FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Plecãrile

«12»
forever_STEAUA09.11.2007 10:34
@Ovidiu

in mare parte ai dreptate

sa plece toti fotbalistii ca nu-mi pare rau dupa nimeni numai sa ramana ZAPATA ...dupa ce ne-am rasucit singuri cutitul in rana cu toti asa -zisii mari portari acum cand il avem si este valoros tu il vrei transferat "ridicol"

 

Cernea si Vatca la un loc nu fac nici cat o singura manusa a lui Zapata

 

 

Cine îl vrea transferat pe Zapata?

ssinpadureacualune09.11.2007 12:00

Este vorba de mentalitate.Nu mai sunt aceeasi jucatori care erau inainte si nu mai pot deveni ceea ce au fost.Sunt cativa jucatori puternici care inca mai au gandirea care trebuie insa sunt accidentati.Parerea mea este ca in afara de Zapata,Radoi,Ghionea,Emeghara si Plesan trebuie sa plece TOTI.

 

Repet...TOTI!!!

mirceaor09.11.2007 12:50

Asa zic si eu. Poate doar Bicfalvi si Golanski mai merita sa joace.Iar Ochirosii trebuie readus la echipa,si-a rupt copilu' picioarele intre taranii aia.

st_194709.11.2007 13:56
poratari: zapata, vatca;

fundasi dreapta: golanski, badoi;

fundasi stanga: emeghara, nesu;

fundasi centrali: Radoi, Goian, Ghionea, rada;

mijlocas dreapta: Nicolita;

inchizatori: ov Petre, Lovin;

coordonator: plesan;

mijlocas dreapta: Cristocea;

atacanti: Dica; Neaga

varf: Badea

In concluzie trebuie sa plece Cernea Marin Baciu Croitoru surdu Iacob zaharia si sa vina 4, doar 4 jucatori dar de mare valoare la Steaua...un coordonator, 2 mijlocasi de banda si un atacant

A se pastra Minca, Ninu, Tudose, Al Iacob, Bicfalvi, Simion, Ochirosii pe langa echipa, si se recomanda aducerea lui torje si Bogdan Stancu

Astfel..as fi un suporter fericit :)

:)))))) Cristocea e mijlocas stanga.(:) )

valentin2day09.11.2007 14:30

Jucatorii care ar trebui sa ramana:Radoi,Emeghara,Golanski,Nesu,Cistocea,Croitoru,Badea si bineinteles Zapata

 

Nu inteleg de ce multi vor sa-l vada plecat pe Croitoru.

In afara de Emeghara,

E SINGURUL JUCATOR DIN ECHIPA Stelei CARE STIE SA DRIBLEZE.

(ii consider pe cei care il vor afara pe el niste ******)

Si consider ca lui Cristocea nu i s-a dat destule sanse.

neaga509.11.2007 15:05
Jucatorii care ar trebui sa ramana:Radoi,Emeghara,Golanski,Nesu,Cistocea,Croitoru,Badea si bineinteles Zapata

 

Nu inteleg de ce multi vor sa-l vada plecat pe Croitoru.

In afara de Emeghara,

E SINGURUL JUCATOR DIN ECHIPA Stelei CARE STIE SA DRIBLEZE.

(ii consider pe cei care il vor afara pe el niste ******)

Si consider ca lui Cristocea nu i s-a dat destule sanse.

sunt foarte multi jucatori carora nu li s-au dat sanse sa demonstreze daca au sau nu valoare de Steaua-mie Baciu mi-a placut de cate ori a jucat, nu prea a facut greseli, nu stiu de ce e nr.1 pe lista de plecari ; de cate ori a jucat Ochirosii pentru. Steaua? dar bicfalvi, dar Cristocea dar golanski, dar.... si in primul rand de cate ori atunci cand au jucat au fost folositi pe posturile care i-au consacrat la alte echipe

si ce va face sa credeti ca plesan e salvarea? cate meciuri a jucat pentru. Steaua? sau cand a fost la Dinamo sau Timisoara de cate ori a rupt gura targului?

 

parerea mea e ca acest lot cu foarte mici exceptii e valoros, poate cel mai valoros din tara, dar lipseste un antrenor bun(gen Protasov), lipseste linistea la echipa(fara suparare inclusiv din partea fanilor)lipseste un psiholog, pentru. ca problema e de ordin psihologic la jucatori...n-ai cum sa joci o saptamana bine si apoi sa te tarai ...

