Duckadam a gresit la acea faza.
a incercat sa zica, ca daca Hagi ar fi antrenat Steaua,UTA ar fi putut castiga meciul pentru ca echipa noastra nu prea juca nimic iar UTA juca totusi acasa!
dar pentru ca a plecat Hagi si a venit Pedrazzini la echipa s-a creat un soc.
jucatorii erau mai motivati,mentalitatea era alta.era de asteptat ca stelistii sa dea 110% pentru a intra in gratiile noului antrenor sau pentru a arata ca Hagi era singurul vinovat pentru ce se intampla cu Steaua in acele momente!
nu i-a iesit omului bine.asta e.
e un fost jucator al Stelei care a facut totusi ceva pentru aceasta echipa.
e mai indreptatit,din acest pct de vedere, sa isi dea cu parerea mai mult ca noi.
e parerea lui si trebuie sa o respectam chiar daca nu suntem de acord cu ea!
nu e singurul fost mare jucator Stelist a carui pareri nu coincideau cu cele ale fanilor.
de multe ori domnul Voinescu (unul dintre cei mai mari portari Romani si Stelisti) isi dadea cu parerea despre portarii de la Steaua.de la Hamutovski la Carlos.
pe unii chiar i-a si criticat dur!
in momentele acelea multi nu au fost de acord.mai ales ca Hamutovski era unul dintre cei mai iubiti jucatori!
trebuie insa sa luam in calcul faptul ca ei, fostii mari jucatori ai Stelei, asta sunt: fosti mari jucatori!
au jucat in echipe care faceau spectacol si castigau tot.ei faceau spectacol si castigau tot!
ei au vazut o Steaua a carui jucatori erau numiti "vitezistii".
multi au jucat in aceasta echipa.
nu e nici un secret cum ca Steaua de acum e la ani lumina distanta fata de Steaua acelor vremuri.
portar nu mai e Voinescu.
fundas nu mai e Sames sau Belodedici.
inchizator nu mai e Lita Dumitru sau Tudorel Stoica.
coordonator nu mai e Hagi
Iar atacant nu mai e Marcel Raducanu
ca valoare multi dintre cei de acum sunt foarte departe de cei care erau pe vremuri.
asa ca, din punctul lor de vedere, fostii mari jucatori ai Stelei au dreptate!
sa speram totusi ca intr-o zi "vitezistii" vor reveni!
primul pas s-a facut cu bacaul.
acum ramane de vazut daca urmatorul va fi facaut in fata sau in spate!