Pe mine chiar nu ma intereseaza daca ce se scrie in GSP este adevarat sau nu. Daca Gigi este responsabil ca Zenga s-a dus la Dinamo. Desi GB este in mare parte responsabil de tot raul de la Steaua.
Singurul lucru pe care il stiu cu siguranta este ca Walter este un om fara onoare si fara cuvant. Daca intra-adevar a tinut catusi de putin la suporterii Stelei, ar fi trecut peste vorbele lui Becali si nu s-ar fi dus la Dinamo. S-ar fi dus in strainatate, pentru ca nu a dus lipsa de oferte. Si ar fi asteptat sa ii vina randul si sa antreneze din nou Steaua.
Un alt lucru care m-a deranjat a fost ceea ce i-a spus Zenga lui Horia Ivanovici. Si anume ca este bucuros ca merge la Dinamo, pentru ca acolo intalneste cei mai patimasi suporteri. Walter ai uitat meciurile cu Valncia, cu Villareal cand 25.000 de oamenii au stat in ninsoare, neclintiti cantand intruna. Ai uitat cand suporterii au venit la nunta ta? Cine te mai sustinea atunci? Numai noi. Pentru ca te-am iubit. Dar acuma ai murit pentru noi. La Steaua nu mai ai ce cauta. In Templu nu mai meriti tu sa calci. Merita adevarati campioni si adevarati stelisti. Iar tu nu te numeri printre ei.
