Sambata 8 Septembrie, de la ora ora 12:00, va avea loc un mars de protest impotriva Legii lui Dragomir. Plecarea se va face din Sos. Kiseleff, de la rondul din dreptul patinuarului si se va marge pana la Parlament, unde se va picheta timp de o ora.
Ii asteptam pe toti cei care isi doresc ca steagurile si atmosfera frumoasa de pe stadionele din Romania sa nu dispara, sa vina incepand cu ora 11:30 in locul unde va avea loc marsul. Indiferent de echipa pe care o sustinem, daca preferam ca aceasta sustinere sa nu fie una robotizata, comercializata si probabil falsa, e de datoria noastra sa protestam impotriva acestui proiect aberant de lege. Daca nu protestam, o aprobam tacit iar parlamentul va aproba alta lege absurda.
Cititi aici de ce acest proiect de lege este absurd si de ce trebuie modificat in parti esentiale.
