Fara Mutu suntem muti.
Se vede ca am vrut sa castigam acest meci. ![]()
Vom face furori la Euro la cumparaturi.
Fara Mutu suntem muti.
Se vede ca am vrut sa castigam acest meci. ![]()
Vom face furori la Euro la cumparaturi.
@cronaldo17,eu am tot respectul pentru piti,pentru ca e un stelist,dar l-am luat ironizat putin in post pentru ca a alcatuit echipa in stil de babaciune,cu 3 inchizatori in deplasare. Cu mentalitatea asta gen"hai sa pierdem" cand eram deja calificati nu o sa facem mare branza la Euro.Nu te apuca scarba cand vezi declaratii ca cea a lui Chivu "trebuie sa ne aparam blazonul" si sa vezi cum au jucat astazi,nici macar nu am marcat in conditiile in am avut in fata o aparare caraghioasa care l-a lasat si pe Nicolita si pe niculae de vreo 3 ori singuri si marile valori nu au putut sa marcheze.
Ce vreau sa zic este ca cu un cocis de la inceput,sau un trica sau Dica in locul unui inchizator puteam mai mult. Daca jucam azi cu un minim de motivatie scoteam un egal,asa multi dintre jucatori au jucat dar cu mintea erau altundeva.
Sper ca piti sa-si revizuiasca atitudinea la Euro si sa joaca ceva mai ofensiv si sa ne rugam cu totii sa nu pateasca Mutu ceva ca altfel am pus-o.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Meritam un egal, am avut ocazii iar dupa gol castravetii s-au retras si n-au mai aratat nimic decat spre final cand noi am riscat. Daniel Niculae n-are ce cauta la lot, habar n-are sa faca o preluare. A ratat 3 ocazii mari, daca era Marica in locul lui altfel ar fi stat situatia.
S-a vazut azi cum din cauza unui om incult, doua popoare prietene au ajuns sa se urasca, sa se ia la bataie in tribune si sa existe scandari rasiste. E pacat, dar se pare ca dupa unguri vom mai avea inca o tara vecina dusmana la fotbal.
Daca s`ar fi putut ca "daca" si cu "parca" sa devina realitate, Romania cu siguranta ar fi fost campioana mondiala in nenumarate randuri.. Asta e.. daca nu rata Niculae, poate rata Marica. Am pierdut, acceptam.. si mergem la Euro.
Putin respect pentru un om care ne`a calificat la Europene si care a facut furori in atacul Stelei nu ar strica..
ce mare lipsa de respect e sa spui un adevar vazut de toata lumea.doar a jucat cu 3 mijlocasi defensivi (ne referim doar la meciul asta .pentru celelalte:jos palaria)
Eu cer, in mod public, desfiintarea acestei caricaturi de Consiliu (Anti)National de Combatere a Discriminarii!
Nu se poate sa fim facuti in toata Europa tzigani, iar acest CNCD sa nu sesizeze organismele in drept!
Si, in acest timp, esti pedepsit in tara ta daca il faci pe un tzigan ceea ce este, adica tzigan!
Aceasta organizatie kominternist - rolleriana este o organizatie dovedit ANTIROMANEASCA!
Nu a miscat nimic nici cand un ziar francez de sport ne-a numit popor de tzigani, nici cand tziganul acela criminal a omorat-o pe biata italianca!
Nu ma mai intereseaza fotbalul, nu vreau sa mi se spuna tzigan pentru ca nu sunt!
Eu cer, in mod public, desfiintarea acestei caricaturi de Consiliu (Anti)National de Combatere a Discriminarii!Nu se poate sa fim facuti in toata Europa tzigani, iar acest CNCD sa nu sesizeze organismele in drept!
Si, in acest timp, esti pedepsit in tara ta daca il faci pe un tzigan ceea ce este, adica tzigan!
Aceasta organizatie kominternist - rolleriana este o organizatie dovedit ANTIROMANEASCA!
