FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pian de Timisoara

«12»
fcsteaua.ro03.11.2007 21:33

Des se intampla sa vedem in presa atacuri contra Stelei, nu ne miram, nu ne mahnim, e normal sa fim atacati din toata partile.

 

Suntem Steaua.

Suntem cea mai reprezentativa echipa din Romania.

 

Cei mai multi sunt cu noi iar cei putini nu ne pot destabiliza, nu ne pot invinge, pot sa castige un meci, o batalie dar razboiul este deja pierdut de ei.

De ce ?

Pentru ca noi suntem Steaua, pentru ca suntem mereu campioni, pentru ca Steaua reprezinta Romania iar Romania ne reprezinta pe noi.

Pentru ca suntem Intotdeauna Superiori, pentru ca suntem condusi de Numarul 7.

 

Exista multe metode prin care poti sa iti arati dispretul fata de o persoana, fata de o echipa, un ideal.

Cei care sunt mai cerebrali prefera sa-si demonstreze superioritatea cu eleganta, cu stil, cu fapte mari si vorbe putine.

 

La polul opus se situeaza personaje gen Lucescu, Borcea, Manea & compania de "rrapidisti adevarati", tot timpul singuri impotriva tuturor - dupa spusele unora si singuri impotriva sapunului si al bunului simt, chiar si asa, asta e o alta poveste.

 

Sa revenim la ale noastre.

 

Plictisit fiind, fac greseala sa accesez cel mai citit tabloid (ziar sau gazeta nu mai este de mult) din Romania, printre cele relatate acolo gasesc, evident vreo doua articole despre sport, trei pictoriale cu femei partial dezbracate si 4 reclame stridente.

Pana aici nimic deosebit, e doar o alta editie banala dintr-o gazeta ce nu mai este a sporturilor de mult timp.

 

Trecem mai departe.

 

Se apropie partida Stelei impotriva clonelor din Timisoara, e clar ca s-a inceput deja mediatizarea.

Citesc acolo despre cum au fost primiti jucatorii Stelei in Timisoara, inconjurati de fanii doritori de autografe, despre cat de bine a fost primit Laca in Ghencea la meciul cu Otelul.

Imi zic, ok !

Pana aici e bine.

 

Mai "rasfoiesc" putin varianta digitala a cotidianului respectiv si dau peste nimeni altul si inconfundabilul Iancu de Timisoara, alias Jail, Pianul, Porcusorul din Banat sau cum vreti voi sa-l mai numiti.

Ca orice conducator anonim care vrea sa aiba parte de portia necesara de publicitate, se apuca si el sa-si dea cu parerea despre Steaua.

 

Ce zice acest nene despre echipa fanion a Romaniei:

"Nu sunt altceva decat umilitii de serviciu din Champions League.

Cred ca de aia nici nu lipsesc de acolo, ca sa nu piarda acest statut."

 

Bre Nea' Pian de Timicioara, dar de unde atata siguranta in vorbele matale ?

Daca noi suntem umilitii de serviciu, oare echipa ta din Bragadiru ce reprezinta pentru cea mai importanta competitie europeana la nivel de echipe de club ?

Nu stii ?

Las' ca-ti spunem noi.

Sunteti probabil closetul competitiei, posibil nici macar atat.

Care-i problema, te-am suparat cand ti-am adus aminte ca nu sunteti pretendenti la titlu ?

Adevarul doare, nu-i asa ?

 

Nu e cazul sa te ambalezi prea tare.

Asta e, unii sunt facuti pentru a castiga, altii pentru a fi invinsi.

Consoleaza-te cu gandul ca anul asta poate luati mai putine "boabe", daca aveti prea mult noroc poate scoateti si un egal cu un gol inscris in minutul 90, de preferat din offside.

 

Gandeste-te ca se poate mai rau si incearca sa gandesti pozitiv. :)

Stim ca voi sunteti anti Bucuresti, dar cat timp mai tine infratirea cu lautarii din Giulesti ?