 

imi pare rau sa observ ca ati imprumutat obiceiuri ''bune'' de la giulesteni si de la caini-ati inceput sa va huliti jucatorii in plina strada, in plin mall, fara sa tineti cont de nimic, poate vreti sa-i si bateti maine...

Living_Dead_Stripper09.11.2007 18:32

Tot ce-i trebuie Stelei acum este UN ANTRENOR !

Un Protasov - reloaded...

Restul e gargara...

Getodacu09.11.2007 19:16

Probabil ca vor veni jucatori noi din iarna dar nu va asteptati la transferuri senzationale.Cel mai probabil Szekely de la Otelul sau Ljubinkovic (si asta dak avem noroc , nu care cumva sa ne procopsim cu vedete de la cs otopeni cum am auzit).

Mirciulik09.11.2007 19:21

Corect ai spus Bine. Ii trebuie un ANTRENOR. Cand avea antrenor, nu avea echipa, cand are echipa, nu are antrenor. Este pe invers.

kostadanny09.11.2007 19:28

Dar cu Badoi ce facem??!?!...eu cred ca nu ar trebui dat in iarna...cred ca mai merita o sansa...are potential...fata de Nicolita

elias_custura09.11.2007 20:07

Eu cred ca Ovidiu Petre ar trebui sa ramana ca in ultimele meciuri a a confirmat ca stie ceva fotbal si si-a facut cum trebuie datoria!

elias_custura09.11.2007 20:14
STRAINI STRAINI STRAINI STRAINI STRAINI..NUMAI STRAINI LA Steaua..PUNKT!!

 

Iti dau absoluta dreptate ca astia vor doar bani si nu le pasa de altceva si astfel dau totul pe teren. "MERCENARI"

 

VREM MERCENARI!!!

para09.11.2007 20:24

Sunt in mare parte de acord cu tine!poate pe Lovin nu l-as pastra!oricum ne vom reveni noi....sper ca nu prea tarziu...In orice caz,Steaua e Steaua si trebuie sa-si gasesca puterea de a trece peste atatea esecuri!!!Forza Steaua :steagcruce: ,Radoi,Badea si Rada!!! :wub:

steven_gerrard10.11.2007 18:38
poratari: zapata, vatca;

fundasi dreapta: golanski, badoi;

fundasi stanga: emeghara, nesu;

fundasi centrali: Radoi, Goian, Ghionea, rada;

mijlocas dreapta: Nicolita;

inchizatori: ov Petre, Lovin;

coordonator: plesan;

mijlocas dreapta: Cristocea;

atacanti: Dica; Neaga

varf: Badea

In concluzie trebuie sa plece Cernea Marin Baciu Croitoru surdu Iacob zaharia si sa vina 4, doar 4 jucatori dar de mare valoare la Steaua...un coordonator, 2 mijlocasi de banda si un atacant

A se pastra Minca, Ninu, Tudose, Al Iacob, Bicfalvi, Simion, Ochirosii pe langa echipa, si se recomanda aducerea lui torje si Bogdan Stancu

Astfel..as fi un suporter fericit :)

 

 

Astia tineri la ce sa ramana? Sa isi bata joc de ei ca nu le ofera sanse poi Ochirosii e kiar bun il vrea SEVILLA,FIORENTINA,noi il omoram la BZ (accidentat 6 luniu) Bicvalvi e singuru care i s-a dat 1 sansa Hagi,cu Laca nu prea e moale am observat,Minca e fricos Steaua-rrapis Supercupa 2006 Gol Oprita vina lui,Ninu sa vedem dak i se acorda o sansa pote ak cu plecarea lu Goe da revine in sf Ghionea,Tudose il tot imprumutam pe sate ii la UTA nu?, Simion nu cred ca vine degraba nu cred ca ii asa bun ii din 2005 in Ghencea i s-a oferit vreo 2-3 sanse nik era tanar da imbatraneste la ekipe mediocre ,B.Stancu nush la Urziceni joc toti pentru el JIJEL BUcur & Mazilu d la Sportu la fell is panarame ak si-a dat drumu jijel buCUR DUPA 2 ani.In concluzie la Steaua tinerele talente nu li se ofera sanse,speram ca de ak inkol da poi mai ca 1 Simion sufletist ca 1 Iacob,V.Badea sau Neaga(stelist da si yo is mai mare ca el si nu joc la Steaua sau alte 10 mil) .Lasati-ma cu V.Badea e cel mai slab fara doar si poate din istoria Stelei varf de cand e varf el avem cel MAI SLAB ATAC nu va da de gantit 1 preluare nu stie face cu Sevilla a facut una penala suta ca mine de slab offside tot timpu,fuge mai incet ca Lacatus CU capu nu da gol? ZICETI.MI la CE CAPITOL E BUN ATUNCI - LA CAPITOLUL REVANSA s-a revansat jj pe el ca a vandut meciu din 2006 Croitoru cu Hagi a mers mai bine si cu Oli ak nush ce are da stie cu mingea e singuru care stie dintre VALIZI la mijloc bineinteles :steag_steaua_ro: fular-campionii

