FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Despre ce aș putea scrie

«12»
androsteaua27.09.2007 12:52

citesc prin presa si vad ca apar unele comentarii si injurii la adresa lui Hagi chiar si din partea unor jucatori care sunt idolatrizati in Ghencea--ma refer la MARELE Neaga care da vina pe Hagi pentru forma sa slaba

putem spune clar ca Becali a fost cel mai aspru ,dar si jucatorii poarta vina lor pentru felul in care il vorbeau pe Hagi!! Steaua pur si simplu nu mai este o echipa,e doar o adunatura de oi in frunte cu un cioban prost!

dragos_drlsteaua27.09.2007 16:10

Sunt putin dezamagit ca ti-ai cumparat pachetul pentru Liga, dar asa cum spunea un prieten de-al meu, nu trebuie ratat niciun prilej pentru a-l injura pe cioban! Sper ca la meciul cu Vasluiul sa erupa stadionul si ciobanul sa vada intr-adevar consecintele faptelor sale!

In rest, sunt pur si simplu dezgustat de blatul cu nea Seche, nu mai stiau saracii bacauani cum sa le paseze sau sa ii lase nemarcati pe Zaharia&comp...ma rog, o alta manarie a oierului, sa demonstreze el (iooooo, Gigi fecali) cat marcheaza Steaua fara Hagi.

 

P.S. Sa nu uitam insa de Ovidel Petre...ah, de-abia astept meciul cu Vaslui!

DanStan27.09.2007 17:13

Ei vezi ? Exact asta e motivul pentru care oieru' ar trebui sa lase Steaua in pace. Nu faptul ca l-a determinat pe Hagi sa plece. Mie mi se pare mult mai grav faptul ca nu mai putem sti cat la suta din realizari/esecuri li se datoreaza jucatorilor, cat antrenorilor si cat razboinicului lu' peste.

 

Ce dreaq de fotbal mai e si asta ? Nu mai pot savura o victorie fara sa ma gandesc daca nu cumva o fi mana ciobanului retardat. Nu mai pot privi un dribling fara sa ma intreb ce-o fi cu adversarul de-a fost depasit atat de usor. O ratare a adversarilor deja se transforma aproape intr-o certitudine : ahaa, mana lu' Jiji ! Si toate astea pentru ce ? Pentru ca un oier idiot e incapabil sa inteleaga ca fotbalul e altceva decat o permanenta oportunitate pentru circ si laude desantate. Fotbalul inseamna 22 de insi care alearga dupa o minge, nu cele 1001 de misculatii reale sau inchipuite ale unui cioban bolnav de ceausita.

 

A, inca ceva. Stupidu' stupizilor si-a inchipuit probabil ca va putea da vina pentru inceputul slab de sezon pe Hagi. Intr-adevar, Hagi are partea lui de vina (si nu mica) dar majoritatea cauzelor care au dus la declinul actual sunt opera oierului. Si din pacate foarte multi stelisti s-au prins de treaba asta. Cand a vazut ca nu merge cu aruncarea vinei pe altul a incercat treaba cu implicarea personala. De parca - vezi doamne - stelistii s-ar fi nascut ieri si n-ar fi capabili sa-si dea seama ca in materie de fotbal marele finantator e zero. Asta ca sa nu mai spun ca procedand astfel practic Jiji se pi** pe licentele antrenorilor romani (si nu numai). Adica aia au facut o scoala si au acumulat mii de ore de experienta practica de fraieri pentru ca oricum n-ar fi putut depasi in profesionalism un individ scolit la stana din Pocraca de Sus.

Dealtfel presupun ca Jiji n-are angajati cu studii superioare. La ce-i trebuie, oricum e policalificat si le da clasa la orice ora. Cand va avea nevoie de o operatie imi inchipui ca si-o va face singur, sunt convins ca se pricepe. Iar dupa aia va aparea la teveu si se va lauda cum s-a taiat el personal pe burta. Ca sugestie, daca-si ia avion n-ar fi rau sa incerce sa-l piloteze singur. Nu ma indoiesc ca se pricepe, e o chestie genetica. Eventual ar putea incerca dupa decolare sa-si dea afara pilotul ...

danimarcu27.09.2007 18:18

Eu cred ca nu are nimic de a face castigarea Cupei Campionilor in '86 cu faptul ca acum se prostitueaza pentru un pumn de galbeni!

