Am avut cinci jucatori de la Steaua in primul 11 datorita accidentarilor si suspendarilor:Tamas suspendat,Contra accidentat.Echipa ideala ar fi:Lobont-Contra,Tamas(Goian),Chivu,Rat-Nicolita,Radoi(Codrea),Cocis,Dica-Mutu,Marica.
Tamas este iesit din forma, deci Goian ramane oricum. Ghionea si Radoi erau intrati in "circuitul Nationalei". Asadar se compenseaza. In ceea ce-l priveste pe Marin. Intr-adevar a jucat ceva mai slab in ultima perioada, dar nu i se pot imputa golurile primite. Totusi, sa nu uitam ca acesta joaca constant bine in timp ce Contra joaca cand exceptional, cand slab. Mai mult, Petrica este la al doilea sezon de Champions League.
Golul marcat de Belarus aseara a fost cauzat mai degraba de greseala lui Rat, naivitatea, lentoarea si prostul plasament a lui Ovidiu Petre si intr-o ultima faza a plasamentului gresit si a replierii deficitare din partea cuplului Nicolita+Marin. Astfel, d-l Cornel Dinu uita ca in acest tip de partide jucate in trecut (Romania nu s-a mai calificat de 8 ani la un turneu final) protejatii domniei sale poate ca nu au gresit cum au facut-o stelistii aseara, dar nici nu au reusit sa castige acele partide, fapt ce ne-a dus la esecuri consecutive