 

Azzido

 

 

Poli Timisoara vs Steaua 1-8

Uploaded by Lucid47

 

 

suportera_nr.103.11.2007 21:45

usor cu "pianul" pe scari ca se sparge......urangutanul, locuitor al penitenciarului, fante de ferentari

FORZA Steaua!

godfather8603.11.2007 21:52

In ce forma era Neaga!!!!!!!

:((((

Raul198803.11.2007 22:11

incearca si ei sa ne bata cu vorbe findca pe teren nu au ce sa spuna :biggrin:

Ciofu T Dumitru03.11.2007 22:15

Pana una alta, "umilitii de serviciu" sunt invitati la reuniunea G14, ca o recunoastere a performantelor pe plan international, iar locul obezilor gen Iancu negru ca pianu', este la parnaie sau in albia raului Zambezi.

st_194704.11.2007 00:19

aolo... Iancu e un *** cu ochisori cu capu mare..:))) shhhhhhhTT .. nu tin minte ca fulgeru bragadiru sa fi jucat macar in Intertoto..corectati-ma daca gresesc va rog

shack3r04.11.2007 02:16

Atunci eram mai mic si mai prost si am crezut ca asta e o galerie adevarata. Acum imi dau seama cata frustrare era pe capu` lor la scorul de 8-0

w3bmaster04.11.2007 02:41

Batem la Timisoara

 

Suntem Steaua

Virgil04.11.2007 06:19

@ Azzido

 

Te deranjeaza Jabba Iancu? Pe mine ma amuza. Omul le are cu glumele. Obisnuieste sa puna multa sare si piper atunci cand le produce. Ultima oara cand m-a deranjat o gluma de-a lui a fost atunci cand i-a spus lui MM Stoica, M.i.m.i Stoica. De atunci am inceput sa-l inteleg. Omul asta e un tip foarte inteligent. Spre deosebire de oierul nostru, Iancu e iubit de suporteri. A stiut sa-i apropie, sa vorbeasca pe limba lor cu ei. Pe bune, e de admirat.

 

"Nu sunt altceva decat umilitii de serviciu din Champions League.

Cred ca de aia nici nu lipsesc de acolo, ca sa nu piarda acest statut."

 

Nu a gresit prea tare. In plus pune presiune pe echipa. Sa observam ca nu a mai iesit pe piata cu oferte pentru jucatori, asa cum a facut cu Dinamo. Semn ca in subliminal ne respecta

Omul asta e savuros, nu trebuie decat sa-l intelegi. Nu a facut o crima, nu a dat in economia statului, a spus in stilul lui caracteristic ceea ce spune toata lumea. Ca in acest an nu avem fata de Liga Campionilor. A spus acest lucru si Jovanovici, cel de la U care ne-a marcat primul gol din foarfeca. Din foarfeca... Auzi la ce foloseste el foarfeca... Croitor trebuia sa se faca!

 

Zau asa, pui prea mult la inima vorbe care altfel ar trebui sa ne amuze, poate sa le dea jucatorilor de gandit.

Ce Dumnezeu Azzido (andyro, forever_STEAUA, pot sa scriu Dumnezeu cu de mare?) te pui la mintea lui Jabba Iancu? El e un prapadit de euromilionar, basca avere. Tu, mandria site-ului.

dee04.11.2007 06:23

Azzido, usurel cu apelativele , nu intra si tu in 'circul ieftin' al declaratiilor ca-ti sifonezi imaginea. Suntem deja obisnuiti cu declaratiile incendiare ale domnului Iancu dinaintea oricarei partide, chiar nu ma mira ce a spus despre Steaua, intr-un fel il inteleg, nivelul de frustare si invidie atinge uneori cote maxime si-i greu pentru unii sa se controleze. Din acest punct de vedere gasesc o asemanare frapanta intre Iancu (pianul), Borcea (trompeta),Becali (tambalul), care impreuna ar putea alcatui o minunata orchestra.

