FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA - Vaslui 1 - 0 (0 - 0)

«12»
sareinoki29.09.2007 05:56

Ce repede gasiti voi vinovatul.......pe jegul ala penal .......problema e ca nu e singurul vinovat.......

pe jegosii aia de suporteri care injura jucatorii pe stadion nu i vede nimeni........aia sunt pupati in fund.........sa va fie rusine...

90 % din echipa voi ati distrus-o.....din cauza voastra se suspenda terenul ......din cauza voastra nu te poti duce cu familia pe stadion .......astea nu se mai pun la socoteala ....asa e......

Nici nu mai stiti cum se incurajeaja o echipa.......va intereseaza doar sa injurati, sa veniti drogati sau beti pe stadion si cam atat.......... si daca iese si cu bataie sunteti cei mai fericiti.....

Ati uitat sa mai fiti suporteri adevarati...........RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEE....

Ar trebui sa va organizati ...... sa faceti un spectacol extraordinar.....ca avem sansa sa jucam in L. C. .......................

sa plece echipe ca arsenal, sevillia etc cu o impresie buna despre noi......

 

Multumesc ca ati avut bunavointa sa mi cititi aceste randuri.....

Matteo29.09.2007 06:07

@sareinoki

 

 

cand Steaua o sa aiba un patron cu un comportament normal atunci o sa vezi si suporteri sustinand echipa si la bine si la greu, in momentul de fata nu sustine echipa din cauza patronului nu din cauza cum joaca echipa ;)

forever_STEAUA29.09.2007 08:49

Meciul va fi arbitrat de:

 

A: Bogaciu Aurel (Bucuresti)

A1: Nica Cristian (Ploiesti)

A2: Onita Aurel (Constanta)

R: Comanescu Adrian (Rm Valcea)

Obs: Urs Iosif (Bucuresti)

Craciun Dragos (Cluj)

stelea29.09.2007 09:16

Cine v-a fi dezamagit ? Si de ce ?

Vreau sa cred ,ca echipa va juca pentru suporteri ...Dar echipa , nu prea joaca nimic .

Desigur ,ca asi vrea o victorie , daca o pot optine fotbalistii??! Pe mine unu ,echipa nu a reusit sa ma convinga . Pase haotice ,mingi pierdute usor , suturi LA si pe poarta .... ? Mai va !

Cu un dictator (finantator), fara scrupule si un antrenor fara experienta , ce rezultate se pot optine ??!

Situatia e alarmanta !!!

Ce e de facut ?? Ce se v-a alege , din acest club ??

 

In acest context ,mai e valabil sloganu' ...:

 

Am fost , suntem ,dar mai putem sa fim , stelisti ??

Khalid29.09.2007 11:18

Meci strans. Pronostic : 1-1.

weeezer29.09.2007 11:34

2-0 pentru noi. Vasluiul e o echipa umflata. N-are cum sa termine in primele 5.

RaDoooI29.09.2007 16:21

4-0 ... meciul de revenire al Stelei !

4_ever_steaua29.09.2007 16:44

c.ronaldo17

nu stiu daca batem arsenal ;))...ar fi super sa fie asa...:X:X fularsteaua2

 

Renunta la limbajul gen MiRC. CIteste regulamentul.

alexynho29.09.2007 17:25

Uite o statistica interesanta despre FC Vaslui ... imbucuratoare pentru stelisti , infioratoare pentru vasluieni !

 

 

Etapa 1 FC Vaslui 2-2 UTA Arad

Etapa 3 Dacia Mioveni 2-2 FC Vaslui

Etapa 5 "U" Cluj 2-3 FC Vaslui

Etapa 7 Poli Timisoara 2-1 FC Vaslui

 

 

Hai sa vad acuma ... care isi da seama ce am vrut sa zic ! (acuma e etapa 9)

 

 

LE : O alta veste buna pentru stelisti ... cel mai in forma mijlocas din Romania , Marko Ljubinkovic , nu a fost inclus in lot pentru aceasta partida !

dax4729.09.2007 19:45

Inca o victorie chinuita cu 1-0, dar e victorie si sunt 3 puncte. Sper sa nu ramanem fara Zaharia.

predatorpulse729.09.2007 20:33

Ma bucur ca am batut acesti moldoveni cotonogari si mai ales ca a dat rada gol,se vede ca baiatul asta pune suflet nu ca multe alte scarbe de la echipa. E f importanta victoria asta macar pentru moralul nostru in meciul cu Arsenal,desi daca scoatem un egal cu astia sa multumim lui Dumnezeu.

Orice am spune echipa macina in gol de ffffff mult timp si golul a venit mai mult din daruire oarba decat dintr-un plan de joc,si trebuie sa tinem cont ca vasluiul avea un om mai putin pe teren in acel moment.

Foarte mult timp am crezut ca Steaua merge atat de prost din cauza bancii tehnice mai ales si mai putin din cauza jucatorilor,insa azi am vazut valoarea unor jucatori si am vazut adevarata problema a Stelei,sunt prea multi jucatori mediocri in teren. Multa vreme am crezut ca jucatorul x nu joaca bine pentru ca nu-l punea Oli sau Hagi pe postul lui,sau ca nu era in forma insa in timp am vazut ca de fapt atata pot.

