FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nationala Romaniei s-a calificat la Euro 2008 !

«12»
fcsteaua.ro17.10.2007 20:24

Naționala României a învins formația Luxemburgului cu scorul de 2-0 (1-0), miercuri seara, pe stadionul ''Josy Barthel'', din Luxembourg, în Grupa G a preliminariilor EURO 2008 la fotbal.

 

Golurile echipei noastre au fost marcate de Florentin Petre (42) și Ciprian Marica (61).

 

La Tirana, Bulgaria a terminat la egalitate (1 - 1) cu nationala Albaniei.

 

Romania este acum calificata teoretic la Europenele din 2008.

 

ProSport

axl2317.10.2007 20:27

Si, dupa calculele mele, daca Nationala mai invinge in cel putin unul din cele doua meciuri ramase si olandezii nu-si dau in petec in meciul cu Luxemburg, terminam grupa pe primul loc, conform golaverajului.

SteauaToronto17.10.2007 20:36
Si, dupa calculele mele, daca Nationala mai invinge in cel putin unul din cele doua meciuri ramase si olandezii nu-si dau in petec in meciul cu Luxemburg, terminam grupa pe primul loc, conform golaverajului.

 

Cred ca totusi se pune dupa meciurile directe la care suntem iar superiori !

androsteaua17.10.2007 20:41

era si timpul sa ne calificam!! hai Romania hai Steaua

axl2317.10.2007 20:42

A egalat Bulgaria, insa Albania a primit un penalty. Sa vedem. Rahat! Tot 1-1. Si-un egal e bun.

 

Felicitari tricolorilor! Sper din tot sufletul sa batem la Sofia desi mi-e frica de accidentari. As prefera un meci al rezervelor in Bulgaria si unul in forta in Albania.

steven_gerrard17.10.2007 20:55

SUPER,Hai Romania, dupa 8 ani din nou, inseamna ca am gresit fata de Piti multi, d-aia nu a mai mers Romania nicaieri pentru ca Piti a fost alungat. Multumim ALBANIA care le-a luat punctele necesare castravetilor pentru a ne califica,HAI Steaua steag1 :steagcruce:

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Foloseste cu incredere virgulele. Ultimul avertisment inainte de ban.

emmynem17.10.2007 20:56

EUROOOOO 2008 - VENIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :steag_steaua_ro:

st_194717.10.2007 21:11

sa batem la Sofia! :steag_steaua_ro:

shack3r17.10.2007 21:13

Meciul cu Albania se joaca pe Ghencea?

LeoKinG17.10.2007 21:29

In sfarsit a dat Dumnezeu si ne`am calificat!Mandru ca sunt ROMAN ! steagro

alexblaja17.10.2007 21:43

Adevarul e ca in ultimele minute, cand au ratat albanezii penalty-ul, mi-au venit in minte tot felul de calificari ratate...ce m-a mirat pe mine a fost atitudinea jucatorilor la declaratiile de dupa meci. M-a mirat intr-un sens pozitiv, oamenii parca nu puteau sa se bucure, asta pentru ca erau inca conectati la tensiunea in care au jucat. Eu as juca cu bulgarii in efectiv complet, trebuie sa-i zdrobim pentru nesimtirea de care au dat dovada pe parcursul acestor calificari!

CaTaLiNsm StElIsTu17.10.2007 22:54

Felicitari baieti pentru calificare!!!era si timpul....nu vreau sa par nationalist sau discriminator dar eu un singur off am legat de nationala...sa-i batem pe Bulgari si Unguri pe unde ii prindem...sunt singurele tari din lume pe care nu le agreez deloc.nu am nimic cu ei personal doar ca"neam";simt asa nevoia sa fim supremi in fata lor...

Azzido18.10.2007 05:50

Felicitari echipei nationale a Romaniei !

Succes la Euro !

steagro

RedStar18.10.2007 06:50
Adevarul e ca in ultimele minute, cand au ratat albanezii penalty-ul, mi-au venit in minte tot felul de calificari ratate...ce m-a mirat pe mine a fost atitudinea jucatorilor la declaratiile de dupa meci. M-a mirat intr-un sens pozitiv, oamenii parca nu puteau sa se bucure, asta pentru ca erau inca conectati la tensiunea in care au jucat. Eu as juca cu bulgarii in efectiv complet, trebuie sa-i zdrobim pentru nesimtirea de care au dat dovada pe parcursul acestor calificari!