 

Revenind la partida, cred ca va fi interesant de observat duelul tactic dintre Marius Lacatus (fiara ofensiva) si Dushan Uhrin (iepurasul istet, dar temator) , doi antrenori care au adus un 'aer nou' in jocul echipelor.

Steaua va arata ca daca stie juca fotbal, nimeni nu-i poate sta in cale !

MihaiGaspar04.11.2007 08:03
@ Azzido

 

Te deranjeaza Jabba Iancu? Pe mine ma amuza. Omul le are cu glumele. Obisnuieste sa puna multa sare si piper atunci cand le produce. Ultima oara cand m-a deranjat o gluma de-a lui a fost atunci cand i-a spus lui MM Stoica, M.i.m.i Stoica. De atunci am inceput sa-l inteleg. Omul asta e un tip foarte inteligent. Spre deosebire de oierul nostru, Iancu e iubit de suporteri. A stiut sa-i apropie, sa vorbeasca pe limba lor cu ei. Pe bune, e de admirat.

 

"Nu sunt altceva decat umilitii de serviciu din Champions League.

Cred ca de aia nici nu lipsesc de acolo, ca sa nu piarda acest statut."

 

Nu a gresit prea tare. In plus pune presiune pe echipa. Sa observam ca nu a mai iesit pe piata cu oferte pentru jucatori, asa cum a facut cu Dinamo. Semn ca in subliminal ne respecta

Omul asta e savuros, nu trebuie decat sa-l intelegi. Nu a facut o crima, nu a dat in economia statului, a spus in stilul lui caracteristic ceea ce spune toata lumea. Ca in acest an nu avem fata de Liga Campionilor. A spus acest lucru si Jovanovici, cel de la U care ne-a marcat primul gol din foarfeca. Din foarfeca... Auzi la ce foloseste el foarfeca... Croitor trebuia sa se faca!

 

Zau asa, pui prea mult la inima vorbe care altfel ar trebui sa ne amuze, poate sa le dea jucatorilor de gandit.

Ce Dumnezeu Azzido (andyro, forever_STEAUA, pot sa scriu Dumnezeu cu de mare?) te pui la mintea lui Jabba Iancu? El e un prapadit de euromilionar, basca avere. Tu, mandria site-ului.

Daca ajungi sa nu te deranjeze un astfel de personaj, e clar ca sistemul tau de valori e perimat. Nu uita cum si a creat averea pe care tu i o admiri.Ceea ce face el nu e umor- e bascalie de jilava, de sub pod sau cum preferi.Iar daca tu crezi ca suporterii in general sunt la nivelul limbajului lui Iancu, atunci imi pare cu adevarat rau pentru tine si ma vad silit sa te rog sa nu ti mai proiectezi limitele prin generalizari inutile.

Sper din tot sufletul ca ti vei revizui parerea

dee04.11.2007 08:35

@MihaiGaspar

 

Marian Iancu are o adevarata colectie de perle, daca le-am lua pe toate in serios, unde am ajunge? Tocmai pentru ca avem un sistem de valoare trebuie sa nu ne 'prindem' in plasa acestuia.Oricine are dreptul sa fie ridicol, dar unii (vezi Iancu) abuzeaza de acest privilegiu. Sunt personaje care ma enerveaza, gen Borcea, Manea (astia ii trec la categoria prosti), dar sunt si unii, gen Iancu, Gh Stefan, care sunt de-a dreptul amuzanti prin declaratiile pe care le fac. Nu ma pot supara pe ei.

il_scorpio04.11.2007 08:41

De-abia astept sa joace si Timisoara in Cupa UEFA, ca sa mai se arate inca o data ce penibil e dobitocul ala de Iancu. Comenteaza el de ce face Steaua in CL...OLIGOFRENUL DREAQULUI.

vlad7504.11.2007 08:43
Daca ajungi sa nu te deranjeze un astfel de personaj, e clar ca sistemul tau de valori e perimat. Nu uita cum si a creat averea pe care tu i o admiri.Ceea ce face el nu e umor- e bascalie de jilava, de sub pod sau cum preferi.Iar daca tu crezi ca suporterii in general sunt la nivelul limbajului lui Iancu, atunci imi pare cu adevarat rau pentru tine si ma vad silit sa te rog sa nu ti mai proiectezi limitele prin generalizari inutile.