Duckadam a facut afirmatia absolut gratuit,probabil la comanda stapanului sau.Desi putea sa evite o astfel de declaratie,cum ar fi facut oricare alt fost stelist...

Multumim Duckadam pentru Cupa Campionilor!

Sa-ti fie rusine ca ai ajuns sluga unui cioban paranoic!

alexblaja27.09.2007 19:16

Daca credem ca victoria cu Bacaul, echipa de mijlocul ligii secunde, a fost platita de Jiji, eu zic ca ar fi cazul sa tinem cu alta echipa....pe bune acum, chiar credeti ca nu puteam castiga meciul cu Bacaul?

 

Singura faza ciudata a fost aia cu portarul care i-a pasat lui Badoi...stiti de ce am dat gol? Pentru ca am avut 2 jucatori in pressing avansat cand mingea era la portarul advers, lucru pe care nu l-am mai vazut de mult la Steaua! Asa ca asta cu blatul nu prea tine, mai ales la ce ocazii au avut aia in prima repriza!

 

Eu am inteles mesajul lui Ovidiu din acest articol astfel: lui Duckadam trebuie sa-i fie rusine mai ales in contextul in care toata lumea asteapta de la fostele glorii steliste sa ia atitudine impotriva Ciobanului, sa fie scanteia Revolutiei! Fara aceste luari de pozitie Ciobanului i se va rupe ca va fi injurat in Ghencea...si, oricum, cat va fi injurat? Daca Hagi ar fi continuat ca antrenor, infruntandu-l pe Cioban si facand echipa cum credea el de cuviinta, daca Adrian Ilie i s-ar fi alaturat, daca Lacatus ar fi spus si el ceva in loc sa piarda in Cupa cu Sanatatea Cluj sau cum se numeau aia, daca, daca, daca....Eu asa vad pozitia lui Ovidiu, in acest context si in acest context ii dau dreptate! Duckadam, in loc sa fie membru PNG, trebuie sa fie STELIST! Eu cred ca azi un stelist adevarat este automat anti-Gigi!

 

PS. Referitor la greseala de ortografie: la acest site nu exista corectura, ca la ziare, adica dupa ce scrii un articol nu ti-l corecteaza nimeni, nu-l verifica nimeni! Poate-ti scapa degetul in taste de oboseala si bagi o litera in plus sau poate tot din cauza oboselii sau din alte cauze mananci o litera. Si eu la ultimul articol am avut 2 asemenea greseli: am scris "onul" in loc de omul(n si m sunt pe tastatura unul langa celalat) si am scris Pedrazinni in loc de Pedrazzini. Oricum, cine nu a gresit niciodata pe acest forum sau pe altele sa arunce primul piatra.

rosualbastru27.09.2007 20:34
PS. Referitor la greseala de ortografie: la acest site nu exista corectura, ca la ziare, adica dupa ce scrii un articol nu ti-l corecteaza nimeni, nu-l verifica nimeni! Poate-ti scapa degetul in taste de oboseala si bagi o litera in plus sau poate tot din cauza oboselii sau din alte cauze mananci o litera. Si eu la ultimul articol am avut 2 asemenea greseli: am scris "onul" in loc de omul(n si m sunt pe tastatura unul langa celalat) si am scris Pedrazinni in loc de Pedrazzini. Oricum, cine nu a gresit niciodata pe acest forum sau pe altele sa arunce primul piatra.

 

Te referi la faptul ca autorul acestui articol - pe-care-l respect ca pe toti cei care sunt membrii pe acest site - nu stiu sa scrie corect numele fostului portar al Stelei?

greseli de ortografie sunt si sunt acceptate atata timp cat exprimarea este coerenta si ai dreptate in aceasta privinta.