 

LISTA NEAGRA

 

PORTARI - Vatca,Cernea ca tot nu joaca adus TATARUSANU atat si portaru de la Steaua II ajung + Zapata

 

FUNDASI - P.Marin varsta,Goe la Barça sper, NESU ca se plafoneaza in 1-2 ani ,bineinteles sa vina altii mai buni

 

MIJLOCASI - aici e baiu NU AVEM COORDONATOR VALID. Lovin,Surdu,Banel(fuge ca o capra beata is satul de el de 1 an jmate e tot asa ak toti au periode negre da el se intrece daya l-as prefera p Badoi), Cristocea

ATACANTI - Toti Dica sper la o echipa mare,Iacob+ Badea+ Neaga = o barat

 

DECI sunt 12 jucatori 10 de camp + 2 portari

Macar jmate sa aduk da buni adik 6 jucatori buni da buni de L.C

 

Toti atacantii si Zaharia YO personal l-as pastra ca are simtu portii :steagcruce: :steag_steaua_ro: fular-campionii

 

GOOOOOOOL Steaua,Banel Nicolita in sfarsit dak tot nu joaca fotbal sa dea goluri ratalau ca la **** e ratarea anului sper sa nu fie cu ghinion cand da el gol Steaua pirde Hu Cj sau egal UTA lui Laca ii batem p oltenii da mi-e frik mai ales de meciu viitor din deplasare ca nu batem akas ne merge bine joc macar batem da afar o cam luam :steagcruce: :steag_steaua_ro: fularultrasfularsteaua2forzateaua

 

parerea unui stelist scarbit de ce se intampla acum la echipa si in jurul ei, in legatura cu plecarile; mai precis niste adaugiri,in care eu unul cred:

 

1. Eu l-as tine pe Vatca rezerva si i-as face vant lui Cernea

2. Baciu si Rada nu cred ca au valoare de Steaua,si din pacate nici Nesu

3. Golanski are valoare,la fel ca si Emeghara,Ghionea

4. La mijloc sunt total de acord,suntem zero ,cu exceptia poate a lui Ov Petre si Bicfalvi ( il socotesc pe Mirel fundas central)

5. Atac- toata lumea sa plece,nici unul nu joaca nimic. Am asteptat un meci,doua , trei ,cinci ,zece! si nimic.. Nici macar Rica..Imi pare rau pentru el ...

 

Cat despre plafonarea celor doi ( Goian si Dica ) este evidenta ,dar acuma s-o spunem pe aia dreapta: Goian e prea lent ca fundas central,iar Dica franeaza jocul mereu si da impresia ca doarme pe teren de multe ori...

 

Si am mai realizat aseara inca un lucru: Nicolita nu are ce cauta la Steaua . Imi place devotamentul lui ,dar fotbalul nu inseamna doar daruire. Ce sa mai spun de faptul ca Banel e titular pe postul de extrema dreapta la echipa nationala... Jalnic,nene..

 

 

De acor cu tine in afara de Rada fara el nu eram nici aici nici in L.C si in campionut nici nu ma gandesc pe unde eram & poate la portari ar trebui sa plece aman2 galateni si sa vina Tatarusanu cu banii de pe ashtia doi il iai p Tatarusanu sau altu Haisan,in rest de acor 10-11 tre sa plece da va fi greu adik va dati seama dak pleak atatia or veni (6-7-8) da sper sa se ACOMODEZE rapid e ff greu ma refer aici si la PLESAN 1 meci si 5 min sper ca Radoi si Ghionea sunt acomodati :steagcruce:

 

Surdu nu e mijlocas.

doar pentru ca e folosit ca mijlocas nu inseamna ca stie sa si joace acolo.(puneti-l pe Goian mijlocas de banda sa vedem ce iasa)

 

 

Inainte sa ne proununtam de valoarea lui Surdu eu zic sa asteptam sa il vedem cum joaca pe postul pe care stie cel mai bine.Asta e parerea mea.