Nu a miscat nimic nici cand un ziar francez de sport ne-a numit popor de tzigani, nici cand tziganul acela criminal a omorat-o pe biata italianca!
Nu ma mai intereseaza fotbalul, nu vreau sa mi se spuna tzigan pentru ca nu sunt!
si ce are asta cu fotbalu
si ce are asta cu fotbalu
Care fotbal ?
@dr.Adrian 9
uite ca are, ca au strigat bulgarii "tiganii, tiganii" de au ragusit!
@ tupac amaru
Trebuie sa ne obisnuim, traim intr-o lume in care minoritatile dicteaza! Noi, majoritatea, suntem in spirala tacerii! Depinde numai de noi sa nu mai fim tacuti, dar noi nu suntem capabili sa ne organizam! C-asa-i romanul!Ce sa le ceri bulgarilor cand noi ne batem intre noi, dandu-le satisfactie vecinilor nostri de la sud!
Trist dar adevarat, o echipa nationala sta intr-un jucator,Mutu, va-ti prins,era si greu,dar si asa avem cel mai urat joc din EUROPA,dureros,ce-i drept au jucat un pic mai bine decat Steaua noastra in meciul cu Pandurii.Ce echipa credeti ca v-a putea invinge Romania la EURO?Va spun eu AUSTRIA,daca avem noroc.
de ce nu a fost nimeni din peluzele stelise?...stie cineva?![]()
Trist dar adevarat, o echipa nationala sta intr-un jucator,Mutu, va-ti prins,era si greu,dar si asa avem cel mai urat joc din EUROPA,dureros,ce-i drept au jucat un pic mai bine decat Steaua noastra in meciul cu Pandurii.Ce echipa credeti ca v-a putea invinge Romania la EURO?Va spun eu AUSTRIA,daca avem noroc.
prietene, fara suparare, da' tu ai vazut alt meci.....romanii au avut ceva ocazii, da' asa a fost sa fie, oricum nu prea conta meciul asta decat pentru palmares
si de ce esti tu asa sigur ca Romania nu va face o figura frumoasa la europene?......avem cel mai urat joc din europa?
)......daca noi avem cel mai urat joc din europa de jocul suedezilor, elvetienilor sau polonezilor ce sa mai spunem ?
haideti sa nu mai luam la misto generatia asta, macar acum cand s-a calificat la europene cu 2 etape inainte de sfarsitul preliminariilor
Egalul era rezultatul corect...dar asta e,n-a fost sa fie!Nu trebuie sa facem o drama din acest rezultat,insa trebuie sa obervam ca atacul nostru fara Mutu este in mare suferinta,sa obervam faptul ca Nicolita,Codrea,Ovdiu Petre nu au ce cauta la Nationala!Sa se uite Piti spre Nationala de tineret,unde sunt cativa jucatori interesanti,peste ce avem acum pe posturule respective:Torje,Deac sau Stancu!Si sper ca nu vom mai juca vreodata cu 3 inchizatori...nu asta e solutia!
Eu cer, in mod public, desfiintarea acestei caricaturi de Consiliu (Anti)National de Combatere a Discriminarii!Nu se poate sa fim facuti in toata Europa tzigani, iar acest CNCD sa nu sesizeze organismele in drept!
Si, in acest timp, esti pedepsit in tara ta daca il faci pe un tzigan ceea ce este, adica tzigan!
Aceasta organizatie kominternist - rolleriana este o organizatie dovedit ANTIROMANEASCA!
Nu a miscat nimic nici cand un ziar francez de sport ne-a numit popor de tzigani, nici cand tziganul acela criminal a omorat-o pe biata italianca!
Nu ma mai intereseaza fotbalul, nu vreau sa mi se spuna tzigan pentru ca nu sunt!
Si ca totul sa se "lege", presedintele CNDC e un ungur.... Asta ca sa vedeti pana unde poate ajunge prostia la nivelul asta!