Daca joaca Neaga sau Dica la mijloc,cu cine sa combine? Cu Nicolita,Ovidiu Petre,jucatori carora le trebuie 3 miscari ca sa controleze mingea,noi la mijloc avem frana cand de fapt acolo ar trebui sa inceapa accelerarea.

Si o alta mare problema in joc a Stelei este bubuirea mingilor,bubuire ce a inceput in era lui olita. Downloadati de pe tracker meciuri din era Protasov,in care jocul nu era perfect cum incearca unii sa-l faca insa foarte rar era mingea palita in fata,atunci se juca pe jos desi erau si jucatorii de o alta calitate si Protasov stia sa-i aseze in teren. Desi il inteleg oarecum pe Olaroiu pentru ca probabil a vazut ce jucatori "tehnici" are,si a decis ca e mai bine sa bubuie mingile decat sa le piarda la mijloc.

Pana cand nu ne vom rezolva mijlocul si nu vom mai lua un atacant,vom juca aceasta turca oarba.

Jucatorii azi nu au jucat rau,dar jocul e in continuare prea incet,incetinit de stim noi cine si d-aia dam faze doar din faze fixe.

 

Zapata-nu prea a avut ce apara,dar a jucat bine

Baciu-Rada-au fost siguri astazi,cu un plus la Rada pentru gol. Apararea ramane cel mai tare compartiment al Stelei.

Emeghara-Petre Marin-Emeghara chiar a jucat bine azi plus ca stie cu mingea si are si o viteza buna iar Petre Marin nu s-a descurcat rau insa cred ca ar fi timpul ca altcineva sa-i ia locul.

Ov Petre-Bicfalvi- Ov Petre a jucat in nota sa obisnuita adica mediocru spre slab, iar Bicfalvi nu stiu ce are de vreo 3 meciuri incoace parca ii e frica sa puna piciorul pe minge. Poate o fi o problema fizica dar eu cred ca e una psihologica.

Nicolita-Surdu-lateralele noastre nu merg deloc. Surdu a facut un meci bun astazi dar eu cred ca poate mai mult iar Nicolita desi nu-mi place de el in general,azi m-a mirat si a facut un joc decent. Trebuie gasit un jucator de picior stang pentru banda stanga pentru ca pierdem timpi pretiosi cand jucatorii nostri de picior drept isi intorc mingea ca sa centreze.

Zaharia-Dica-Neaga-Zaharia a fugit mult ca si Neaga dar amandoi au avut putine realizari,iar Dica stiindu-se transferat parca nu mai pune osul. Oricum Dica ma incanta cand e in teren pentru ca desi pare lenes,este cu 2 clase peste orice avem in teren iar consecinta este ca si atunci cand jucam prost Dica pare cel mai bune pentru ca e printre putinii jucatori care stiu sa preia corect,sa centreze si sa dea goluri. Nu stiu ce se face pe la antrenamente dar cred ca inainte sa-i invete scheme tactice complicate 70% dintre ei ar trebui invatati sa preia mingea si sa centreze sub presiune pentru ca aici suferim foarte mult.

Sper sa ne revenim in campionat,sa jucam si noi niste fotbal si sa nu ne facem de ras cu arsenal.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

cHrisTophE piNna30.09.2007 09:45

Victorie ... cum a fost .. a fost .. sunt 3 puncte , ne-am mai revenit putin din caderea libera in care eram sapt trecuta! sper sa facem o figura frumoasa cu Arsenal , sa nu ne facem de ras si daca se poate sa scoaten chiar si niste puncte .. (misiune imposibila), din pacate...sa neauzim de bine ..Forta Steaua.. Intotdeauna superiori! fularsteaua2

Wally30.09.2007 10:46

In sfarsit am mai castigat si noi. Sunt total de acord cu predatorpulse7.

Eo Radok 2130.09.2007 15:20

Da.................... de mult asteptam sa isi intre iar in forma, si e bine ca au jucat lejer!!! fularultras Pana la moarte, cu Steaua pana la moarte!!! fularultras

sorin_daniel30.09.2007 18:16

predatorpulse7..........."moldoveni cotonagari".....asa ai vazut tu meciul?..........atunci sa fii sanatos..........Steaua te iubesc!!!

predatorpulse730.09.2007 19:50

@sorin_daniel,poate ca m-am exprimat gresit spunand moldoveni cotonogari,insa vasluienii au dat la picioare majoritatea timpului. Sorry daca esti moldovean si te-am jignit,nu asta a fost intentia mea. Pe Neaga l-au buimacit cate coate i-au dat,Dorinel a avut intrare minim de galben la Nicolita,buhus cand l-a placat pe Badea etc. Nu spun ca ai nostri au fost sfinti dar au incercat mai mult sa joace fotbal(desi nu prea le-a iesit) decat sa opreasca adversarii prin orice mod posibil.

Si eu iti doresc sanatate dar mai ales imi doresc sa nu ne facem de ras cu Arsenal.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

FC_STEAUA_194701.10.2007 05:23
Inca o victorie chinuita cu 1-0, dar e victorie si sunt 3 puncte. Sper sa nu ramanem fara Zaharia.

 

Nu a fost asa de chinuita precum zice scorul, am avut totusi ocazii, vreo 5 suturi pe poarta inafara de gol si mijlocul a jucat cat de cat bine. Echipa este in revenire de forma sub Pedrazzini.

«12»