In alta ordine de idei, ma indoiesc insa ca pentru un pumn de galbeni, toti am ramane integrii! nu cred! ispita e mare iar vina lui Duckadam este ca a facut o astfel de declaratie intr-un moment tensionat, dar pana la rusine Duckadam, doar pentru atat? nicidecum.

In 86, Duckadam a fost rasplatit ca si ceilalti jucatori de conducerea Stelei cu o masina si pentru ca mai avea una, Ceausestii s-au gandit ca-i prea mult. si Duckadam a platit pentru asta! rusine Duckadam? nah, niciodata! daca Lacatus a pierdut in fata unei echipe de anestezisti si brancardieri, sa strigam rusine Lacatus? sau daca Hagi nu stie sa se exprime corect, sa facem misto de el si sa scriem pe toate site-urile rusine Hagi?

Hagi n-a dat pe la scoala. la 17 ani Hagi juca pentru Sportul Studentesc, Luceafarul, Nationala de juniori si cea de seniori!! daca Adi Ilie nu stie sau nu vrea sa sara la gatul arbitrilor cum o facea MM, rusine Adi? ca Dan Petrescu sau Iordanescu, mari jucatori ai echipei noastre au pupat zdreanta rapidului, eh, acolo mai putem sari sa strigam rusine, dar pentru o declaratie poate data in gluma, pe care nu am auzit-o niciunul, decat am citit in presa scrisa, sa se ajunga la -citez- " rusine Dukadam", e cam mult. Cel putin pentru cei ce au devenit fanii Stelei in anii 80, asa cum sunt eu si poate chiar tu Alex.

Remember, pentru un pumn de galbeni, chiar din buzunarul lui gg, multi ne-am prostitua! rusine noua!

Hai Steaua! respect tuturor stelistilor.

ps. mesajul nu se vrea un raspuns rautacios, ci doar o opinie. ciao!

 

pps. Becali nu o sa plece din Ghencea, oricat ar protesta suporterii Stelei, fostele glorii, cine vreti voi, pentru ca a cumparat acest club si este al lui. variantele de schimbare a patronului sunt: un glont in cap, varianta nerecomandata sau schimbarea modului lui de a fi, varianta imposibila. Ii putem arata cat de mult il uram, dar nu vom schimba mai nimic. Steaua va ramane Steaua, acelasi nume sfant si in 86 si in 93 si in 2007 si cat va mai dura lumea aceasta! cu sau fara Becali.

pda27.09.2007 20:39

Gigi Becali despre neînțelegerile cu fanii: "Mã doare direct în pãlãrie" , deci nu mai are rost sa vorbim despre nimic.

 

Asta nu e Steaua noastra. (atat poate)

dragos_drlsteaua27.09.2007 20:42

Un oier fara palarie: ''Mã doare direct în palarie N-am pãlãrie, dar mã doare în pãlãrie!''

Haideti sambata la meci sa-i ''dam o palarie''!

CaTaLiNsm StElIsTu27.09.2007 22:02
In alta ordine de idei, ma indoiesc insa ca pentru un pumn de galbeni, toti am ramane integrii! nu cred! ispita e mare iar vina lui Duckadam este ca a facut o astfel de declaratie intr-un moment tensionat, dar pana la rusine Duckadam, doar pentru atat? nicidecum.

In 86, Duckadam a fost rasplatit ca si ceilalti jucatori de conducerea Stelei cu o masina si pentru ca mai avea una, Ceausestii s-au gandit ca-i prea mult. si Duckadam a platit pentru asta! rusine Duckadam? nah, niciodata! daca Lacatus a pierdut in fata unei echipe de anestezisti si brancardieri, sa strigam rusine Lacatus? sau daca Hagi nu stie sa se exprime corect, sa facem misto de el si sa scriem pe toate site-urile rusine Hagi?

