Bai FortuneTeller eu unul am stat in Harghita(Miercurea Ciuc) 9 luni si am vazut ca procentajul ungurilor care vor autonomie e de vreo 50% +- cateva procente. Tot respectul pentru ungurii care isi dau seama ca Ardealul e tinut romanesc si respecta acest lucru. Unuia dintre astia nu ii voi spune niciodata un cuvant urat pentru ca e maghiar, insa pentru ceilalti nu voi avea decat dispret si toleranta 0 pentru ca altfel te duci la magazin sa cumperi ceva si primesti celebrul "nem tudom romano". Ca unul care am stat acolo atata vreme si am vazut cum stau lucrurile nu prea ai cum sa ma convingi ca lucrurile stau altfel. Te rog lasa-ne cu idei pacifiste ca din pacate timpul vorbelor a cam trecut.
P.S. Am prieteni unguri insa ei au recunoscut Ardealul e al nostru.
Mai am un sfat si nu vreau sa il iei ca pe o ironie pentru ca nu e: incearca sa citesti putina istorie din scrisa de cronicari fara interes ca sa vezi cum s-a ajuns ca numarul ungurilor din Ardeal sa il depaseasca pe cel al romanilor.