Auzi tu, sa pui un ungur sef la CNDC!
INCREDIBIL!
![]()
Eram asa suparat dupa incheierea meciului si atat de ranit in orgoliu ca noi echipa calificata nu am reusit sa ii batem pe "castraveti",insa acum mi-a trecut supararea definitiv...Moldova3-O Ungaria...si cum sa nu-ti treaca toate supararile cand vezi o asemenea stire...
Felicitari"fratilor"!!!yupiii........
prietene, fara suparare, da' tu ai vazut alt meci.....romanii au avut ceva ocazii, da' asa a fost sa fie, oricum nu prea conta meciul asta decat pentru palmaressi de ce esti tu asa sigur ca Romania nu va face o figura frumoasa la europene?......avem cel mai urat joc din europa?
)......daca noi avem cel mai urat joc din europa de jocul suedezilor, elvetienilor sau polonezilor ce sa mai spunem ?
haideti sa nu mai luam la misto generatia asta, macar acum cand s-a calificat la europene cu 2 etape inainte de sfarsitul preliminariilor
Din contra, chiar conteaza acest joc si nu doar din punct de vedere al palmaresului, cat al coeficientului urmatoarelor calificari. Nu e totuna sa pornim calificarile din uarna A sau din urna B. Ceva de genu....cefere in Liga next year (datorita noua, din pacate)....capisci?
O zi buna...
nu stu ce sa zic?
doar o intrebare:cine a fost atacant langa prostovanu ala care din 3 ocazii uriase le da langa(v-ati dat seama, e vb de M. Nicusor).?
Din contra, chiar conteaza acest joc si nu doar din punct de vedere al palmaresului, cat al coeficientului urmatoarelor calificari. Nu e totuna sa pornim calificarile din uarna A sau din urna B. Ceva de genu....cefere in Liga next year (datorita noua, din pacate)....capisci?O zi buna...
la europene sunt calificate franta, italia, spania, anglia, germania, portugalia, cehia, olanda......la ce dreacu mai conteaza daca faci parte din urna A sau B? oricum ai face tot trebuie sa joci cel putin cu una dintre ele in grupe.
vad ca multi dau echipa bozgurilor drept "un exemplu de urmat"....ma faceti sa rad
)))............ EU VA SPUN DE PE ACUM CA ECHIPA CFR 1906,28 Cluj VA FI TROMPETA LIGII DE anul' VIITOR!!!!!!
chiar imi doresc sa catige bozgurii campionatul, ciorile albe din Timisoara sa fie pe 2, iar "Chelsea de Romania" Urziceni sa fie pe 3......sa vedeti atunci INJOSEALA SI UMILINTE in europa.
....ma faceti sa rad)))............ EU VA SPUN DE PE ACUM CA ECHIPA CFR 1906,28 Cluj VA FI TROMPETA LIGII DE anul' VIITOR!!!!!!
chiar imi doresc sa catige bozgurii campionatul, ciorile albe din Timisoara sa fie pe 2, iar "Chelsea de Romania" Urziceni sa fie pe 3......sa vedeti atunci INJOSEALA SI UMILINTE in europa.
o sa fiu putin off topic si iti spun ca presimt ca "titlul" de trompeta va fi adjudecat de chefere inca din retur!!! prietenii stiu de ce!!!![]()
Majoritatea celor de pe aici sunt in mare confuzie cu privire la sansele noastre de a fi in urna A , B sau C la europene. Si mie normal ca si celorlalti mi-a parut rau ca ne-au batut "castravetii", dar daca e sa o luam pur matematic si logic cu 2 victorii in aceste doua meciuri am fi avut mari sanse sa intram in urna A si astfel am fi ratat sansa sa jucam cu adversari mediocri precum Grecia, Austria, Elvetia si chiar Croatia. Am fi intalnit in schimb echipe gen Olanda sau Anglia.