Hagi n-a dat pe la scoala. la 17 ani Hagi juca pentru Sportul Studentesc, Luceafarul, Nationala de juniori si cea de seniori!! daca Adi Ilie nu stie sau nu vrea sa sara la gatul arbitrilor cum o facea MM, rusine Adi? ca Dan Petrescu sau Iordanescu, mari jucatori ai echipei noastre au pupat zdreanta rapidului, eh, acolo mai putem sari sa strigam rusine, dar pentru o declaratie poate data in gluma, pe care nu am auzit-o niciunul, decat am citit in presa scrisa, sa se ajunga la -citez- " rusine Dukadam", e cam mult. Cel putin pentru cei ce au devenit fanii Stelei in anii 80, asa cum sunt eu si poate chiar tu Alex.

Remember, pentru un pumn de galbeni, chiar din buzunarul lui gg, multi ne-am prostitua! rusine noua!

Hai Steaua! respect tuturor stelistilor.

ps. mesajul nu se vrea un raspuns rautacios, ci doar o opinie. ciao!

 

pps. Becali nu o sa plece din Ghencea, oricat ar protesta suporterii Stelei, fostele glorii, cine vreti voi, pentru ca a cumparat acest club si este al lui. variantele de schimbare a patronului sunt: un glont in cap, varianta nerecomandata sau schimbarea modului lui de a fi, varianta imposibila. Ii putem arata cat de mult il uram, dar nu vom schimba mai nimic. Steaua va ramane Steaua, acelasi nume sfant si in 86 si in 93 si in 2007 si cat va mai dura lumea aceasta! cu sau fara Becali.

 

iti respect opinia insa a-s avea ceva de"comentat"vis-a-vis de opinia ta....Eu nul sunt de acord cu sintagna<rusine Duckadam>si sa spun de ce:faptul ca un stelist merge la o alta echipa sau pupa alte simboluri,desi gesturi reprobabile,ele nu pot fi de condamnat pentru ca pana la urma asa e"painea"lor si din asta traiesc...si+de asta aceasta e"coregrafia"impusa de situatie,dar...sa dai intr-un om aflat la pamant...i-si merita pe deplin"obrazul"aratat...chiar daca a facut doar o insinuare...tinta a fost vadit Gica si cu alte cuvinte declaratia lui suna:Bravo Jiji!Hagi nu era bun de nimic!.Inadmisibil asa ceva...putea f bine sa stea in bancutza lui si sa-si vada de politica,cum a facut-o si pana acuma.Nimeni nu contesta ce a facut el pentru Steaua dar aici vorbim de caracterul unui om,caracter care se alineaza standardelor lui Jiji...iar asta cred ca nu ne incanta pe niciunul.

In a-l2-lea rand:Nu trebuie un glont ca sa"omori"un om....trebuie doar sa-i faci o campanie negativa unui om cum e Jiji,pentru ca el din asta traieste,si sfarsitul v-a fi iminent...uitati-va la Berlusconi...a fost ceva genul lui Jiji...e uite ca a sosit vremea in care el apune si in care gloria sa sufera cumplit...stiti cum se spune:orice nas i-si are nasul...iar Bekali nu mai are mult pentru ca deja se crede invincibil si de multe ori i-l ia gura pe dinainte...

SSK27.09.2007 23:10

Legat de criticile la adresa mea privind ortografierea numelui lui Dukadam: pe internet exista variante atat cu "ck", cat si cu "ca". Nu sunt sigur pe care s-o cred. Iar wikipedia nu este un indreptar in materie de ortografie. Aduceti-mi o copie de buletin si o sa scriu numele corect.

alpopa27.09.2007 23:44

E intoxicatie faza din GSP cum ca "galeria" a picat la mica intelegere cu Ciobanul ?! Sper sa nu fie asa, ca ar fi rusine mare de tot. Pentru cativa galbeni sau o amenintare "zmarandeasca" ar fi mare pacat sa se boicoteze protestele la adresa Becaliotului.

ste_farfan28.09.2007 00:27

cea mai mare mizerie presa romana...nu va luati dupa astia!!!...au bagat inca o minciuna ca cica s-a impacat galeria cu ciobanu...cele mai mari jigodii, mie scarba de ei...sper sa nu cadeti in plasa...

endorama28.09.2007 05:23

mai, Olaroiu a inregistrat primul esec la arabi. a pierdut calificarea in ceva competitie de-a lor. naspa rau.....

