FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stelistii lovesc din nou

«12»
JDERUL12.09.2007 21:46

Fara indoiala,per total, nemtzii au meritat sa castige.Au alergat mai mult repriza a doua,iar tricolorii au slabit inexplicabil turatzia.Afost un meci care poate ii da de gandit lui nenea Pitzi ca poate altfel stateau lucrurile cu Ogararu pe dreapta si P.Marin pe stanga.Ratz mi se pare iesit din forma,iar solutzia cu R.Stefan mi se pare putzin fortzata.Mai cred ca trebuia introdus si S.Radu tocmai pentru faptul ca el era familiarizat cu ce se joaca prin Germania.

Daca Marica era mai inspirat sunt curios cum decurgea meciul la 0-2.Sau daca se penaliza acel hantz in careu la 1-1?Nu vreau sa fac o analiza a jocului fiecarui tricolor,dar vreau sa ma refer scurt la evolutzia STELISTILOR:

-Dica-prezent in joc in prima repriza,apoi se stinge treptat poate si datorita faptului ca a trebuit sa coboare mult la mijloc si nu pre mai avea pe cine sa serveasca in fatza.

-Banel mult peste ultimele sale evolutzii.L-am vazut chiar dribland frumos.Eu zic ca este in crestere.

-P.Marin ca de obicei exact si disponibil la efort.Acum se pare ca a uitat de prostul obicei de a strange spre careu lasand tusa libera.(Sa-i tzina D-zeu obiceiul)

-D.Goian acelasi ca de obicei plus golul.Desi cei doi,, oratori"de la microfon ii pun in carca greseala de la golul doi,eu cred ca greseala apartzine celor doi jucatori spre care se indrepta mingea si care nu au venit la interceptzie.Poate faptul ca nu a intrat mai decis la Odonkhor,dar aici exista posibilitate unui fault si...cartonas,11m,etc.Si apoi golul doi este al lui Coman fara discutzie.El a indreptat mingea spre poarta.A plecat gresit pe minge.(Si la primul gol nu a avut reactzie sa iasa pe centrare)

-Ov.Petre aproape fara greseala.Da Ov.Petre in acest meci a jucat de o maniera care pe mine m-a incantat.Spun acest lucru pentru ca (cei mai vechi pe forum stiu) este pentru prima data cand il laud.De aceea am aceasta bucurie.In acest meci am motive sa laud evolutzia lui Ov.Petre.

Ca o concluzie,in urma acestor evolutzii ale baietzilor nostri ,eu sunt optimist in perspectiva meciului de campionat impotriva ,,porumbeilor"!

alexblaja12.09.2007 21:55
E bine ca stii istoria Germaniei, acuma ironic fiind ia spune ce este "Gründerzeit" si "Bundeswehr" ??

 

Lasand la o parte faptul ca, in cazul in care nu as fi stiut, o simpla cautare pe Google ar fi rezolvat problema...:). Suntem totusi pe internet...:)

 

Apelativul "amice" cred ca m-a indus in eroare in ce priveste presupusul tau ton ironic :)

 

Gata, ma duc la somn, ca in Romania e ora 01.00 si maine e o zi de munca! :)

Le reseau pansant12.09.2007 22:08

In fine, c'est fini totul, ma bucur ca mai gasesc si eu oameni care iubesc si simpatizeaza cu Germania, majoritatea au o pornire, o ura fata de tot ce este german desi uita ca multe lucruri sunt "Gebildet/Hergestellt in Deutschland".

Gründerzeit este denumirea unei perioade de timp, intre 1871-1914 si este una dintre cele mai fructuoase perioade din istoria Reichului german.

 

Hai ca ma bag la somn ca deja sunt todmüde (mort de oboseala)

alexblaja12.09.2007 22:10

Grunderzeit.....

 

Chiar aia de infiintare, ca sa zic asa, ca aia si inseamna acest substantiv compus, cum sunt multe in limba germana..."timpul fundarii" :) Ce chestie, ai un username frantuzesc, credeam ca esti mai degraba filo-francez...dar sa incetam aceste discutii, ca o sa ni se recomande in curand sa trecem pe privat :)

 

oricum, mie imi place mult si "reinheitsgebot"....:)

 

Gata, chiar ca am terminat si continui discutia cu Le Reseau pe privat...dar maine, ca acuma nici nu mai vad bine tastele :)

Le reseau pansant12.09.2007 22:17
Grunderzeit.....

 

Chiar aia de infiintare, ca sa zic asa, ca aia si inseamna acest substantiv compus, cum sunt multe in limba germana..."timpul fundarii" :)

cred ca daca mai stam putin sigur ne intalnim sa bem o bere la Munchen de Oktoberfest :D

Encipi13.09.2007 01:13

Ce concluzii poti sa ai mai Cataline :)

"nemtii au putut alinia cea mai buna formula" :)) ma faci sa rad.Pai Lehman..Klose si Kurany pe banca, Lahm...asa ca mai lasa-ma cu faze din astea :)

Mai citeste si tu ceea ce publici.Fara suparare :)

dr.adrian913.09.2007 12:05

am fost la meci. stateam in galeria romana-atmosfera mai slaba decat pe Ghencea sau in galeria Stelei

mitica de la Liga e cel mai mare huligan din Romania

prima data nu mia vrut da autograf si 2 a inceput sa injure prostu cu hai in plm

 

romanii mai aroganti decat toti la un loc nu dau autografe la suporterii care vin de pana la 500 km departare doar sa vada cum se fac de rusine

 

totusi am primit autograf de Becali si Paunescu.

 

Dorinel cel mai de treaba a dat autografe la toti romani si a facut poze

rivelino13.09.2007 13:28
Stau si ma intreb de un an incoace ... ce dracu cauta panarama aia de Codrea la nationala ?

Joaca rolul lui Lovin ca partener al lui O. Petre.Si se achita bine de atributie.

rivelino13.09.2007 13:41

Coman nu e in cea mai buna forma:nu iese pe centrari si gafeaza des.Dar parca vad ca nu reusim sa profitam de asta.

amarel13.09.2007 21:33

Mda, m-am convins, ...marele Radu Stefan, artist num ai in meciurile interne de campionat , gafeaza non-stop in cele internationale, ...de ce oare ????????

axl2315.09.2007 15:04

O singura concluzie (zic eu) pertinenta trag din meciul asta. Ca zilele de jucator ale lui Dorinel Munteanu sunt numarate.

fane_casieru15.09.2007 16:54
O singura concluzie (zic eu) pertinenta trag din meciul asta. Ca zilele de jucator ale lui Dorinel Munteanu sunt numarate.

 

@axle - cum le mai observi tu pe toate ca un om.....matur ...sa zic asa !

Unde mai pui ca ai si dreptate...asta stiu sigur.

«12»