 

Nu bulgarii au aratat nesimtire, Stoichkov a fost nesimtit. Bun prieten cu Hagi si Popescu :D

pif_bull18.10.2007 06:54
Meciul cu Albania se joaca pe Ghencea?

da, se joaca in Ghencea HAI Romania - Forza Steaua

Kekea18.10.2007 07:25
Adevarul e ca in ultimele minute, cand au ratat albanezii penalty-ul, mi-au venit in minte tot felul de calificari ratate...ce m-a mirat pe mine a fost atitudinea jucatorilor la declaratiile de dupa meci. M-a mirat intr-un sens pozitiv, oamenii parca nu puteau sa se bucure, asta pentru ca erau inca conectati la tensiunea in care au jucat. Eu as juca cu bulgarii in efectiv complet, trebuie sa-i zdrobim pentru nesimtirea de care au dat dovada pe parcursul acestor calificari!

 

Eu zic ca nu e o idee asa de buna sa jucam cu echipa de baza la Sofia pentru simplu fapt ca bulgarii, in prostia lor, vor juca dur si vor accidenta multi jucatori.

AndyQ18.10.2007 07:52
A egalat Bulgaria, insa Albania a primit un penalty. Sa vedem. Rahat! Tot 1-1. Si-un egal e bun.

 

Felicitari tricolorilor! Sper din tot sufletul sa batem la Sofia desi mi-e frica de accidentari. As prefera un meci al rezervelor in Bulgaria si unul in forta in Albania.

 

 

Cu Albania jucam acasa, nu de 2 ori la ei :)

axl2318.10.2007 08:17

@andyq

Tot ce se poate, probabil ai dreptate, eu raman la parerea ca jucam de doua ori la ei.

inima_ros-albastra18.10.2007 08:22

eu as vrea sa-i batem bine pe bulgari la ei acasa->asa vor vedea ca nu au fata sa se califice la euro si plus sa-i batem pentru. orgoliul nostru national ca m-am saturat de toti chisarcosii care sa iau de noi. hai Romania

Cipper18.10.2007 08:30

Nu inteleg partea cu "teoretic calificata". Ce s-ar mai putea intampla? O suspendare la masa verde?

Oricum felicitari baietilor si lui Pitzi. Se pare ca nationala, spre deosebire de Steaua, e un mediu propice pentru el.

A trecut atat de mult timp de la ultima calificare ca parca am si uitat sa ma bucur. Nu numai eu ci si prietenii cu care am vazut aseara meciurile...

Acu' astept oferte de la agentiile de turism pentru un concediu la euro; sper sa fie mai rezonabile decat o amarata de deplasare la Sevilla..

chris_steaua18.10.2007 08:58

ma bucur ca nationala o sa joace pe Ghencea cu bulgarii dar sper sa nu sa intample ca data trecuta cand jucatorii nostri au fost huiduiti!

hai Romania!!!!!!!!!!!!!!!! sai nimicim pe bulgari chiar daca sunt calificati dar sa le dam ultima lovitura sa vada cine are valoare

axl2318.10.2007 09:01

@chris

Meciul cu Bulgaria va avea loc la Sofia. Cu Albania se joaca pe Ghencea.

steaua_gloria18.10.2007 13:04

Suntem in grupe , trecem de ele si cu putin noroc ajungem in finala.:D

@dy_00718.10.2007 17:49

Vise .. vise.. Sper la o victorie cu Bulgaria si as dori sa se faca un articol intr-un ziar ,, Mamalinski go to EURO 2008 '' care sai oftice pe bulgarii aia obraznici.Si pe langa acel articol mai jos ,, Civilizata tara Bulgaria stay home '' :)) :biggrin: prea tare ar fi

endorama18.10.2007 23:06

citesc acuma ca Elvetia i-ar oferi 1.5 milioane pe an lui Piturca...

 

ar fi super sa-l aduca pe Hagi in locul lui.... daca cumva il aduc chiar acum, atunci Hagi se va putea lauda ca a calificat Romania la Euro2008 dupa modelul in care se lauda ca i-a adus 10 milioane lui Becali eliminand pe Bate Borisov.

«12»