 

tare ma tem sa nu-l expedieze seicii inapoi si sa ni-l bage din nou Becali pe gat....

Mihai Somanescu28.09.2007 08:12

Ovidiu, colaboreaza cu stelisti.ro pentru ca firma care detine continutul stelisti.ro, este aceeasi care editeaza revista Suporter Steaua. Acum sunt in aceeasi familie, ca sa zic asa.

SuperSteaua28.09.2007 08:40

Prezint scuze pentru "offtopic"; citiți ce zic englezii de situația de la Steaua>

 

http://www.ziarultricolorul.ro/eveniment.html?aid=10082

 

(în original: http://football.guardian.co.uk/europeanfoo...2176730,00.html )

alexblaja28.09.2007 10:14

@rosualbastru

 

Trebuie sa facem o distinctie intre ce a facut Duckadam ca jucator si ce face acum. Toata lumea spunea aici ca trebuie facuta aceasta distinctie pentru Hagi-jucatorul si Hagi-antrenorul, asa ca nu vad de ce sa nu o facem si in cazul lui Duckadam. Eu sunt de parere ca fostele glorii ale Stelei trebuie sa ia atitudine. Opiniile lor vor fi cu siguranta preluate de media si se va forma astfel un curent de opinie impotriva lui, care se va reflecta si in optiunile electorale ale populatiei. Asta ar fi directia de lupta impotriva Ciobanului. Crezi ca o sa scrie presa mai mult de 2 zile dupa meciul cu Vaslui ca suporterii l-au injurat pe Becali la meci? Si chiar daca o sa scrie, Becali o sa spuna ca aia sunt niste zdrente, hahalere, huligani. Pe cine crezi ca o sa creada majoritatea? Daca Hagi, Lacatus, Ilie Dumitrescu, Dan Petrescu, Piturca, Boloni, Duckadam, asta ca sa dau numai cateva nume, ar declara la unison ca Becali este un nemernic ia sa vezi ce campanie de presa frumoasa impotriva lui Becali s-ar porni! Majoritarea consumatorilor de mesaj media s-ar putea sa aiba alta reactie: "Ia uite,ma, ce i-o fi apucat pe toti astia, foste mari glorii ale Stelei, sa-l injure pe Becali? Trebuie sa fie ceva in neregula cu Becali daca toti oamenii astia au sarit pe el asa!" In plus, un asemenea mesaj ar unii toti stelistii impotriva lui Becali, indiferent ca sunt ultrasi, cetateni sau simpatizanti! Asta era ideea...si Duckadam ce face? Se ia de Hagi! Divide et impera iti suna cunoscut?

Miaus28.09.2007 10:28

@alexblaja

 

 

Sau oamenii ar putea sa zica:Ia uite-i bah si pe invidiosii astia se iau de Jiji, ala care a bagat bani si a dus Steaua in CL.

 

De ce n-au facut bah ei daca tot au bani si se dau smecheri? Sigur sunt ofticati ca l-a dat pe Hagi afara, da Hagi ala oricum e un zero ca antrenor ca n-a fauct nimic cu Steaua.

 

Exista din pacate si varianta asta mai neagra.

 

E o diferenta de perspectiva.

dI@bL028.09.2007 12:29
Pai eu ti-as propune sa scrii despre banii cu care tot se lauda Jiji de parca la el acasa ar fi fabrica de bani,dar cand e vorba de investit bani cu adevarat pentru viitorul echipei(de exp constructia unui stadion grandios),se fastaceste si o da din bara in bara ca nu stiu ce...Ca in rest totul pentru Jiji inseamna o afacere....

