Sa nu uitam ca Steaua a jucat 5 meciuri in 14 zile. Oricat de mult ne-am dorii noi, suporterii, ca Steaua sa joace excelent si, eventual, sa dea 3 goluri pe meci, asta nu se prea poate acum. Avem fotbalisti, nu roboti, cu limitele lor tehnice, tactice, dar mai ales FIZICE. Jocul din meciul cu Craiova a fost unul slab, fie si pentru ca fizic mijlocasii nostri cu greu mai faceau fata. Dupa un asemenea program, fotbalisti ca Dica, Paraschiv sau Cristea, dupa o repriza cad fizic. Dorinel Munteanu este o exceptie, fie si pentru ca s-a antrenat atatia ani intr-o maniera profesionista, spre deosebire de alti jucatori ai Stelei pentru care pregatirea din aceasta iarna a fost primul antrenament fizic profesionist al carierei...
Altfel, nu cred ca vom continua asa (ce Dumnezeu, si echipele lui Cartu joaca mai ofensiv...) Insa sa nu uitam ca punctele conteaza. Si ca nu suntem meci de meci arbitrati de Serea & co...
