Venerabile eduardo...ca sa vorbim ca in Caragiale, de unde parca e desprins reprosul dvs, stiti, dialogul cu steagurile...
Va rog verificati urmatorul link si numarati cu atentie:
http://www.LPF.ro/istoric.htm#3
Steaua a castigat, conform tabelului de la link-ul de mai sus, Cupa in anii: 49, 50, 51, 52, 55, 62, 66, 67, 69, 70, 71, 76, 79, 85, 87, 88, 89, 92, 96, 97, 99. Sunt 21 de editii in care Steaua a castigat Cupa!!!!!
La editia din 88 se spun urmatoarele:
"Meci intrerupt inainte de min. 90 la scorul de 1-1, la un gol inscris de Steaua, anulat pe motiv de ofsaid. Sub presiunea potentatilor vremii, finala a fost omologata cu 2-1 pentru Steaua, care, ulterior, a renuntat la trofeul astfel atribuit."
Probabil ca la acest meci va referiti cand spuneti ca Steaua are doar 20 de Cupe!!!!!!!!!!
Pe site-ul oficial este omisa Cupa din 1950, castigata impotriva echipei Flamura Rosie Arad cu scorul de 3-1. (sursa scorurilor:acelasi link de mai sus)
Pe acest site, la sectiunea palmares, sunt trecute 21 de cupe, dar la enumerarea anilor in care Steaua a castigat trofeul este omis 1967, an in care Steaua a zdrobit in finala Foresta Falticeni cu 6-0 si este pus in plus anul 1998, cand Cupa afost castigata de subgranti (sursa scorurilor:acelasi link de mai sus)
Acestea sunt sursele mele de informatie, altele mai credibile nu gasesc, ordinea in care le-am enumerat este ordinea inversa a credibilitatii pe care le-o acord. 
Despre ideea articolului ce spuneti?
Sanatate multa va doresc!