Am trait cu toti marele si singurul derby dar emotiile au fost mai mici ca niciodata. Asta pentru ca baietii nostri ne-au aratat un pic de clasa italiana si un profesionalism greu de realizat in divizia A. Ne-am bucurat dupa meci si am savurat umilinta cateilor care daca jucau si cu mana 3 zile si nu inscriaua
. Acum trebuie sa ne adunam si sa ne gandim ca putem semna miercuri pentru al 22-lea titlu. Nu stiu de ce dar acest meci pare mai greu decat cel cu Dinamo. Rapid vine dupa ce si-a terfelit "onoarea" pe terenul Nationalului si vrea sa isi dreaga imaginea si sa treaca pe locul 2. Plus ca anul trecut, nemeritat zic eu, au obtinut un 3-3 pe terenul nostru. Pentru ei e o mare sansa se se apropie la 3 puncte de noi dar va ramane doar o sansa nefructificata. Trebuie sa fim alaturi de jucatori si sa ii sustinem asa cum s-a intamplat la derby.
Nu vreau spectacol. Vreau 3 puncte cu Rapid!
Spectacol vreau la olteni... si tot 3 puncte
...
