"Suntem aceiași jucãtori care am ajuns în semifinala cupei UEFA". Așa îi auzi pe câte unii jucãtori din lotul actual al Stelei încercând sã scuze jocul MIZERABIL pe care îl practicã. Da, sunteți aceiași jucãtori care ați fãcut o obișnuințã din necâștigarea meciurilor imediat urmãtoare celor din Liga Campionilor. Vreți la echipe mari, precum Barca sau Real, dar nu aveți mentalitate de profesioniști.
Sunteți aceiași jucãtori care ne veți face din nou sã nu mai avem ce rãspunde suporterilor liderului din Liga 1, care se aflã la puncte-luminã de noi. Așa a fost anul trecut cu Dinamo, așa o sã fie anul ãsta cu Clujul, cu mențiunea cã anul ãsta va trebui sã zicem mersi dacã vom prinde un loc de cupã europeanã. ªi da, știu cã merg primele șase locuri în Europa, plus cîștigãtoarea Cupei, dar ce rost mai are sã vorbim despre vreun trofeu, voi v-ați luat ceasurile și salariile mãrite, pe voi, MERCENARILOR, nu vã mai intereseazã nimic! Singura legãturã dintre voi și Marius Lãcãuș este cã sunteți pe locul 7 și el este "Legendarul numãr 7"!
Sunteți aceiași jucãtori care ați schimbat antrenor dupã antrenor. Rând pe rând Hagi, Pedrazzini și probabil în viitor Lãcã, au cãzut victime indolenței voastre din teren combinatã cu demența personajului sinistru care conduce astãzi destinele acestei echipe, care a fost cândva minunatã. Sunteți aceiași jucãtori din cauza cãrora echipa Steaua BUCUREªTI este PERMANENT subiect de caterincã în presã. Sunteți aceiași jucãtori din cauza cãrora echipa Steaua BUCUREªTI este luatã la mișto de prezentatori TV în cadrul emisiunilor cu dansuri și drame umane sau din cauza cãrora sunt reluate afirmații precum "Steaua se va autodistruge", clamate originar de Jackie Ionescu, acest simbol al echipei 1921 ªtiința Cunoașterea și Tehnica AEK Bragadiru din Timișoara! Dar pe voi nu vã intereseazã toate aceste detalii, de care în mod sigur nici nu aveți cunoștințã! Voi v-ați pus maneaua în mașinã,.ceasul la mânã și v-ați numãrat banii și gata!
Probabil cã o sã plecați la iarnã mulți dintre voi, dar numai pentru cã Creditorului îi scad procentele electorale. În locul vostru o sã vinã alții ca voi, alți vânãtori de ceasuri și salarii mari și muncã puținã. Au plecat oameni valoroși de la Steaua, Thereau și Elton, pentru simplul motiv cã erau strãini, dar și pentru cã VOI nu-i vroiați. Cu ei în teren, voi arãtați și mai mici decât sunteți. Nu mã înțelegeți greșit, nu e vorba de valoare aici, unii dintre voi au suficientã pentru Liga 1. Cu puținã muncã, ați fi devenit chiar buni! E vorba de atitudine, de spiritul STELIST care vouã vã lipsește cu desãvârșire. Vouã vã plac dolarii, aveți inima coloratã în verde, nu în roșu și albastru!
PLECAÞI ªI NU VÃ MAI ÎNTOARCEÞI NICIODATÃ!
P.S. Mai sus nu m-am referit la Dicã, Goian, Zapata și la accidentații care nu au putut evolua mare parte din acest sezon.
alexblaja
