FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Campania de calificare pentru Euro 2008

«123»
stelist24/2417.11.2007 23:37

dar Moldova 3-0 Ungaria v-a placut?

novac18.11.2007 00:25

@stelist 24/

Cat de tare daca este adevarat! Stim cu totii ca ungurii au cam uitat de niste ani (15:) cum se joaca pe la europene sau mondiale. Dar chiar 3-0?

I will check! si va felicit daca este adevarat.

**alex**18.11.2007 10:58
LE: Mi`a fost dat s`o vad si pe`asta. Luxemburg dand pase cu calcaiul intr`un meci cu Olanda.

 

Si asta n-a fost tot.. au avut doua ocazii mari de a egala in ultimele minute. :mellow:

weeezer18.11.2007 12:11

Eu unul imi faceam griji aseara dupa meci ca suntem prea dependenti de Mutu si ca in lipsa lui nu avem forta ofensiva si ca orice echipa (inclusiv a Bulgariei, care daca nu ma insel nu este in primele 30 din lume) ne poate pune probleme, dar m-am mai linistit dupa ce am vazut rezumatul meciului dintre Olanda si Luxemburg...

ronaldo_020119.11.2007 15:41

Adevarul asta este....fara Mutu echipa nationala a Romaniei are ocazii da nu da goluri,nu are cine sa finalizeze...!!Daca stam bine sa ne gandim in meciul cu cehia (2-0 pentru Romania)Mutu a dat 2 goluri extraordinare......de ex Daniel niculae a ratat de 2 ori singur cu portaru!asta este HAI Romania.....

weeezer21.11.2007 14:13

Daniel Niculae NU ESTE DE NATIONALA!

c.ronaldo1721.11.2007 17:38

Sa il sune cineva pe Otto Bariæ si sa ii spuna ca mai are timp sa egaleze :)

weeezer21.11.2007 18:05

Un fleac, i-am ciuruit.

Stelist_21.11.2007 18:56

6-1..

novac21.11.2007 18:57

URA pentru calificicare si rezultatul...grasut ca in curtea scolii. Albanezii mi-au placut prin ce au aratat, dar parca au jucat un pic cam tare (asta cred ca este si motivul pentru care i-au umplut de goluri), pentru unmeci amical.

Ogararu - mare jucator, mare caracter. Nu cred ca am vazut o pasa gresita tot meciul. Va juca cu siguranta in vara in primul 11.

Dica si Goe - meci de nivel mediu cu nimic mai spectaculos ca in alte meciuri. Cred ca nu vor sa plece, doamne fereste sa-i vada vreun impresar ca joaca bine..

Marica este Iacobul nationalei- inalt si...plapand (asta este off topic dar m-a enervat prea tare).

axl2321.11.2007 19:11

Frumos final de calificare.

Felicitari albanezilor, celebri pentru spiritul de luptatori. Mai erau 15 minute din meci, aveau 2 oameni in minus si jucau ofensiv, chiar puteau inscrie, JOS PALARIA!

steaua_gloria21.11.2007 19:13

Romania te iubesc!

weeezer21.11.2007 23:22

Bomba este ratarea calificarii de catre nationala Angliei, care fost invinsa pe teren propriu de Croatia, cu 2-3 (0-2 la pauza).

Norocul lui McLaren a disparut in acest meci, o data cu proasta inspiratie de a-l tine pe banca de rezerve pe David Beckham.

Bravo Stevie!

Dragoshel22.11.2007 10:14

Romania in urna 3 valorica

 

Iata cele patru urne valorice:

Urna 1: Austria, Elvetia, Grecia, Olanda

Urna 2: Croatia, Italia, Cehia, Suedia

Urna 3: Romania, Germania, Portugalia, Spania

Urna 4: Polonia, Franta, Turcia, Rusia

 

Tragerea la sorti va avea loc duminica 2 decembrie la Lucerna.

Khalid22.11.2007 13:40

Am o presimtire ca olandezii "se izbesc" iarasi de noi, sau noi de ei :laugh: .

axl2322.11.2007 13:55

Cea mai usoara grupa pare a fi:

Elvetia

Suedia

Romania

Polonia

 

Cea mai grea:

Olanda

Italia

Romania

Franta

 

Ce-as vrea eu:

Olanda

Suedia

Romania

Rusia

yo_marius22.11.2007 15:53
Cea mai grea:

Olanda

Italia

Romania

Franta

 

 

e imposibil sa cada in aceeasi grupa Olanda,Italia si Franta!!!!! sa nu uitam ca si "bilutele" au o vointa mai presus de ele............:wink:

weeezer22.11.2007 18:48

Din ultima grupa, doar Franta e de evitat. Din prima as prefera Austria, iar din a doua, la fel, Suedia.

Daca picam cu Olandezii presimt ca nu mai scapam si-a treia oara neinvinsi.

cristi_mold23.11.2007 09:03

Din prima urna sa pice Austria si din ultima sa nu pice Franta. In rest fie ce-o fi.

**alex**23.11.2007 11:59

Pana la tragerea pentru Euro 2008, avem duminica tragerea pentru preliminariile CM 2010. Iata urnele:

 

urne2010xv9.th.jpg

axl2323.11.2007 12:04

@alex

Urna C e problema, daca picam cu o echipa slabuta mergem si la CM.

**alex**23.11.2007 12:08

@axl

 

Va fi greu mai ales ca locul 2 asigura doar barajul, asta daca nu vom fi cea mai slaba echipa de pe locul 2.

In urna C sunt cam 4 echipe accesibile : Norvegia, Irlanda de Nord, Finlanda, Belgia.

alexynho02.12.2007 13:10
e imposibil sa cada in aceeasi grupa Olanda,Italia si Franta!!!!! sa nu uitam ca si "bilutele" au o vointa mai presus de ele............:wink:

 

mh ... inca mai crezi asta ? :dry:

yo_marius02.12.2007 13:16

@alex

 

 

eram un naiv.........

dmb07.12.2007 15:16

Daca pierdem in grupe la CE nu se sifoneaza nimeni oricum avem sansa a doua.

Dar daca ne calificam prin absurd dintr-o astfel de grupa atunci avem mari sanse la titlu.

A reusit Grecia cu o echipa slabuta. A reusit Danemarca fara pregatire. DE ce nu ar reusii Romania plecind de pe pozitia de eliminata dinaintea primului meci?

«123»