Un meci care cu ani în urma era un adevarat derby,nu va fi din pacate decât un simplu joc de-a soarecele si pisica.
Sunt sigur ca se va juca pe un stadion plin.Asa cum de altfel joaca Steaua pe unde se duce.Orice împatimit în ale fotbalului vrea sa vada macar o data în viata,cea mai reprezentativa echipa a fotbalului românesc.
Ura ancestrala împotriva culorilor ros-albastre la Craiova se va transforma probabil în aplauze la sfârsitul celor 90 + ? minute.Pentru ca valoarea evidenta se rasplateste.
Universitatea se va lupta cu toate fortele ei pentru a face un meci bun si a obtine macar un punct în fata noastra.Dar diferenta de valoare,materializata în diferenta categorica în clasament,îi va fi cel mai puternic adversar.
Steaua va învinge si vom fi ca si pâna acum liderii în fapt si în drept ai acestui sezon.
FORZA
