Fostul antrenor al Stelei, Cosmin Olãroiu, a acordat un intr-un interviu exclusiv acordat ziarului Fanatik. Toate declarațiile au fost publicate pe site-ul www.fanatik.ro. Olãroiu vorbește dur despre Steaua, despre actualul antrenor al echipei Gheorghe Hagi, despre Gabi Balint, despre scandalul cu bilețele primite de la patronul Gigi Becali și multe altele.
"Nu vreau sã mã întorc la Steaua!"
Cosmin Olãroiu, depre Steaua
"Sa fie clar! Nu vreau sa ma intorc la Steaua! Iubesc Steaua, dar acum am un alt contract. Asta cu jucatorii ca s-au dus la Palat la initiativa mea este cea mai mare ordinarie posibila! Numai niste minti bolnave, niste tirituri puteau sa inventeze asta! Cum puteam eu sa influentez atitia jucatori cu personalitate? Pina acum spuneati ca Radoi e liderul vestiarului. Acum nu mai e? Faceam eu ce vroiam cu Mirel? Unii vor sa scoata castanele din foc cu mina mea".
"Hagi sã mai tacã din gurã!"
"Hagi sa mai taca din gura si sa nu mai insinueze el tot felul de chestii ca nu stiu cum a fost invatat Gigi sa se poarte cu antrenorii in ultimii doi ani. Eu vreau respect, dar daca nu sunt respectat nu o sa respect nici eu chiar daca-l cheama Gica Hagi! Pina una-alta, asa prost cum a fost locul doi, a dus Steaua in Liga Campionilor. Steaua, daca nu ma insel, e acum pe 7-8, nu?", a spus Olãroiu.
"Nu mi-a niciodatã nici un bilețel"
"Am auzit ca se povesteste ca Gigi imi trimitea echipele pe biletele. Pai, va intreb: de ce nu ma suna direct? Ce, era o problema pentru el? Va spun eu, biletelele poate le dadea la altii ca sa ajunga la mine. Mie, personal, nu mi-a dat niciodata nici un biletel cu echipa care sa intre in teren. Gigi e un om care-i respecta pe ceilalti daca e si el respectat", spune Oli.
"Pe mine nu m-a prins nevasta niciodatã cu alt bãrbat în pat"
"Gabi Balint e un complexat! Sa nu mai vorbeasca el despre mine si sa bage strimbe ca ma sui in primul avion si-l trimit pe la parade sau alte manifestatii care-i plac lui. Eu n-o sa fiu complexat pentru ca pe mine nu m-a prins nevasta niciodata cu un alt barbat in pat! Pe cine a antrenat Balint asta ca sa vorbeasca el de antrenorat si sa dea lectii? El sa vorbeasca cu cei de nivelul lui Mitica Bolborea, nu cu mine, care am niste performante. Eu nu l-am atins nici cu o floare, dar m-am saturat sa fiu luat de prost!", a mai spus Olaroiu.
"Daca taci, ești luat de prost!"
"M-am saturat sa fiu batjocorit! Cind eram la Steaua nu era bine. Acum iar nu sunt lasat in pace. In Romania, daca taci, esti luat de prost. Eu n-o sa mai tac! Vreau doar sa fiu lasat in pace sa-mi fac treaba. Terminati cu minciunile si respectati-ma!", a declarat Cosmin Olaroiu
"Eu am cistigat aici, în doua luni, cît cîștigam cu Steaua în trei ani de Champions League"
"Eu am cistigat aici, in doua luni, cit cistigam cu Steaua in trei ani de Champions League. Cum sa plec de aici? La ce rezultate sunt, seicii mi-au zis ca nu ma dau nici pe zece milioane de euro! Am patru victorii din patru meciuri, zece goluri marcate si doar unul primit. De ce se minte ca vreau sa ma intorc la Steaua?", a spus Oli.
"Sã nu-mi mai rosteascã numele"
"Altul care se ia de mine e Lita Dumitru, un mare atirnator. Acum ceva vreme a venit sa-i dau niste bani ca sa intre in nu stiu ce afaceri cu constructii. N-am avut sa-i dau si de atunci imi poarta pica. Sa nu-mi mai rosteasca numele, pentru ca el e la etcetera, vorbeste din amintiri", a declarat Olãroiu.