 

 

Am zis de mai multe ori.As vrea ca in atac Steaua sa foloseasca jucatori tehnici,de viteza(Neaga sau Surdu)

Mi-ar place mult mai mult sa vad Steaua jucand in viteza, cu pase printre,pe jos si nu cu centrari sau pase pe sus cum jucam acum.

 

Zaharia e al 2lea golgeter Stelei dupa Dica in acest an.

 

 

Unii jucatori trebuie sa plece.Corect!

Dar nu 90% din echipa.

 

Mi-ar place sa vad Steaua jucand in retur intr-o formula:

 

Zapata-Golanski,Ghionea,Rada,Emeghara(Nesu) - Simion(sau altul),Radoi,Plesan,Ochirosii(sa speram ca isi va reveni cat mai repede dupa accidentarea suferita) - Neaga, Surdu

 

sa fie adusi inapoi jucatorii imprumutati la buzau(Tudose,Iacob,Litu,Ochirosii,Simion), sa fie promovati jucatori noi de la echipa a 2a indiferent de varsta(Chirita,Iancu,Lazar,Niculae) si sa fie facute niste transferuri gandite.

 

sa nu mai faca transferuri doar de dragul de a le face.

 

De ce l-au luat pe Badoi daca Nicolita e batut in cuie pe partea dreapta?

De ce l-au luat pe Surdu daca nu il folosesc atacant?(ca doar exista mijlocasi stanga pe care sa ii putem transfera-Sepsi,Dacian Varga,il aveam pe Ochirosii!!!!!!!!!!)

De ce a fost adus Vatca?

De ce a fost dat Bostina?(aceeasi intrebare pentru Elton)

De ce nu l-au suspendat pe Thereau?(ca daca il suspendau, in sec 2, francezul era prezent la antrenamente)

 

 

Dica,Goian ar trebui sa plece pentru ca e clar ca nu mai gasesc motivatie pentru a juca la Steaua(Dica de abia se misca)

 

mai sunt unii jucatori care nu au loc la echipa.

 

 

sa vedem ce va fi.

 

 

p.s. nu sunt de acord cu cei care vor plecarea lui Baciu.e unul dintre cei mai ambitiosi jucator din lot.de fiecare data cand a jucat a dat 200%.Nu prea l-am vazut sa faca greseli.

Din pacate baiatul e considerat slab pentru ca asa a zis Gigi becaliiii

 

De acor cu tine dar l-ai uitat pe NINU e bun fundas dak l-ar baga ar fi precum R.Stefan ce in ala cine ar fi crezut ca o sa creasca atat NINU e central nu park a jucat in Cupa central cu Baciu

 

poratari: zapata, vatca;

fundasi dreapta: golanski, badoi;

fundasi stanga: emeghara, nesu;

fundasi centrali: Radoi, Goian, Ghionea, rada;

mijlocas dreapta: Nicolita;

inchizatori: ov Petre, Lovin;

coordonator: plesan;

mijlocas dreapta: Cristocea;

atacanti: Dica; Neaga

varf: Badea

In concluzie trebuie sa plece Cernea Marin Baciu Croitoru surdu Iacob zaharia si sa vina 4, doar 4 jucatori dar de mare valoare la Steaua...un coordonator, 2 mijlocasi de banda si un atacant

A se pastra Minca, Ninu, Tudose, Al Iacob, Bicfalvi, Simion, Ochirosii pe langa echipa, si se recomanda aducerea lui torje si Bogdan Stancu

Astfel..as fi un suporter fericit :)

 

 

VEDETI nu avem jucatori de fotbal nu fotbalisti ca toti suntem fotbalist peste 6 miliarde de oameni toti dam in minge.

Portari avem,Badoi e mijlocas adik e precum Dan Petrescu dak nu urca in atac dejaba il ai deci mijlocas dreapta ca Banel e cam solo akol de cewa ani si tre lasat p bank deci ne-ar trebui inca un fundas alaturi de Golanski ca Badoi ar trebui sa fie mijlocas dreapta,inkizatorii eterni aman2 afar si adusi alti 2 buni sau sa ramana OV.Petre si sa mai vina altu,COORDONATOR inca 1 ca PLESAN e lovit & pentru concurentza unu bun nu Croitoru si pe stanga la mijlok adusi 2 sau unu bun Cristocea sa ne lase in 2 ani 1 an a jucat bine 2006 jmatea de an cand am luat titlu si inceputu lu 2006 5-6 etape ca inaintea meciului cu javrele s-a accidentat si gata s-a terminat deci a jucat 1 jmate de an,atac in afar de Zaharia toti afara poate si el da l-as lasa are simtu portii care de la C.Raducanu nu am mai avut in Europa ne-a scapat in 2 meciuri ca ata a jucat Badea intr-un an ne-a scos intr-unmeci Standard Liege ( :steagcruce: :steag_steaua_ro: si akol ca jj s-a bagat in fine)