Sper din tot sufletul ca ti vei revizui parerea

Un comentariu in plus @MihaiGaspar.Mor cand citesc comentariile astea.Este valabil pentru multi useri.Inca un pic si plezneste capul de atata "efort intelectual".

 

Oricum Iancu Jail mi se pare mult mai spiritual decat MM.Are replici mult mai bune decat MM la ora actuala.

alexblaja04.11.2007 09:21
@ Azzido

 

Omul asta e savuros, nu trebuie decat sa-l intelegi.

 

 

Omul asta trebuia sa faca in acest moment glume cu colegii de celula, trebuia sa fie "savuros" pentru "prietenul" lui. Nici eu nu gust glumele lui, mai ales ca am inteles ca o parte din ele sunt sau au fost scrise de F.C., actorasul ratat.

androsteaua04.11.2007 09:31

batem la Timisoara cu 1-0!! forza Laca unicul 7

onlySteaua04.11.2007 09:34
Negrul de Strei incearca sa fie ca de obicei ironic. Prea multa importanta i se acorda....Oricum, sper din suflet sa batem azi fulJeru'.
Joint04.11.2007 09:48

Glumele lui jabba nu ma amuza, ma umplu de scarba. Am aceeasi reactie la ele ca si atunci cand il aud pe rahatul de Becali dand interviuri. Ca nivel intelectual e mare diferenta dintre ei, dar sunt la fel de grobieni si unul si celalalt. De fapt, Iancu nu stie sa ironizeze, ce face el se numeste jignire. Atata doar ca isi impaneaza jignirile cu expresii tipice pentru mediul umed unde va ajunge mai devreme sau mai tarziu. personajul nu este altveva de cat o mizerie de cioroi, crescut si umflat pe sub poduri si care acum isi refuleaza toate frustrarile fata de echipa care in toata existenta lui marunta i-a provocat numai suferinte si umilinte.

In seara asta, umflatele, o sa fii pe moarte. O sa ai o mare unghie infipta in colacii de sub barbie.

Stanici04.11.2007 09:53

Mai "Azzido" - daca ne apucam sa punem la suflet toate jigodiile de pe pamnat, ni-l innegrim. Eu stiu ca esti baiat cu mult bun simt, cu principii sanatoase si e normal sa fii deranjat de anumite grohaituri.

Le dam prea multa importanta scarbelor din fotbal, prostituatelor din presa, etc.Cel mai bun raspuns, daca e, il dam din peluza.

Off topic:

P.S.: Eu cred ca ar fi mai bine sa ... stii tu, nu?

Augias04.11.2007 10:08

mostra de umor ovin.

Azzido04.11.2007 10:53

Iar acum tu faci pe amuzantul cu noi sau mi se pare mie ?

Stii ce ar fi haios in acest moment ?

Sa-ti daruiesc un mare ban ip, pt ca ai numai postari fara sens:

 

"mostra de gramatica de Ghencea...:)))"

"egal."

"hmmm."

 

Cred ca pana la urma te las in durerea ta, esti haios si inofensiv.

La cat mai mlte comentarii de genul celor de mai sus !

Si nu uita, daca stai prea mult sub pod s-ar putea sa te ia apa.

 

PS: mai sare campionii ? :biggrin:

Joint04.11.2007 11:04
mostra de umor ovin.