E o pierdere foarte mare de timp si bani sa bagi bani intr-un stadion care nu este al tau. Ex:faci stadion ca ALLianz Arena...si vine al cui o fi stadionu' peste 1 an ca il vrea inapoi....ce mai faci atunci??? Banii lui Jiji ar trebui sa se duca in construirea unui centru major de copii si juniori+transferuri importante+acte caritabile pe care deja le face.

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Citeste regulamentul.

andyro28.09.2007 12:35

@dI@bL0

 

Cred ca era vorba de constructia unui stadion (nou) pe care nimeni nu are cum sa i-l ia, nu de imbunatatirea stadionului existent.

 

Dar ai dreptate, prioritatile ar trebui sa fie altele.

alexblaja28.09.2007 14:44

@Miaus

 

Hagi nu trebuia sa plece, trebuia sa ramana si sa-l infrunte pe Cioban! In momentul ala trebuia sa i se alature si Adrian Ilie, pentru ca e si el o fosta glorie care este angrenata in acest moment la Steaua. Dupa aceea ceilalti, Lacatus, Boloni, Ilie Dumitrescu, Balint, Dan Petrescu si ceilalti, inclusiv Duckadam, ar fi trebuit sa-si declare public sustinerea pentru demersurile celor doi. Asa se incepe o Revolutie, ca tot folosim termenul asta.

 

Eu sunt mai optimist de fel, cred ca daca toti fostii mari jucatori si antrenori sau oameni care sunt faimosi si au avut cat de cat legatura cu Steaua ar fi luat pozitie impotriva lui Becali s-ar fi creat un curent de opinie impotriva lui Il Ciobandante. Mi-a placut ce a declarat Ilie Nastase, e unul din putinii care au incercat ceva.

 

Sper din tot sufletul ca aia de care vorbeai tu, care l-ar sustine pe Becali si in aceasta varianta expusa de mine, sa fie totusi de ordinul miilor, nu al milioanelor. Si daca nu ar fi asa, macar am fi stiut unde stam!

 

@Le reseau

 

Cum crezi ca se scrie: Dukadam sau Duckadam? Te intreb pentru ca stiu ca esti usor neamt.

AdrianUltras2528.09.2007 17:42

nu are rost sa vb despre cioban!

numele lui nici nu mai trebuie pomenit.

acest personaj infect trebuie neaparat ignorat!

 

mi-a placut cum a jucat Steaua cu bacaul.

chiar daca echipa moldoveana e de Liga a 2a, am aratat un joc total diferit fata de ceea ce s-a jucat pana acum.

 

am jucat rapid, cu pase printre, pe jos!

pana acum jucam invers: pe sus,lent si cu baloane aruncate degeaba.

 

mi-a placut si Neaga in rol de coordonator.acolo e de el.

in rol de mijlocas ofensiv, in spatele varfurilor!

la fel ca Diego de la Werder

Neaga are viteza,dribling, stie sa dea pase si poate sa vina si cu sut!

 

sper ca el sa fie folosit in rol de coordonator in meciurile urmatoare, nu Dica!

 

Dica sa fie folosit ori varf impins(baiatul stie sa dea cu capul,are simtul portii extreb de bine ascutit,sut bun,poate sa dea si pase,cat de cat inalt la cei 183 de cm-varful perfect de careu!!!!) ori rezerva!!!!

 

 

sper ca maine, cu vasluiul, sa jucam asa:

 

Zapata-Nicolita,Baciu,Rada,Emeghara(Petre Marin)-Badoi,Ov.Petre,Neaga,Cristocea-Zaharia,Badea(Dica)

 

Nicolita - nu mai e acel Nicolita de pe vremea lui Protasov.nu prea mai ajuta atacul.e bun fundas dreapta ca stie sa se apere ca doar l-a invatat Oli(mai bine zis stricat)

Badoi - e bun mijlocas dreapta pentru ca asta a jucat de cand se stie.se vede ca a fost varf pentru ca ataca mereu!

Ov Petre - daca tot nu e Lovin si tot trebuie sa jucam cu un mijlocas la inchidere el e singurul,deci cel mai bun!