puiu mordasan12.11.2007 09:06

:steag_steaua_ro: Singura explicatie a rezultatelor proaste sunt banii care le iau mintile jucatorilor....Cand ai un salariu de 2-300.000 de euro pe an,plus prime de obiectiv si mai esti si tanar,atunci tentatiile sunt mari si nu-ti mai arde de fotbal...Sunt jucatori la Steaua care au reusit sa castige milionul de euro in 2-3 ani si s-au ajuns...Li se rupe de culori,mandrie sau onoare...Pai nu tot echipa asta care acum se taraie si se poticneste prin campionat anul trecut a ajuns in semifinalele cupei UEFA? Aici este chestie de mentalitate. Inca noi nu avem jucatori profesionisti in adevaratul sens al cuvantului. Steaua are nevoie de jucatori flamanzi de bani si performanta,nu de jucatori blazati si cu sacul plin ca cei de acum...Pentru asta si nu numai a-si mai tine in lot doar pe Zapata,Cernea-Emeghara,Golansky,Ghionea,Rada,Ninu-Bicfalvi,Radoi,Croitoru,Plesan,iar de restul m-asi desparti fara nici un regret,deoarece unii sunt plafonati iar altii nu au valoare de Steaua!!! In schimb a-si aduce jucatori sarbi si argentinieni!!! Asta e doar o parere si nu stiu cat de mult conteaza!!! La bine si la rau FORZA Steaua!!!

agu12.11.2007 15:48

@Ovidiu

 

De acord in mare parte cu tine . Si totusi ...

Goian , ca si tine , si eu il consider un bun fundas . Il avantajaza statura . De aceea urca la lovituri de colt si uneori mai si marcheaza . Dar ... atat . Nu e exceptional si are si el destule defecte : e destul de lent , tehnica de picior nu il avantajaza , e greoi ...

Dica are foarte multe calitati dar e un jucator de ... echipa . Nu e unic , nici exceptional . Nu prea joaca , daca nici echipa nu joaca . Nu poate fi coordonatorul echipei si asta datorita lipsei vitezei de reactie . Cel mai bun tandem a fost pentru. cateva minute intre Dica si Elton !

Nu poti afirma ca Dica si Goian joaca prost pentru. ca stiu ca vor pleca ... Ba din contra ... vrei sa pleci - dai totul din tine , cam asa se face !

Nu as intra in polemica vizavi de transferuri ... Eu unul nici pe Nesu , Badea , Neaga si Nicolita ( asta in afara de ceilalti enumerati de tine ) , nu-i vad de ... Steaua !

In concluzie ... ar trebui sa ne gandim de ce nu ne-au fost de folos Trica , Denis Serban , Catalin Munteanu , Thereau , Elton , Bostina , Oprita , Ogararu , Paraschiv ? Cam o echipa , daca ii numaram ...

radutheodor12.11.2007 20:46

De acord cu Ovidiu.

 

Eu l-as da pe Lovin si l-as tine pe Ov Petre ca inchizator, macar ca prinde nationala si tot e ceva ... ar putea sa ramana si Lovin, ca rezerva a lui Ov Petre.

 

L-as da si pe Baciu. I-as aduce inapoi pe Ochirosii si A Iacob, l-as mai lua pe Mardare, l-as lua pe portarul Gloriei (Tatarusanu sau cum il cheama), as lua jucatorii de la loturile u-21, u-19 si asa mai departe ... as mai lipi doi trei jucatori cu experienta pe langa ei si as compromite de tot sezonul actual (din pacate, cel mai important, avand in vedere miza), dar macar as crea o echipa sanatoasa pentru urmatorii 5 ani.

 

Decat sa stam cu, cancerul asta de echipa, sa iesim pe locurile 3-10 si sa nici nu crestem tineri ... vai mama noastra.

elias_custura14.11.2007 19:28

Aceasta tema a plecarilor este curenta la orice echipa de fotbal.

ideea mea este ca trebuie sa plece toti aceia care nu s-au omogenizat in echipa dar la Steaua ar cam trebui sa plece toti in cazul asta asa ca... nu mai am ce zice

«12»