Conform ultimului numar din Fanatik, Sorin Ovidiu Vantu i-ar fi facut lui Gigi Becali o oferta de a prelua Steaua, cifra vehiculata fiind de 150.000.000 euro...
Asumand ca acest lucru este real, ce credeti ca va face Gigi?
Conform ultimului numar din Fanatik, Sorin Ovidiu Vantu i-ar fi facut lui Gigi Becali o oferta de a prelua Steaua, cifra vehiculata fiind de 150.000.000 euro...
Asumand ca acest lucru este real, ce credeti ca va face Gigi?
Si mai am o ultima dorinta...Sa-i traga Vantu teapa lu' Becali.
Si mai am o ultima dorinta...Sa-i traga Vantu teapa lu' Becali.
@Axle - Sau... sa-i traga un vant :laugh:
@fane
Lasa vrajeala, vezi cum strecori berile alea miercuri pe stadion.
ce mi-e Gigi, ce mi-e vantu.......in orice caz, ma intreb totusi ,daca nu orice solutie ar fi mai buna decat Gigi ...realist vorbind,nu vom scapa asa usor de Becali :sad2:
Cred ca e mai bun vantu decat Becali dar nu prea m-as grabi sa cred ce scrie fanatik sau ca vinde Becali Steaua.
Cu Becali e nasol , dar v-ati gandit ca poate si cu vantu va fi nasol? Sunt cam de aceeasi teapa.
Slabe sanse ca bkl sa vanda Steluta ! ![]()
In acest moment nu cred ca Gigi ar vinde Steaua. Se apropie alegerile. Daca va fi sa o vanda, o va vinde dupa esecul din alegeri.
Doamne,fereste! Scapam de dracul si dam de tac-su.jjjj e mic copil pe langa diabolicul s o v. Cei care sunt mai mici sa-si intrebe parintii despre acest individ din ale carui ,,mari afaceri "nu mantionez decat trei: FNI,FNA,Banca Romana De Scont. Dupa aceea,trageti singuri concluziile!
Putini sunt oamenii de afacaceri care si-au construit imperiul cinstit si fara a fura de la gura altuia, de obicei gura romanului de rand.
Ca e Becali sau Vantu, cred ca Steaua ar avea aceiasi soarta, desi Vantu pare putin mai temperat, cu ceva neuroni in plus fata de Becali, chiar ceva bun simt, daca se poate spune asa.
Nu cred ca Vantu ar salva Steaua... rahatul e acelasi, doar ca e posibil ca aroma sa fie mai placuta la gust decat ceea ce ne ofera Becali.
Cred ca pentru inceput ar fi o solutie simpla plecare a lui Becali, in detrimentul oricui. Poate Vantu o sa vada Steaua ca pe o afacere, ceea ce l-ar face sa vrea ca Steaua sa prospere, sa aduca profit, implicit asta inseamna investitii pe termen cel putin mediu... Becali o vede ca un obiect de manipulare in masa.
Oricum cred ca Becali nu o sa vanda Steaua.
Cred ca va vinde Steaua, dar numai dupa alegeri. In alta ordine de idei, e clar ca nici sov nu e patronul ideal pe care il visam, dar macar avem certitudinea ca nu va iesi in fata si va lasa profesionistii sa se ocupe. Sa nu uitam ca a preluat un brand precum Academia Catavencu si n-am auzit sa se fi implicat in politica editoriala sau ceva de genul. E un afacerist care probabil va face investitii pe care ciobanul nu le va face vreodata: marketing, PR, centrul de copii, pentru ca acestea aduc profit intr-un club. Si cel mai important: nu va iesi in fata, nu vom vedea declaratii care sa se schimbe de la luna la luna, jucatori si glorii insultate etc.
Sa vedem.
Imediat cum ma trezesc la realitate imi dau seama ca n-o sa vanda Steaua , rahatul asta de om .. Au mai ramas persoane in tara asta de care sa isi bata joc si cred ca SOV tocmai a intrat pe lista patronului Jijel .. mai urmeaza inca un retur ca multe altele de ''finantat'' echipe si jucatori adversi.Au mai ramas oameni de cumparat.Acum e perioada de campanie .. dupa urmeaza toate tirurile pe Ilie Nastase .. poate si Lacatus , presupun ca va este clar ca ,cu greu scoatem 2-3 puncte in GRUPE eu zic ca nu facem nici un punct.
Din articol am inteles ca este o oferta de 150 milioane ??? hmm nu cred ca valoreaza atat de mult un brand ca Steaua si din ce imi amitesc cel mai scump brand Romanesc se situeaza undeva la 60 de milioane daca nu apar noi detalii , o declaratie a lui Vantu ,este doar o inventie a presei.
Am mai spus-o si o spun. Singura solutie ca Steaua sa iasa din mizeria in care se scalda de ceva vreme este sa fie preluata de un investior sau un concern strain. Altfel nicio sansa. Vantu, Becali .. tot una.
sper sa il vanda dar sincer nici Ovidiu Vantu nu imi convine.. ala sigur face parnaie in urmatorii 5 ani ![]()
Numai prostii. Nu uitati ca Becali nu detine cine stie ce din Steaua (numai stiu era dat pe prosport.ro) si cu banii Imprumutati (vreo 13 Milione de Euro). Cei 150 000 000 Euro e o gluma proasta facuta. Nu da nimeni 150 000 000 M de Euro.
Stati linistiti, Becali ramane numai pentru dragul nostru pina la alegeri.
sa speram ca nu-l voteaza nimeni pe cioban si ca o sa plece imediat de la club!
nu o sa vinda ,ca stie ca se intoarce in anonimat si el nu vea asta.ced ca totusi vantuar fi mai bun decit nenorocitul asta de mii de ori,ala macar are ceva in cap.
FORZA Steaua ![]()
cateva aspecte merita precizate....Steaua nu valoreaza 150 000 000 ....si nu va valora intr un viitor apropiat...sau indepartat...Becali nu vinde cel putin nu acum....faza ca o vrea vantu sa cumpere...si cifra oferita...glume marca Becali...dar daca ar fi adevarat...ar fi de vis...de ce? vantu e afacerist...nu tampit...ar investi...in mod profesional...cu o echipa manageriala competenta...nu alaturi de verii lui....
Degeaba vinde un roman prost si vine altul. Numai un investitor din afara ar face adevarate performanta la club in acest moment. Fara scandaluri si alte tampenii.
Sa nu uitam ca a aparut in fanatick, deci............ hai sa fim seriosi, ca vine meciul cu dinamu si nu prea am chef de stiri deastea facute doar pentru a vinde un ziar de 2 bani(vechi)
Sincer,as vrea sa vina PRIGOANA.Este un baiat inteligent.Sa scoti bani buni din gunoi......Dar nu stiu cat se pricepe el la fotbal,pentru ca este ceva diferenta intre gunoi si fotbal...sau nu?
Nu are ce cauta Prigoana la Steaua. E tot un fel de Becali, numai ca putin mai diplomat...
Si mai destept..
Redenumitzi topicul in: HAI SA DELIRAM!!