Dica - varf impins!ca s-asa e lent!sa stea sa dea cu capul, sa traga sau sa intoarca mingi pentru Neaga

 

Neaga - coordonator! acestui jucator trebuie sa i se dea libertate maxima de miscare!!!!

fansteaua4628.09.2007 18:28

Duckadam si-a dat singur cu stingul in dreptul

fane_casieru28.09.2007 18:33
Duckadam si-a dat singur cu stingul in dreptul

@fansteaua46 - Duckadam este prea mare pentru a-l judeca noi...tu nu ai gresit vreodata si sa-ti Para rau dupa aceea ?....toti gresim o data si-o data ,mai mult sau mai putin,voit sau nevoit...

dax4728.09.2007 19:12

Duckadam s-a aberat cu declaratia aia. Banuiesc ca dorise sa zica viceversa, dar i-a iesit ce a zis.

 

Anyway, sa nu ne imbatam cu apa rece. Am depasit in sfarsit bariera de 2 goluri pe meci, dar mai ales seceta aceea acuta de goluri. Dar... sa nu uitam impotriva cui am reusit noi aceasta mare performantza. Sambata vom sti daca meciul de cupa a fost doar un ceai cald cu lamaie pentru o Steluta racita, sau chiar un antibiotic venit mai devreme de ultimul ceas.

 

Forza Steaua !

AdrianUltras2528.09.2007 21:01

Duckadam a gresit la acea faza.

 

a incercat sa zica, ca daca Hagi ar fi antrenat Steaua,UTA ar fi putut castiga meciul pentru ca echipa noastra nu prea juca nimic iar UTA juca totusi acasa!

 

dar pentru ca a plecat Hagi si a venit Pedrazzini la echipa s-a creat un soc.

jucatorii erau mai motivati,mentalitatea era alta.era de asteptat ca stelistii sa dea 110% pentru a intra in gratiile noului antrenor sau pentru a arata ca Hagi era singurul vinovat pentru ce se intampla cu Steaua in acele momente!

 

 

nu i-a iesit omului bine.asta e.

e un fost jucator al Stelei care a facut totusi ceva pentru aceasta echipa.

e mai indreptatit,din acest pct de vedere, sa isi dea cu parerea mai mult ca noi.

 

e parerea lui si trebuie sa o respectam chiar daca nu suntem de acord cu ea!

 

nu e singurul fost mare jucator Stelist a carui pareri nu coincideau cu cele ale fanilor.

de multe ori domnul Voinescu (unul dintre cei mai mari portari Romani si Stelisti) isi dadea cu parerea despre portarii de la Steaua.de la Hamutovski la Carlos.

pe unii chiar i-a si criticat dur!

in momentele acelea multi nu au fost de acord.mai ales ca Hamutovski era unul dintre cei mai iubiti jucatori!

 

trebuie insa sa luam in calcul faptul ca ei, fostii mari jucatori ai Stelei, asta sunt: fosti mari jucatori!

 

au jucat in echipe care faceau spectacol si castigau tot.ei faceau spectacol si castigau tot!

 

ei au vazut o Steaua a carui jucatori erau numiti "vitezistii".

multi au jucat in aceasta echipa.

nu e nici un secret cum ca Steaua de acum e la ani lumina distanta fata de Steaua acelor vremuri.

portar nu mai e Voinescu.

fundas nu mai e Sames sau Belodedici.

inchizator nu mai e Lita Dumitru sau Tudorel Stoica.

coordonator nu mai e Hagi

Iar atacant nu mai e Marcel Raducanu

 

 

ca valoare multi dintre cei de acum sunt foarte departe de cei care erau pe vremuri.

 

asa ca, din punctul lor de vedere, fostii mari jucatori ai Stelei au dreptate!

 

sa speram totusi ca intr-o zi "vitezistii" vor reveni!

 

primul pas s-a facut cu bacaul.

 

acum ramane de vazut daca urmatorul va fi facaut in fata sau in spate!

«12»