Asa cum ma asteptam in loc sa avem atitudine si caracter unii din noi prefera sa fie soparle.
Ia ziceti mah voi cum s-ar fi putut realiza revolutia din 89 daca oamenii ar fi preferat sa STEA ACASA in loc sa iasa in strada?
Revolutia s a facut prin razvratirea omenilor impotriva sistemului condus de unul aproape identic poate chiar mai malefic decat respectivul nu prin ignorare, nu prin perpetuarea starii de fapt.
Ce revolutie ros albastra sa aiba loc in Ghencea cand se prefera "ignorarea". E ca si cum este unul langa prietena ta care ii face ochi dulci si tu nu faci nimic, azi asa maine asa si poc te lasa cu ochii in soare, desi tu o iubeai, iti curgea sangele ros albastru prin vene, Steaua ta nu mai e!!!
S a preferat atacul asupra unui jucator in loc de atacul asupra capului sitemului malefic ce dainuie in Ghencea de multi ani. Cum suntem noi stelsiti adevarati cand ii permitem astuai sa ne conduca clubul, macar de ar face o intr un mod profesionist, dar nici vorba de asa ceva????
Ideea cu batistele albe a fost cea mai buna si s a aruncat la cos. In felul asta intelegea toata lumea ca nu suntem de acord si nu toleram starea de fapt din Gghencea. Dar nu noi preferam sa sustinem echipa, care si ea e vai de ea, jucatorii fac ceva pe el de spirit stelist, fac ceva pe noi, trebuia Gica Hagi sa i fugareasca sa si salute suporterii.
Vorbeai de revolutia din 86, revolutia ai nu s a realizat prin ingnorarea comunismului ci prin razvratire, daca oamenii l ar fi ignorat traiam si acum in aceasi mizerie, nu ca n am trai, dar intr o mizerie mai dulce.
Am mai spus si a spus o si Catalin, atata timp cat noi incurajam mediocritatea, din partea jucatorilor si conducatorilor, ne lasam calcati in picioare, uitam de valorile ros albastre, ne lasam simbolurile ros albastre calcate in picoare de cioban, si sunt multe (Hagi, Balint, Boloni, Lita Dumitru), nu facem altceva decat sa contribuim la MORTEA Stelei!!!