 

nu ai murit inca, infometatule ? Tot te mai tarasti pe aici, in asteptarea unei ciosvarte ?nu avem nimic pentru tine, esti mai prost decat prevede legea.

juhnior04.11.2007 12:41

Balonu' asta se crede prea important , chiar mult prea important daca a ajuns el un puscarias jegos sa atace Steaua murdaru dreaq ce e , dar ma rog mai bine il lasam in prostia lui si cu echipa lui de mana a doua

FORZA Steaua

andyro04.11.2007 13:04
@ Azzido

 

Te deranjeaza Jabba Iancu? Pe mine ma amuza. Omul le are cu glumele. Obisnuieste sa puna multa sare si piper atunci cand le produce. Ultima oara cand m-a deranjat o gluma de-a lui a fost atunci cand i-a spus lui MM Stoica, M.i.m.i Stoica. De atunci am inceput sa-l inteleg. Omul asta e un tip foarte inteligent. Spre deosebire de oierul nostru, Iancu e iubit de suporteri. A stiut sa-i apropie, sa vorbeasca pe limba lor cu ei. Pe bune, e de admirat.

 

"Nu sunt altceva decat umilitii de serviciu din Champions League.

Cred ca de aia nici nu lipsesc de acolo, ca sa nu piarda acest statut."

 

Nu a gresit prea tare. In plus pune presiune pe echipa. Sa observam ca nu a mai iesit pe piata cu oferte pentru jucatori, asa cum a facut cu Dinamo. Semn ca in subliminal ne respecta

Omul asta e savuros, nu trebuie decat sa-l intelegi. Nu a facut o crima, nu a dat in economia statului, a spus in stilul lui caracteristic ceea ce spune toata lumea. Ca in acest an nu avem fata de Liga Campionilor. A spus acest lucru si Jovanovici, cel de la U care ne-a marcat primul gol din foarfeca. Din foarfeca... Auzi la ce foloseste el foarfeca... Croitor trebuia sa se faca!

 

Zau asa, pui prea mult la inima vorbe care altfel ar trebui sa ne amuze, poate sa le dea jucatorilor de gandit.

Ce Dumnezeu Azzido (andyro, forever_STEAUA, pot sa scriu Dumnezeu cu de mare?) te pui la mintea lui Jabba Iancu? El e un prapadit de euromilionar, basca avere. Tu, mandria site-ului.

 

Poti sa scrii si Tampit cu T mare, ma intereseaza mai putin ortografia ta. Da' scuza-ma, cand zici ca Iancu nu a gresit prea tare, ai o problema de perceptie. Daca recitesti citatul ala, vezi ca formularea lui Iancu presupune continuitate (umilitii de serviciu, nu lipsesc de acolo). Ori, ma indoiesc ca Steaua a fost umilita in sezonul trecut, o prima eroare cu care vad ca esti de cam de acord. Pe de alta parte, nici anul asta nu s-a terminat inca.

 

Cat despre "nu a dat in economia statului" (de parca asta ar fi relevant, oricum), RAFO Onesti iti spune ceva ? Ovidiu Tender, 1500 de miliarde, crima organizata, inselaciune, spalare de bani ? Iti sugerez pentru documentare inainte de a vorbi ca sa te afli in treaba (din nou) - http://www.infonews.ro/article45135.html , http://www.hotnews.ro/articol_55325-Primul...fost-amanat.htm , si sunt sigur ca Google te poate ajuta sa iti mai imbogatesti cunostintele.

 

Atat timp cat tu vrei pretui prapaditul de euromilionar de carton al tranzitiei(care in cazul asta vad ca e Iancu, dar maine ar putea fi Becali) in dauna logicii si inteligentei, sub pretextul "el a facut bani, tu esti pe un user pe un amarat de site", permite-mi sa ma indoiesc nu doar de stelismul tau, ci si de valorile pe care le promovezi.

 

@dee - l-am mai ignorat pe unul in ultimii x ani, dupa ce inainte il ignorasem pe altul timp de vreo 50 de ani, si rezultatul nu a fost chiar cel asteptat.

**alex**04.11.2007 13:27

Numai gura e de Iancu The Hut. Este un puscarias cu caracter de mahala. De 3 ani ne ameninta, dar nici macar in UEFA nu au jucat.

«12»