Concluzie nu va mai faceti atatea calcule privind urnele pentru ca acestea au fost calculate intr-un mod cat de cat bizar, iar echipe precum Franta sau Spania sunt in ultima grupa valorica!! Daca nu ma insel chiar campioana mondiala este in urna a 3-a.
Oricum si "marele specialist " Cartianu sau cum naiba il chema...ala de la Gazeta era si el in mare confuzie aseara privind componenta urnelor.
Am observat ca Piturca este un selectioner destul de slab. Are ceva tactica in cap insa trebuie sa ai si cu cine sa o aplici. Paul Codrea a atins mingea de vreo trei ori in tot meciul, si cand a prins-o, a dat cu ea in lateral. Ovidiu si Banel, au alergat mult, insa fara folos.
Calificarea asta a fost cea mai norocoasa din cate am vazut la noi. Olanda a jucat mult sub nivelul la care ar trebui sa fie. Bulgarii au pierdut 5 din 6 puncte cu Albania si asta i-a ingropat. Nu spun ca meritau ei sa se califice, insa mentin ca noi am avut mult noroc.
Desigur ca si norocul conteaza, insa ulciorul nu prea merge de multe ori la apa.
la europene sunt calificate franta, italia, spania, anglia, germania, portugalia, cehia, olanda......la ce dreacu mai conteaza daca faci parte din urna A sau B? oricum ai face tot trebuie sa joci cel putin cu una dintre ele in grupe.vad ca multi dau echipa bozgurilor drept "un exemplu de urmat"....ma faceti sa rad
)))............ EU VA SPUN DE PE ACUM CA ECHIPA CFR 1906,28 Cluj VA FI TROMPETA LIGII DE anul' VIITOR!!!!!!
chiar imi doresc sa catige bozgurii campionatul, ciorile albe din Timisoara sa fie pe 2, iar "Chelsea de Romania" Urziceni sa fie pe 3......sa vedeti atunci INJOSEALA SI UMILINTE in europa.
Da...la turneul final european cam asa e situatia, dar pe viitor, in vederea urmatoarelor campanii de calificare ma refeream eu, sa picam cu o singura nationala (teoretic) puternica. Si eu imi doresc ca Timisoara sa fie pe doi si ceferistii sa termine pe primul loc. Sa vada si "granzii" din afara capitalei ce bine e sa fii campion si sa joci in CL. Famagusta stie de ce....
O zi buna...
Pentru toti cei care discuta pe tema urnei in care ar trebui sa fim...
1. daca o echipa e calificata la turneul final nu ar trebui privita de sus, oricat de slaba ar parea teoretic (vezi Grecia, in 2004).
2. Atita timp cit ne dorim adversari slabi ne dam propria masura: "Suntem slabi, Doamne fereste sa cadem cu vreo echipa buna, ca ne spulbera aia!" Nu stiu daca e tipic balcanica sau tipic romaneasca (mai curand tipic tiganeasca, ca tot e la moda subiectul zilele astea), dar treaba asta cu "sper ca adversarii sa fie slabi" mi se pare jenanta.
@ eddie the 'ead
nu a zis nimeni ca turneul final la care suntem recent calificati va fi simplu. E cat se poate de clar ca este (cum a fost mai mereu) un turneu foarte greu sio foarte concentrat din punct de vedere al valorilor. Sincer....in afara de nationalele Poloniei si Croatiei....toate echipele sunt de calibru si "cu state vechi" in fotbalul european si cel mondial. Nu m-ar deranja sa repetam ultima evolutie de la un campionat european, sau eventual sa o depasim.
O zi buna...
@ eddie the 'eadSincer....in afara de nationalele Poloniei si Croatiei....toate echipele sunt de calibru si "cu state vechi" in fotbalul european si cel mondial.
as adauga tarile organizatoare pe lista de ilustre necunoscute si m-as mai gandi sa cataloghez Croatia cu sansa a 2-a in coditiile in care sunt calificati inaintea Angliei ...