Omitem un lucru important.
De cand cu plecarea lui Hagi, am aflat ca Gigi se implica la echipa mai mult decat am fi crezut (adica aproape in fiecare meci).
Acum ca stim asta si aflam din presa ce jucatori vrea Becali in echipa, ne hazardam sa spunem ca vom pierde pentru ca Becali il vrea pe Surdu in echipa (de parca Sevilla ar fi asa usor de batut).
Dar, inainte cum era? Inainte sa aflam ca Becali s-a implicat si in era Protasov, si in meciurile cu Standard, Rapid, Poli etc. Castigam era meritul antrenorului/jucatorilor, pierdeam vina era tot a lor. Poate ca Gigi a facut echipa in meciul cu Betis si am castigat cu 3-0 sau tot el a facut-o si la Boro, nu avem de unde sa stim, cert este ca nu i se dadea importanta.
Asa ca daca astazi pierdem nu va fi din vina lui Surdu, ci din cauza ca Sevilla este o echipa de top a Europei.
Forza Steaua !!!
