in Liga a 3-a sunt numai stelisti.....sa tinem cu ei???

Sa tin cu stelisti, sau cu nesimtiti care sunt acum la noi la echipa?

 

P.P.S. nici unul din jucatorii aia nu vor veni la Steaua...asa ca....

Mi se pare normal. Dar daca nu cumperi un stelist, nu cumpara nici un antistelist. cumpara un mercenar, care pentru banii cu care este platit isi face treaba (vezi Zapata)

 

 

Dar Dan Petrescu care a sarutat steagul Rapidului, desi s-a declarat stelist in mai multe ocazii. Asta nu e profesionalism? Asa si cu Rada, Marica sau M.Lucescu

si foarte multi stelisti il iubesc acum pe Dan Petrescu....

mi e jena20.11.2007 10:52

corect...articolu...la ad Ilie nush daca e chiar asa... :icon_rolleyes: fularsteaua2 steag1 steag3

ssinpadureacualune20.11.2007 11:30

Super adevarat.Cu minciunile ciobanului m-am obisnuit,nu ma mai uimesc,nu ma mai afecteaza deloc,dar...Argaseala...p cine crede el ca pacaleste cu tampenile lui si cu minciunile lui???Ca peste tot in lume nu mai vine lumea la stadion...auzi...!!Tot felul de scuze penale,scoase de creierasul lui mic si comunist.Ca nu i le zice ciobanul,nu sta mereu sa-i spuna ce sa zica...le inventeaza el.Iar Adi Ilie...ce sa zic...e perfect zis clona...cred ca e un caz d spalare de creier.Nu se poate sa fi asa.Sa t minti asa,sa-ti faci astfel d iluzii.Becali este o problema mare,insa daca si cei care ar tb sa-ti dea un dram de speranta sunt niste mincinosi terminati atunci..."the end"...

Kustic20.11.2007 12:40

cel mai important.... cine suntem noi??? cum pierde echipa un meci ii injuram ca la gura cortului... va-ti invatat prost cu performante... in Romania nu se permite ca un jucator sa fie profesionist se impune un anumit comportament jucatorilor de catre patron de catre fani chiar de coechipieri... si inca ceva daca pe voi var injura cineva de fiecare data cand var vedea cea ati face?? si inca ceva va credeti prea importanti dar nu sunteti!!!! nu jucatorii sau Becali etc vorbesc despre voi ci voi vorbiti despre ei... Steaua nu depinde de voi, voi depindeti de Steaua... rusine suporterilor romani ati demostrat tot ce se putea la meciul bulgaria - Romania :steagcruce:

ssinpadureacualune20.11.2007 13:04

"V-ati invatat prost cu performante".Mai bine ne invatam cu esecuri,dupa tine nu???A bate pe U Cluj e o performanta?Dar p Unirea Urziceni?Sau Pandurii??Atunci sa-i bati pe Dinamo sau pe rapid ce mai e???Este vorba d atitudine si d mentalitate,iar cand unii jucatori nu au aceste lucruri trebuie sa plece.

 

Niciun suporter nu impune nimik,comportamentul ti-l impune numele de Steaua,traditia,asta tb sa realizeze jucatorii.Trebuie sa se ridice la un alt nivel,la nivelul de Steaua...tot ceea ce reprezinta asta(performante in Europa si in campionat).

 

"Nu jucatorii vb despre voi,ci voi despre jucatori"...ceva mai penibil nu am auzit in viata mea.Sunt 30 de jucatori si milioane de suporteri...gandindu-ne doar asa la nivel de logica.

 

"Nu depinde Steaua de voi,ci voi de Steaua".GRESIT!!!Steaua suntem NOI!!!Suporterii care venim mereu si care suntem mereu langa echipa si la bine si la greu.Aceasta prezenta ne da dreptul de a critica.VOI cetatenilor de TV nu aveti acest drept pentru ca nu faceti niciun sacrificiu pentru Steaua.Acesti jucatori mercenari,acest patron imbecil si aservitii lui vor pleca,vor disparea,insa noi vom fi mereu langa echipa,pentru eternitate.Steaua nu reprezinta 100-200 de angajati.Steaua reprezinta milioane de suflete.Fara NOI Steaua nu ar exista.Steaua suntem NOI!!!

 

Cat despre Sofia,esti atat d imbecil sa asociezi,cand apare clar ca niciun suporter stelist nu a fost acolo.Esti un penibil care-ti dai cu parerea stiind ce apare pe net sau la TV si astfel nu ai dreptul sa critici tu niste oameni care au facut atatea scarificii pentru Steaua.Oamenii ca tine il merita pe acest cioban imbecil si pe militianul bisnitar...cu totii meritati sa fiti impreuna,t las pe tine sa t gandesti unde!!!

Enci20.11.2007 15:02

Nu am crezut niciodata ca exista om mai prost ca MM Stoica.

M-am inselat amarnic.

Cine esti bai Adi Ilie?

Cumva frate cu Gigi?

Esti o zdreanta de manager.

Sunt curios ce cauti tu in Portugalia sau Argentina.

Jucatori sau femei?

Macar MM l-a adus pe Elton.

Tu ce-ai adus?

«12»